liviag
27.10.16,14:11
Mám zriadené vecné bremeno na pozemok - na pozemku moja vodomerná šachta+ prípojka vody - všetko podľa stavebného povolenia. Spomínaný pozemok je široký 1 mt. Stavebný úrad povolil inému investorovi to isté - na tom istom pozemku zriadiť prípojku vody (su to 100 mt prípojky). Má tam podmienku dodržať odo mna odstup 60 cm - dať do porealizačne zakresliť, až tak bude kolaudovať. Samozrejme má rúry 10 cm od mojich - v rovnakom výkope, keďže kopanie vedla mna priestor neumožňuje. Bude zriadzovať tiež vecné bremeno ale jeho porealizačné zameranie musí sedieť so stavom a on je rovno so mnou vo výkope, nie 60 cm odo mňa. Mohol toto stavebný úrad povoliť, alebo pochybil? Ja som musela vybaviť stavebné povolenia na prípojku - sused to má len cez ohlásenie. Kedy treba na vodnú stavbu ohlásenie a kedy SP ?
Mária27
27.10.16,14:56
Ak sa pýtaš na vecné bremeno, tak to obmedzuje vlastníka, že musí na svojom pozemku strpieť tie vaše rúry. Teda ak tam pribudnú rúry niekoho iného, musí byť zriadené vecné bremeno aj v prospech neho, inak by ho mohol vlastník pozemku vypratať.
liviag
27.10.16,16:01
tomu rozumiem - môže majitel pozemku udeliť dvom osobam vecné bremeno na to iste? A este - stavebný úrad to môže povoliť? 2 prípojky na jednom a tom istom mieste podotykam
Mária27
27.10.16,16:23
Stavebný úrad dal predsa odstup.
liviag
27.10.16,17:35
dali odstup, ale ked bude po mne robiť porealizačné zameranie, tak bude jasné, že tam žiadny odstup nie je.. môže vydať SU niečo také ako 2 vodné stavby na jednom mieste?
Ondrej Kozlovsky
31.10.16,12:43
z môjho pohladu nastane to, ze sa zapise vecne bremeno tak ako sa postavilo a to, ze stavebny urad nieco povolil, co sa neda realizovat tak sa zmeni skor rozhodnutie uradu t.j. papier ako pripojka.

Kedze pripojku bude merat isto geodet na geometricky plan isto to nemoze zmerat inak. Ak teda nebude pripojka zahadzana skor ako sa zmeria, pretoze detektorom co vyhladava siete sa nebude dat zistit presne poloha.
liviag
31.10.16,18:25
Prípojka je už dávno zahádzaná. Ale stále neviem, či stavebny urad postupoval správne. Ci tam mohol povoliť 2 rovnaké stavby 2 nezávislým investorom.. a či môže potom majiteľ udeliť 2 rovnaké vecné bremená.