Silvia 30
24.10.16,13:26
Dobrý deň zhrniem náš problém a s výberom rasy. Máme tri deti bývame pri lese. Chováme zajace sliepky a kačky. Práve pre toto potrebujem vhodnú rasu. Máme problémy s premnoženými myšami. Nakoľko uskladňujeme zrno v pivnici máme veľa myši na záhrade a momentálne aj v dome dve.
Potrebujeme
menšie až stredné plemeno nenáročne na počasie nakoľko chceme aby pes bol hlavne vonku
Bolo by super a hlavne preto chceme psa aby lovil tie myši
Aby mal rád deti
jednoduchšie plemeno na výchovu nie moc tvrdohlavý pes
Mačku nemôžeme mať pre alergiu a pestovanie zeleniny chodia a špinia a hrabú mi potom do záhonov. Taktiež kôli problémom so susedom
Deti majú 6 rokov 4 roky a malá ma 5 mesiacov
Mne osobne sa nepáčia až tak poľovnícke plemená a jazvečíky nakoľko by som aj rada nemala rozkopanú záhradu a psa mohla mať v lese aj pusteného...
Mysleli sme kóliu sheltie foxeterier hrubosrtstý alebo austrálsky ovčiarsky pes...
Bojím sa teriéra pre ich povahu a kačky máme v celej záhrade. Proti myšiam nič nezaberá.... Proste sa množia.. Potrebovali by sme menšie nenáročné plemeno ktoré má rado deti a rodinu má rado pobyt vonku a super by boli sklony chytať myši. Prosím poradte nám budem vďačná za každú radu. Riešime otázku plemena už veľmi dlho a nevieme nájsť cestu...
s pozdravom sylwi
Dispečink
12.01.21,18:58
Zdravím,

navrhujem foxteriéra krátkosrstého. Miluje deti a oni jeho. Odkedy som ho kúpil, vychytal všetky myši i potkanov. Už keď bol ako šteňa ešte i mačky prestali chodiť do dvora. Je nenáročný, spáva vonku i pri -20 na vankúši. Mám ho 12 rokov a mentalne i pohybovo je stále veľmi čulý. Dožije sa i 15 r. Chovam ho na granuliach. Na 1. pohľad má trošku predlžený pysk - preto ho i žena nechcela, no už by iného nechcela.
Žabinka
12.01.21,19:09
dispečink, keď reaguješ na príspevok, skús najprv pozrieť jeho dátum..;)
misoft
12.01.21,23:32
Dispečink má na dispečinku zlú časomieru :D:D:D
veronikasad
10.03.21,22:10
nespamuj, reaguješ na 5 rokov starú tému