zk24
24.10.16,16:14
Ahojte,

Ked sa s.r.o. rozhodne darovať značnu sumu neziskovej organizácii, je to niečím limitované? Sú k tomu nejake podmienky? Napríklad, že aká maximálna suma, respektíve akej NO môže/nemôže darovať, spriaznené osoby, apod...

Máte skúsenosti, vedomosti? Respektíve, kde by som sa o tom dočítala.
Zatial riešim iba pohľad zo strany s.r.o-čky, teda darcu.

Dakujem
Dáša_
24.10.16,14:51
pozor a hotovosť, nad 5 tisíc iba cez účet

hrabala som sa v registri uzávierok (hľadala som niečo konkrétne) a tak som narazila aj na dary v stotisícoch.... sro darovala svojej matke v podstate celý je vklad....
zk24
24.10.16,16:55
Ano, islo by to cez ucet. Konkretne, klient chce darovat NO svojej manzelky peniaze. Dajme tomu ze to moze byt 30.000 e. Len sa neviem dopatrat, ci je na tom nieco nelegalne, alebo ci to je niecim obmedzujuce.... Atd...
Dáša_
24.10.16,17:12
Ano, islo by to cez ucet. Konkretne, klient chce darovat NO svojej manzelky peniaze. Dajme tomu ze to moze byt 30.000 e. Len sa neviem dopatrat, ci je na tom nieco nelegalne, alebo ci to je niecim obmedzujuce.... Atd...

firmy si bežne robia aj vlastne nadácie a neziskovky a zisk posúvajútam. Jediný, kto by sa teraz mohol sťažovať sú zdravotné poisťovne. Ako po novom, toteraz neviem. Ale počítam, že priamov zákone nebude žiadne obmedzenie.
Consultix
24.10.16,18:20
Principialne nic nebrani tomu, aby spolocnost darovala svoj zdaneny zisk. Dokonca aj ZP moze byt kludna, nakolko tymto sposobom nedochadza k plneniu, ktore by podliehalop zdravotnemu poisteniu.
Aj ked teda velmi dobre vieme, za akym ucelom a z akeho dovodu sa taketo zisky daruju prackarskym neziskovkam a nadaciam :)
Mimochodom, ak by fungoval model, kde uz zdaneny zisk bude zatazeny len 7% danou z dividend a nebolo by z toho ZP, tak si myslim, ze by podnikatelia mohli torcha pribrzdit svoju chamtivost a nehladat vseliake krkolomne (kolkokrat nelegalne, alebo nemoralne) sposoby optimalizacie.
zk24
24.10.16,18:21
Suhlasim :)
JankaO
24.10.16,18:26
Firmy sa kľudne môžu venovať filantropii, nie je na tom nič nelegálne a nič nemorálne. :)