miriza
29.06.06,10:56
Chcela by som sa Vás popýtať aké sú podľa Vás výhody a nevýhody zamestnávania nad 20 pracovníkov. Hrozí nám totiž taká situácia a chceme si najskôr overiť všetky pre a proti. Na úrade práce nám povedali že budeme platiť nejaké príspevky do nejakého fondu. Ak s tým máte nejaké skúsenosti dajte mi vedieť. Dík
bepo
29.06.06,09:01
Najväčšia výhoda je že budete mať zisk z viac ako 20 tich pracovníkov a nie z menej ako 20tich :)
Mirka D
29.06.06,09:58
Možno mysleli na povinný podiel zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím.
Ak firma zamestnáva najmenej 20 zamestnancov je povinná zamestnávať občanov so zdravotným postihnutím, alebo zaplatiť "pokutu".
miriza
29.06.06,10:03
To mi je jasné, už máme vyhliadnutého jedného postihnutého, ktorý u nás sem tam pracuje, no má celý invalidný dôchodok, chce si ho zrušiť a radšej sa u nás zamestnať na celý pracovný úväzok.
Fany
29.06.06,10:04
Tá pokuta je nejakých 16 tis. (opravte ma niekto - upresnite), ale platí sa iba ak ÚP eviduje invalidných nezamestnaných a tiež sa to počíta až z predch.roka a to priemerný počet zamestnancov. Ak tento priemer presiahol 20 "ks", potom sa platí uvedený poplatok
zuzanar
29.06.06,10:05
Dôchodok nemusí rušiť, môže byť zamestnaný koľko vládze.
Fany
29.06.06,10:05
To mi je jasné, už máme vyhliadnutého jedného postihnutého, ktorý u nás sem tam pracuje, no má celý invalidný dôchodok, chce si ho zrušiť a radšej sa u nás zamestnať na celý pracovný úväzok.
Len potom už nebude invalid.
Marianna01
29.06.06,15:45
Len potom už nebude invalid.

Prečo nebude?
Aj ZŤP môžu pracovať! ZŤP môže byť aj SZČO, platí nižšie odvody, je zvýhodnený, nakoľko má handicap.