mirec19004
19.10.16,20:06
Dobry vecer.Chcem sa informovat ako je s vyplatenim na skodovu udalost od poistovni?Od Aprila marodujem a v juli som mal operaciu pecene, kde som mal tumor. Ako to je s vyplatenim davky? Kto ma skusenost nech reaguje dakujem
S pozdravom
Miroslav
expeeert
20.10.16,04:57
Zober si zmluvu, prečítaj čo sa tam píše a zistíš aj sám. Napíš poisťovni dopis, čo žiadaš na základe čoho vyplatiť, oni si vypýtajú podklady, povedia koľko vyplatia / nevyplatia a následne rieš ďalej.
Martuk
20.10.16,05:31
ty môžeš dostať plnenie z nasledovných rizikových pripoistení: PN, závažné ochorenie a chirurgický zákrok, prípadne ešte denné odškodné za pobyt v nemocnici (hospitalizácia), pokiaľ nemáš ani jedno z týchto pripoistení, nedostaneš nič.
mirec19004
22.10.16,12:23
Ano ja to chapem ved ja dostavam zalohove platby ale neviem z akej sumy su mi poskytnute tie zalohove platby .Chcel by som vediet ako dlho pocas PN mozem poberat zalohove platby a z akej sumy .Ja potrebujem vediet c uz niekto bol v podobne situacii a ako dopadol.
Martuk
22.10.16,17:12
1. aké zálohové platby??? čo je podľa teba zálohová platba?? Ak myslíš prvotné, jednorázové plnenie, tak to nie je zálohová platba. Pod pojmom zálohová platba sa rozumie niečo úplne, aleže úplne iné.
2. podľa slovenských zákonov môžeš byť na PN maximálne 1 rok, potom automaticky ideš na invalidný dôchodok (či ho dostaneš alebo nie je druhá vec). Pokiaľ ide o to, z akej sumy, tak to vychádza z dohodnutej poistnej sumy, ktorú máš v zmluve. Príklad: Máš v zmluve dohodnutú PN vo výške 5 € s plnením od 15. dňa. Si na PN 30 dní. Čiže z Generali dostaneš 150 € (30 dní x 5 €), plus plnenie od zamestnávateľa, plus plnenie zo sociálky. Avšak tu je otázka, či si zamestnanec, alebo SZČO a aký je tvoj príjem. Totižto je rozdiel, či dostávaš niečo bokom na ruku, alebo ti celú výplatu posiela zamestnávateľ na účet. Ak dostávaš zbytok výplaty na ruku, tak oficiálne máš minimum a z toho minima sa počíta aj dávka zo sociálky.
ivka70
23.10.16,08:44
to nie je pravda, ze po roku PN ides automaticky na ID, to by ti zopar lidi vedelo vysvetlit, ze im ani po takej dlhej PN ziadny ID neschvalili
Martuk
23.10.16,14:59
ivka, to že daným ľuďom ID neschválili je už druhá vec, skrátka po 1 roku na PN má človek nárok na ID