Derick333
24.10.16,21:44
Chcem nastupit na Pn ale zaroven potrebujem pracovat? da sa to? jedna sa o Pn v dlzke 10 dni. Co ak ma najde kontrola v praci.A co hrozi zato zamestnavatelovi? Dakujem za odpoved.
avalik
24.10.16,19:54
Na PN sa nenastupuje, lekar uzna osobu za praceneschopnu - ak je osoba pracenescopna, tak uz z pojmu vyplyva, ze nie je achopna prace - a teda sa zdrzuje tam kde ma uvedene v doklade a dodrziava liecebny rezim ... ak je osoba schopna prace, nie je dovod vystavovat PN.

Prvych 10 dni PN aj tak vyplaca nahradu prijmu zamestnavatel. Nie je mozne za to iste obdobie poberat mzdu aj nahradu prijmu z PN.
veronikasad
24.10.16,20:14
Pracovať budeš za "Pánboh zaplať"? Počas PN-ky nemôžeš poberať mzdu...
branislavp
25.10.16,02:18
Nechaj sa prekvapiť, uvidíš.
Derick333
25.10.16,06:19
a co pripad ze som konatel danej firmy a znizim tak odvody?
Derick333
25.10.16,06:21
ked nemas co napisat radcej spi
jslancik
25.10.16,06:38
tvoja otázka je zaujímavá.
1. kontrola ťa v práci nenájde. ibažeby si do adresy, kde sa budeš zdržiavať, dal adresu zamestnania :) Oni ťa budú hľadať na tej adrese, ktorú uvedieš, pravdepodobne doma.
2. prečo chceš ísť na PN? Prvých 10 dní platí zamestnávateľ. ak chceš "znížiť odvody", tak si siahni na pohyblivú zložku, prípadne si to vymyslí inak, nie cez PN.
3, úplne prehliadneme to, že ty vlastne nebudeš "pracovne neschopný", a tvoj doktor by si zaslúžil...
4. prečo by malo hroziť niečo zamestnávateľovi? že by náhodou prišla iná kontrola, ako z poisťovne (napr. IP)?
Derick333
25.10.16,06:54
1.v pripade ze ma kontrola nenajde doma a rozhodne sa ze osobne upovedomi zamestnavatela?ci asi fantazirujem:)
2.ako inak?napis mi ss :)
3.doktory su takyy aky su..ja som mal vzdy dobry vztah s doktorom a aj pri chripke sa ma pytal ci chcem pn..chcem dostanem...
4 v ip problem nevidim..zmluvy su ok..ale ako zamestnanec som povinny odovzdat zamestnavatelovi pn nasledujuci den..ako by to vyzeralo v tomto pripade?ze co vlastne robim v praci ked som pn?
terezamaria
25.10.16,07:01
Na Porada.sk sa odpovedá verejne a určite sa dodržiavajú ako ZP, tak aj ostatné zákony, nikto Ti nebude odpovedať tak, aby si obchádzal nariadené v zákonoch........
veronikasad
25.10.16,13:14
Tak si zober neplatené voľno, firma počas neho nemusí platiť žiadne odvody a ty počas neho zaplatis zdravotné poistenie ako samoplatitel.
veronikasad
25.10.16,13:17
Ak to bude kvalifikované ako porušenie liečebného režimu, zastavia ti výplatu nemocenského ododna porušenia. Súčasne zaplatis pokutu, ktorej výška závisí od miery porušenia, resp. či ide o prvé alebo opakovane porušenie liečebného.rezimu.
veronikasad
25.10.16,13:19
Z titulu funkcie konateľa nemôžeš mať uzatvorenú pracovnú zmluvu a teda ani nárok na nemocenské z prác.pomeru