mirecBA
22.10.16,09:30
Ahojte. Vie mi niekto poradit ci mozem parkovat na parkovisku kde je sice znacka Sukromny pozemok (pre majitelov bytov), ale nie je nijako zabezpeceny proti vstupu? Vyrastli u nas 4 megabytovky a je tam volnych asi 20 parkovacich miest, ktore su oznacene iba cislom, ziadna znacka ci spz proste nic len cislo. Spravca/SBSkar ma varoval listom za stieracom ze ma da odtiahnut. Sice ma vidi na kamerach odchadzat inde ale ako mi dokaze ze nevlastnim ani m2 v bytovom komplexe? policajti mi na sukromnom pozemku nemozu dat papucu ale spravca/sbskar ma moze dat odtiahnut? Nemali by si namontovat rampu ked tam nikoho nechcu? alebo aspon oznacit miesta spztkou?
Dakujem za pomoc
avalik
22.10.16,07:38
Miesta patria k bytom, SBSkar ma urcite zoznam ECV, ktore tam mozu parkovat s povolenim vlastnikov - ty tam nemas co parkovat - to ze tam nie je rampa, nie je dovod aby si vchadzal a parkoval na sukromnom pozemku.
Consultix
22.10.16,07:46
Nebuduce, ked v tom bytovom dome si zabudne niekto si zavriet byt, tak tam vojdes a zoberies si telku, nakolko:
- vchodove dvere boli otvorene
- na dverach nebola menovka, ani oznacenie, ze sa jedna o sukromny majetok
- telka nebola strazena SBS, atd...
Sukromne vlastnictvo pozemku je oznacene. Su veci, ktore su logicke a vseobecne zavazne, treba len uvazovat :)
sosak
22.10.16,07:53
To sa mýliš, že ti na súkromnom parkovisku nemôžu dať policajti papuču, alebo pokutu za neoprávnené parkovanie, alebo ťa rovno odtiahnuť.Zatelefovaním obsluhy parkoviska na štátnu políciu ťa môžu za nerešpektovanie dopravnej značky s dodatkovou tabuľou postihnúť. Na parkovisku nemusí byť rampa, ani miesta na parkovanie označené ŠPZ- kou. Keď tam nikoho nechcú, predsa stačí označenie, ktoré tam majú. A ako si sa presvedčil, tak parkovacie miesta sú monitorované SBS- kou. A ako ti dokážu, že tam nevlastníš byt? Predsa ty musíš dokázať, že tam vlastníš byt.
bubkoch
22.10.16,08:24
mame s tym skusenosti vo firme, parkovanie rovno pri ceste, ale na oznacenom sukromnom pozemku .,.. a nevieme nic spravit s tymi co sa tam odstavia auto hoc aj na cely den
zo sukromneho pozemku ta nik odtiahnut nepride ... bohuzial ... policia parkovanie na sukromnych pozemkoch NERIESI, preto ani neda suhlas na odtiahnutie ... kto tvrdi opak, klame
bodliak
22.10.16,12:24
Neviem, kto minuskuje, ale bubkoch ma pravdu. Vykaslu sa na vas.
buchač
22.10.16,12:43
Ja som síce nemínuskoval, ale môžem kľudne oponovať.
Ide totiž o to, že niekde sa na to polícia vydlabe a niekde inde veru nie. Policajti, hlavne mestskí, s radosťou prídu a zrealizujú sa - oprávnene.

Keď čítam zadávateľa ? Takým by bolo potrebné ponaprávať pokrivenú chrbticu...a najlepšie s bejzbolkou.
bubkoch
22.10.16,19:47
vidim ze tu minuskuje kopec debilov ktory nie su schopni pochopit pisany text ...
ja som nikde neobhajoval parkovanie na zakazanom mieste ... ak niekto nie je schopny pochopit, ze policia s parkovanim na SUKROMNOM pozemku nemoze nic robit, je mi ho uprimne luto ... ale problem nie je v parkujucucich, ale v dementnych zakonoch ...
bubkoch
22.10.16,19:58
buchac: je to rovnaky pripad ako keby ti niekto cudzi zaparkoval vo dvore rodinneho domu v case ked si mal otvorenu kapuru ... pride MP s odtahovkou ? nepride ... povedia ti "sukromny pozemok ? ries si to sam" ... MP riesi priestupky na verejnych komunikaciach, nie spory 2 sukromnych osob
branislavp
22.10.16,21:35
Parkovanie na neohradenom súkromnom pozemku samozrejme, že je neprípustné. A ešte k tomu, si znalý toho, že je to súkromný pozemok. Parkovanie vozidiel pred bytovkou zvyčajne býva vyznačené iba čiarami a každý to rešpektuje. Môže sa stať aj to, že Tvoje auto odprace odťahovka. Ale, ak sa dohodneš s bytovkármi a Ti dovolia parkovať, samozrejme, že v tom prípade môžeš byť bez obáv. Poznám aj také prípady.
mackoivan
23.10.16,10:32
to máš pravdu-- a oni môžu parkovať pred naším domom, lebo sa ich na to súkromné parkovisko všetkých nepomesti.
bodliak
23.10.16,12:23
Mne cudzia dodávka zaparkovala pred garážou. Ja som nemohol dnu, blokovala ďalšie 2 autá parkujúce vonku, tie by nemohli odísť. Bolo po 22:00. Mestskí drábi prišli, podľa ŠPZ zistili, že dodávka je na firmu, teda nevedia, koho volať a vykašlali sa na to.
ivka70
23.10.16,13:27
pred vasim domom mate sukromny pozemok alebo ide o verejne parkovidko patriace mestu?
buchač
23.10.16,13:37
bubkoch, bodliak

Brat´m , čo vám poviem ...
Tu, v KE s tým nejak nie je problém. Zavadia auto ? Zavoláš, prídu papučkári a finito.

Alebo potom funguje iné opatrenia...ja by som s tým teda fakt rozhodne problém nemal.
bodliak
23.10.16,17:34
Ja viem, máš recept na všetko...
vicktor
24.10.16,14:28
O policii a parkovani na sukromnom pozemku som uz nieco pocul. Na druhej strane - moze policia zasiahnut ked mi do dvora vojde nevolana "navsteva"? Tak preco nemoze zasiahnut voci soferovi?
buchač
24.10.16,15:24
bodliak (Včera 20:34) Ja viem, máš recept na všetko...
==================
Nie celkom.
ALE dalo by sa otočiť inak.
Na (skoro) všetko funguje recept podľa starého príslovia.
"Ako sa do hory volá, tak sa z nej ozýva."

Zasa si vezmem na pomoc mojich fasa susedov.
Susedovie syn príde občas domov na návštevu, býva niekde na Západnom Slovensku.
Ak nechce veľmi brániť vo vstupe cez bráničku, tak zaparkuje tak, že zadkom stojí na mojom pozemku, na tráve pred chalupou.
Takže sa pýtam...a serie to niekoho ? Lebo mňa teda určite nie ;), lebo nemá kde nejak zaparkovať a tráva aj tak dorastie.

Nevraviac už aj o tom, že sused sa mi ospravedlňoval...len som mávol rukou.
--------------------------------
Mi snáď teda nechceš povedať, že ak by sa situácia pred Tvojou garážou opakovala (na jeden prípad sa ešte vyondíš), tak by si to nejak neriešil.
Lebo ja teda veru aj hej...osoba a či firma, dotyčného by som si zistil (kontakty mám) a niekto by dostal solídnu držkovú.