katusena
26.10.16,11:47
Pracujem v firme a som zamestnaná na dobu určitú. Zamestnávatel chce aby som absolvovala školenia a podpísala dohodu o prehlbovaní kvalifikácie s tym že budem musieť odpracovať vo firme dva roky alebo zaplatit školenia. Je to vobec možné keďže pracovný pomer podla pracovnej zmluvy končí buduce leto? Zamestnavatel tvrdi že až po tom bude vedieť či sa osvedčím mi predlži zmluvu. A čo ked predlženie nepodpíšem ja? Ďakujem.
ivka70
26.10.16,09:54
Je to mozne. Zaplatit skolenia budes musiet len ak by si skoncila PP ty, vypovedou alebo kvoli poruseniu prac. discipliny. Teda tak by si to mala mat definovane v zmluve. Na to si daj pozor. Aj zamestnavatel si musi dat pozor, aby to bolo spravne definovane. Samozrejme takato zmluva a vycislenie sumy skoleni musia byt v sulade so Zakonnikom prace, aby boli platne a vymahatelne.
katusena
26.10.16,11:05
To že nepodpíšem predľženie môže byť brané ako výpoveď z mojej strany? aj napriek tomu že nedávam výpoveď ale končí doba určitá? V dohode mám že sa zavazujem zostat v zavazku po dobu min 2 rokov.
ivka70
26.10.16,11:11
Do tej zmluvy mnozete dat aj taky variant. Pytaj sa zamestnavatela, ak to tam nebude, co v takom pripade.