Tomáš10
22.10.16,16:54
Zdravím predal som iPhone ktorému nefungovalo sluchadkom a odliepal sa mu displej a teraz sa mi ozval kupujúci po mesiaci že chce vrátiť peniaze lebo že iPhone nejde že je tam vadná doska a že ak nevratim peniaze tak to bude riešiť cez políciu. Poraďte čo mám robiť ?
sosak
22.10.16,15:07
Tak povedz kupujúcemu, že policajti si môžu vyžiadať výpis hovorov z jeho sim karty od operátora a keď s ním telefonoval tak vtedy bol funkčný. Keď si ho sám pokazil, ty za to nenesieš zodpovednosť. V skutočnosti sa polícia vôbec nebude zaoberať podaním, pretože to by nič iné nerobili, len hľadali stratené mobily, tenisky topánky, kompóty z pivníc a iné somariny.
taiko
22.10.16,15:10
Ak som si vedomy a viem dokazat, ze kupujuci zavadza a ak sa citim v prave, ja by som nerobil nic a pockal by som na kroky kupujuceho
taiko
22.10.16,15:10
kupujuci mohol mat kartu aj v inom telefone ;)
taiko
22.10.16,15:10
.
1. fungoval iPhone, ked ho kupujuci preberal ?
2. namietal kupujuci vadnu dosku pri prebrati telefonu ?
3. bol kupujuci informovany, ze sa odliepa display a ze je vadne sluchadlo ?
sosak
22.10.16,15:13
A mesiac sa naňho len tak pozeral, že aký pekný.
buchač
22.10.16,15:14
... výpis hovorov z jeho sim karty od operátora a keď s ním telefonoval tak vtedy bol funkčný.
==================
Hm...všetko pekné....ALE ako dokáže policajt alebo operátor, že som telefonoval z mobilu konkrétnej značky ?
Možno sa to dá...neviem, nepátral som.
Tomáš10
22.10.16,15:16
No to že sa odliepa displej a nefunguje sluchadko to vedel ja som to posielal na dobierku a že vraj bol cely čas v servise a že zajtra ide pon a pošle mi vyjadrenie zo servisu
taiko
22.10.16,15:17
nuz to my nevieme co s nim robil ;). Ale pravdou je, ze sa da sa zo zaznamov zistit aj z akeho mobilu sa volalo, len myslim ze dany pripad by bol na taketo setrenie nedolezity, ako si bol byval naznacil
sosak
22.10.16,15:20
Odchádzajú dáta, o ktorých operátor vidí zmenu pri vkladaní sim karty do iného telefónu.
taiko
22.10.16,15:26
operator to vidi aj pri kazdom hovore ;)
taiko
22.10.16,15:29
rozmyslam, kto a naco by vedomu kupoval nefungujuci mobil. Ovsem, ak ho nekupoval na suciastky.
dmc
22.10.16,17:44
podla pouzitej SIM karty ti podla IMEI zistim presne s ktoreho telefonu bola SIM pouzita.......zistim na ake cislo bolo volane..(zaslana SMS)- ktore cislo volalo na konkretny mobil......kedy a na ktoru BTS stanicu sa mobil prihlasil (vysielac) -ani nemusis volat........v podstate cokolvek.............ale v tomto pripade sa tym Policia zaoberat nebude.......nejde o trestny cin.... musel by sa preukazat umysel predat pokazeny telefon....... takze ide v podstate o obciansko pravne konanie......

(celkom dobre nerozumiem ludom ktory kupia "jazdeny" telefon cez net bez vyskusania)