TRULY
19.10.16,09:57
Zdravim.
Chcel by som sa spýtať ako to je ak je manželka na materskej dovolenke a samozrjeme 2 týždne pred pôrodom sa ledva hýbe a ma ťažkosti a bolesti.
Chcel by som zobrať OCR (ošetrovanie člena rodiny). Musí byť vypísana alebo vie doktor nejako uviesť že je potrebna starostlivosť o nu aj ked nieje vypísana?
Katy a R
19.10.16,08:00
Ak jej ošetrujúci lekár potvrdí na príslušnom tlačive, že je potrebné ošetrovanie člena rodiny (manželky) - samozrejme aj s uvedením doby - tak to je všetko, čo treba. :)
TRULY
19.10.16,08:08
dakujem. A nemusí byť vypísaná ako chorá? Bol by som nerád aby ma v robote alebo zo socialky nahanalií o mesiac dva že som mal OCRku nepravom, mohli by ma za to vyhodiť z prace
Katy a R
19.10.16,08:10
však je na materskej - či?... ešte zdôrazňujem to prvé slovo "AK" ;) (lebo samotné tehotenstvo nie je choroba)
TRULY
19.10.16,08:11
no ano je na materskej. Je 2 týždne pred porodom, takže ju už dali ako na matersku ak sa nemýlim. OD 3 mesiaca marodovala a pred mesiacom či ako ju dali už na matersku.
ivka70
19.10.16,08:16
Osobne si neviem dost dobre predstavit, aky by mal byt dovod OCR, ak sa nic nezmenilo. Teda co by tam a aky doktor mal uviest.
Katy a R
19.10.16,08:21
len to, čo sa pri OČRkách uvádza ;).... spomína, že má manželka ťažkosti ? - tak to už je na len lekárovi, že čo tam napíše a či vôbec vypíše žiadosť o ošetrovné ... :)
TRULY
19.10.16,08:26
tak s lekarom problem nieje. Problem je však v tom že ma dosť už bolesti a byť sama doma, navyše si navariť, prípadne sa obslužiť atd je pre nu dosť naročne.
Preto sa pýtam či je nejaka možnosť že lekar vystavi podtvrdenie žeje potrebna predporodna starostlivosť, nakolko nemam dovolenku.
Nechcem aby išla na 2 týždne ležať do nemocnice už odteraz
Katy a R
19.10.16,08:27
veď už odpoveď máš - je to na lekárovi! On rozhodne, či je ošetrovanie nutné.(ale že sa ledva hýbe a že kríže bolia a pod ... tak to má každá , to by ťažko bol dôvod na OČR , asi aj ivke toto napadlo ?)
TRULY
19.10.16,09:01
tak na lekarovi je to či ju vypíše alebo ako napíše papier? Ak nemá oporu v zákone tak aj ked ho vypíše posexuju mna zo socialky
Katy a R
19.10.16,09:05
už len načo chceš mať sex na SP? - pošleš poštou! ;) .. samozrejme kontrola tomu lekárovi môže prísť hocikedy!
TRULY
19.10.16,09:20
čiže zistil som čo? že na papier može napiať hocičo a či to prejde neprejde či ako to mam chapať
Katy a R
19.10.16,10:01
Odpoveď máš v príspevku!
tie komentáre ti mali naznačiť, že len veľmi ťažko dá lekár tú OČRku - fakt musí byť vážny dôvod! - keď už musím takto polopatisticky!
TRULY
19.10.16,10:52
DAKUJem nech ťa sila sprevádza