mnkl
19.10.16,10:30
Dobrý deň, pracujeme v nepretržitej prevádzke. Fond pracovného času zamestnancov sa vyrovnáva priebehu 4 mesiacov kĺzavým voľnom (náhradným voľnom). Čo ale so zamestnancami, ktorí sú dlhodobo PN. Ako správne počítať ich fond času?? Po ukončení PN majú tiež nárok na kĺzavé voľno za neodrobené mesiace?? Ďakujem za pomoc
ivka70
19.10.16,08:35
Ak spravne chapem vas termin klzave volno, tak to je nahradne volno za iny odpracovany den v inom mesiaci.
Niekto, kto je na PN a neodpracuje ziadne hodiny, neodpracuje ani hodiny navyse, nemoze teda cerpat nahradne volno (cize klzave volno), lebo take predtym neziskal.
mnkl
19.10.16,08:44
" Dobrý deň, aj pri zamestnancoch, ktorí sú na PN prihliadate na fond pracovného času, podľa harmonogramu" - tak túto odpoveď som dostala od odborníčky.... takže neviem ako ďalej.....
ivka70
19.10.16,09:07
To sa ale nebije, to je pravda. Aj pri pracovnikoch na PN prihliadate na fond pracovneho casu.
mnkl
19.10.16,09:36
určite mi chcete dobre poradiť, ja však ale neviem ako to mám matematicky riešiť. Zamestnanec je už celý rok na PN a do konca roka aj bude. Keď mu na každý mesiac zapíšem jeho fond času podľa jeho zmeny, tak ročný fond bude mať 2062,5 hod. Pritom zákonný ročný fond pre 7,5 hod prac. čas je 1957,5 hod. Toto neviem či je takto správne, aj keď on nerobil ani hodinu. Ale platí to aj pre zamestnancov čo sú PN 2-3 mesiace....
ivka70
19.10.16,09:42
Potom nemate dobre robeny pracovny kalendar. On nemoze mat v zakladnom pracovnom case naplanovanych viac hodin ako je rocny fond (malo by to sediet priemerne za 4 mesiace).
Ak maju dane zmeny naplanovanych viac hodin (ten rozdiel 105 hodin musi byt planovany nadcas. A te nsamozrejme tomu ,kto je na PN nedavate do hodin. A musite ho tak aj zaplatit. Inak ten vas kalendar zmien prva kontrola napadne (ak to neurobia priamo zamestnanci).
mnkl
19.10.16,09:49
rozumiem, musíme si to programovo vyriešiť. Kalendár máme nastavený len na zmeny a nie na zamestnancov, tí si vyberajú kľzavé (náhradné) voľno podľa potreby a tak aby 4 mesačný priemer bol dobrý. A s tým ani nie je problém, len u ľudí, ktorí si to voľno nevedia vybrať... ale viem už akým smerom sa mám pustiť....ďakujem za pomoc :)