lukino fabry
23.10.16,18:00
Dobrý deň, chcem sa spýtať ako postupovať pri vysporiadaní pozemku s obcou. Máme plot umiestnený cca 3m na obecnom pozemku, či že mame vačší pozemok ako je v katastri. Na pozemku som už začal stavat rodinný dom a osadeny je tak akurat, časom som zistil že ten spomínaný plot je posunutý o 3m. otázka znie či je tam aj nejaka iná cesta ako platiť obci za pozemok. ďakujem
Oliwa
23.10.16,16:17
Odkúpiť ho. Alebo posunúť plot - nepíšeš, z čoho je, či provizórne pletivo alebo murovaný...
Terezia13
23.10.16,16:17
tu to niekto ťažko vyrieši, jediná cesta ísť na obecný úrad a skúsiť nájsť spoločné východisko, alebo sa poradiť s právnikom
lukino fabry
23.10.16,16:52
klasika zo stlpikov a pletiva, posunuť ho nechcem lebo si tym zmenším pozemok....
lukino fabry
23.10.16,16:52
ak odkúpiť tak može obec žiadať cenu ako za stavebný pozemok?
Terezia13
23.10.16,17:21
nie, ona ho nemala definovaný ako stavebný pozemok, ak na ňom - ale neverím - chcela niečo stavať napr. bytovky
Oliwa
23.10.16,19:31
Nechápem, ako sa niekto môže pomýliť o 3 m... kebyže o 30 cm alebo meter... o akú výmeru sa vlastne jedná 3 x koľko m? Ostatné hranice pozemku sú ok, alebo plocha pozemku podľa LV je celá posunutá? Mal si geodeta alebo kto Ti to zameriaval, vytyčoval a osádzal stavbu?
jslancik
24.10.16,07:19
"posunuť ho nechcem lebo si tym zmenším pozemok"- to nemyslíš vážne??? posunutím plotu na hranicu pozemku o nič neprídeš, iba vrátiš ukradnuté, resp. neoprávnene užívané.
lukino fabry
24.10.16,07:28
Plot bol postaveny cca pred 40r. Pred 20r sme ho zrekonstruovali a neriesil sme ci je posunuty alebo nie lebo tak to ma postaveny kazdy jeden pozemok. Ide o pozemok siroky 14m ktory je medzi mojim a obecnou cestou,aktulne je ten plot od cesty 4m a podla katastru ma byt 7m. P. jslancik ano myslim to vazne lebo ani vosne ma nenapadlo ze to moze byt zle postavene ked to tak ma kazdy jeden pozemok.
lukino fabry
24.10.16,07:32
To urcite nie ide o pozemok medzi mojim pozemkom a obecnou cestou
jslancik
24.10.16,08:08
to nič nemení na tom, že to nie je TVOJ pozemok a uvažovať o ňom tak je veľmi scestné.
afrikánka
24.10.16,08:25
Plot bol postavený pred 40-timi rokmi, súčasné riešenie z tvojej strany je vlastná iniciatíva, alebo to od teba niekto žiada? A susedné pozemky, ktoré majú plot rovnako osadený, sú na tom ako s vlastníctvom?
lukino fabry
24.10.16,08:47
Ako onom uvazujem? Chcem to dat naporiadok a to je scestne??? Nikto nic neziada nikto nic neriesi,geodet mi vymeral pozemok a tak som zistil ze plot je zle postaveny,z dovodu buducej vystavby RD chcem ten plot zanechat natom mieste ako je postaveny a hladam riesenie ako dosiahnut to aby som nemusel zbytocne platit obci za pozemok o ktory sa starame uz min 40r. a ak by som posunul plot na spravne miesto tak obci vznikne dalsie miesto obktore sa musi starat ako napr kosit a atd... nikto z ulice nema odkupeny pozemok ale kazdy ho ma posunuty... zatial nikto nema potrebu to riesit....
afrikánka
24.10.16,09:03
Ak ťa nikto nevyzval, aby si riešil posunutie a susedia to majú rovnako, tak to zbytočne "neotváraj".
Oliwa
24.10.16,09:15
Z prvotného zadania to vyznelo, že sa jedná o nový pozemok, nový dom, nový plot. Nik z nás nemohol tušiť, že ten plot tam stojí už 40 rokov a že celá uličná čiara je posunutá. 14 x 3 m = 42 m2. Čiste teoreticky vzaté - obec od Teba môže žiadať nájomné za užívanie plochy a Ty od obce náklady spojené s jej údržbou... teoreticky... Prakticky to znamená problémy s budúcou kolaudáciou, resp. s inž. sieťami...
lukino fabry
24.10.16,09:21
Staviam dom a pripojky musia byt na hranici pozemku a nechcu mi zapojit pripojky pokial nebude ten plot vyrieseny...
afrikánka
24.10.16,09:25
Tak predsa "problémik"....ide ti o to, aby si pozemok získal. Tak na obecný úrad a pravdepodobne budeš musieť odkúpiť....susedia tiež, lebo takto upozorníš nato, čo bolo pozabudnuté.
lukino fabry
24.10.16,09:28
Ved totok,dakujem
Oliwa
24.10.16,09:30
So starostom si ešte nehodil reč? Na Vašej strane ulice nemá nikto novostavbu ? - myslím odvtedy čo platí zákon, že prípojky musia byť umiestnené v plote, aby k nim energetici mali prístup a nemuseli vstupovať na pozemok.
afrikánka
24.10.16,09:57
Odkúpeniu od obce sa nevyhneš, už ide len o to, koľko budú pýtať za m2.
jslancik
24.10.16,10:25
uvažuješ o ňom ako o tvojom. čo ale nie pravda ani nikdy nebola. skrátka to chceš dať naporiadok, pretože neoprávnene užívaš cudzí pozemok. Ty o nič neprídeš, pretože to tvoje nie je. a obec môže od teba pýtať nájomné za 3 roky naspäť. Takže so starostom slušne a opatrne :)
branislavp
24.10.16,11:24
čím neskôr, tým horšie cena pozemkov ide šialene nahor.
lukino fabry
24.10.16,12:57
Este nehodil ale nic ine mi teda nezostava, ano mame tam jednu novo stavbu ale je v tej casti kde to je este ok,nasa ulica je dlha a ja som akurat v tej casti kde su posunute ploty...
Oliwa
24.10.16,13:05
Tak potom smola... bývaš na nesprávnej strane/časti ulice... Ale pri dobrej vôli sa riešenie vždy nájde... Povedzme keby si mal za ženu starostovu dcéru... :D
lukino fabry
24.10.16,13:09
Tak to je pravda :-D ale zo starostom mame dobry vztah tak nic ine nezostava ako sa len nan spolahnut ;-)
Terezia13
24.10.16,14:42
to skús od obce odkúpiť, to sa dá
Oliwa
25.10.16,07:13
No ak to dá ako bod programu na najbližšie zasadnutie obecného zastupiteľstva a poslanci Ti to odklepnú - máš to v suchu a môžeš sa pripájať - svietiť, variť, kúriť... v budúcnosti :D