yvica
23.10.16,23:09
účtujem faktúru za služby v hodnote 3000+600dph=3600,-. no a konateľ vždy platí faktúry z účtu, túto zaplatil v hotovosti mám k tomu jeho výdavkový a príjmový doklad, nemal byť k tomu aj doklad z ERP?
avalik
23.10.16,21:44
pozri definiciu sluzby v zakone o erp
yvica
24.10.16,10:52
to som pozerala, aj orsr som pozerala, že čo majú v predmete podnikania, majú tam všetko možné popísané, predaj tovaru, faktoring, vyhľadávanie zamestnancov..... z toho mi vyplýva, že by mali mať erp, takže by na úhradu faktúry mali použiť blok z erp, nemôžu použiť príjmový doklad??respektíve ja zaúčtujem výdaj z pokladne aj na základe jeho príjmového dokladu? alebo ako to vyriešiť? ĎAKUJEM
Žabinka
24.10.16,11:02
yvica (Dnes 13:52) to som pozerala, aj orsr som pozerala, že čo majú v predmete podnikania, majú tam všetko možné popísané, predaj tovaru, faktoring, vyhľadávanie zamestnancov..... z toho mi vyplýva, že by mali mať erp, takže by na úhradu faktúry mali použiť blok z erp, nemôžu použiť príjmový doklad??respektíve ja zaúčtujem výdaj z pokladne aj na základe jeho príjmového dokladu? alebo ako to vyriešiť? ĎAKUJEM

a čo s tým má orsr? veď na faktúre je uvedené za aké služby fakturujú, nie? sú tieto služby, ktoré vám fakturujú, uvedené v zákone o registračných pokladniach? ak áno, doklad má byť z ERP.. ak nie sú, tak stačí PPD..