wegeta
24.10.16,13:14
Ak dám výpoveď dohodou po 22 rokoch práce u 1 zamestnávateľa / nutia ma k tomu/ aký mám nárok na odstupné a mám nárok na podporu v nezamestnanosti, keď to bude dohodou z mojej strany ? Vdaka
ivka70
24.10.16,11:20
Vypoved dohodou neexistuje, je bud vypoved (s vypovednou dobou) alebo dohoda o skonceni PP. Ani k jednemu ta nemozu donutit.

Ak uzavries dohodu o skonceni PP bez udania dovodu, nevznikne ti narok na odstupne. Ak tam bude dovod - rusenie pracovneho miesta, tak ano.

Narok na podporu v nezamestnanosti nezavisi od sposobu skoncenia PP.
milagros208
24.10.16,11:24
Pri skončení PP dohodou podľa §60 Zákonníka práce, nárok na odstupné nie je. Spôsob skončenia PP nemá vplyv na nárok podpory v nezamestnanosti.
expeeert
24.10.16,12:34
Základný rozdiel:
Dohoda je obojstranná - dobrovoľne s ňou súhlasíš ty, aj zamestnávateľ a dohoda je len o tom, na čom sa dohodnete (kľudne sa tam môžete dohodnúť aj na 10násobnom odstupnom napr.) Treba si ju poriadne prečítať ešte pred podpisom a navrhnúť si svoje podmienky "dobrovoľného" odchodu.

Výpoveď je jednostranná - tzn. buď dáš výpoveď ty, alebo naopak, dostaneš výpoveď a opačná strana s tým nesúhlasí (čiže ste sa nedohodli) tak aj ty, aj zamestnávateľ musíte splniť podmienky stanovené v ZP (výpovedná doba, odstupné a pod.)