Zuzana2
28.10.16,11:02
Dobrý deň, dňa 8.8.2016 k nám nastúpil pracovať zamestnanec XX. Zápočtový list od predchádzajúceho zamestnávateľa pri nástupe nepredložil (napriek viacerým upozorneniam, že je povinný ho predložiť). Dňa 21.10.2016 nám bol doručený exekučný príkaz od exekútora XY. Dňa 25.10.2016 predložil zamestnanec XX zápočtový list, v ktorom má uvedené 3 exekúcie (všetky prednostné) - 1 od exekútora XY a 2 od exekútora YY. Na základe uvedeného zápočtového listu som oslovila exekútora YY, od ktorého mi boli doručené (28.10.206) 3 exekučné príkazy (2 tie, ktoré boli uvedené v zápočtovom liste a 1 novú (aj tá je prednostná)).
Prosím, viete mi poradiť, aké bude poradie exekučných zrážok?
karka
31.10.16,11:29
V zápočtovom liste by malo byť uvedené poradie exekúcii. Poprípade sa spýtať exekútorov na dátumy doručenia. A postupovať podľa dátumu doručenia. Exekúcie, ktoré došli ku Vám a nie sú na zápočte dajte do poradia.
Zuzana2
01.11.16,17:32
Ďakujem za odpoveď. Lenže neviem podľa akého dátumu doručenia, lebo tento zamestnanec už asi vystriedal mnohých zamestnávateľov. Tak neviem, či doručenie úplne prvého príkazu na exekúciu? Lebo pravdepodobne - súdim podľa označenia tých exekúcií - sú vydané na tú istú exekúciu už viaceré príkazy. Pretože keď menil zamestnávateľov, museli exekútori vydávať stále nové exekučné príkazy. Teda neviem, či som to napísala zrozumiteľne, dúfam, že áno.
karka
03.11.16,09:19
Drž sa toho, čo vieš. Zo zápočtu vyčítaš poradie exekúcii a dátum doručenia k Vám Ti známy je. Ostatné nech oznamuje exekútor.Pokiaľ má exekúcie, ktoré boli doručené skôr a Ty o nich nevieš, on Ti musí oznámiť, že boli doručené skôr.