kristina147
27.10.16,16:02
Dobrý deň, má môj bývalý zamestnávateľ nárok odo mňa pýtať peniaze dva mesiace po ukončení pracovného pomeru? Neodložila som si preberacie doklady, netušila som, že by som ich ešte niekedy potrebovala. Mám však mail v ktorom bývalá šéfka uvádza že peniaze má a všetko je v poriadku a teda dokazuje že ja som peniaze v poriadku odovzdala.
Situácia je taká, že peniaze sa stratili u inej osoby, ale keďže ja som bola prvá, ktorá mala peniaze v rukách, chcú ich vymáhať odo mňa.
Ďakujem za Váš čas.
Tweety
27.10.16,14:06
Máš mail, ktorý potvrdzuje, že si peniaze odovzdala. Nech ich vymáhajú od osoby, u ktorej sa stratili.
Martuk
27.10.16,14:09
pokiaľ máš aspoň mail, aj to je dôkaz, v prípadnom súdnom spore by súd teoreticky mohol tento mail brať do úvahy a ako píše Tweety, nech si tvoj bývalý zamestnávateľ vymáha peniaze od osoby, ktorá ich stratila.
terezamaria
27.10.16,14:27
Dávala si ich do pokladne? Či šéfke do ruky? Až do pokladne, choď si vypýtať opis príjmového dokladu. Pokiaľ v emaile nie je uvedená konkrétna suma, môže šéfka povedať, že to boli úplne iné peniaze. Vyber sa to doriešiť osobne, určite sa Ti to podarí, držím palce.....
kristina147
27.10.16,14:46
Ďakujem za radu. Nechala som ich priamo šéfke, ona si na to aj pamätá a vie že ja som ich odovzdala, rozhodnutie že to mám platiť ja však prišlo "zhora". V maily je uvedené iba že si peniaze našla a je to v poriadku, je to však odpoveď na môj mail v ktorom je uvedené presne o ktoré peniaze sa jedná, takže by nemohla povedať že išlo o iné peniaze. Snáď to bude postačujúce...
terezamaria
27.10.16,14:53
Kristínka to Ty vieš, že to je odpoveď na Tvoj email a pokiaľ tam nie je uvedená suma, tak choď za ňou, nech Ti podpíše papier, že prevzala od Teba .....eur. Budeš v pohode a nebude sa Ťa žiadne rozhodnutie "zhora" týkať.....