zk24
24.10.16,13:20
Ahojte,

prevzala som účtovníctvo jednej spoločnosti, kde vidim že boli faktury za učtovníctvo uhradzane v hotovosti. Avšak ako uhrady su priložené klasicky PPD, vytlačené zo softwaru z Pohody. Pokial viem, tak od 1.4.2015 aj účtovnícke služby patria pod tie, pri ktorých treba evidovať úhradu cez ERP.

a moja otazka, či aj ten ktorý uhradí v hotovosti a dostane len PPD, môže mať nejaký postih za to. Samozrejme že on ako klient netuší že účtovnícka firma je povinna evidovať hotovostné tržy v ERP.

Alebo sa mýlim, a PPD je uplne postačujuce?

Dakujem
Consultix
24.10.16,11:25
Ty vies preukazat, ze si svoj zavazok splnila, faktura bola uhradena.
To, ze druha strana (dodavatel) nepostupovala v sulade so zakonom, nie je vecou Tvojej zodpovednosti, V tomto pripade je to skor smiesne/trapne/smutne/zufale. Ale aspon vidime, aka je kvalita niektorych podomovych uctovnikov...
zk24
24.10.16,11:27
No, bola to relatívne velka učtovna a poradenska firma. Len som sa nikde nedočítala v materiáloch, či náhodou aj ten, ktorý uhradil v hotovosti nemá z toho nejaky postih... Dakujem za ujasnenie a uistenie, že jemu stačí klasický PPD od nich.
Consultix
24.10.16,11:32
Neviem o tom, ze by bol priestor na to, aby prijali platbu v hotovosti. Pri administrativnych sluzbech je to mozne, takze to mozno obcahdzali tymto sposobom.