klerak
25.10.16,17:58
Dobrý večer, keď vám v DPH nesedí r. 3, rešp. r. 4 v dosledku zaokrúhlenia.. že tam máte kopu faktúr vydaných, ktoré, keď si dáte základ * 0,20 vychádza vám dph správne.. ale v súčte to nevychádza.. že keď zoberete r. 3 * 0,20 vychádza vám číslo, ktoré je vyššie než na r. 4.. na portále FS to na vás kričí chybu.. riešíte to? lebo sa nedá opravit konkrétný doklad, všetky sú správne, iba v súčtu to nevychádza vďaka zaokrúhleniu..? strestli ste sa s tým? koľko mi portál FS prepustí rozdiel? neviete? reiší to daňový úrad potom?
ďakujem
KEJKA
25.10.16,16:12
Ak sú jednotlivé faktúry ozaj v poriadku, tak neriešiš.
vyhlási ti to len upozornenie, DP DPH podáš, upozornenie tomu nebráni.
V prípade kontroly predložíš zoznam dokladov, resp. to rieši KV DPH.
klerak
25.10.16,16:24
ďakujem Vám.. áno, faktúry sú v poriadku, ale je ich asi 5000 ks a dokopy potom ten súčet mi hádže rozdiel asi 0,50 eur na dph.. tak skor, či to nemože byť podnet ku zahájeni daň. kontroly..
Žabinka
25.10.16,17:29
pokiaľ ti vyhadzuje chyby oranžové, čiže logické, nie je problém s odoslaním, len ťa to upozorňuje, že sú matematické chyby, ktoré však nebránia odoslaniu formulára.. naopak chyby červené, kritické, sú také, cez ktoré neprejdeš, pokiaľ ich neopravíš, nedá sa formulár odoslať..
takže ako píše kejka, pokiaľ je všetko zaúčtované správne, netráp sa tým..
klerak
25.10.16,18:11
áno, boli oranžové.. nikdy som sa s tým nestretol.. rešp. mi to vyhadzovalo vždy len max. 2 ceny, že odvádzam viac, ako by som mal, čo som neriešil.. teraz tých 0,50 opačne, teda že odvádzam menej ako by som mal, ma rozhodilo.. ďakujem Vám
lotina
26.10.16,08:55
Aj ja to mávam a dosť často, ale ked som sa na to pýtal na FS cez dopyt, mám odpoveď, že treba uvádzať sumy, ktoré sú na faktúrach. Takže ak chceš mať istotu, napíš si dopyt a odpoveď si odlož.
deanka
26.10.16,09:02
Pozri si na portáli FS "príspevky návštevníkov"

Finančná správa Podľa § 69 ods. 1 zákona o DPH, platiteľ, ktorý dodáva tovar alebo službu v tuzemsku je povinný platiť daň, ak tento zákon neustanovuje inak, t.j. platiteľ z každého takéhoto zdaniteľného obchodu vypočítava DPH, ktorú podľa § 26 ods. 3 zákona o DPH zaokrúhľuje matematicky na dve desatinné miesta. Do daňového priznania k DPH do jednotlivých riadkov uvádza platiteľ súčet príslušných hodnôt z jednotlivých zdaniteľných obchodov (zjednodušene - súčet údajov z jednotlivých faktúr), pri ktorých vznikla daňová povinnosť, v dôsledku čoho na celkový („nasčítaný“) základ dane nebude matematicky „sedieť“ celková výška „nasčítanej“ zaokrúhlenej dane. V takomto prípade zapracovaná kontrola v programe signalizuje chybu - matematický rozdiel, čo však pre platiteľa nie je dôvodom meniť sumy, pokiaľ sú správne „nasčítané“ zo zdaniteľných obchodov (z faktúr); program po potvrdení akceptuje i sumy, ktoré matematicky „nesedia“. Predmetná zapracovaná kontrola v programe má eliminovať hlavne chyby v nesprávne uvedených údajoch napr. pri pomýlení sa v desatinnej čiarke a podobne.