MySpace
25.10.16,18:49
Dlhšie som tu nebola a nechápem prečo niektoré témy sú uzavreté (uzamknuté) a iné nie? Čo to spôsobuje? Kedy je téma uzavretá a kedy nie (čo tomu predchádza)? K čomu je to dobré? Prečo sa tento systém vymyslel?
Dá sa nejako téma znovu obnoviť, ak ma aj naďalej zaujímajú stanoviska ľudí k nej?
Dav
25.10.16,16:54
Do uzamknutej témy sa nedá prispievať. Témy uzamyká moderátor, obvykle na základe nahlásenia témy členmi Porada.sk. Vymyslelo sa to preto, aby sa nerozvíjala zbytočná diskusia, buď od veci, čím sa téma stala neprehľadnou, alebo urážlivá či proti pravidlám Porady.
MySpace
25.10.16,17:14
A kto je tým moderátorom? Ako sa ním stane? Ako získa tie kompetencie na rozhodovanie?
Dav
25.10.16,18:11
Dostane ich od administrátora Richarda,na požiadanie, ak to on uzná za vhodné na základe prejavov dotyčného žiadateľa - dĺžka členstva na Porade, odborné príspevky atď. Moderovanie je dobrovoľné a neplatené.
Dav
25.10.16,18:15
Téma sa dá obnoviť na požiadanie - moderátor príslušnej sekcie vie témy aj otvárať, nielen uzamykať. Ak je diskusia prínosom, nie je urážlivá,alebo sa to dá predpokladať, že taká bude tak nie je problém tému odomknúť. Ale obvykle sú zamknuté témy tzv. hašterivé.
MySpace
25.10.16,18:18
Tak na každú sekciu je len jeden moderátor alebo ten kto prehlási, že je v danej oblasti odborníkom?
MySpace
25.10.16,18:19
To znie ako snaha vyriešiť hádavosť nášho národa, že už len pozitívne témy. Hmm, politika by bola hneď uzamknutá do minúty. : D
Dav
25.10.16,18:30
Politika bola na Porade veľmi dlho úplné tabu. A k tým moderátorom - jeden má aj viac sekcií. Obvykle tie, kde sa odborne prejavoval.
vicktor
26.10.16,08:09
Pred par mesiacmi som zadal temu/otazku a dostal zopar odpovedi/komentarov. Dalej som specifikoval problematiku a cakal dalsiu diskusiu, ale na druhy den nielenze nic nepribudlo, ale 90% chybalo...?
V prvom kole nebolo nic urazlive ani politicke.