Vanarin
24.10.16,19:47
Dobrý deň,

mám 24 rokov a som stále u detského lekára, kedže uňho môžem byť do 28 rokov. Už som vyštudovala a pracujem na plný úväzok. Dve priepustky soom už minula na lekára. Teraz sa spätne sťažujú, že mi ich nemôžu uznať a mám prejsť k všeob. lekárovi pre dospelých. Lekári, ktorí mi dávali tieto priepustky (prešla som od jedného detského k druhému kvôli zmene bydliska) vedeli, že ich potrebujem do práce a nevarovali ma, že by s tým mal byť problém.
Ďakujem za radu.
afrikánka
24.10.16,18:23
Keďže u detského lekára môžeš byť do 28 rokov, predpokladám, že patríš pediatrovi s atestáciou pre dorast. Takémuto pediatrovi môžeš patriť do daného veku, bez ohľadu nato, či študuješ, alebo už pracuješ. Pokiaľ máš doklad s razítkom, kde je uvedené "pre deti a dorast" máš plné právo na uznanie priepustky a potvrdenia o práceneschopnosti. Zamestnávateľ nemá právo sa sťažovať na neplatnosť a lekár nemá povinnosť ťa upozorniť, že môže nastať problém. Chyba je jednoznačne na strane zamestnávateľa, ktorý z neznalosti neuznáva takéto potvrdenie. Ak si spokojná s lekárom pediatrom, vôbec nie je tvoja povinnosť prejsť ku všeobecnému lekárovi, pokiaľ nezavŕšiš vek 28 rokov.
afrikánka
24.10.16,18:29
Omyl, zamestnávateľ musí uznať potvrdenie od lekára pediatra s certifikátom pre dorast. Platí to do veku 28 rokov. Výhodou je dvojgeneračná evidencia, kedy môžu byť rodičia aj s malými deťmi u jedného lekára.
Chobot
24.10.16,20:42
Aj môj 21 ročný syn je stále u detskej lekárky. Tá má špecializáciu na dorast. Môže byť u nej do 28 rokov.
Chobot
24.10.16,20:43
Pokiaľ je to lekár s atestáciou na dorast, tak zamestnávateľ musí uznať aj takéto potvrdenie.
Katy a R
24.10.16,20:53
podaktorí zamestnávatelia majú problém uznať akúkoľvek priepustku ;)
Oliwa
25.10.16,08:24
Je to síce trošku neobvyklé, ale...
Čo znamená "teraz sa spätne sťažujú"...? Kto - teta z personálneho či mzdového? Nech Ti povie, na základe ktorého článku Zákonníka práce Ti odmieta priepustku uznať. A prečo Ťa na to teda neupozornila, keď si priniesla prvú...
Katy a R
25.10.16,08:33
Oliw - aj môjmu synovi sa stalo, že SP neuznala potvrdenie o trvaní DPN (prechodku) od dorastového lekára. DPN bola vystavená počas hospitalizácie - a dlhodobá. Je to už síce dávno - vtedy ani na stránke nemali usmernenia - ale fakt kvôli tomu musel zmeniť lekára (nepomohol ani protest toho lekára).
Katy a R
25.10.16,09:02
Trvaj na uznaní priepustky!
ale do budúcna bude lepšie, ke´d zmeníš lekára - aj kvôli takýmto problémom, ako máš teraz ... ale hlavne ak napr budeš potrebovať nejaké odborné vyšetrenie alebo nedajbože hospitalizáciu - tak "všelijako pozerajú" na to, že doporučil pediater (aj keď je do 28 rokov). a človek má vtedy iné problémy, ako to dokazovať.
(to len rada z vlastnej skúsenosti).
ivka70
25.10.16,10:58
To je trochu ina situacia, nie kazdy detsky lekar' aj ked moze mat aj dospelych, moze vystavovat DPN. Neter, ktora popri skole pracovala na TPP, musela z tohto dovodu zmenit lekara, aj ked do konca VS ju mohol ten povodny osetrovat, len nemal opravnenie na vystavenie DPN.
Katy a R
25.10.16,11:04
on tvrdil, že môže - ale človek v takej situácii má ozaj iné problémy, aby ešte aj toto dokazoval. Preto som aj napísala ten príspevok ...
buchač
25.10.16,11:09
ale hlavne ak napr budeš potrebovať nejaké odborné vyšetrenie alebo nedajbože hospitalizáciu - tak "všelijako pozerajú" na to, že doporučil pediater (aj keď je do 28 rokov)
======================
BINGO !

Mne sa už nechcelo včera argumentovať a diskutovať na henten "big problém".

Tým chcem povedať to, že zadávateľka zmenila v dospelom veku jedného deckého lekára za druhého.
Toto považujem tak trochu za nenormálne....ale to je môj názor.
afrikánka
25.10.16,11:26
buchač, včera večer si dal "big odpoveď", vyšperkovanú paragrafmi, ktorá do rána zmizla. Ani sa nečudujem, že sa ti už nechcelo argumentovať, odpoveď bola nesprávna.
afrikánka
25.10.16,11:32
Tieto problémy vznikli zrejme nejaký čas naspäť....Dnes by sa to už nemalo stávať. U pediatra s atestáciou na dorast zostávajú hlavne mladé mamičky, ktoré majú aj s dieťaťom spoločného lekára-pediatra.
buchač
25.10.16,15:10
Ak klame sociálna poisťovňa, klamem aj ja.
http://www.socpoist.sk/poradna-dok/48995s?prm2=29302

Tu sú v poslednej dobe tak akurátne "big hodnotenia"...čudujem sa ich autorom.
afrikánka
25.10.16,15:24
Nie, sociálna poisťovňa neklame, klame ťa tvoj zrak, alebo porozumenie pre čítaný text!!! Prečítaj ešte raz, dva krát...až kým nepochopíš, ako BIG sa mýliš. A rýchlo si tú bigovinu vymaž.
Tweety
25.10.16,15:48
Veru tak, zas sa buchimu tá schopnosť porozumenia kamsi vytratila.
afrikánka
25.10.16,15:53
Na príčine bude asi ten zajtrajší "big darčisko", len aby ho nakoniec nerozbil.
buchač
25.10.16,16:34
afrikánka (Dnes 18:53) Na príčine bude asi ten zajtrajší "big darčisko", len aby ho nakoniec nerozbil.
========================
:eek:
Láskavo sa ovládaj...
afrikánka
25.10.16,16:44
Tak ty vypisuješ dole-hore...čo sa zajtra ide kúpiť, čo keby si sa ty ovládal? Vari nemyslíš, že som bola v tvojej lokalite na hríby a nebodaj načúvala?
ivka70
25.10.16,16:47
Myslim, ze skor vysokoskolaci ako mamicky.
afrikánka
25.10.16,17:03
Áno vysokoškoláci, ja viem dokonca o mladých manželských pároch s deťmi spoločne hlásených u pediatra, nielen mamičky.