aktivka123
26.10.16,10:18
Dobrý deň, prosím o radu. Sme novovzniknutá firma.(neplatcaDPH) Autodoprava rozváža pre druhú firmu tovar.
JA frima napr. Alfa s.r.o.
Druhá firma napr. BETA (pre pochopenie :))
Alfa fystavila Bete faktúru za služby pri preprave tovaru (dodávatel ALfa, odberateľ BETA)
Ale aj následne BETA vystávila dodávateľovi faktúru kde je uvedené: Následovné uvedené dodávky a výkony vykonané na daňovom území sme zaúčtovali podľa dohody a pripísali v prospech na Váš účet u nás: Nižšie sú rozpísané jednotlíve úkony. ALE!! v hlavičke faktúry je dodávateľ znova ALFA čiže JA a odberateľ BETA.


NEviem ako mám zaúčtovať túto faktúru. Mám k tomu vystaviť nejakú našu protifaktúru ... som z toho jeleň. Ide o to že oni to akokeby vystavili za mňa ale aj pod svojim poradovým číslom. Ďakujem za každú odpoveď.
Tweety
26.10.16,08:59
Kto rozviezol tovar? Ak firma Alfa pre Betu, potom zaúčtuješ v Alfe faktúru za prepravu. Ak tej Bete, nie je to len oznámenie o obdržaní , zaúčtovaní fa a jej úhrade od Alfy?
Isto je tomu tak, ešte by som sa na to opýtala kompetentných. Pretože jedno dodanie služby- prepravu nemôžu fakturovať obaja.
aktivka123
26.10.16,09:24
Ved o to ide, ale je to normalna faktúra, s ich variabilným symbolom, ale je na nej dodavatel alfa, a odberatel beta, a paradox ze uplne ine sumy ako vyfakturovala konatelka. Uz som to zacala s nou riesit ale zjavne je z toho mimo tak ako ja....:( Dakujem za odpoved :)
aktivka123
26.10.16,10:26
Faktury za prepravu tovaru fakturuje spol. BETA 2x do mesiaca ako prepravca, ktory si u dopravcu objednava prepravu tovaru. FA tykajuce sa prepravy napr. chladniciek, ci dodatocne odmeny fakturujem ja. BETA to ma takto zauzivane... Mne to z casti ulahcuje pracu, pretoze rozvoz do miest je dany tarifne (napr. ak maju rozvoz PO, Giraltovce, Gelnica - tak cena sa odvija od tonaze za kazdu jednu vykladku /niekedy ich maju pocas dna aj 20/ a sucasne miesta urcenia)...

Je to prijata faktura od objednavateľa s charakterom príjmu pre dopravcu...

toto mi odpísala konateľka, (ja som to samozrejme upravila podla mojich názvov firiem)

Je potrebné k tomu urobiť nejakú moju faktúru nakoľko oni si tam uviedsli svoj variabilny symbol a mne tým pádom nesedí poradia ani neviem to v programe prepsíať ako nejaké extérne číslo.