AnitaMartinska
29.06.06,13:25
Prosim najneskor do zajtra poradit.
Moze vstupit do 2.piliera 60 rocna pracovnicka? Ona proste chce..
Dakujem
Tweety
29.06.06,11:31
Prosim najneskor do zajtra poradit.
Moze vstupit do 2.piliera 60 rocna pracovnicka? Ona proste chce..
Dakujem
Ak chce, tak jej netreba brániť, ale nemá to význam.
Viera123
29.06.06,13:34
Prosim najneskor do zajtra poradit.
Moze vstupit do 2.piliera 60 rocna pracovnicka? Ona proste chce..
Dakujem
Trochu to rozviniem. Vstúpiť môže do II. piliera každý človek nad 16 rokov. (Niekto len ako dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba...) Ak by chcel dostávať dôchodok z II. piliera, musí okrem iného splniť podmienku 10 rokov prispievania na svoj dôchodkový účet. Čiže keby chcela 60 ročná pani vstúpiť do II. piliera, a dostávať z neho dôchodok, musí si tých 8 rokov doplatiť ako dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba. (predpokladám, že pôjde do dôchodku v 62. veku života). Ak by si nedoplatila, po jej smrti peniaze, ktoré budú na osobnom dôchodkovom účte zdedia jej dedičia.
A počas tých dvoch rokov, kým pôjde do dôchodku, sa jej bude dôchodok z I. piliera krátiť na polovicu, nakoľko vstúpi do II. piliera a odvody jej budú plynúť na osobný dôchodkový účet.
Ale keď chce, je to na jej rozhodnutí, treba jej len vysvetliť podstatu.
blcha
29.06.06,14:20
Hm. asi pozná svoju diagnózu a ľúbi svoje deti...

Ja by som urobila to isté.
endrju
29.06.06,16:35
Hm. asi pozná svoju diagnózu a ľúbi svoje deti...

Ja by som urobila to isté.

Prečo to neurobila už v januári 2005? :eek: Mala by už za sebou 1,5 roka sporenia v II. pilieri. Rozhodovanie o tejto záležitosti v posledný možný deň považujem skutočne za mimoriadnu zvláštnosť :)
AnitaMartinska
30.06.06,04:01
Vsetky tieto argumenty som jej aj ja vysvetlila. Zatial to vyzera tak,ze pracovat moze aj do 65-70 rokov. Mozno aj splni podmienky.
Mna by este zaujimalo, ak by poziadala o dôchodok este tento rok, nebude to mat vplyv na jeho vypocet?
Vsetkym vam dakujem za rady,pekny den aj vikend.
ajobs
30.06.06,13:36
Vsetky tieto argumenty som jej aj ja vysvetlila. Zatial to vyzera tak,ze pracovat moze aj do 65-70 rokov. Mozno aj splni podmienky.
Mna by este zaujimalo, ak by poziadala o dôchodok este tento rok, nebude to mat vplyv na jeho vypocet?
Vsetkym vam dakujem za rady,pekny den aj vikend.

Prečítaj si dobre príspevok č.3.:)