Mila123
01.02.17,19:02
to Vám napíšem, mám šťastie.......aj mne VSE zvýšila viac ako o 200% elektrinu na chalúpke, hajzli sú
a ten s kockatou hlavou či ako mu nadávajú hlásil, že máme faktúry roztrhať!!!!! ak nezaplatím preddavky k 15 02 2017 (vyúčtovanie mávame urobené stále v januári, vtedy neplatíme preddavky, ale dnes už prišlo SIPO kde sú preddavky čierne na bielom napísané) k 28 02 2017 budem mať vypnutú elektrinu aj v byte, pretože mám 2 odberné miesta, idem im napísať štipľavý email.....
Oliwa
01.02.17,18:11
to Vám napíšem, mám šťastie.......aj mne VSE zvýšila viac ako o 200% elektrinu na chalúpke, hajzli sú
a ten s kockatou hlavou či ako mu nadávajú hlásil, že máme faktúry roztrhať!!!!! ak nezaplatím preddavky k 15 02 2017 (vyúčtovanie mávame urobené stále v januári, vtedy neplatíme preddavky, ale dnes už prišlo SIPO kde sú preddavky čierne na bielom napísané) k 28 02 2017 budem mať vypnutú elektrinu aj v byte, pretože mám 2 odberné miesta, idem im napísať štipľavý email.....
Jeho excelencii Ficovi? ;):D
bjuty smis
01.02.17,18:14
to Vám napíšem, mám šťastie.......aj mne VSE zvýšila viac ako o 200% elektrinu na chalúpke, hajzli sú
a ten s kockatou hlavou či ako mu nadávajú hlásil, že máme faktúry roztrhať!!!!! ak nezaplatím preddavky k 15 02 2017 (vyúčtovanie mávame urobené stále v januári, vtedy neplatíme preddavky, ale dnes už prišlo SIPO kde sú preddavky čierne na bielom napísané) k 28 02 2017 budem mať vypnutú elektrinu aj v byte, pretože mám 2 odberné miesta, idem im napísať štipľavý email.....
Jeho excelencii Ficovi? ;):D

plukovníkovi, prosím pekne....plukovníkovi...
Mila123
01.02.17,18:28
to Vám napíšem, mám šťastie.......aj mne VSE zvýšila viac ako o 200% elektrinu na chalúpke, hajzli sú
a ten s kockatou hlavou či ako mu nadávajú hlásil, že máme faktúry roztrhať!!!!! ak nezaplatím preddavky k 15 02 2017 (vyúčtovanie mávame urobené stále v januári, vtedy neplatíme preddavky, ale dnes už prišlo SIPO kde sú preddavky čierne na bielom napísané) k 28 02 2017 budem mať vypnutú elektrinu aj v byte, pretože mám 2 odberné miesta, idem im napísať štipľavý email.....
Jeho excelencii Ficovi? ;):D
jasne
buchač
01.02.17,18:30
Tie ich zlaté ručičky nie sú iba fascinujúce, ale afirmatívne. Nedopustia na seba.


Majú aj iné "fascinujúce"... Hlavne to jedno.

" Dejte mi lidi...já to udělám. "
----------------------------------

Nemám proti Čechom nič, naopak, veľa mi CZ dalo.

Hm...aj mne.
Tam som sa stretol prvý krát s nacionalizmom, povýšenectvom, aroganciou...
alaya1
01.02.17,18:35
to Vám napíšem, mám šťastie.......aj mne VSE zvýšila viac ako o 200% elektrinu na chalúpke, hajzli sú
a ten s kockatou hlavou či ako mu nadávajú hlásil, že máme faktúry roztrhať!!!!! ak nezaplatím preddavky k 15 02 2017 (vyúčtovanie mávame urobené stále v januári, vtedy neplatíme preddavky, ale dnes už prišlo SIPO kde sú preddavky čierne na bielom napísané) k 28 02 2017 budem mať vypnutú elektrinu aj v byte, pretože mám 2 odberné miesta, idem im napísať štipľavý email.....
Jeho excelencii Ficovi? ;):D

My mame viac, ako o 330% na chalupe. A ako ti mozu vypmut aj v byte, platis to spolu v jednej sume?
Mila123
01.02.17,18:36
to Vám napíšem, mám šťastie.......aj mne VSE zvýšila viac ako o 200% elektrinu na chalúpke, hajzli sú
a ten s kockatou hlavou či ako mu nadávajú hlásil, že máme faktúry roztrhať!!!!! ak nezaplatím preddavky k 15 02 2017 (vyúčtovanie mávame urobené stále v januári, vtedy neplatíme preddavky, ale dnes už prišlo SIPO kde sú preddavky čierne na bielom napísané) k 28 02 2017 budem mať vypnutú elektrinu aj v byte, pretože mám 2 odberné miesta, idem im napísať štipľavý email.....
Jeho excelencii Ficovi? ;):D

My mame viac, ako o 330% na chalupe. A ako ti mozu vypmut aj v byte, platis to spolu v jednej sume?
áno, tým, že to mám v jednom meste tak platím ich jednou sumou, resp. chalupa je za mestom kde máme byt, - bývame tam
alaya1
01.02.17,18:38
to Vám napíšem, mám šťastie.......aj mne VSE zvýšila viac ako o 200% elektrinu na chalúpke, hajzli sú
a ten s kockatou hlavou či ako mu nadávajú hlásil, že máme faktúry roztrhať!!!!! ak nezaplatím preddavky k 15 02 2017 (vyúčtovanie mávame urobené stále v januári, vtedy neplatíme preddavky, ale dnes už prišlo SIPO kde sú preddavky čierne na bielom napísané) k 28 02 2017 budem mať vypnutú elektrinu aj v byte, pretože mám 2 odberné miesta, idem im napísať štipľavý email.....
Jeho excelencii Ficovi? ;):D

My mame viac, ako o 330% na chalupe. A ako ti mozu vypmut aj v byte, platis to spolu v jednej sume?
áno, tým, že to mám v jednom meste tak platím ich jednou sumou, resp. chalupa je za mestom kde máme byt, - bývame tam
Tak my to neplatime spolu, aspon ze to. Jedno je na moje a druhe na muzove meno.Ja som tam volala vecer, chudak ten pan na ich linke, ten si musi za den vypocut.
Mila123
01.02.17,18:38
to Vám napíšem, mám šťastie.......aj mne VSE zvýšila viac ako o 200% elektrinu na chalúpke, hajzli sú
a ten s kockatou hlavou či ako mu nadávajú hlásil, že máme faktúry roztrhať!!!!! ak nezaplatím preddavky k 15 02 2017 (vyúčtovanie mávame urobené stále v januári, vtedy neplatíme preddavky, ale dnes už prišlo SIPO kde sú preddavky čierne na bielom napísané) k 28 02 2017 budem mať vypnutú elektrinu aj v byte, pretože mám 2 odberné miesta, idem im napísať štipľavý email.....
Jeho excelencii Ficovi? ;):D

My mame viac, ako o 330% na chalupe. A ako ti mozu vypmut aj v byte, platis to spolu v jednej sume?
áno, tým, že to mám v jednom meste tak platím ich jednou sumou, resp. chalupa je za mestom kde máme byt, - bývame tam
Tak my to neplatime spolu, aspon ze to. Jedno je na moje a druhe na muzove meno.Ja som tam volala vecer, chudak ten pan na ich linke, ten si musi za den vypocut.
a výsledok? čo ti povedal?
alaya1
01.02.17,18:43
to Vám napíšem, mám šťastie.......aj mne VSE zvýšila viac ako o 200% elektrinu na chalúpke, hajzli sú
a ten s kockatou hlavou či ako mu nadávajú hlásil, že máme faktúry roztrhať!!!!! ak nezaplatím preddavky k 15 02 2017 (vyúčtovanie mávame urobené stále v januári, vtedy neplatíme preddavky, ale dnes už prišlo SIPO kde sú preddavky čierne na bielom napísané) k 28 02 2017 budem mať vypnutú elektrinu aj v byte, pretože mám 2 odberné miesta, idem im napísať štipľavý email.....
Jeho excelencii Ficovi? ;):D

My mame viac, ako o 330% na chalupe. A ako ti mozu vypmut aj v byte, platis to spolu v jednej sume?
áno, tým, že to mám v jednom meste tak platím ich jednou sumou, resp. chalupa je za mestom kde máme byt, - bývame tam
Tak my to neplatime spolu, aspon ze to. Jedno je na moje a druhe na muzove meno.Ja som tam volala vecer, chudak ten pan na ich linke, ten si musi za den vypocut.
a výsledok? čo ti povedal?

Ze k datumu splatnosti to mam zaplatit. Ani som sa na neho nerozculila, co on chudak za to nemoze.
afrikánka
01.02.17,18:45
Tie ich zlaté ručičky nie sú iba fascinujúce, ale afirmatívne. Nedopustia na seba.


Majú aj iné "fascinujúce"... Hlavne to jedno.

" Dejte mi lidi...já to udělám. "
----------------------------------

Nemám proti Čechom nič, naopak, veľa mi CZ dalo.

Hm...aj mne.
Tam som sa stretol prvý krát s nacionalizmom, povýšenectvom, aroganciou...

Netreba si zamieňať hrdosť na svoj pôvod, históriu a kultúru, že ide o nacionalizmus.
.
Povýšenectvo nezamieňať nad zdravím sebavedomím z vyššieho vzdelania, slušného správania a všeobecného rozhľadu.

Ak niekto prejaví nespokojnosť nad "južanským verbálnym prejavom" na ulici, v spoločnosti, v kolektíve a ešte pod vplyvom alkoholu nenazývajme to aroganciou.
Oliwa
01.02.17,18:47
to Vám napíšem, mám šťastie.......aj mne VSE zvýšila viac ako o 200% elektrinu na chalúpke, hajzli sú
a ten s kockatou hlavou či ako mu nadávajú hlásil, že máme faktúry roztrhať!!!!! ak nezaplatím preddavky k 15 02 2017 (vyúčtovanie mávame urobené stále v januári, vtedy neplatíme preddavky, ale dnes už prišlo SIPO kde sú preddavky čierne na bielom napísané) k 28 02 2017 budem mať vypnutú elektrinu aj v byte, pretože mám 2 odberné miesta, idem im napísať štipľavý email.....
Jeho excelencii Ficovi? ;):D

My mame viac, ako o 330% na chalupe. A ako ti mozu vypmut aj v byte, platis to spolu v jednej sume?
áno, tým, že to mám v jednom meste tak platím ich jednou sumou, resp. chalupa je za mestom kde máme byt, - bývame tam
Tak my to neplatime spolu, aspon ze to. Jedno je na moje a druhe na muzove meno.Ja som tam volala vecer, chudak ten pan na ich linke, ten si musi za den vypocut.
Ktovie, či ešte vôbec počúval... :rolleyes::o Automat s jedným typom odpovede "zaplaťte" by bol asi lepší... :(
Ale aby sme sa vrátili k meritu veci, to akože máme tomu rozumieť tak, že:
- jeden občan, jedno odberné miesto v jednom meste - nezaplatí, vypnú
- jeden občan, viac odberných miest v jednej platbe v jednom meste - nezaplatí, vypnú všetky miesta
- jeden občan, viac odberných miest vo viacerých mestách - to budú zisťovať podľa r. č. a podľa krajov či ako? A kto by tie databázy u nás porovnával a tých ľudí platil? To nie je ako v seriáli o FBI...
alaya1
01.02.17,18:52
Oliwa - My sme to asi vyhrali :) :)

Dvaja obcania na 2 odberne miesta . Takze nas vypnu asi len na tom jednom. Aspon dufam, lebo sa to nechystam zaplatit.
korela
01.02.17,18:54
Tie ich zlaté ručičky nie sú iba fascinujúce, ale afirmatívne. Nedopustia na seba.


Majú aj iné "fascinujúce"... Hlavne to jedno.

" Dejte mi lidi...já to udělám. "
----------------------------------

Nemám proti Čechom nič, naopak, veľa mi CZ dalo.

Hm...aj mne.
Tam som sa stretol prvý krát s nacionalizmom, povýšenectvom, aroganciou...
Ja nie. Iba triedna, češtinárka, mi dala tri týždne na vyjadrovanie v škole v CZ. Preukázala mi v podstate iba dobrú službu, pretože som nerozoznávala pri čítaní naše jazyky a nebol to problém. Ale decká nedokázali z periodík v tej dobe prečítať žiadny slovenský text. A to sledovali slov. TV.
Dobré preklady kníh, ktoré nevyšli v CZ si nechávali ľudia posielať po známych zo Slovenska.
Brat slúžil v CZ, nesťažoval sa. Iné poznatky však majú ľudia z miest, kde sa rozhodovalo o financiách, nikdy sa pomer nedodržal, rovnako sa sťažovali aj Moraváci.
O ekonomických praktikách za 1. ČSR písal Tkáč v Národe bez peňazí. Dosť poučné. Ešte aj Maďari boli k nám zhovievavejší.
buchač
01.02.17,18:59
Ale aby sme sa vrátili k meritu veci, to akože máme tomu rozumieť tak, že:
- jeden občan, jedno odberné miesto v jednom meste - nezaplatí, vypnú
- jeden občan, viac odberných miest v jednej platbe v jednom meste - nezaplatí, vypnú
- jeden občan, viac odberných miest vo viacerých mestách - to budú zisťovať podľa r. č. a podľa krajov či ako? A kto by tie databázy u nás porovnával a tých ľudí platil? To nie je ako v seriáli o FBI...

Mám dve odberné miesta - jeden dodávateľ..obe sú na moje meno.
Lenže vyúčtovanie jedného je v novembri a druhého vo februári (akurát včera ma volal maník kvôli odpočtu).

Myslím si (netvrdím) teda, že v tomto prípade by dodávateľ odpojil nezákonne.
Oliwa
01.02.17,19:04
Myslím, že to ešte len bude čoro-moro... :rolleyes::mad::confused:
Jeden radil čihy, druhý hota...
Alebo žeby už exekútori nemali do čoho pichnúť?
sito
01.02.17,19:32
Ale aby sme sa vrátili k meritu veci, to akože máme tomu rozumieť tak, že:
- jeden občan, jedno odberné miesto v jednom meste - nezaplatí, vypnú
- jeden občan, viac odberných miest v jednej platbe v jednom meste - nezaplatí, vypnú
- jeden občan, viac odberných miest vo viacerých mestách - to budú zisťovať podľa r. č. a podľa krajov či ako? A kto by tie databázy u nás porovnával a tých ľudí platil? To nie je ako v seriáli o FBI...

Mám dve odberné miesta - jeden dodávateľ..obe sú na moje meno.
Lenže vyúčtovanie jedného je v novembri a druhého vo februári (akurát včera ma volal maník kvôli odpočtu).

Myslím si (netvrdím) teda, že v tomto prípade by dodávateľ odpojil nezákonne.

Myslieť si môžeš. Neplatíš? Nedostaneš tovar.
misoft
01.02.17,19:34
Nuž..... už sa to aj reálne potvrdzuje - i tu u poraďákov....
Takže - šup-šup urobiť kópie a poslať to rovno premiérovi s poznámkou, že klamár zostane klamárom a že to čo povedal verejne, sú len jalové reči.
A nech vás hoci aj žaluje...... kopa právnikov sa bude byť o to, aby vás zastupovali....pretože dôkazy budú jasné a vyhlásenia Hranatého boli verejne prístupné a dokazovali jeho klamstvá.....
sito
01.02.17,20:08
Sieť # sa roztrhala, rozsypala. Ak kapitán odmietne niesť osobnú zodpovednosť za Holienčíkove činy, elektrinu budeme mať až z Číny, tam majú všetko lacné.
taiko
02.02.17,05:40
Nepotesilo
Prisla mi pokuta od holandskej policie, ze prekrocenie rychlosti v Nemecku. Takze uz ziadne vyhovorky a a mrtve chrobaky :) Pekne to uz maju prepojene paskudy :D
taiko
02.02.17,05:41
Sieť # sa roztrhala, rozsypala. Ak kapitán odmietne niesť osobnú zodpovednosť za Holienčíkove činy, elektrinu budeme mať až z Číny, tam majú všetko lacné.
a budeme ju vozit po sirokorozchodnej, spolu s ocelou :D
taiko
02.02.17,05:43
Oliwa - My sme to asi vyhrali :) :)

Dvaja obcania na 2 odberne miesta . Takze nas vypnu asi len na tom jednom. Aspon dufam, lebo sa to nechystam zaplatit.
a co cakas, ze sa stane ak to nezaplatis ?
taiko
02.02.17,05:46
Kraus sa môže poďakovať za nadmerný počet vzhliadnutí textu o Slovákoch, ako sa im to aj často stáva. Autorom prinesú slávu oveľa skôr, ako keby písali o vlastných. Funguje to.
trosku nadhladu korela. Ved to bolo vtipne. To ze to jar88 "zneuzil" to je iina vec. Okrem toho podobna historka sa stala aj mne. Ked mi kamarat po jednej zime na Kordikoch pri Bystrici, kde je naozaj krasne, zahlasil ze nenavidi bielu farbu :)

Akýže nadhľad mi v tomto prípade podľa teba chýba? To si ako pochopil môj príspevok? Trochu nechápem, z čoho si vychádzal. Pretože ja z faktov. A to samé video o Kysuciach som tu tiež priložila pred niekoľkými rokmi, pretože ma pobavilo. Som zvedavá, za akého hosťa alebo príspevok sa podarí Krausovi v tejto jeho reláciii prekročiť hranicu 2,6 mil. pozretí. Tak zavčasu to asi nebude.
Sledujem jednu českú blogerku pár rokov, mala svojich priaznivcov, ale až min. rok ju vyniesol jeden článok medzi top. O Slovensku. Kniha v ten rok vydaná sa v okamihu kvôli tomu rozpredala, a dotlačila sa. Takže o SK sa u ich naozaj oplatí písať, najmä ak sa šťastne zvolí téma, ktorá vie osloviť.
Nemám proti Čechom nič, naopak, veľa mi CZ dalo.
A keď som tu aj niekedy spomenula nejaké historické fakty, tak som zacitovala oficiálny zdroj. Keby mali Slováci iba trochu z ich nátury, neuškodilo by nám. Tie ich zlaté ručičky nie sú iba fascinujúce, ale afirmatívne. Nedopustia na seba.
tak vyzera, ze som Ta naozaj zle pochopil. Ospravedlnujem sa. Ale nejak som citil z Tvojich slov (ale aj z inych predtym) nejaku zast voci Cechom. A suhlasim, ze nieco z Cechov by sa Slovakom zislo. A to nijako nechcem Slovakov hanit ;)
taiko
02.02.17,05:49
Tie ich zlaté ručičky nie sú iba fascinujúce, ale afirmatívne. Nedopustia na seba.


Majú aj iné "fascinujúce"... Hlavne to jedno.

" Dejte mi lidi...já to udělám. "
----------------------------------

Nemám proti Čechom nič, naopak, veľa mi CZ dalo.

Hm...aj mne.
Tam som sa stretol prvý krát s nacionalizmom, povýšenectvom, aroganciou...

Netreba si zamieňať hrdosť na svoj pôvod, históriu a kultúru, že ide o nacionalizmus.
.
Povýšenectvo nezamieňať nad zdravím sebavedomím z vyššieho vzdelania, slušného správania a všeobecného rozhľadu.

Ak niekto prejaví nespokojnosť nad "južanským verbálnym prejavom" na ulici, v spoločnosti, v kolektíve a ešte pod vplyvom alkoholu nenazývajme to aroganciou.
sam by som to lepsie nenapisal :)
lubko6394
02.02.17,06:11
Oliwa - My sme to asi vyhrali :) :)

Dvaja obcania na 2 odberne miesta . Takze nas vypnu asi len na tom jednom. Aspon dufam, lebo sa to nechystam zaplatit.
Nechcem Ti kaziť radosť, ale ak je to elektrina tak nezabudni na výpalné pre RTVS. Ak je na jednom mieste odberateľom manžel a na druhom manželka a môžu mať aj BSM tak podľa zástrčkového zákona majú platiť 2 x. Výpalníci určite pracujú na tom aby dali dokopy databázu majiteľov odberných miest a databázu platiteľov výpalného RTVS. Spočítajú, poveria exekútora ... a budeme mať novú tému na Porade.
alaya1
02.02.17,06:21
Oliwa - My sme to asi vyhrali :) :)

Dvaja obcania na 2 odberne miesta . Takze nas vypnu asi len na tom jednom. Aspon dufam, lebo sa to nechystam zaplatit.
a co cakas, ze sa stane ak to nezaplatis ?

Pockam, co spravi moj muz, chata je pisana na neho :)
alaya1
02.02.17,06:22
Oliwa - My sme to asi vyhrali :) :)

Dvaja obcania na 2 odberne miesta . Takze nas vypnu asi len na tom jednom. Aspon dufam, lebo sa to nechystam zaplatit.
Nechcem Ti kaziť radosť, ale ak je to elektrina tak nezabudni na výpalné pre RTVS. Ak je na jednom mieste odberateľom manžel a na druhom manželka a môžu mať aj BSM tak podľa zástrčkového zákona majú platiť 2 x. Výpalníci určite pracujú na tom aby dali dokopy databázu majiteľov odberných miest a databázu platiteľov výpalného RTVS. Spočítajú, poveria exekútora ... a budeme mať novú tému na Porade.

Ver, ze sa z toho netesim...
Nandrolon
02.02.17,06:30
žeby sme sa poskladali?
:-))
buchač
02.02.17,06:52
Tie ich zlaté ručičky nie sú iba fascinujúce, ale afirmatívne. Nedopustia na seba.


Majú aj iné "fascinujúce"... Hlavne to jedno.

" Dejte mi lidi...já to udělám. "
----------------------------------

Nemám proti Čechom nič, naopak, veľa mi CZ dalo.

Hm...aj mne.
Tam som sa stretol prvý krát s nacionalizmom, povýšenectvom, aroganciou...

Netreba si zamieňať hrdosť na svoj pôvod, históriu a kultúru, že ide o nacionalizmus.
.
Povýšenectvo nezamieňať nad zdravím sebavedomím z vyššieho vzdelania, slušného správania a všeobecného rozhľadu.

Ak niekto prejaví nespokojnosť nad "južanským verbálnym prejavom" na ulici, v spoločnosti, v kolektíve a ešte pod vplyvom alkoholu nenazývajme to aroganciou.
sam by som to lepsie nenapisal :)

Platí jedno..."Kto nezažil, nepochopí !"

Ak ste nezažili (nie raz) ponižovanie Slováka na verejnosti, tak radšej držte huby ... obaja !!!
misoft
02.02.17,07:16
Nááááááá.... a je to tu..... definitívne..... Holjenčík mal vysvetľovať..... nevysvetlí, lebo radšej zbabelo sa funkcie vzdal..... a tajomstvo, kto mu to nariadil, zostane zachované......

A ako som skôr písal - východniari - reklamujte, reklamácia bude zamietnutá, lebo ceny platia......ako určené bolo.
afrikánka
02.02.17,07:35
Tie ich zlaté ručičky nie sú iba fascinujúce, ale afirmatívne. Nedopustia na seba.


Majú aj iné "fascinujúce"... Hlavne to jedno.

" Dejte mi lidi...já to udělám. "
----------------------------------

Nemám proti Čechom nič, naopak, veľa mi CZ dalo.

Hm...aj mne.
Tam som sa stretol prvý krát s nacionalizmom, povýšenectvom, aroganciou...

Netreba si zamieňať hrdosť na svoj pôvod, históriu a kultúru, že ide o nacionalizmus.
.
Povýšenectvo nezamieňať nad zdravým sebavedomím z vyššieho vzdelania, slušného správania a všeobecného rozhľadu.

Ak niekto prejaví nespokojnosť nad "južanským verbálnym prejavom" na ulici, v spoločnosti, v kolektíve a ešte pod vplyvom alkoholu nenazývajme to aroganciou.
sam by som to lepsie nenapisal :)

Platí jedno..."Kto nezažil, nepochopí !"

Ak ste nezažili (nie raz) ponižovanie Slováka na verejnosti, tak radšej držte huby ... obaja !!!
buchač, tvoj posledný príspevok je názornou ukážkou, začo si niekto zaslúži "ponižovanie" na verejnosti.....
taiko
02.02.17,07:37
Tie ich zlaté ručičky nie sú iba fascinujúce, ale afirmatívne. Nedopustia na seba.


Majú aj iné "fascinujúce"... Hlavne to jedno.

" Dejte mi lidi...já to udělám. "
----------------------------------

Nemám proti Čechom nič, naopak, veľa mi CZ dalo.

Hm...aj mne.
Tam som sa stretol prvý krát s nacionalizmom, povýšenectvom, aroganciou...

Netreba si zamieňať hrdosť na svoj pôvod, históriu a kultúru, že ide o nacionalizmus.
.
Povýšenectvo nezamieňať nad zdravým sebavedomím z vyššieho vzdelania, slušného správania a všeobecného rozhľadu.

Ak niekto prejaví nespokojnosť nad "južanským verbálnym prejavom" na ulici, v spoločnosti, v kolektíve a ešte pod vplyvom alkoholu nenazývajme to aroganciou.
sam by som to lepsie nenapisal :)

Platí jedno..."Kto nezažil, nepochopí !"

Ak ste nezažili (nie raz) ponižovanie Slováka na verejnosti, tak radšej držte huby ... obaja !!!
buchač, tvoj posledný príspevok je názornou ukážkou, začo si niekto zaslúži "ponižovanie" na verejnosti.....
:D:D:D:D:D
kopretinka
02.02.17,07:49
Nááááááá.... a je to tu..... definitívne..... Holjenčík mal vysvetľovať..... nevysvetlí, lebo radšej zbabelo sa funkcie vzdal..... a tajomstvo, kto mu to nariadil, zostane zachované......

A ako som skôr písal - východniari - reklamujte, reklamácia bude zamietnutá, lebo ceny platia......ako určené bolo.

nesledujem TV...čo sa stalo?
čítala som v novinách hranolov výrok,neplaťte,roztrhajte...to spolu súvisí?
dajte ma do obrazu:confused:
misoft
02.02.17,08:00
Kvietoček..... asi toľko.... prasiatko Holjenčík zdvihol ceny (fixné položky) za elektrinu niekde až o stovky % Hranatý sa "angažoval" a stredné Slovensko platí tak, ako minulého roku. A vraj západ a východ Slovenska sa nesťažuje - to povedal birmovaný - takže všetko je OK. Lenže faktúry na západ a východ Slovenska prichádzajú až v tomto období a tam šup - od pár % až po 900% navýšenie. Lenže sa povedalo, že majú reklamovať a bude sa "individuálne" riešiť (neviem, ako zvládnu stovky až tisíce reklamácií), takže vláda už nebude v tomto robiť žiadne kroky. Kapitán Tomtom sa veliteľsky nasral a žiadal, aby dnes Holjenčík vysvetlil, ako je to s tým zdražovaním. Ale prasiatko Holjenčík už nič nevysvetlí, pretože včera sa radšej funkcie vzdal, aby nič nevravel, neprezradil, kto mu to nariadil, kto ťahá nitky na jeho paprčiach.
A východ a západ Slovenska môže reklamovať koľko chce, platí posledné rozhodnutie prasiatka Holjenčíka a tak všetky reklamácie budú zamietnuté, pretože už nik nedostal príkaz od šéfa ÚRSO, ako to riešiť a bude platiť jeho posledný podpis, jeho posledné slovo. A osvietený právny birmovaný doktor bude čušať - populistický krok už urobil, plán splnil (vlastnou hlavou). A tak chudobní východniari budú platiť najdrahšiu elektrinu na Slovensku zo svojich najmenších príjmov - tomu sa vraví nepriama úmera - čím menej zarobíš, tým viac zaplatíš.....
Oliwa
02.02.17,08:24
Niekoho bolo treba obetovať a zalepiť ľuďom ústa...
Tak padla Holjenčíkova hlava...
jar88
02.02.17,08:31
Kvietoček..... asi toľko.... prasiatko Holjenčík zdvihol ceny (fixné položky) za elektrinu niekde až o stovky % Hranatý sa "angažoval" a stredné Slovensko platí tak, ako minulého roku. A vraj západ a východ Slovenska sa nesťažuje - to povedal birmovaný - takže všetko je OK. Lenže faktúry na západ a východ Slovenska prichádzajú až v tomto období a tam šup - od pár % až po 900% navýšenie. Lenže sa povedalo, že majú reklamovať a bude sa "individuálne" riešiť (neviem, ako zvládnu stovky až tisíce reklamácií), takže vláda už nebude v tomto robiť žiadne kroky. Kapitán Tomtom sa veliteľsky nasral a žiadal, aby dnes Holjenčík vysvetlil, ako je to s tým zdražovaním. Ale prasiatko Holjenčík už nič nevysvetlí, pretože včera sa radšej funkcie vzdal, aby nič nevravel, neprezradil, kto mu to nariadil, kto ťahá nitky na jeho paprčiach.
A východ a západ Slovenska môže reklamovať koľko chce, platí posledné rozhodnutie prasiatka Holjenčíka a tak všetky reklamácie budú zamietnuté, pretože už nik nedostal príkaz od šéfa ÚRSO, ako to riešiť a bude platiť jeho posledný podpis, jeho posledné slovo. A osvietený právny birmovaný doktor bude čušať - populistický krok už urobil, plán splnil (vlastnou hlavou). A tak chudobní východniari budú platiť najdrahšiu elektrinu na Slovensku zo svojich najmenších príjmov - tomu sa vraví nepriama úmera - čím menej zarobíš, tým viac zaplatíš.....

Ako to tak čítam, píšeš ako Český žandár.:D Skoro ako keby si tomu aj rozumel.:)
Skoro som si už začal myslieť, že sa na konci dočítam, ako na to. Že čo budete tam na výchdze s tým robic.
No a asi zase nič, len poslušne platiť - alebo odhlásiť? Či prejsť na plyn a generátor?:---
alaya1
02.02.17,08:38
Kvietoček..... asi toľko.... prasiatko Holjenčík zdvihol ceny (fixné položky) za elektrinu niekde až o stovky % Hranatý sa "angažoval" a stredné Slovensko platí tak, ako minulého roku. A vraj západ a východ Slovenska sa nesťažuje - to povedal birmovaný - takže všetko je OK. Lenže faktúry na západ a východ Slovenska prichádzajú až v tomto období a tam šup - od pár % až po 900% navýšenie. Lenže sa povedalo, že majú reklamovať a bude sa "individuálne" riešiť (neviem, ako zvládnu stovky až tisíce reklamácií), takže vláda už nebude v tomto robiť žiadne kroky. Kapitán Tomtom sa veliteľsky nasral a žiadal, aby dnes Holjenčík vysvetlil, ako je to s tým zdražovaním. Ale prasiatko Holjenčík už nič nevysvetlí, pretože včera sa radšej funkcie vzdal, aby nič nevravel, neprezradil, kto mu to nariadil, kto ťahá nitky na jeho paprčiach.
A východ a západ Slovenska môže reklamovať koľko chce, platí posledné rozhodnutie prasiatka Holjenčíka a tak všetky reklamácie budú zamietnuté, pretože už nik nedostal príkaz od šéfa ÚRSO, ako to riešiť a bude platiť jeho posledný podpis, jeho posledné slovo. A osvietený právny birmovaný doktor bude čušať - populistický krok už urobil, plán splnil (vlastnou hlavou). A tak chudobní východniari budú platiť najdrahšiu elektrinu na Slovensku zo svojich najmenších príjmov - tomu sa vraví nepriama úmera - čím menej zarobíš, tým viac zaplatíš.....

Ako to tak čítam, píšeš ako Český žandár.:D Skoro ako keby si tomu aj rozumel.:)
Skoro som si už začal myslieť, že sa na konci dočítam, ako na to. Že čo budete tam na výchdze s tým robic.
No a asi zase nič, len poslušne platiť - alebo odhlásiť? Či prejsť na plyn a generátor?:---

Tato tema naozaj nie je vhodna na zartovanie, ci ustipacne poznamky.

P.S. tyka sa to aj zapadoslovenskeho kraja.
jar88
02.02.17,08:58
Kvietoček..... asi toľko.... prasiatko Holjenčík zdvihol ceny (fixné položky) za elektrinu niekde až o stovky % Hranatý sa "angažoval" a stredné Slovensko platí tak, ako minulého roku. A vraj západ a východ Slovenska sa nesťažuje - to povedal birmovaný - takže všetko je OK. Lenže faktúry na západ a východ Slovenska prichádzajú až v tomto období a tam šup - od pár % až po 900% navýšenie. Lenže sa povedalo, že majú reklamovať a bude sa "individuálne" riešiť (neviem, ako zvládnu stovky až tisíce reklamácií), takže vláda už nebude v tomto robiť žiadne kroky. Kapitán Tomtom sa veliteľsky nasral a žiadal, aby dnes Holjenčík vysvetlil, ako je to s tým zdražovaním. Ale prasiatko Holjenčík už nič nevysvetlí, pretože včera sa radšej funkcie vzdal, aby nič nevravel, neprezradil, kto mu to nariadil, kto ťahá nitky na jeho paprčiach.
A východ a západ Slovenska môže reklamovať koľko chce, platí posledné rozhodnutie prasiatka Holjenčíka a tak všetky reklamácie budú zamietnuté, pretože už nik nedostal príkaz od šéfa ÚRSO, ako to riešiť a bude platiť jeho posledný podpis, jeho posledné slovo. A osvietený právny birmovaný doktor bude čušať - populistický krok už urobil, plán splnil (vlastnou hlavou). A tak chudobní východniari budú platiť najdrahšiu elektrinu na Slovensku zo svojich najmenších príjmov - tomu sa vraví nepriama úmera - čím menej zarobíš, tým viac zaplatíš.....

Ako to tak čítam, píšeš ako Český žandár.:D Skoro ako keby si tomu aj rozumel.:)
Skoro som si už začal myslieť, že sa na konci dočítam, ako na to. Že čo budete tam na výchdze s tým robic.
No a asi zase nič, len poslušne platiť - alebo odhlásiť? Či prejsť na plyn a generátor?:---

Tato tema naozaj nie je vhodna na zartovanie, ci ustipacne poznamky.

P.S. tyka sa to aj zapadoslovenskeho kraja.
A to už ako?
Teda, čo my tu na západe, máme s vašimi poplatkami? To akože my tu máme parlament a urso a ministerstvo, tak za to môžeme my? Veď vy tam máte najviac "dobrých" voličov a dokonca aj ústavný cirkus.
To že misoft nieje váš, ešte neznamená, že môže touto témou zapĺňať aj celú Poradu a starú blaškovú.
alaya1
02.02.17,09:00
jar88

i:)- treba citat s porozumenim.
korela
02.02.17,09:04
Platí jedno..."Kto nezažil, nepochopí !"

Ak ste nezažili (nie raz) ponižovanie Slováka na verejnosti, tak radšej držte huby ... obaja !!!
Osobne v škole, na verejnosti, susedia, prístup lekárov, nikdy. Práve naopak.

Nechcem sa ťa dotknúť, keďže bývaš na východe, ale ťažko vynaložená snaha pri získavaní nových investícií bývala zakaždým zmarená východniarmi, aj to prispievalo k tomu, prečo sa investície nerozdeľovali podľa kľúča 2 : 1, neboli schopní komunikácie pri záverečných rokovaniach, ožrať sa mohli po akcii, nie po ceste, neišli na výlet. Vysypali sa z auta ako dogy. To bolo v čase po Biľakovi, kedy podosadzoval svojich na ústredné orgány a vydržali tam po 89.
Negeneralizujem, ale bolo tak.
Inak som zvedavá, dokedy im nebudú prekážať Slováci, aby sa raz nezopakoval 38. rok.
alaya1
02.02.17,09:11
Kvietoček..... asi toľko.... prasiatko Holjenčík zdvihol ceny (fixné položky) za elektrinu niekde až o stovky % Hranatý sa "angažoval" a stredné Slovensko platí tak, ako minulého roku. A vraj západ a východ Slovenska sa nesťažuje - to povedal birmovaný - takže všetko je OK. Lenže faktúry na západ a východ Slovenska prichádzajú až v tomto období a tam šup - od pár % až po 900% navýšenie. Lenže sa povedalo, že majú reklamovať a bude sa "individuálne" riešiť (neviem, ako zvládnu stovky až tisíce reklamácií), takže vláda už nebude v tomto robiť žiadne kroky. Kapitán Tomtom sa veliteľsky nasral a žiadal, aby dnes Holjenčík vysvetlil, ako je to s tým zdražovaním. Ale prasiatko Holjenčík už nič nevysvetlí, pretože včera sa radšej funkcie vzdal, aby nič nevravel, neprezradil, kto mu to nariadil, kto ťahá nitky na jeho paprčiach.
A východ a západ Slovenska môže reklamovať koľko chce, platí posledné rozhodnutie prasiatka Holjenčíka a tak všetky reklamácie budú zamietnuté, pretože už nik nedostal príkaz od šéfa ÚRSO, ako to riešiť a bude platiť jeho posledný podpis, jeho posledné slovo. A osvietený právny birmovaný doktor bude čušať - populistický krok už urobil, plán splnil (vlastnou hlavou). A tak chudobní východniari budú platiť najdrahšiu elektrinu na Slovensku zo svojich najmenších príjmov - tomu sa vraví nepriama úmera - čím menej zarobíš, tým viac zaplatíš.....
https://kosice.korzar.sme.sk/c/20448644/vychodoslovenska-distribucna-ludia-nemusia-zaplatit-viac.html#ixzz4XVlg33v1
Tweety
02.02.17,09:52
misoft
02.02.17,09:56
Dal som to do humornej politiky.....
Tweety
02.02.17,10:07
taiko
02.02.17,10:49
Aha ho, kotlebovca jedného.
http://www.glob.sk/trapas-ako-hrom-kotlebov-poslanec-po-vypusteni-zlce-nachytany-na-hruskach/
ved od takeho stvorenia sa ani ine cakat neda :D:D:D ALe je to vazne, ved on preboha podporil islamizaicu na Slovensku a to priamo. :D
bjuty smis
02.02.17,10:51
takže pán plukovník fico už našiel aj vinníka :

my sme okamžite konali,“ povedal Fico. Nebol to podľa neho on, kto odovzdal energetiku do rúk súkromníkov, ale Mikuláš Dzurinda.
Tweety
02.02.17,10:55
Aha ho, kotlebovca jedného.
http://www.glob.sk/trapas-ako-hrom-kotlebov-poslanec-po-vypusteni-zlce-nachytany-na-hruskach/
ved od takeho stvorenia sa ani ine cakat neda :D:D:D ALe je to vazne, ved on preboha podporil islamizaicu na Slovensku a to priamo. :D
Včera pri tom rečnení ho mali priamo vykázať z rokovacej sály. ALe my sme k takýmto zhovievaví, my aj vrahov, zlodejov čičíkame len aby sme im nebodaj neublížili a potom sa čudujeme, že takéto vecí sa dejú čoraz viac. Neviem, na čo treba čakať? Čo sa musí udiať aby to kompetentným cvaklo?
sito
02.02.17,11:01
Niekoho bolo treba obetovať a zalepiť ľuďom ústa...
Tak padla Holjenčíkova hlava...

Nepadla, hrdo ju bude nosiť a s čistým svedomím.

A nič, ani " S Pánom Bohom, idem ... "

https://www.youtube.com/watch?v=r6W9jEdITgM
buchač
02.02.17,11:27
Platí jedno..."Kto nezažil, nepochopí !"

Ak ste nezažili (nie raz) ponižovanie Slováka na verejnosti, tak radšej držte huby ... obaja !!!
Osobne v škole, na verejnosti, susedia, prístup lekárov, nikdy. Práve naopak.

Nechcem sa ťa dotknúť, keďže bývaš na východe, ale ťažko vynaložená snaha pri získavaní nových investícií bývala zakaždým zmarená východniarmi, aj to prispievalo k tomu, prečo sa investície nerozdeľovali podľa kľúča 2 : 1, neboli schopní komunikácie pri záverečných rokovaniach, ožrať sa mohli po akcii, nie po ceste, neišli na výlet. Vysypali sa z auta ako dogy. To bolo v čase po Biľakovi, kedy podosadzoval svojich na ústredné orgány a vydržali tam po 89.
Negeneralizujem, ale bolo tak.
Inak som zvedavá, dokedy im nebudú prekážať Slováci, aby sa raz nezopakoval 38. rok.

Tebe odpoviem, aj keď sa vieme občas posekať a máme iný názor na poniektoré veci.
Tých dvoch nemá význam riešiť.
Hérečka z afriky je zahľadená do seba...stále nenašla sever.
Herec je proste puk kakavkový...nepozná Slovensko a nie ešte Čechy. Ako zasran ťahal kačera okolo rybníka v dajakej zapadnutej dzedzine. Po škole hneď zdrhol do Holandska a teraz tu ide dávať rozumy zo a do života...???...a dokonca mne ?
Tak to teda pŕŕŕ...na to proste nemá, zasran jeden.
-----------------------------------
Takže asi takto.
Ty spomínaš politické vrstvy...tie mám proste v prdely.
Mne v tom hodnotení išlo o bežných jednotlivcov...proste nejaké to správanie sa čechov oproti slovákom trebárs v obchode, v reštaurácii.


Skončil som.
taiko
02.02.17,12:30
afrikánka
02.02.17,13:03
Platí jedno..."Kto nezažil, nepochopí !"

Ak ste nezažili (nie raz) ponižovanie Slováka na verejnosti, tak radšej držte huby ... obaja !!!

Hérečka z afriky je zahľadená do seba...stále nenašla sever.
Herec je proste puk kakavkový...nepozná Slovensko a nie ešte Čechy. Ako zasran ťahal kačera okolo rybníka v dajakej zapadnutej dzedzine. Po škole hneď zdrhol do Holandska a teraz tu ide dávať rozumy zo a do života...???...a dokonca mne ?
Tak to teda pŕŕŕ...na to proste nemá, zasran jeden.
-----------------------------------
Takže asi takto.
Ty spomínaš politické vrstvy...tie mám proste v prdely.
Mne v tom hodnotení išlo o bežných jednotlivcov...proste nejaké to správanie sa čechov oproti slovákom trebárs v obchode, v reštaurácii.


Skončil som.




:D :D :D

buchač,
"puk kakavkový" teraz ťahá káčera v celkom inom prostredí, ako ty v jeho veku, keď si mal vo vačku delobuchy, možnože aj postavenie lampasáka....ktože ho vie....
hérečka z Afriky 20rokov spolužila s čechúňmi a určite vie viac o ich správaní a mentalite, ako dajaký dudroš z KE.
A tiež dobre pozná správanie "čobolákov"- slováčiskov, hlavne tých, čo žijú v oblasti, kde svadba trvá 3dni a 3noci.
sito
02.02.17,14:56
Niekoho bolo treba obetovať a zalepiť ľuďom ústa...
Tak padla Holjenčíkova hlava...

Nepadla, hrdo ju bude nosiť a s čistým svedomím.

A nič, ani " S Pánom Bohom, idem ... "

https://www.youtube.com/watch?v=r6W9jEdITgM

Mínuska, potešila! :D

Jedno je isté, že jožko nebude robiť za minimálnu mzdu. Jeho noksledi ho zamestnajú, na úrad nepôjde. Z úradu, áno, ale sám a bez spovede. Ale kto to po ňom dá do poriadku, ak tu vyhlášku písal sám. Radičovej vládu položil sulík. Že by terajšiu ficovu, holienčík? A možno niektorým odberateľom, jeho výnosom zostanú také cena ako určil on. Nikto ich nebude chcieť zrušiť ako mečiarove amnestie. Ten aspoň národu zaspieval. Holienčík, mám Vás uprdele, národ.
misoft
02.02.17,15:01
Nuž - odišiel v štýle ".... a po mne potopa.......ja som na lodi....."
sito
02.02.17,15:56
Na TA3 práve igor ...
Oliwa
02.02.17,16:45
60 statočných??? :rolleyes::confused::cool::eek: To je toľkoto nahnevaných odberateľov:
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Pozrela som si tú tlačovku... že nech mám teda informácie z prvej ruky...
A dozvedela som sa, že na SK máme 2 000 000 /slovom dvamilióny/ odberateľov. A sťažností či pripomienok na nové ceny energií prišlo 60
/slovom šesťdesiat/.
Takže títo 60-ti položili Holjenčíka na lopatky??? Neuveriteľné! :eek: či...? :rolleyes: Keď ich bolo tak málo, to ich mohol už aj menovať... Zaslúžili by si to...
http://www.ta3.com/clanok/1099157/tb-r-fica-po-stretnuti-s-jozefom-holjencikom.html
sito
02.02.17,17:01
Pozrel som ficovu. Poloblázon, že sestdesiať ...

1 999 940 spokojných. Kto teda klame? Príde na to národ?
Oliwa
02.02.17,17:12
Peter Nagy: Myslíš na to, načo ja?

Myslíš na to, na čo myslím ja?
Keď máš v ústach prievan slov.
Myslíš na to, na čo myslím ja?
Tušia svetlo, chcú ísť von – a musia von.

Ja neznášam tiene.
Chcem vedieť, kto ich vrhá.
Myslíš na to, na čo myslím ja?
Dokresliť si vieme,
čo už nik neroztrhá.
Myslíš na to, na čo myslím ja?
....

Ako to vidím ja:
1. Fico a Danko
2. Danko a Fico
3. Danko
alaya1
02.02.17,19:31
kopretinka
02.02.17,21:49
, neboli schopní komunikácie pri záverečných rokovaniach, ožrať sa mohli po akcii, nie po ceste, neišli na výlet. Vysypali sa z auta ako dogy.
to si videla na vlastné oči?
Tweety
03.02.17,06:59
taiko
03.02.17,07:04
Pacilo v jednom rozhovore s byvalym skinheadom na sme.sk
"
Lídri to vedia šikovne využiť a túto nenávisť nasmerovať na špecifickú skupinu:

Viem, že si naštvaný, nemáš prácu, nemáš vzdelanie a všetko je to ich chyba. Vždy ide o to zvaliť vinu na niekoho iného, namiesto toho, aby človek pracoval sám na sebe.“
"

aj niektore ine myslienky stoja za povsimnutie
https://domov.sme.sk/c/20449679/byvaly-skinhed-milovat-svoju-krajinu-neznamena-nenavidiet-ostatnych.html
Tweety
03.02.17,07:12
60 statočných??? :rolleyes::confused::cool::eek: To je toľkoto nahnevaných odberateľov:
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Pozrela som si tú tlačovku... že nech mám teda informácie z prvej ruky...
A dozvedela som sa, že na SK máme 2 000 000 /slovom dvamilióny/ odberateľov. A sťažností či pripomienok na nové ceny energií prišlo 60
/slovom šesťdesiat/.
Takže títo 60-ti položili Holjenčíka na lopatky??? Neuveriteľné! :eek: či...? :rolleyes: Keď ich bolo tak málo, to ich mohol už aj menovať... Zaslúžili by si to...
http://www.ta3.com/clanok/1099157/tb-r-fica-po-stretnuti-s-jozefom-holjencikom.html
Prečo len prečo máme platiť tak nehorázne veľa? No veď pozrite ako si žije a to už niečo stojí..
http://www.topky.sk/cl/10/1606219/Mocny-uradnik--ktoreho-nikto-nepoznal--Holjencik-poriadne-zbohatol-a-skandaly-vzdy-prezil
sito
03.02.17,07:46
60 statočných??? :rolleyes::confused::cool::eek: To je toľkoto nahnevaných odberateľov:
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Pozrela som si tú tlačovku... že nech mám teda informácie z prvej ruky...
A dozvedela som sa, že na SK máme 2 000 000 /slovom dvamilióny/ odberateľov. A sťažností či pripomienok na nové ceny energií prišlo 60
/slovom šesťdesiat/.
Takže títo 60-ti položili Holjenčíka na lopatky??? Neuveriteľné! :eek: či...? :rolleyes: Keď ich bolo tak málo, to ich mohol už aj menovať... Zaslúžili by si to...
http://www.ta3.com/clanok/1099157/tb-r-fica-po-stretnuti-s-jozefom-holjencikom.html
Prečo len prečo máme platiť tak nehorázne veľa? No veď pozrite ako si žije a to už niečo stojí..
http://www.topky.sk/cl/10/1606219/Mocny-uradnik--ktoreho-nikto-nepoznal--Holjencik-poriadne-zbohatol-a-skandaly-vzdy-prezil

A sa divíš. Zviera zdiera, nezožiera sa.
Mária27
03.02.17,08:09
lujza.j
03.02.17,09:13
Neviem ci tu,ale bola debata o klbovej vyzive....tak davam vediet totok uz mam doma..
http://www.namaximum.sk/kategoria/k-bova-vyziva/msm/
Tweety
03.02.17,10:02
Žabinka
03.02.17,10:07
http://www.topky.sk/cl/11/1606447/MIMORIADNA-SPRAVA-Strelba-v-parizskom-Louvri--Utocnik-krical-Allahu-Akbar
toto som čítala.. až ma zamrazilo, keď si spomeniem, že som tam v máji mala mrkvinku.. :rolleyes: hrozná doba, čo sa to deje..:confused:
buchač
03.02.17,10:17
lujza.j
03.02.17,10:22
Buchi lepsia ritka nebola:---...dóbre uz som cicho:D
Tweety
03.02.17,11:23
sito
03.02.17,11:34
A je to v ... prdeli na nás, a riadne.
lujza.j
03.02.17,11:35
Tiez si myslim,ze skusali....ale prestrelili....skekuluju...kde este ošúpat nas jak taku cibulu...
sito
03.02.17,12:07
Oliwa
03.02.17,12:16
Ako Mária27 uviedla, až na ...


Dnes 10:09
Mária27

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12472667_502837649904284_7547143709213796804_n.jpg ?oh=7067d9b8e905e6fe85a6b8e6bcd816a3&oe=5910C35F
Botasky značkové, tak to také zlé asi ešte nebude... :D
Zle bude, keď nebudú len nahí, ale aj bosí... :rolleyes:
Tweety
03.02.17,12:18
Ako Mária27 uviedla, až na ...


Dnes 10:09
Mária27

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12472667_502837649904284_7547143709213796804_n.jpg ?oh=7067d9b8e905e6fe85a6b8e6bcd816a3&oe=5910C35F
Botasky značkové, tak to také zlé asi ešte nebude... :D
Zle bude, keď nebudú len nahí, ale aj bosí... :rolleyes:
Oliw, snáď ani vtedy, veď na svet sme prišli holí aj bosí a bolo to krásne. Horšie je len vtedy, keď nás chcú ošáliť a okabátiť.
Oliwa
03.02.17,12:27
Sranda táto slovenčina... :rolleyes::)
Ošáliť by malo byť ovinúť krk šálom a okabátiť obliecť do kabáta, či...? :D
A u nás to znamená obrať aj o poslednú košeľu...
Dáša_
03.02.17,12:28
60 statočných??? :rolleyes::confused::cool::eek: To je toľkoto nahnevaných odberateľov:
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Pozrela som si tú tlačovku... že nech mám teda informácie z prvej ruky...
A dozvedela som sa, že na SK máme 2 000 000 /slovom dvamilióny/ odberateľov. A sťažností či pripomienok na nové ceny energií prišlo 60
/slovom šesťdesiat/.
Takže títo 60-ti položili Holjenčíka na lopatky??? Neuveriteľné! :eek: či...? :rolleyes: Keď ich bolo tak málo, to ich mohol už aj menovať... Zaslúžili by si to...
http://www.ta3.com/clanok/1099157/tb-r-fica-po-stretnuti-s-jozefom-holjencikom.html
Prečo len prečo máme platiť tak nehorázne veľa? No veď pozrite ako si žije a to už niečo stojí..
http://www.topky.sk/cl/10/1606219/Mocny-uradnik--ktoreho-nikto-nepoznal--Holjencik-poriadne-zbohatol-a-skandaly-vzdy-prezil


tak ja teda neviem, s Holjenčíkom som chodila do školy, on chodil na silnoprúd. Ale teda, podla mna nebol rodákom z martina, ako uvádza článok, ale teraz už neviem presne z Brvnišťa alebo Papradna v okrese PB. Niečo sa mi marí, že v rovnakej obci mal korene aj počiatek. A tá firma, tuším tiež trafili zle, myslím, že toto bola jeho firma http://orsr.sk/vypis.asp?ID=6710&SID=7&P=1
Oliwa
03.02.17,12:37
Tweety
03.02.17,12:38
Sranda táto slovenčina... :rolleyes::)
Ošáliť by malo byť ovinúť krk šálom a okabátiť obliecť do kabáta, či...? :D
A u nás to znamená obrať aj o poslednú košeľu...
ÁNo, presne tak to malo byť.
Dáša_
03.02.17,13:01
http://www.urso.gov.sk/?q=content/%C3%BArad-regula%C4%8Dn%C3%A1-rada
no, len bydlisko a rodisko nie je to isté, inak to asi aj sedí. Len teda vtedy to elektrotechnická fakulta SVŠT. A presťahovať sa môže kedykoľvek
bjuty smis
03.02.17,13:15
Ako Mária27 uviedla, až na ...


Dnes 10:09
Mária27

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12472667_502837649904284_7547143709213796804_n.jpg ?oh=7067d9b8e905e6fe85a6b8e6bcd816a3&oe=5910C35F
Botasky značkové, tak to také zlé asi ešte nebude... :D
Zle bude, keď nebudú len nahí, ale aj bosí... :rolleyes:

nie, to je to ficové :

do eú z s holým zadkom....
bjuty smis
03.02.17,13:26
Tweety
03.02.17,13:45
sito
03.02.17,13:47
Ako Mária27 uviedla, až na ...


Dnes 10:09
Mária27

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12472667_502837649904284_7547143709213796804_n.jpg ?oh=7067d9b8e905e6fe85a6b8e6bcd816a3&oe=5910C35F
Botasky značkové, tak to také zlé asi ešte nebude... :D
Zle bude, keď nebudú len nahí, ale aj bosí... :rolleyes:

Takže ešte je z čoho ... :D
Nandrolon
03.02.17,13:49
kruh sa uzatvára
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/skandal-energiami-pokracuje-kto-chcel-nabalit-ludoch.html?utm_source=pluska&utm_medium=topbox&utm_campaign=sprava-topbox
Nevidim do vzorcov ako sa vypocitava cena energie, ale ak tam su ciastkove odpisy, vzorec vypracovavala skupina "odbornikov".
To akoze teraz - chodte si kupovat potraviny do viac ako 20 rocnych budov kde maju starsie mraziaky ako 6 rokov a vas nakup bude lacnejsi?
Som sa dobre nasmial. Ak to v energetike takto funguje, tak je to zle. Na uz odpisane zariadenie /stare sroty/ su castokrat vyssie naklady ako na novsie, ktore sa este odpisuje. Zjednodusene- naklady na opravy niekedy prevysuju odpisy /ked sa zar. este odpisovalo/
sito
03.02.17,13:52
misoft
03.02.17,13:57
Nuž - ja sa už ani diviť nebudem, až sa (možno) nejaká skupina odborne právne skúsených osôb rozhodne podať na SMER a jeho vedúcich predstaviteľov žalobu pre tr. čin organizovania a založenia zločineckej skupiny.
Pretože toto, čo stvárajú - to sú skoro mafiánske praktiky, ako ovládať ostatných.
Nandrolon
03.02.17,13:58
misoft
03.02.17,14:16
Som si isty, ze maju radi
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSU99Z-1DaES-luP7iWF383FYp-x2RxYsY4Bufar2X_6CoFNBlC4g
:-))))
Kým len tak venčeky - to by ušlo, ale ak iné "venčeky"...... :---:---:---
misoft
03.02.17,15:08
Jááááj ..... ako sme sa tešili, že Holjenčík odchádza...... tůdle!
Jeho "odchod" má presný postup....on z toho ešte nič neurobil.... len s Hranatým o tom sa "rozprávali" - takže Hranatý opäť (ako je to jeho zvykom) len kecal.
buchač
03.02.17,15:38
...a supi sa pomaly zlietajú.

Dnes mi zaklopali na dvere šmejdi ohľadom elektriny.
...hehe, ani sa predstaviť poriadne nestihli.
bjuty smis
03.02.17,15:50
...a supi sa pomaly zlietajú.

Dnes mi zaklopali na dvere šmejdi ohľadom elektriny.
...hehe, ani sa predstaviť poriadne nestihli.
fico s holjenčíkom ??
misoft
03.02.17,15:52
fico s holjenčíkom ??
Asi ťažko... nikde nie s žiadne správy o tom, že Fico a Holjenčík sa stali účastníkmi nešťastnej nehody..... :D:D:D
korela
03.02.17,16:27
bjuty smis
03.02.17,16:48
fico s holjenčíkom ??
Asi ťažko... nikde nie s žiadne správy o tom, že Fico a Holjenčík sa stali účastníkmi nešťastnej nehody..... :D:D:D
nádej umiera posledná...
bjuty smis
03.02.17,17:41
kruh sa uzatvára
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/skandal-energiami-pokracuje-kto-chcel-nabalit-ludoch.html?utm_source=pluska&utm_medium=topbox&utm_campaign=sprava-topbox
Nevidim do vzorcov ako sa vypocitava cena energie, ale ak tam su ciastkove odpisy, vzorec vypracovavala skupina "odbornikov".
To akoze teraz - chodte si kupovat potraviny do viac ako 20 rocnych budov kde maju starsie mraziaky ako 6 rokov a vas nakup bude lacnejsi?
Som sa dobre nasmial. Ak to v energetike takto funguje, tak je to zle. Na uz odpisane zariadenie /stare sroty/ su castokrat vyssie naklady ako na novsie, ktore sa este odpisuje. Zjednodusene- naklady na opravy niekedy prevysuju odpisy /ked sa zar. este odpisovalo/

nandy...
tu to SMERák presne vysvetluje...a v rámci istôt to radí aj vodárom.....
https://dennikn.sk/673997/ako-holjencik-reguloval-ceny-nebranim-sa-zdrazeniu-vysvetlim-ako-na-to-zacneme-precenim-majetku/?ref=tit
buchač
03.02.17,17:52
nandy...
tu to SMERák presne vysvetluje...a v rámci istôt to radí aj vodárom.....
https://dennikn.sk/673997/ako-holjencik-reguloval-ceny-nebranim-sa-zdrazeniu-vysvetlim-ako-na-to-zacneme-precenim-majetku/?ref=tit
Čo na to povedať ?
Zákony na trt, vyhlášky o ničom, prokuratúra a súdnictvo spráchnivelé, parlament neochotný, vláda neschopná...

Čo vlastne chceme ?
bjuty smis
03.02.17,18:02
nandy...
tu to SMERák presne vysvetluje...a v rámci istôt to radí aj vodárom.....
https://dennikn.sk/673997/ako-holjencik-reguloval-ceny-nebranim-sa-zdrazeniu-vysvetlim-ako-na-to-zacneme-precenim-majetku/?ref=tit
Čo na to povedať ?
Zákony na trt, vyhlášky o ničom, prokuratúra a súdnictvo spráchnivelé, parlament neochotný, vláda neschopná...

Čo vlastne chceme ?


no musíme začať od seba...prestať kradnúť...nepozerať na druhých....

tu jeden radil....
korela
03.02.17,18:30
Čo k tomu dodať? Popisovanú situáciu si ani neviem predstaviť.
https://dennikn.sk/672752/vlak-takmer-narazil-do-autobusu-bratislavskej-mhd-vodici-ho-blokovali-na-priecesti/?ref=top-cl

Pred 36 r. s cestujúcimi v zime pri mínusových teplotách neprešiel bus 40 min. cez tieto isté koľajnice, pretože stále bežala zvuková signalizácia. Osobné autá prechádzali. V tom čase mali chlapci pasiu klásť na koľajnice prekážky, išlo o častý jav, ale nikto z cestujúcich nefrfľal na vodičove rozhodnutie neprejsť.

O pár stoviek metrov bližšie k mestu je oveľa horšie priecestie na Ivánskej, chodievala som cezeň jeden čas asi pred 6 r. pomerne často poslednými autobus. spojmi, boli DPMB nasadené staré Karosy, v priebehu polroka som zažila ako im dvakrát skapal motor priamo na koľajniciach, zle sa tam odbočovalo pre menší uhol ako 45 st., ide tam o tri koľaje vedľa seba, miesto je frekventované, neplatí žiaden odhad pri končení signalizácie, môže prichádzať zároveň ďalší vlak.
O pár mesiacov sa situácia s tými starými busmi vyriešila "sama" asi tak, že pri prvom rannom spoji ešte bez cestujúcich (vodič stačil vystúpiť), prišlo ku zrážke. Následne sa veľmi rýchlo našli nové kusy.
Ak niekto chytil vtedy iniciatívu do vlastných rúk, tak dodatočné ďakujem za všetkých cestujúcich.
:-)
https://www.google.sk/maps/@48.1647869,17.1695625,3a,75y,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1spVrz8ogsTszkDsd8dgKELg!2e0!7i1 3312!8i6656!6m1!1e1
korela
03.02.17,18:42
nandy...
tu to SMERák presne vysvetluje...a v rámci istôt to radí aj vodárom.....
https://dennikn.sk/673997/ako-holjencik-reguloval-ceny-nebranim-sa-zdrazeniu-vysvetlim-ako-na-to-zacneme-precenim-majetku/?ref=tit
Čo na to povedať ?
Zákony na trt, vyhlášky o ničom, prokuratúra a súdnictvo spráchnivelé, parlament neochotný, vláda neschopná...

Čo vlastne chceme ?
Totálna absurdita.
Aspoň v BA sa všetky megainvestície vo VaK stihli postaviť v 80 r. Neviem, kde by na to nabrali dnes. Čo chce ten človek preceňovať?
Nemorálnosť najvyššieho stupňa.
korela
03.02.17,19:15
nandy...
tu to SMERák presne vysvetluje...a v rámci istôt to radí aj vodárom.....
https://dennikn.sk/673997/ako-holjencik-reguloval-ceny-nebranim-sa-zdrazeniu-vysvetlim-ako-na-to-zacneme-precenim-majetku/?ref=tit
Video je možno priložené k článku, ja ho nemám predplatené, možno aj iní, ak by niekoho zaujímalo
https://www.youtube.com/watch?v=TnbKpxqedXE
Holjenčík vodárom: Chcem vám pomôcť, preceňte si majetok
Denník N
korela
03.02.17,19:21
Vychádza mi zo všetkého, že si o.i. pripravoval náplň práce, do smrti by mohol robiť posudky. Nepokladám jeho rady za až tak nezištné.
sito
03.02.17,19:24
V Číne by ...
Nandrolon
03.02.17,19:37
nandy...
tu to SMERák presne vysvetluje...a v rámci istôt to radí aj vodárom.....
https://dennikn.sk/673997/ako-holjencik-reguloval-ceny-nebranim-sa-zdrazeniu-vysvetlim-ako-na-to-zacneme-precenim-majetku/?ref=tit
Čo na to povedať ?
Zákony na trt, vyhlášky o ničom, prokuratúra a súdnictvo spráchnivelé, parlament neochotný, vláda neschopná...

Čo vlastne chceme ?
Totálna absurdita.
Aspoň v BA sa všetky megainvestície vo VaK stihli postaviť v 80 r. Neviem, kde by na to nabrali dnes. Čo chce ten človek preceňovať?
Nemorálnosť najvyššieho stupňa.
Uctovnictvo v SR nedokaze zvysit cenu uz nadobudnuteho majetku, bez technickeho zhodnotenia, ktore musi byt zaplatene...
Novozisteny majetok /inv. rozdiel/ sa taktiez nedostane do nakladov, iba do suvahy.
Trhove ocenenie by sa malo akurat uviest do POZNAMOK k dan. priznaniu. Nikdy sa nedostane do nakladov. V SR platia v sulade so sucasnymi zakonmi a predpismi tzv. historicke ceny.
Vo free clanku som sa nedocital takmer nic. Za tie hovna by som urcite neplatil predplatne. Ale zrejme preto dbal na vybornych pravnikov, lebo operacia asi nie je pre "NIEnasho cloveka" uplne legitimna a legalna...
Tento brav to ma uz spocitane, vzhladom na zdrav. stav. V buducnosti ale netreba zabudnut na jeho a aj Ficovych darebakov. Detto u ostatnych rozkradacov. Zhabat majetok aspon do 3. pokolenia, vratane pribuznych.
Nandrolon
03.02.17,19:58
:-))) alebo mu tam musi tentokrat uspesne niekto nieco hodit ako Bugarovi do zahrady, a na fotkach sa cirou nahodou objavi KakikakiKakiniak. Musi zacat v noci behavat inde v teplakoch ako doteraz. Ale aspon potrenuje.
http://x.topky.sk/cl/10/1544797/Zabery-stare-20-rokov-zachytili-Kalinaka-po-mafianskom-utoku--Koncipient-na-nocnej-prechadzke--
Mila123
04.02.17,07:39
Tweety
04.02.17,08:44
sito
04.02.17,10:11
Robko, povedz kapitánovi, že ja to už robiť nebudem, nebudem okrádať národ! Rob si to ty sám, Robko. Jožko a čo ja teraz, už týždeň sa kapitán so mnou nerozpráva a to mám služobne vyššiu hodnosť. To nič, na nič ti je, stratíš na hodnote u voličov. Už to máš zrátané ako aj ja.
taiko
04.02.17,10:39
nandy...
tu to SMERák presne vysvetluje...a v rámci istôt to radí aj vodárom.....
https://dennikn.sk/673997/ako-holjencik-reguloval-ceny-nebranim-sa-zdrazeniu-vysvetlim-ako-na-to-zacneme-precenim-majetku/?ref=tit
Čo na to povedať ?
Zákony na trt, vyhlášky o ničom, prokuratúra a súdnictvo spráchnivelé, parlament neochotný, vláda neschopná...

Čo vlastne chceme ?


no musíme začať od seba...prestať kradnúť...nepozerať na druhých....

tu jeden radil....
toho si pamatam, ten aspon daco poradil. Ten druhy jalove reci viedol, nic nepochopil a recept nedal ziadny. ;)
Rozmyslam, ako mladu generaciu bude formovat, ked sa mu nezdalo, zeby sa malo prestat kradnut na vsetkych urovniach..
afrikánka
04.02.17,12:47
Robko, povedz kapitánovi, že ja to už robiť nebudem, nebudem okrádať národ! Rob si to ty sám, Robko. Jožko a čo ja teraz, už týždeň sa kapitán so mnou nerozpráva a to mám služobne vyššiu hodnosť. To nič, na nič ti je, stratíš na hodnote u voličov. Už to máš zrátané ako aj ja.
Prosím Ťa, Ty sa kde poberáš :D ? ? ?
sito
04.02.17,12:59
Robko, povedz kapitánovi, že ja to už robiť nebudem, nebudem okrádať národ! Rob si to ty sám, Robko. Jožko a čo ja teraz, už týždeň sa kapitán so mnou nerozpráva a to mám služobne vyššiu hodnosť. To nič, na nič ti je, stratíš na hodnote u voličov. Už to máš zrátané ako aj ja.
Prosím Ťa, Ty sa kde poberáš :D ? ? ?

A Ty nevieš, ja nie som ani Robko, ani Jožko, ani SITA!
misoft
04.02.17,13:17
A to ako prasiatko definovalo, že už nie je precedom ÚRSO, ako sám veľký slovútny birmovan preceda veľkohubo vyhlásil, že prasiatko Holjenčík odstúpil.

Kecy, kecy, kecy, kecy, kecy..............
Holjenčík je stále predseda ÚRSO, pretože doteraz písomne nepožiadal o odstúpenie z funkcie, berie naďalej plat, spoza bučka (chrba) svojho zástupcu i naďalej diriguje ÚRSO. A birmovaný Hranol? To si ani "nevšimol", že to odstúpenie bolo len divadielko?
Takže jak Holjenčík, tak i Hranol opäť (ako vždy) len klamú a podvádzajú.....
sito
04.02.17,13:32
Chlapci prišli na to, že soľ nie je nad zlato, elektrina, plyn, voda a jej staré rozvody, áno.

A ešte na jedno prišli, že majú zuby aj nechty.
afrikánka
04.02.17,13:45
Robko, povedz kapitánovi, že ja to už robiť nebudem, nebudem okrádať národ! Rob si to ty sám, Robko. Jožko a čo ja teraz, už týždeň sa kapitán so mnou nerozpráva a to mám služobne vyššiu hodnosť. To nič, na nič ti je, stratíš na hodnote u voličov. Už to máš zrátané ako aj ja.
Prosím Ťa, Ty sa kde poberáš :D ? ? ?

A Ty nevieš, ja nie som ani Robko, ani Jožko, ani SITA!
Ja len.... píšeš, že to majú zrátané, ako Ty.
Takže, Ty si im zrátal zrejme odchod....
sito
04.02.17,13:57
Robko, povedz kapitánovi, že ja to už robiť nebudem, nebudem okrádať národ! Rob si to ty sám, Robko. Jožko a čo ja teraz, už týždeň sa kapitán so mnou nerozpráva a to mám služobne vyššiu hodnosť. To nič, na nič ti je, stratíš na hodnote u voličov. Už to máš zrátané ako aj ja.
Prosím Ťa, Ty sa kde poberáš :D ? ? ?

A Ty nevieš, ja nie som ani Robko, ani Jožko, ani SITA!
Ja len.... píšeš, že to majú zrátané, ako Ty.
Takže, Ty si im zrátal zrejme odchod....

No, neviem ako to máš s tým pálením? Dvaja sa vyprávajú J.H., R.F., tretí to napísal, pochopil si to? sito, áno. Jeden je na zrátanie málo, šesťdesiat?
afrikánka
04.02.17,14:05
Robko, povedz kapitánovi, že ja to už robiť nebudem, nebudem okrádať národ! Rob si to ty sám, Robko. Jožko a čo ja teraz, už týždeň sa kapitán so mnou nerozpráva a to mám služobne vyššiu hodnosť. To nič, na nič ti je, stratíš na hodnote u voličov. Už to máš zrátané ako aj ja.
Prosím Ťa, Ty sa kde poberáš :D ? ? ?

A Ty nevieš, ja nie som ani Robko, ani Jožko, ani SITA!
Ja len.... píšeš, že to majú zrátané, ako Ty.
Takže, Ty si im zrátal zrejme odchod....

No, neviem ako to máš s tým pálením? Dvaja sa vyprávajú J.H., R.F., tretí to napísal, pochopil si to? sito, áno. Jeden je na zrátanie málo, šesťdesiat?
S pálením slivovice?;)
Po koštovke už obyčajne neviem zrátať nič a ani ma nezaujíma čo Robo, Jožo, Marcel...:D
jar88
05.02.17,06:01
nandy...
tu to SMERák presne vysvetluje...a v rámci istôt to radí aj vodárom.....
https://dennikn.sk/673997/ako-holjencik-reguloval-ceny-nebranim-sa-zdrazeniu-vysvetlim-ako-na-to-zacneme-precenim-majetku/?ref=tit
Čo na to povedať ?
Zákony na trt, vyhlášky o ničom, prokuratúra a súdnictvo spráchnivelé, parlament neochotný, vláda neschopná...

Čo vlastne chceme ?

Presne tak, ale ešte si zabudol na obyčajných ľudí.
Mlátia prázdnu slamu a ešte aj zo zlého konca.:)
----------------------
Problém totiž nieje v poplatkoch, ale v tom, že ľudia na ne nemajú.:---
Za druhé, že to nikto nijako neobjasnil a nikto sa s nikým na ničom nedohodol. Veď si uvedomte, že tá distribúcia aj niečo stojí a niekto ju musí zaplatiť. Pritom je logické, že ak na konci 10 km vedenia je len desať domov, určite ich to bude stáť viac, ako keď je na 1 km vedení sto domov.
-----------------------
Ja si myslím, že najspravodlivejšie by bolo, ak by bola cena za odberné miesto všade rovnaká, ale to by sme tých roztrúsených museli stále dotovať.
Tiež si treba uvedomiť, že vedenie stárne a opotrebováva sa aj bez odberu prúdu a dodávateľ ho časom bude nútený vymeniť, alebo skončiť s dodávaním.
---------------------------------
Vôbec sa mi nepáči, že si Matovič takto sprosto prihrieva svoju vlastnú polievočku.
https://www.youtube.com/watch?v=IjySvfqAqr4
Nič tým nerieši. Len hlúpo kydá.
buchač
05.02.17,07:43
Ja si myslím, že najspravodlivejšie by bolo, ak by bola cena za odberné miesto všade rovnaká, ale to by sme tých roztrúsených museli stále dotovať.
Tiež si treba uvedomiť, že vedenie stárne a opotrebováva sa aj bez odberu prúdu a dodávateľ ho časom bude nútený vymeniť, alebo skončiť s dodávaním.
......................................
Vôbec sa mi nepáči, že si Matovič takto sprosto prihrieva svoju vlastnú polievočku.
Nič tým nerieši. Len hlúpo kydá.

Matovič síce kydá a prihrieva si svoju levešku...s tým aj súhlasím.
No vždy lepšia varianta, ako zahmlievanie, zatajovanie, tunelovanie tých všeliakých ficovín...nemyslíš ?
-------------------------------
Súhlasím aj s tým, že vedenie stárne...a je teraz jedno, o aké sa jedná...voda, plyn, elektrina...všetky IS stárnu.
ALE je potrebné si aj uvedomiť to, že kto a kedy postavil do tých odľahlejších - roztrúsených tú elektrinu.
Nie, nejdem chváliť socík...idem chváliť ľudí, ktorí v rámci tých Akcií Z, v rámci sobôt vo svojom voľne makali na tom, aby mali (hlavne) elektrinu.
Tie vedenia fungujú dodnes...od roku 1989 ich veľa nejak neopravili, veď nebolo čo a ani dlho nebude.
Ale ceny za tých 30 rokov šli a aj pôjdu (preventívne) hore. Opačný postup proste neexistuje.
Akurát sa nič preventívne nedeje. Akurát sa hasí nejaký problém, ktorý sa pravidelne opakuje.

...ako napríklad v lokalite, kde mám chalupu. Silnejšia búrka nie raz spôsobila výpadok prúdu pre celú oblasť. Príčinou je vraj vždy jeden a ten istý transformátor.
----------------------------
K zvýraznenému :
Tak mi teraz láskavo povedz, prečo sa nedotujú tí z roztrúsených oblastí v oblasti cestovania ?
Lebo najspravodlivejšie by bolo, aby sa nedotovalo vôbec alebo všetci, ktorým to patrí.
korela
05.02.17,14:20
nandy...
tu to SMERák presne vysvetluje...a v rámci istôt to radí aj vodárom.....
https://dennikn.sk/673997/ako-holjencik-reguloval-ceny-nebranim-sa-zdrazeniu-vysvetlim-ako-na-to-zacneme-precenim-majetku/?ref=tit
Čo na to povedať ?
Zákony na trt, vyhlášky o ničom, prokuratúra a súdnictvo spráchnivelé, parlament neochotný, vláda neschopná...

Čo vlastne chceme ?

Presne tak, ale ešte si zabudol na obyčajných ľudí.
Mlátia prázdnu slamu a ešte aj zo zlého konca.:)
----------------------
Problém totiž nieje v poplatkoch, ale v tom, že ľudia na ne nemajú.:---
Za druhé, že to nikto nijako neobjasnil a nikto sa s nikým na ničom nedohodol. Veď si uvedomte, že tá distribúcia aj niečo stojí a niekto ju musí zaplatiť. Pritom je logické, že ak na konci 10 km vedenia je len desať domov, určite ich to bude stáť viac, ako keď je na 1 km vedení sto domov.
-----------------------
Ja si myslím, že najspravodlivejšie by bolo, ak by bola cena za odberné miesto všade rovnaká, ale to by sme tých roztrúsených museli stále dotovať.
Tiež si treba uvedomiť, že vedenie stárne a opotrebováva sa aj bez odberu prúdu a dodávateľ ho časom bude nútený vymeniť, alebo skončiť s dodávaním.
---------------------------------
Vôbec sa mi nepáči, že si Matovič takto sprosto prihrieva svoju vlastnú polievočku.
https://www.youtube.com/watch?v=IjySvfqAqr4
Nič tým nerieši. Len hlúpo kydá.
Pracoval si niekedy v energetike? Keby áno, nevypisoval by si tu nezmysly.
korela
05.02.17,14:25
Je fakt tragédiou, že vôbec existuje nejaké URSO, nediskutujú o téme odborníci z fachu, ale politici. Hanba aj pre médiá, že toto vôbec pripustia. Pretože takto sa národ pravdu nedozvie nikdy.
bjuty smis
05.02.17,14:32
nandy...
tu to SMERák presne vysvetluje...a v rámci istôt to radí aj vodárom.....
https://dennikn.sk/673997/ako-holjencik-reguloval-ceny-nebranim-sa-zdrazeniu-vysvetlim-ako-na-to-zacneme-precenim-majetku/?ref=tit
Čo na to povedať ?
Zákony na trt, vyhlášky o ničom, prokuratúra a súdnictvo spráchnivelé, parlament neochotný, vláda neschopná...

Čo vlastne chceme ?

Presne tak, ale ešte si zabudol na obyčajných ľudí.
Mlátia prázdnu slamu a ešte aj zo zlého konca.:)
----------------------
Problém totiž nieje v poplatkoch, ale v tom, že ľudia na ne nemajú.:---
Za druhé, že to nikto nijako neobjasnil a nikto sa s nikým na ničom nedohodol. Veď si uvedomte, že tá distribúcia aj niečo stojí a niekto ju musí zaplatiť. Pritom je logické, že ak na konci 10 km vedenia je len desať domov, určite ich to bude stáť viac, ako keď je na 1 km vedení sto domov.
-----------------------
Ja si myslím, že najspravodlivejšie by bolo, ak by bola cena za odberné miesto všade rovnaká, ale to by sme tých roztrúsených museli stále dotovať.
Tiež si treba uvedomiť, že vedenie stárne a opotrebováva sa aj bez odberu prúdu a dodávateľ ho časom bude nútený vymeniť, alebo skončiť s dodávaním.
---------------------------------
Vôbec sa mi nepáči, že si Matovič takto sprosto prihrieva svoju vlastnú polievočku.
https://www.youtube.com/watch?v=IjySvfqAqr4
Nič tým nerieši. Len hlúpo kydá.


keby sa neozvali, platí pol slovenska x-násobok za energie....

a čo má podla teba robiť opozičná strana ?

curvy bolševické x-násobne zdraželi energie a ty tu kritizuješ matoviča :)))
buchač
05.02.17,14:39
Pracoval si niekedy v energetike? Keby áno, nevypisoval by si tu nezmysly.

Ty áno ?
Ak áno, tak nám to všetko vysvetli...alebo si snáď uznávaš plukovníka a jeho nochsledov ?
misoft
05.02.17,14:45
nandy...
tu to SMERák presne vysvetluje...a v rámci istôt to radí aj vodárom.....
https://dennikn.sk/673997/ako-holjencik-reguloval-ceny-nebranim-sa-zdrazeniu-vysvetlim-ako-na-to-zacneme-precenim-majetku/?ref=tit
Čo na to povedať ?
Zákony na trt, vyhlášky o ničom, prokuratúra a súdnictvo spráchnivelé, parlament neochotný, vláda neschopná...

Čo vlastne chceme ?

Presne tak, ale ešte si zabudol na obyčajných ľudí.
Mlátia prázdnu slamu a ešte aj zo zlého konca.:)
----------------------
Problém totiž nieje v poplatkoch, ale v tom, že ľudia na ne nemajú.:---
Za druhé, že to nikto nijako neobjasnil a nikto sa s nikým na ničom nedohodol. Veď si uvedomte, že tá distribúcia aj niečo stojí a niekto ju musí zaplatiť. Pritom je logické, že ak na konci 10 km vedenia je len desať domov, určite ich to bude stáť viac, ako keď je na 1 km vedení sto domov.
-----------------------
Ja si myslím, že najspravodlivejšie by bolo, ak by bola cena za odberné miesto všade rovnaká, ale to by sme tých roztrúsených museli stále dotovať.
Tiež si treba uvedomiť, že vedenie stárne a opotrebováva sa aj bez odberu prúdu a dodávateľ ho časom bude nútený vymeniť, alebo skončiť s dodávaním.
---------------------------------
Vôbec sa mi nepáči, že si Matovič takto sprosto prihrieva svoju vlastnú polievočku.
https://www.youtube.com/watch?v=IjySvfqAqr4
Nič tým nerieši. Len hlúpo kydá.
Reagujem, lebo vidím výpis komentárov.
O tom, koľko sa bude platiť, kedy sa bude platiť - rozhodujú politici. Rozhodujú osoby, ktoré často ani šajnu nemajú o odbore, o ktorom rozhodujú.
Viď dnešnú reláciu O 5 minút 12 - Kaliňák - vyštudované právo, minister vnútra - hovno sa rozumie energetike a obhajuje - ale obhajuje záujmy SMERu!
Hrnko - o energetike nevie ani Ň! Oj je predsa vyštudovaný filozóf a historik - teda čo sa mieša do energetiky? Opäť len obhajuje záujmy SNS (a bývalý komunista.
Remišová - "umelkyňa" - trt vie o energetike, ale aspoň poukázala na problém.
A Kaliňák si svojho bossa zastáva, pričom každý sme počuli, ako Hranatý to vyriešil - len na strednom Slovensku rieši elektrinu, na ostatné sa vybodol - nech si s tým tí chudáci poradia, ako vedia. A Remišová to spomenula - Kaliňák jej to vyvracal - lenže Hranatý to povedal v priamom prenose verejne - stredné Slovensko!
Matovič - je to šašo... ale v každom kráľovstve musí byť nejaký šašo.....:D
korela
05.02.17,14:55
Priložila som materiál stokrát lepšie spracovaný Čechmi ako Matovičom v starej Blažkovej. Čo Matovič rozkecáva pol hodiny, Novotný vysvetlí v dvoch minútach.
Stačí si pozrieť Novotného, je z odboru, presne do toho vidí, a CZ rozkýval do pohybu po odbornej aj politickej stránke. Neskutočné zisky sa vyvážajú von, a nieže zisky nedokážu pokryť náklady na výrobu.
Je trochu komické sa baviť o nejakom trafáku na konci sveta, o údržbe sietí, prebuďte sa. Vnímajte to ako celok.

http://pravdaovode.cz/novinky/rozhovor-o-vode-dvtv/ situácia totožná so Slovenskom, budovalo sa všetko rovnako. Rovnaký základ. Niet rozdielu.
Vždy boli o krok dopredu oproti nám. Kto si dal tú námahu si pustiť ich rozhovor a pritom lúštiť krížovku, aby nedajbože nestratil svoj drahocenný čas?
misoft
05.02.17,14:57
Presne! O odbornom sa má baviť odborník a nie politický diletant.
korela
05.02.17,15:12
nandy...
tu to SMERák presne vysvetluje...a v rámci istôt to radí aj vodárom.....
https://dennikn.sk/673997/ako-holjencik-reguloval-ceny-nebranim-sa-zdrazeniu-vysvetlim-ako-na-to-zacneme-precenim-majetku/?ref=tit
Čo na to povedať ?
Zákony na trt, vyhlášky o ničom, prokuratúra a súdnictvo spráchnivelé, parlament neochotný, vláda neschopná...

Čo vlastne chceme ?

Presne tak, ale ešte si zabudol na obyčajných ľudí.
Mlátia prázdnu slamu a ešte aj zo zlého konca.:)
----------------------
Problém totiž nieje v poplatkoch, ale v tom, že ľudia na ne nemajú.:---
Za druhé, že to nikto nijako neobjasnil a nikto sa s nikým na ničom nedohodol. Veď si uvedomte, že tá distribúcia aj niečo stojí a niekto ju musí zaplatiť. Pritom je logické, že ak na konci 10 km vedenia je len desať domov, určite ich to bude stáť viac, ako keď je na 1 km vedení sto domov.
-----------------------
Ja si myslím, že najspravodlivejšie by bolo, ak by bola cena za odberné miesto všade rovnaká, ale to by sme tých roztrúsených museli stále dotovať.
Tiež si treba uvedomiť, že vedenie stárne a opotrebováva sa aj bez odberu prúdu a dodávateľ ho časom bude nútený vymeniť, alebo skončiť s dodávaním.
---------------------------------
Vôbec sa mi nepáči, že si Matovič takto sprosto prihrieva svoju vlastnú polievočku.
https://www.youtube.com/watch?v=IjySvfqAqr4
Nič tým nerieši. Len hlúpo kydá.
Reagujem, lebo vidím výpis komentárov.
O tom, koľko sa bude platiť, kedy sa bude platiť - rozhodujú politici. Rozhodujú osoby, ktoré často ani šajnu nemajú o odbore, o ktorom rozhodujú.
Viď dnešnú reláciu O 5 minút 12 - Kaliňák - vyštudované právo, minister vnútra - hovno sa rozumie energetike a obhajuje - ale obhajuje záujmy SMERu!
Hrnko - o energetike nevie ani Ň! Oj je predsa vyštudovaný filozóf a historik - teda čo sa mieša do energetiky? Opäť len obhajuje záujmy SNS (a bývalý komunista.
Remišová - "umelkyňa" - trt vie o energetike, ale aspoň poukázala na problém.
A Kaliňák si svojho bossa zastáva, pričom každý sme počuli, ako Hranatý to vyriešil - len na strednom Slovensku rieši elektrinu, na ostatné sa vybodol - nech si s tým tí chudáci poradia, ako vedia. A Remišová to spomenula - Kaliňák jej to vyvracal - lenže Hranatý to povedal v priamom prenose verejne - stredné Slovensko!
Matovič - je to šašo... ale v každom kráľovstve musí byť nejaký šašo.....:D
Pre mňa šašom zostane, nech sa prizná ako začal podnikať, a ako vyplácal/nevyplácal ľudí bez zmlúv. Hlavne, že sa zastával stavebných robotníkov, čo pracovali bez zmlúv. To svoje účtovníctvo zbytočne len tak nestopil.
Prečo má Slovensko zastupovať a obhajovať vôbec nejaký šašo? Trochu nechápem. Čo má čo štát vôbec "regulovať", ak totiž nie je čo regulovať?
Pozriem si reláciu v STV neskôr, ale koho tam STV pozvala? To je total výsmech.
Ersek, skončená telovýchova. A takto to bežalo od začiatku. Za socíku mal aspoň každý minister vzdelanie z odboru, tieto politické figúrky nás úplne rozložia.
Na to poukazujem od počiatku od 89. Zásadná chyba. Na najdôležitejšie miesta sa dostalo mnoho ľudí bez adekvátnej praxe a venovali sa svojim záujmom, až na pár ľudí.
buchač
05.02.17,15:22
Priložila som materiál stokrát lepšie spracovaný Čechmi ako Matovičom v starej Blažkovej. Čo Matovič rozkecáva pol hodiny, Novotný vysvetlí v dvoch minútach.
Stačí si pozrieť Novotného, je z odboru, presne do toho vidí, a CZ rozkýval do pohybu po odbornej aj politickej stránke. Neskutočné zisky sa vyvážajú von, a nieže zisky nedokážu pokryť náklady na výrobu.
Je trochu komické sa baviť o nejakom trafáku na konci sveta, o údržbe sietí, prebuďte sa. Vnímajte to ako celok.

http://pravdaovode.cz/novinky/rozhovor-o-vode-dvtv/ situácia totožná so Slovenskom, budovalo sa všetko rovnako. Rovnaký základ. Niet rozdielu.
Vždy boli o krok dopredu oproti nám. Kto si dal tú námahu si pustiť ich rozhovor a pritom lúštiť krížovku, aby nedajbože nestratil svoj drahocenný čas?

Čo sem furt pletieš tých čehúňov ? Kurňa, šak sme od nich už dávno odtrhnutí...šak nám ani pomaly nerozumejú...respektíve nechcú, tak nás majú v prdely.
-------------------------------------
Ja som sa vyjadril...a to nie som ani čech a ani odborník.
http://www.porada.sk/t255344-p191-u-starej-blazkovej.html#post2925996
--------------------------------------
Mimochodom, ten trafák bol síce daný len ako príklad...ale na ňom záleží život a aj živobytie pár tisíc duší.

Ak by taký trafák drbol v Blave, dokonca ten "Tvoj" ? Inú by si spievala....
korela
05.02.17,15:27
Teraz zatnem, nebola som nikdy Mečiarovcom, aj keď pamäťové a rétorické kvality nesporne mal, ale s akou vetou sa rozlúčil do kamery pri svojom odchode? Neviem presne zacitovať, ale niečo v zmysle,...Slovensko skončilo..., budem rada, ak to niekto správne doplní. To sa totiž deje.
Aj Tito držal Juhosláviu pokope, každý vedel, že po ňom sa rozpadne.
Škoda, Slovensko malo šancu, a tvrdím, že ešte ju stále má, je to otázka rozhodnutí, rovnako ako si riešime svoje profesné a súkromné rozhodnutia, nikto za nás o nás nerozhoduje.
korela
05.02.17,15:36
Mimochodom, ten trafák bol síce daný len ako príklad...ale na ňom záleží život a aj živobytie pár tisíc duší.

Ak by taký trafák drbol v Blave, dokonca ten "Tvoj" ? Inú by si spievala....
Toto sa národom vlečie. Ak sa niečo na ulici pokazilo, nechápem prečo, vždy sme nahlasovali poruchy ako prví. Vydržali by aj tri dni. Pritom dlhá ulica, všetci svojprávni, či to bol pozostatok myslenia z 50. r., nechápem. Dokonca zhorený trafák o niekoľko domov na streche tiež asi tri dni, a majitelia o tom nevedeli. My sme boli napojení z inej strany.
Čo sa neohlásite? Idú krušné časy, zdá sa, tak sa ozvite.
buchač
05.02.17,16:08
Mimochodom, ten trafák bol síce daný len ako príklad...ale na ňom záleží život a aj živobytie pár tisíc duší.

Ak by taký trafák drbol v Blave, dokonca ten "Tvoj" ? Inú by si spievala....
Toto sa národom vlečie. Ak sa niečo na ulici pokazilo, nechápem prečo, vždy sme nahlasovali poruchy ako prví. Vydržali by aj tri dni. Pritom dlhá ulica, všetci svojprávni, či to bol pozostatok myslenia z 50. r., nechápem. Dokonca zhorený trafák o niekoľko domov na streche tiež asi tri dni, a majitelia o tom nevedeli. My sme boli napojení z inej strany.
Čo sa neohlásite? Idú krušné časy, zdá sa, tak sa ozvite.

Mňa sa to určite netýka.

Ak bola onehdá porucha, tak som volal určite ako prvý. Dokonca tam, kde iný ani nevedel dané číslo. Veľmi rýchlo nabehli opravári...dostali befel z vyšších miest. ;)

Čo sa týka chalupy...ja osobne prežijem pár hodín, o mňa nejak nejde. Ale domáci v oblasti (aj susedné obce) sú na elektrine určite viac závislí ako ja...firmičky, úrady, atď.
Takže také urgencie sú v pôsobnosti zodpovedných a nie mňa. Ale nemôžem povedať, že by sa starosta nestaral...ale všetko nemôže, nemá na to proste dosah.
sito
05.02.17,17:31
Dňa 17.3.1713 bol v Liptovskom Mikuláš obesený národný hrdina Juraj Jánošík. Bohatým bral, chudobným rozdával.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d4/Terchov%C3%A1_-_Socha_J%C3%A1no%C5%A1%C3%ADka_detail.jpg/220px-Terchov%C3%A1_-_Socha_J%C3%A1no%C5%A1%C3%ADka_detail.jpg

Ajhľa, tu jeho potomok.

https://www.youtube.com/watch?v=TnbKpxqedXE

Hmm, ale za tristo rokov tento otočil o 180°

Chudobných okráda, bohatým rozdáva!
Oliwa
05.02.17,17:45
Všeličo si viem predstaviť, ale tohto pána, ako v súkenných gatiach a s valaškou behá po lese... :rolleyes::D
PS: Nehaňte ľud môj... ;):)
sito
05.02.17,17:58
Takže, len jeden je hrdina? Či hrdina je len jeden?
vulxy
05.02.17,18:32
dnes potesi ..... SUPERBOWL .... :D :D :D :D :D :D
dnes nepotesi .....budem nevyspaty ako diva svina :mee::mee::mee::mee::mee:
buchač
05.02.17,18:57
dnes potesi ..... SUPERBOWL .... :D :D :D :D :D :D
dnes nepotesi .....budem nevyspaty ako diva svina :mee::mee::mee::mee::mee:

To Ťa tak baví henten "šport" ???

Len mi nie je jasné, prečo je to " AFL-NFL World Championship Game (česky: Zápas o mistrovství světa AFL-NFL)"....keď sa jedná len a len o Emeriku.
vulxy
05.02.17,20:42
dnes potesi ..... SUPERBOWL .... :D :D :D :D :D :D
dnes nepotesi .....budem nevyspaty ako diva svina :mee::mee::mee::mee::mee:

To Ťa tak baví henten "šport" ???

Len mi nie je jasné, prečo je to " AFL-NFL World Championship Game (česky: Zápas o mistrovství světa AFL-NFL)"....keď sa jedná len a len o Emeriku.

pravdaze bavi,ved tam funguju najlepsi atleti sveta....je to balet v prilbach:)
afl-nfl su v podstate dve konferencie v ramci jednej ligy, a vytazi konferencii potom hraju o superbowl...tj dnes o 00.00 world championshipp asi preto lebo tie usa timy nemaju konkurenciu ,ale taka Trnava Buldogs sa na nich uz dotahuje :)
buchač
05.02.17,20:55
dnes potesi ..... SUPERBOWL .... :D :D :D :D :D :D
dnes nepotesi .....budem nevyspaty ako diva svina :mee::mee::mee::mee::mee:

To Ťa tak baví henten "šport" ???

Len mi nie je jasné, prečo je to " AFL-NFL World Championship Game (česky: Zápas o mistrovství světa AFL-NFL)"....keď sa jedná len a len o Emeriku.

pravdaze bavi,ved tam funguju najlepsi atleti sveta....je to balet v prilbach:)
afl-nfl su v podstate dve konferencie v ramci jednej ligy, a vytazi konferencii potom hraju o superbowl...tj dnes o 00.00 world championshipp asi preto lebo tie usa timy nemaju konkurenciu ,ale taka Trnava Buldogs sa na nich uz dotahuje :)
Hehehe...že World šampions...
Ale šak čo už, na klasický futbal nemajú.

Ono je ten ich futbal taká kolektívna a oficiálna bitka...
Ale s tým baletom si ma teda aj dostal...:D :D :D Tí obráncovia sú teda všetko možné, len nie baleťáci. ;)

Ale šak si pozeraj...a ráno kukni do zrkadla, že budeš jak vyoraná myš a oči budeš mať jak veverička eržiku...:---:---:---:cool:
vulxy
05.02.17,21:20
dnes potesi ..... SUPERBOWL .... :D :D :D :D :D :D
dnes nepotesi .....budem nevyspaty ako diva svina :mee::mee::mee::mee::mee:

To Ťa tak baví henten "šport" ???

Len mi nie je jasné, prečo je to " AFL-NFL World Championship Game (česky: Zápas o mistrovství světa AFL-NFL)"....keď sa jedná len a len o Emeriku.

pravdaze bavi,ved tam funguju najlepsi atleti sveta....je to balet v prilbach:)
afl-nfl su v podstate dve konferencie v ramci jednej ligy, a vytazi konferencii potom hraju o superbowl...tj dnes o 00.00 world championshipp asi preto lebo tie usa timy nemaju konkurenciu ,ale taka Trnava Buldogs sa na nich uz dotahuje :)
Hehehe...že World šampions...
Ale šak čo už, na klasický futbal nemajú.

Ono je ten ich futbal taká kolektívna a oficiálna bitka...
Ale s tým baletom si ma teda aj dostal...:D :D :D Tí obráncovia sú teda všetko možné, len nie baleťáci. ;)

Ale šak si pozeraj...a ráno kukni do zrkadla, že budeš jak vyoraná myš a oči budeš mať jak veverička eržiku...:---:---:---:cool:
ale nevadi ,oci sa preberu3-4x do roka sa da , zabava stoji za to....ta kolektivna bitka,snad nemyslis vazne,su tam velmi prisne pravidla a piska sa vsetko....naviac su plny chranicov ale v nasom tzv.futbale sa kopu do hlav ,do guli a este su aj za hrdinov ako dobre vedia branit:)
buchač
05.02.17,21:34
ale nevadi ,oci sa preberu3-4x do roka sa da , zabava stoji za to....ta kolektivna bitka,snad nemyslis vazne,su tam velmi prisne pravidla a piska sa vsetko....naviac su plny chranicov ale v nasom tzv.futbale sa kopu do hlav ,do guli a este su aj za hrdinov ako dobre vedia branit:)
Kolektívnu bitku som myslel nadnesene...to vychádza z tej ich (nazvem) histórie.
Ale to je na dlhšie...a nebudeme to tu riešiť. ;)
----------------------
Náš futbal, prípadne hokej ?
Uveríš, že som onehdá chodil pravidelne na oboje ?
Lenže postupom času to už nebolo o športe, ale o peniazoch. A tie love sú stále vyššie a vyššie...dokonca neskutočné.
Takže som prestal chodiť na tie trapošiny a ani ich nepozerám. Maximálne si pozriem nejaké zostrihy pekných akcií na Eurosporte. Tam pozerám radšej ale snooker.
vulxy
06.02.17,04:43
co dodat ....krasa,nadhera,orgasmus:Dpozrite si aspon hajlajty...https://youtu.be/6iG2I9YsFwY
taiko
06.02.17,05:40
Potesilo a zaroven zarmutilo, ze tohoto na SK nie sme schopni
https://dennikn.sk/minuta/676040/?ref=mpm
sito
06.02.17,05:42
Po GORILE ...
bettylou
06.02.17,20:36
Potesilo a zaroven zarmutilo, ze tohoto na SK nie sme schopni
https://dennikn.sk/minuta/676040/?ref=mpm

To preto, lebo si furt v Holandsku :D:)
taiko
07.02.17,05:34
Potesilo a zaroven zarmutilo, ze tohoto na SK nie sme schopni
https://dennikn.sk/minuta/676040/?ref=mpm

To preto, lebo si furt v Holandsku :D:)
so vsetkou skromnostou sa obavam, ze toto nie je o mne ;)
buchač
07.02.17,05:43
Nandrolon
07.02.17,06:27
Potesilo a zaroven zarmutilo, ze tohoto na SK nie sme schopni
https://dennikn.sk/minuta/676040/?ref=mpm

To preto, lebo si furt v Holandsku :D:)
so vsetkou skromnostou sa obavam, ze toto nie je o mne ;)
... žeby si bol na svete sám a ešte k tomu spadol z marsu?
Hádam v SR máš rodinu, aj tvoja žena, bratrancov, sesternice, synovcov atď... A ak sa zadarí, tak aj ty raz budeš mať vnukov, pravnukov...
V opačnom prípade by som ti len povedal, že ani o nás to taktiež nie je...
jar88
07.02.17,07:45
Potesilo a zaroven zarmutilo, ze tohoto na SK nie sme schopni
https://dennikn.sk/minuta/676040/?ref=mpm

To preto, lebo si furt v Holandsku :D:)
so vsetkou skromnostou sa obavam, ze toto nie je o mne ;)

A o kom?:)
Veď teba to zarmútilo. Ako tak čítam, ostatných to akosi netankuje.;)
taiko
07.02.17,08:16
Potesilo a zaroven zarmutilo, ze tohoto na SK nie sme schopni
https://dennikn.sk/minuta/676040/?ref=mpm

To preto, lebo si furt v Holandsku :D:)
so vsetkou skromnostou sa obavam, ze toto nie je o mne ;)

A o kom?:)
Veď teba to zarmútilo. Ako tak čítam, ostatných to akosi netankuje.;)
Asi fakt pisem bangladessky, ked mi ani Ty nerozumies. :D
Mal som na mysli, ze o mne nie to, ze na SK nie sme schopni toho coho su schopni Rumuni. Teda aby som bol uplne presny, nie len o mne. Je nas viac, co zato mozeme. :)
Ale to je vlastne jedno, to bola len reakcia na vtipnu poznamku od bettylou
jar88
07.02.17,08:35
Potesilo a zaroven zarmutilo, ze tohoto na SK nie sme schopni
https://dennikn.sk/minuta/676040/?ref=mpm

To preto, lebo si furt v Holandsku :D:)
so vsetkou skromnostou sa obavam, ze toto nie je o mne ;)

A o kom?:)
Veď teba to zarmútilo. Ako tak čítam, ostatných to akosi netankuje.;)
Asi fakt pisem bangladessky, ked mi ani Ty nerozumies. :D
Mal som na mysli, ze o mne nie to, ze na SK nie sme schopni toho coho su schopni Rumuni. Teda aby som bol uplne presny, nie len o mne. Je nas viac, co zato mozeme. :)
Ale to je vlastne jedno, to bola len reakcia na vtipnu poznamku od bettylou

A čoho to vlastne sú schopní tí Rumuni?
-------------------
Zrejme ťa mrzí, že Slováci už nedupú nožičkami, ako malé zanovité dieťatko.:D Nuž asi už pochopili a trošku zmúdreli. Asi tak, ako každé časom dospeje a zmúdrie. Samozrejme myslím to doblbnuté decko, nie národ.:---
taiko
07.02.17,08:54
Potesilo a zaroven zarmutilo, ze tohoto na SK nie sme schopni
https://dennikn.sk/minuta/676040/?ref=mpm

To preto, lebo si furt v Holandsku :D:)
so vsetkou skromnostou sa obavam, ze toto nie je o mne ;)

A o kom?:)
Veď teba to zarmútilo. Ako tak čítam, ostatných to akosi netankuje.;)
Asi fakt pisem bangladessky, ked mi ani Ty nerozumies. :D
Mal som na mysli, ze o mne nie to, ze na SK nie sme schopni toho coho su schopni Rumuni. Teda aby som bol uplne presny, nie len o mne. Je nas viac, co zato mozeme. :)
Ale to je vlastne jedno, to bola len reakcia na vtipnu poznamku od bettylou

A čoho to vlastne sú schopní tí Rumuni?
-------------------
Zrejme ťa mrzí, že Slováci už nedupú nožičkami, ako malé zanovité dieťatko.:D Nuž asi už pochopili a trošku zmúdreli. Asi tak, ako každé časom dospeje a zmúdrie. Samozrejme myslím to doblbnuté decko, nie národ.:---
ale nic, zase pises, co si mysis, ze si myslim ja a nie co si myslis Ty :D. Zabudni nato, nechce sa mi s Tebou diskutovat :)
Tweety
07.02.17,12:04
jar88
07.02.17,13:56
Už som zabudol taiko.
Tak či tak si však myslím, že toto je účinnejšie, ako nezmyselné dupkanie na námestí.
Hlavne v prípade Slovenských občanov. Občanov, čo nemajú šajn o ničom, čo je pre ich život dôležité.
https://www.youtube.com/watch?v=LtdFWPwiLEw&spfreload=10
buchač
07.02.17,15:14
Vôbec sa mi nepáči, že si Matovič takto sprosto prihrieva svoju vlastnú polievočku.
...
Nič tým nerieši. Len hlúpo kydá.

Ešte stále len hlúpo kydá a nič nerieši ?
-----------------------------------

S tým Daňom si ma trochu pobavil.
Jeho videjka od určitej doby nepozerám...je to teda solídny hajzel...a jeho kámoš Vaský možno ešte väčší.

Obaja zo zahraničia pindajú a nič nejak neriešia...kohože mi asi tak pripomínajú ???
taiko
07.02.17,17:03
Už som zabudol taiko.
Tak či tak si však myslím, že toto je účinnejšie, ako nezmyselné dupkanie na námestí.
Hlavne v prípade Slovenských občanov. Občanov, čo nemajú šajn o ničom, čo je pre ich život dôležité.
https://www.youtube.com/watch?v=LtdFWPwiLEw&spfreload=10
No super. Uz nepises, co si myslim ja ;)
Co sa toho Dana tyka. Ta snaha je sympaticka. Boli casy ked som sledoval hadam kazde jeho video. Potom sa Ti mi nejak znepacil. Zacalo mi nejak vonat narcizmom, patosom, nejakou skrytou agendou. Nestudoval som ho dalej, neviem co je za nim.
Len som proste zacal mat z neho nejaky divny zmiesany pocit. Mozno sa zase na neho kuknem, ked si ho uz spomenul.
Nandrolon
07.02.17,18:49
Toho Daňa si zajtra mozno pozriem....
Teraz vidim akurat obrazok a nejaky napis: "Slovensko kvôly bielym koňom pred Súdom EU..."
Rad si pozriem video jedneho z najvacsich bielych konov na Slovensku s medzinarodnou posobnostou.
Netvrdim, ze hovori somariny, alebo nezmysly. Ja mam taku skusenost, ze "najlepsiu" retoriku maju pochopitelne najvacsi podvodnici...
afrikánka
07.02.17,22:06
korela
07.02.17,23:31
Potesilo a zaroven zarmutilo, ze tohoto na SK nie sme schopni
https://dennikn.sk/minuta/676040/?ref=mpm

To preto, lebo si furt v Holandsku :D:)
so vsetkou skromnostou sa obavam, ze toto nie je o mne ;)

Tieto výroky by možno vhodné pre istotu ešte preložiť do slovenčiny.
Keby si napísal hneď v prvom príspevku, že nie ste schopní, to by som vedela pochopiť. (bez smajla)
taiko
08.02.17,05:26
Potesilo a zaroven zarmutilo, ze tohoto na SK nie sme schopni
https://dennikn.sk/minuta/676040/?ref=mpm

To preto, lebo si furt v Holandsku :D:)
so vsetkou skromnostou sa obavam, ze toto nie je o mne ;)

Tieto výroky by možno vhodné pre istotu ešte preložiť do slovenčiny.
Keby si napísal hneď v prvom príspevku, že nie ste schopní, to by som vedela pochopiť. (bez smajla)
1. "nie sme" som napisal, lebo aj ja sa, s dovolenim, ratam medzi Slovakov. Mam na SK zaujmy, rodinu, zapajam sa do aktivit, podporujem, co si myslim, ze si podporu zasluzi
2. vyssie som sam seba upresnil, ked som napisal, ze "toto nie je len o mne"
taiko
08.02.17,05:30
Dáša_
08.02.17,05:46
taiko
08.02.17,05:53
možno niekoho zaujme aj takýto článok https://www.postoj.sk/20439/nerozumiem-tej-depresii-zo-slovenska
super clanok. Pani mi hovori z duse :)
korela
08.02.17,16:05
Vyberiem z článku niektoré hrozienka. Napr.
"Ten fungujúci systém vás naozaj chvíľu napĺňa, ale po čase vás to zväzuje. Keď napríklad zaklope sused, že máte na schránke inak uvedené meno, než to majú všetci v dome, a za jednu menovku podľa šablóny musíte zaplatiť 200 frankov, trochu vám to začne liezť na nervy. (Úsmev.)"
Sama píše o rozdieloch v krajinách, kde žila. Prišli tam dobrovoľne, preto nechápem, prečo nechápe domácich, že im prekáža nejednotnosť menoviek na schránkach.
Veď aký je rozdiel aj v našich slovenských vchodoch. Niekde nie sú ani schránky jednotné, nieto ešte aj menovky. Ale snáď každý uzná, aké je príjemné ak človeka privíta esteticky upravený vchod, predsa ide o prvý dojem z domu, na ktorom by každému obyvateľovi malo záležať. Vôbec nejde o maličkosť, je to prejav úcty samých k sebe, nie puntičkárstvo.
Nuž, čo je u nás mnohokrát bežné a hlavne normálne, inde nie je. Považujem to v ich prípade za pozitívne, nie čudáctvo.
Veď stačí jeden normálny správca, alebo dobrovoľník aj u nás, ktorý by tie jednotné menovky vytlačil aj doma a zadarmo.
bjuty smis
08.02.17,17:31
hej...to je bežné pre naších ekonomických emigrantov

brať výhody domácích, ktoré majú vdaka mozolom x-generácií ich predkov,,

tváriť sa, že ich majú vdaka svojej inteligencii a múdrosti....

ale dodržiavať ich pravidlá im už lezie na nervy....

a potom ešte mudrovať, čo tu my doma robíme zle....
buchač
08.02.17,17:45
hej...to je bežné..

brať výhody domácích, ktoré majú vdaka mozolom x-generácií ich predkov,, ale dodržiavať ich pravidlá im už lezie na nervy....
korela vybrala len jedno hrozienko.
No tých vý"plodov" je v článku viacero.
Ten plátok "Postoj"...? Fujtabl....ani len postoj bez patričných výrazov by som nevedel zaujať. ;)
korela
08.02.17,18:18
Titulok hovorí sám za seba. Asi sa vrátila z Marsu.
Pokiaľ si niečo našetrili, čo zrejme áno, tak sa im zatiaľ lepšie dýcha ako väčšine. Ale u nej je predpoklad, že sa vo väčšine už neocitne tak ľahko, vychádzajúc z predchádzajúcich pracovných miest aj na Slovensku, nielen v zahraničí.
Inak je to článok fakt na zamyslenie a strata času.
buchač
08.02.17,18:23
hej...to je bežné pre naších ekonomických emigrantov
...
a potom ešte mudrovať, čo tu my doma robíme zle....

Prečo dotyčnú (prípadne iných) nenazveš pravým slovom ?
...že slniečkári ...
BXLmiami
08.02.17,18:25
Prebehla som Sme a som z toho smutná.Je smutné dívať sa ako tie noviny padajú.Už uplne stratili kredit.
korela
08.02.17,18:33
Asi máte v merku čítanosť denníkov na SK. :-)
aktualne.sk končí.
BXLmiami
08.02.17,18:34
Nepozerala som čítanosť ale uroven článkov a informácií.Celé zle.
buchač
08.02.17,18:37
Prebehla som Sme a som z toho smutná.Je smutné dívať sa ako tie noviny padajú.Už uplne stratili kredit.
Veru tak.
Buď píšu teda riadne onačiny.
Alebo vyťahujú staré veci.
Mainstream jak vyšitý.
Články vysoko účelové.
...a keď je aj niečo (povedzme) zaujímavé, tak je diskusia vopred uzatvorená.
Mazanie diskutérov je asi hlavná náplň práce.
Dokonca na tie "informácie" si založili Piano.

Tlačená verzia je trochu lepšia ako ne webe.
Včera som si ju kúpil...kvôli prílohe, kniha o skinheadovi Christian Piccolini.
misoft
08.02.17,21:52
Prebehla som Sme a som z toho smutná.Je smutné dívať sa ako tie noviny padajú.Už uplne stratili kredit.
Jááááááj....šak už padli..... je to len plátok.... bulvár.....
taiko
09.02.17,06:14
Ma napadlo ohladne tej pani, co sa vratila na Slovensko.

Ked Slovenka zvonka vravi ze na Slovensku nie je tak zle a ze ludia su zbytocne depresivni, tak je z Marsu a je " zla ".
Ked Slovenka zvonka vravi, ze na Slovensku veci nefunguju, tak uz mudruje.

Zaujimalo by ma, aky nazor Slovenky zvonka by bol prijatelny.
Dáša_
09.02.17,06:36
Ma napadlo ohladne tej pani, co sa vratila na Slovensko.

Ked Slovenka zvonka vravi ze na Slovensku nie je tak zle a ze ludia su zbytocne depresivni, tak je z Marsu a je " zla ".
Ked Slovenka zvonka vravi, ze na Slovensku veci nefunguju, tak uz mudruje.

Zaujimalo by ma, aky nazor Slovenky zvonka by bol prijatelny.

tak niečo podobné aj mne napadlo, ke´d som včera čítala tú spŕšku kritiky :D

No čo sa dá robiť..... Fakt sme okrem iného dobroprajní....

nejak mi stále len jedno slovíčko behalo po rozume - závisť. Preto, lebo sa odhodlali a vycestovali. A aj preto, lebo našli silu a vrátili sa. Inak to asi neviem pomenovať.
taiko
09.02.17,07:03
Ma napadlo ohladne tej pani, co sa vratila na Slovensko.

Ked Slovenka zvonka vravi ze na Slovensku nie je tak zle a ze ludia su zbytocne depresivni, tak je z Marsu a je " zla ".
Ked Slovenka zvonka vravi, ze na Slovensku veci nefunguju, tak uz mudruje.

Zaujimalo by ma, aky nazor Slovenky zvonka by bol prijatelny.

tak niečo podobné aj mne napadlo, ke´d som včera čítala tú spŕšku kritiky :D

No čo sa dá robiť..... Fakt sme okrem iného dobroprajní....

nejak mi stále len jedno slovíčko behalo po rozume - závisť. Preto, lebo sa odhodlali a vycestovali. A aj preto, lebo našli silu a vrátili sa. Inak to asi neviem pomenovať.
hmm, neviem, ci je to zavist. Napisem tak politicky korektne :) . Mozno to je len nepochopenie z dovodu absencie vlastnej skusenosti.
korela
09.02.17,07:22
Ma napadlo ohladne tej pani, co sa vratila na Slovensko.

Ked Slovenka zvonka vravi ze na Slovensku nie je tak zle a ze ludia su zbytocne depresivni, tak je z Marsu a je " zla ".
Ked Slovenka zvonka vravi, ze na Slovensku veci nefunguju, tak uz mudruje.

Zaujimalo by ma, aky nazor Slovenky zvonka by bol prijatelny.

tak niečo podobné aj mne napadlo, ke´d som včera čítala tú spŕšku kritiky :D

No čo sa dá robiť..... Fakt sme okrem iného dobroprajní....

nejak mi stále len jedno slovíčko behalo po rozume - závisť. Preto, lebo sa odhodlali a vycestovali. A aj preto, lebo našli silu a vrátili sa. Inak to asi neviem pomenovať.


Aký názor by bol prijateľný? Predovšetkým objektívny.


Trochu si zrazu zjednodušujete veci okolo Slovenska a aj podstaty článku. Ja jej predsa nemám čo závidieť v mojom veku, to po prvé, a tiež mám deti vonku asi v jej veku. Tak snáď si môžem dovoliť hodnotiť prístup k žitiu vonku, automatickému sa prispôsobeniu domácim a byť rád, že tam môže Slovák pracovať a nezavádzať tam svoju kultúru zo Slovenska. Ak, tak sa angažovať v krajanských spolkoch, ak sa tam nachádzajú a spĺňajú podmienky.

Keby tu bolo okrem krás Slovenska všetko v poriadku, bola tu vyrovnaná politická situácia, bola by tu životná úroveň ako v krajinách, kam ľudia chodia za prácou po niekoľko generácií, zrejme by neexistovalo ani Siedme nebo, kopa nešťastných ľudí hádzajúcich sa pod vlak a z poschodí s deťmi v náručiach. Že sa vie Slovák uskromniť, je dávno každému jasné. Ale všetko má svoje hranice, aj rozkrádanie na každom kroku.
Musím sa však pousmiať nad použitím najlacnejšieho a najprimitívnejšieho argumentu, keď už človek nevie kam z konopí, použiť klasiku, že ide o závisť a dobroprajnosť. Nemám na to slov.
buchač
09.02.17,07:25
Ma napadlo ohladne tej pani, co sa vratila na Slovensko.

Ked Slovenka zvonka vravi ze na Slovensku nie je tak zle a ze ludia su zbytocne depresivni, tak je z Marsu a je " zla ".
Ked Slovenka zvonka vravi, ze na Slovensku veci nefunguju, tak uz mudruje.

Zaujimalo by ma, aky nazor Slovenky zvonka by bol prijatelny.

tak niečo podobné aj mne napadlo, ke´d som včera čítala tú spŕšku kritiky :D

No čo sa dá robiť..... Fakt sme okrem iného dobroprajní....

nejak mi stále len jedno slovíčko behalo po rozume - závisť. Preto, lebo sa odhodlali a vycestovali. A aj preto, lebo našli silu a vrátili sa. Inak to asi neviem pomenovať.

Dáška...ale šak len čítaj aj medzi riadkami.

Závisť ?
Ani veľmi nie...dlabať na tie nejaké schránky alebo nátury.
Predsa nemusíme ani do zahraničia chodiť, stačí naše Slovensko...presnejšie rozdiely medzi Východom a Západom. Nik ma nepresvedčí o opaku.
Iné je trochu zaujímavé...skús si prelustrovať net o danej osôbke. Lebo ja to zvyčajne robím a až tak zaujmem stanovisko.

Takže ...poznáš pozadie ?
Vieš, kde robila, čo robila ? Vieš, kde robí, a čo robí teraz ?
Keď vycestovala, išla na hotový flek. Keď sa vrátila, detto.
Hm...keby išla do zahraničia do neznáma, bez kontaktov...len na blint ? Asi by niečo iné vravela.
Hm...keby prišla zo zahraničia (kde sa mala fasácky, dobré zamestnanie, atď) , kde by ju nečakalo nič pozitívne, žiadne zamestnanie, deti na krku, manžel na podpore ? Inú by spievala ....
Chceš konkrétnejšie....radšej nechci.

Holt ale z teplej Floridy do teplej kancelárie slniečkárskeho plátku s kresťanským zameraním je trochu iný level....a ide tu niečo rozprávať (mudrovať) o depresiách ?
Ja Ti tak milujem také reči, jak koza nôž.

Ak by som sa mal vrátiť k danému plátku ? Nuž z trochu iného súdka....šak čítaj.

https://www.postoj.sk/6471/v-predzahradke-romskeho-krala-roberta-expedicia-europa

https://blog.postoj.sk/9555/na-zlodeja-mozno-strielat-vzduchovkou
Nandrolon
09.02.17,07:44
Buchač, dobrý to strelec!!!!
bettylou
09.02.17,07:55
Ma napadlo ohladne tej pani, co sa vratila na Slovensko.

Ked Slovenka zvonka vravi ze na Slovensku nie je tak zle a ze ludia su zbytocne depresivni, tak je z Marsu a je " zla ".
Ked Slovenka zvonka vravi, ze na Slovensku veci nefunguju, tak uz mudruje.

Zaujimalo by ma, aky nazor Slovenky zvonka by bol prijatelny.

Meteor na ceste ku hviezdam
Nezbadal, že vlastne padá
Kompasy už dávno postrácal
Za drobné predal svoj radar...
(Prorock)
taiko
09.02.17,07:58
Ma napadlo ohladne tej pani, co sa vratila na Slovensko.

Ked Slovenka zvonka vravi ze na Slovensku nie je tak zle a ze ludia su zbytocne depresivni, tak je z Marsu a je " zla ".
Ked Slovenka zvonka vravi, ze na Slovensku veci nefunguju, tak uz mudruje.

Zaujimalo by ma, aky nazor Slovenky zvonka by bol prijatelny.

Meteor na ceste ku hviezdam
Nezbadal, že vlastne padá
Kompasy už dávno postrácal
Za drobné predal svoj radar...
(Prorock)
prepac, nie som zbehly v poezii, ci metaforach. Mozes vysvetlit ?
taiko
09.02.17,08:17
Ma napadlo ohladne tej pani, co sa vratila na Slovensko.

Ked Slovenka zvonka vravi ze na Slovensku nie je tak zle a ze ludia su zbytocne depresivni, tak je z Marsu a je " zla ".
Ked Slovenka zvonka vravi, ze na Slovensku veci nefunguju, tak uz mudruje.

Zaujimalo by ma, aky nazor Slovenky zvonka by bol prijatelny.

tak niečo podobné aj mne napadlo, ke´d som včera čítala tú spŕšku kritiky :D

No čo sa dá robiť..... Fakt sme okrem iného dobroprajní....

nejak mi stále len jedno slovíčko behalo po rozume - závisť. Preto, lebo sa odhodlali a vycestovali. A aj preto, lebo našli silu a vrátili sa. Inak to asi neviem pomenovať.


Aký názor by bol prijateľný? Predovšetkým objektívny.


Trochu si zrazu zjednodušujete veci okolo Slovenska a aj podstaty článku. Ja jej predsa nemám čo závidieť v mojom veku, to po prvé, a tiež mám deti vonku asi v jej veku. Tak snáď si môžem dovoliť hodnotiť prístup k žitiu vonku, automatickému sa prispôsobeniu domácim a byť rád, že tam môže Slovák pracovať a nezavádzať tam svoju kultúru zo Slovenska. Ak, tak sa angažovať v krajanských spolkoch, ak sa tam nachádzajú a spĺňajú podmienky.

Keby tu bolo okrem krás Slovenska všetko v poriadku, bola tu vyrovnaná politická situácia, bola by tu životná úroveň ako v krajinách, kam ľudia chodia za prácou po niekoľko generácií, zrejme by neexistovalo ani Siedme nebo, kopa nešťastných ľudí hádzajúcich sa pod vlak a z poschodí s deťmi v náručiach. Že sa vie Slovák uskromniť, je dávno každému jasné. Ale všetko má svoje hranice, aj rozkrádanie na každom kroku.
Musím sa však pousmiať nad použitím najlacnejšieho a najprimitívnejšieho argumentu, keď už človek nevie kam z konopí, použiť klasiku, že ide o závisť a dobroprajnosť. Nemám na to slov.
korela, nik nevravi, ani ta pani nie, ze je na Slovensku vsetko v poriadku.

A v principe ani neslo tak ani o jej hodnotenie situacie vonku a dnuka. Skor o to, ako takeho hodnotenie vnima nazvime to bezny clovek na Slovensku. Islo o to, ze niekto, ak niekto hodnoti veci s ineho pohladu/nadhladu, povedzme pod vplyvom inej skusenosti, nam sa take hodnotenie nepaci a je preto z Marsu.

K jej pohladom na nejake skutocnosti vonku a k Tvojmu "nechapem, ze nechape".
Jasne, vsade su veci zariadene, podavane a vnimane rozdielne. Ty tie rozdiely vnimas, s niektorymi sa ztotoznis, niektore si vies svojimi skusenostami vysvetlit, ine nechapes. Co je na tom divne. Tu som sa rozpraval s 89 rocnou americankou, ca tu prisla po Normandii. Vydala sa tu za holandana a ani po 60 rokoch v NL niektore veci aspekty spravania sa holandanov nechapala. Sak na tom nic nie je.

Ale este raz neslo podla mna primarne o jej hodnotenie ale o hodnotenie jej hodnotenia.
taiko
09.02.17,08:25
inac podla mna dobry comment v diskusii pod onym clankom:
"
Depresia je tu vysoko infekčná, treba si strážiť imunitu presne takto - začať od seba. Sebareflexia, spytovanie svedomia, pokora, ochota priznať si svoje chyby, meniť seba k lepšiemu s Božou pomocou...My sme tu experti na chyby druhých, na hriechy druhých, a rozumieme robote tých druhých, vieme ako by to mali robiť lepšie...a keď vidíme toľko zla všade okolo s ktorým nič nevieme urobiť, a stretáme ľudí, ktorí tiež vidia všade toľko zla...je to nákazlivé.
Dobrý antidepresívny návod je aj v starej klasike W.Matušku : Co děláš, to dělej rád.
Ale je to zrejme aj "in", mať tieto depresívne nálady zo Slovenska, je to pohodlnejšie ako niečo robiť...
"
buchač
09.02.17,09:04
Meteor na ceste ku hviezdam
Nezbadal, že vlastne padá
Kompasy už dávno postrácal
Za drobné predal svoj radar...
(Prorock)

Very fasa good...veľmi, VEĽMI dobré !!!
korela
09.02.17,09:31
taiko, nereagovala som na pár tvojich príspevkov, nechcem priamo napísať, že si mimo reality dnešných dní Slovenska, tak to iba upravím na trochu miernejšie, že zdá sa mi, že si trochu mimo reality.
Dosť sa ma dotklo, a ešte stále mi to prichádza na um, že nedokážeš rozlíšiť medzi zbavením sa nepotrebnej veci a darovaním. Asi fakt nevieš, že sú niektorí ľudia tak veľmi chudobní a bezradní, že si nevedia prísť ani pre tie "darované" veci, ani nemajú koho vo svojom okolí osloviť, jedno z akého dôvodu. Buď nikoho nemajú, alebo každý už od nich z nejakej príčiny bočí. To netreba riešiť.
Pár profesií má šťastie, že môžu nájsť uplatnenie po celom svete, a IT budú žiadaní ešte veľmi dlho. V rodine máme troch, nik z nich tu nie, patríš k nim, tak si to užívaj v najväčšej spokojnosti. Aj na lodiach boli, na kapitánskom mostíku, a rôzne. Kolega z práce nevidel biele denné svetlo pol roka, ale si išiel zarobiť na kapitál. Vydreté peniaze, rozbehol sa.

S tou pokorou to nepreháňaj, koľko generácií ešte bude skláňať chrbát pred "vrchnosťou"?
Keď prišlo náhle z masívnemu zdražovaniu cien potravín na SK po 89 pri vysokej nezamestnanosti, na farách sa prehýbali stoly pod jedlom. Viem, videla som, zažila som, nielen stoly, ale aj prístup ku svojim ovečkám. Hlavne aby mali hlasy. A nielen tam.

Keby si bol žurnalista, tak zaradíš ten "veľavravný" text aj s otázkami do bulváru. Tendenčný.

Toto by bolo treba riešiť, do neba volajúcu skutočnosť, a to nejde iba o túto vec, ale je to čerstvé, tak posúvam. A nejde iba o Slovensko, samozrejme.
http://www.teraz.sk/ekonomika/minuly-rok-bolo-v-danovych-rajoch-477/242858-clanok.html
Vlani bolo v daňových rajoch historicky najviac slovenských firiem
TASR, dnes 10:52
Jednotkou v daňových rajoch medzi Slovákmi je stále Holandsko.
korela
09.02.17,09:44
nejak mi stále len jedno slovíčko behalo po rozume - závisť. Preto, lebo sa odhodlali a vycestovali. A aj preto, lebo našli silu a vrátili sa. Inak to asi neviem pomenovať.

Musím sa vrátiť ku tvojim nevhodným domnienkam.
Ak ti ešte nedošlo, Slovák má zakódované po toľkých generáciách hľadať riešenie nedostatku práce v zahraničí. Otcov otec v Amerike šesť rokov, mamina mama desať.
Napadlo mi, či si náhodou nebola aj ty jednou z tých, čo za ich vynaložené úsilie a dlhoročné odlúčenie od rodín neprosperovala po 48. r. aj vďaka týmto a inému množstvu ľudí, ktorí sa navrátili do svojej vlasti.
buchač
09.02.17,09:58
taiko, nereagovala som na pár tvojich príspevkov, nechcem priamo napísať, že si mimo reality dnešných dní Slovenska, tak to iba upravím na trochu miernejšie, že zdá sa mi, že si trochu mimo reality.
...
S tou pokorou to nepreháňaj,

Reagovať ? Veď to nemá význam.
Trochu ? Pridaj...pridaj.
Pokora ? Fujtajbl...veď ani nevie, čo to je. Hlavne, že moralizuje.
Nandrolon
09.02.17,10:22
Pokora a aj viera v Boha sa častokrát u mnohých nadobúda až v nemocnici na smrteľnej posteli :-)))
Žabinka
09.02.17,10:37
práve mi bol doručený nový výmer preddavkových platieb sse.. takže nebudem platiť 247/mesiac ako bol prvý výmer, ale 58/mesiac ako som platila v r. 2016.. ale hľadím do toho ako puk, a porovnávam časť s názvom Skladba ceny, a nevyzná sa v tom ani divá sviňa.. v novom výmere sú úplne iné položky ako boli v tom drahom..:eek:
jar88
09.02.17,10:47
Ma napadlo ohladne tej pani, co sa vratila na Slovensko.

Ked Slovenka zvonka vravi ze na Slovensku nie je tak zle a ze ludia su zbytocne depresivni, tak je z Marsu a je " zla ".
Ked Slovenka zvonka vravi, ze na Slovensku veci nefunguju, tak uz mudruje.

Zaujimalo by ma, aky nazor Slovenky zvonka by bol prijatelny.

Ten článok som si prečítal hneď, ako si naň poukázal. Vzbudil len ľahký úsmev, že čo ťa dokáže nadchnúť.:) Slovenka s dobrou finančnou situáciou sa vrátila na Slovensko. Vraj nechápeme, ako dobre si tu nažívame a čo všetko tu máme.
Tak ako napísal buchač, veľmi málo chápeš a nevnímaš to nenapísané.
Tým však nechcem vyvolať dojem, že si myslím, že buchač číta medzi riadkami to správne.
-----------------------------
Pisatelka má naozaj pravdu, že sa tu nežije celkom zle, len zabudla spomenúť komu. Tak to spomeniem za ňu.:) Fajn sa majú ľudia, ktorí môžu mesačne minúť dva až tri tisíc Euro. Tí už nemusia hľadieť na nejakú tú dvacku, ale to len za predpokladu, že to míňajú zo mzdy.;)
Za druhé, misia žiť medzi ľuďmi podobného postavenia, teda medzi ľuďmi, ktorí sú na tom rovnako, ako oni. Jednoducho povedané, nesmú žiť v susedstve ľudí, ktorí nemajú na lekára, alebo na lieky a podobne, ale ani v susedstve ľudí, ako som napríklad ja. To by ich zaručene dostalo do depky.:---
------------------------------------
Inak celé to jej vyjadrenie je číra tendenčná lož. A naviac si myslím, že nie nevedomá. Ta ženička si musí jasne uvedomovať, že neskonale tára a aj to, za čo tára a že jej to stojí za to.:cool:
jar88
09.02.17,11:24
práve mi bol doručený nový výmer preddavkových platieb sse.. takže nebudem platiť 247/mesiac ako bol prvý výmer, ale 58/mesiac ako som platila v r. 2016.. ale hľadím do toho ako puk, a porovnávam časť s názvom Skladba ceny, a nevyzná sa v tom ani divá sviňa.. v novom výmere sú úplne iné položky ako boli v tom drahom..:eek:

Nuž s tým asi nič nenarobíš.:)
Ak si prečítaš zákon 251, zistíš, že páni poslanci svojich občanov nijako nepodceňujú a veria v ich schopnosti.
---------------------------
To si musíš prečítať zmluvu o pripojení (aj tie maličké písmenká) a k tomu aj zákony na ktoré sa tvoj "obchodný partner" odvoláva, k tomu troška prelúskať aj vyhlášku na ktorú sa odvolávajú, samozrejme aj nejakú tú prílohu a vysvetlivky pod čiarou a budeš v caichu.:D
bettylou
09.02.17,11:29
Mne sa najviac páčilo, že meniť seba k lepšimu s božou pomocou... A bez tej božej sa k lepšiemu meniť nemôžem? :D
bettylou
09.02.17,11:31
práve mi bol doručený nový výmer preddavkových platieb sse.. takže nebudem platiť 247/mesiac ako bol prvý výmer, ale 58/mesiac ako som platila v r. 2016.. ale hľadím do toho ako puk, a porovnávam časť s názvom Skladba ceny, a nevyzná sa v tom ani divá sviňa.. v novom výmere sú úplne iné položky ako boli v tom drahom..:eek:

šak o to ide, aby sa v tom hneď nedalo vyznať a treba si nad to sadnúť, čo mnohých odradí a nechajú tak, založia do kalendára alebo kde
korela
09.02.17,11:32
Žabinka
09.02.17,12:17
práve mi bol doručený nový výmer preddavkových platieb sse.. takže nebudem platiť 247/mesiac ako bol prvý výmer, ale 58/mesiac ako som platila v r. 2016.. ale hľadím do toho ako puk, a porovnávam časť s názvom Skladba ceny, a nevyzná sa v tom ani divá sviňa.. v novom výmere sú úplne iné položky ako boli v tom drahom..:eek:

Nuž s tým asi nič nenarobíš.:)
Ak si prečítaš zákon 251, zistíš, že páni poslanci svojich občanov nijako nepodceňujú a veria v ich schopnosti.
---------------------------
To si musíš prečítať zmluvu o pripojení (aj tie maličké písmenká) a k tomu aj zákony na ktoré sa tvoj "obchodný partner" odvoláva, k tomu troška prelúskať aj vyhlášku na ktorú sa odvolávajú, samozrejme aj nejakú tú prílohu a vysvetlivky pod čiarou a budeš v caichu.:D
to študovanie si určite nenechám ujsť..;) na to som ja ako stvorená.. vždy chcem vedieť, za čo platím..;)
taiko
09.02.17,12:36
taiko, nereagovala som na pár tvojich príspevkov, nechcem priamo napísať, že si mimo reality dnešných dní Slovenska, tak to iba upravím na trochu miernejšie, že zdá sa mi, že si trochu mimo reality.
Dosť sa ma dotklo, a ešte stále mi to prichádza na um, že nedokážeš rozlíšiť medzi zbavením sa nepotrebnej veci a darovaním. Asi fakt nevieš, že sú niektorí ľudia tak veľmi chudobní a bezradní, že si nevedia prísť ani pre tie "darované" veci, ani nemajú koho vo svojom okolí osloviť, jedno z akého dôvodu. Buď nikoho nemajú, alebo každý už od nich z nejakej príčiny bočí. To netreba riešiť.
Pár profesií má šťastie, že môžu nájsť uplatnenie po celom svete, a IT budú žiadaní ešte veľmi dlho. V rodine máme troch, nik z nich tu nie, patríš k nim, tak si to užívaj v najväčšej spokojnosti. Aj na lodiach boli, na kapitánskom mostíku, a rôzne. Kolega z práce nevidel biele denné svetlo pol roka, ale si išiel zarobiť na kapitál. Vydreté peniaze, rozbehol sa.

S tou pokorou to nepreháňaj, koľko generácií ešte bude skláňať chrbát pred "vrchnosťou"?
Keď prišlo náhle z masívnemu zdražovaniu cien potravín na SK po 89 pri vysokej nezamestnanosti, na farách sa prehýbali stoly pod jedlom. Viem, videla som, zažila som, nielen stoly, ale aj prístup ku svojim ovečkám. Hlavne aby mali hlasy. A nielen tam.

Keby si bol žurnalista, tak zaradíš ten "veľavravný" text aj s otázkami do bulváru. Tendenčný.

Toto by bolo treba riešiť, do neba volajúcu skutočnosť, a to nejde iba o túto vec, ale je to čerstvé, tak posúvam. A nejde iba o Slovensko, samozrejme.
http://www.teraz.sk/ekonomika/minuly-rok-bolo-v-danovych-rajoch-477/242858-clanok.html
Vlani bolo v daňových rajoch historicky najviac slovenských firiem
TASR, dnes 10:52
Jednotkou v daňových rajoch medzi Slovákmi je stále Holandsko.
1. hmmm a ja som myslel, ze sa bavime o pani a o hodnoteni jej hodnotenia a nie o mne.
2. Nerozumiem vete " S tou pokorou to nepreháňaj, koľko generácií ešte bude skláňať chrbát pred "vrchnosťou"? "
3. Ako suvisi s celou diskusiou, ze Holandsko je danovym rajom ?
4. Mna jemne vyrusuje, ze uz aj Ty reagujes na pisatela a nie na to co pisatel pise.
taiko
09.02.17,12:38
Mne sa najviac páčilo, že meniť seba k lepšimu s božou pomocou... A bez tej božej sa k lepšiemu meniť nemôžem? :D
Mozes aj bez bozej pomoci, kazdy ako vie. Pani z citatu s bozou pomocou, Ty a ja vlastnym pricinenim :D
taiko
09.02.17,12:53
Ma napadlo ohladne tej pani, co sa vratila na Slovensko.

Ked Slovenka zvonka vravi ze na Slovensku nie je tak zle a ze ludia su zbytocne depresivni, tak je z Marsu a je " zla ".
Ked Slovenka zvonka vravi, ze na Slovensku veci nefunguju, tak uz mudruje.

Zaujimalo by ma, aky nazor Slovenky zvonka by bol prijatelny.

Ten článok som si prečítal hneď, ako si naň poukázal. Vzbudil len ľahký úsmev, že čo ťa dokáže nadchnúť.:) Slovenka s dobrou finančnou situáciou sa vrátila na Slovensko. Vraj nechápeme, ako dobre si tu nažívame a čo všetko tu máme.
Tak ako napísal buchač, veľmi málo chápeš a nevnímaš to nenapísané.
Tým však nechcem vyvolať dojem, že si myslím, že buchač číta medzi riadkami to správne.
-----------------------------
Pisatelka má naozaj pravdu, že sa tu nežije celkom zle, len zabudla spomenúť komu. Tak to spomeniem za ňu.:) Fajn sa majú ľudia, ktorí môžu mesačne minúť dva až tri tisíc Euro. Tí už nemusia hľadieť na nejakú tú dvacku, ale to len za predpokladu, že to míňajú zo mzdy.;)
Za druhé, misia žiť medzi ľuďmi podobného postavenia, teda medzi ľuďmi, ktorí sú na tom rovnako, ako oni. Jednoducho povedané, nesmú žiť v susedstve ľudí, ktorí nemajú na lekára, alebo na lieky a podobne, ale ani v susedstve ľudí, ako som napríklad ja. To by ich zaručene dostalo do depky.:---
------------------------------------
Inak celé to jej vyjadrenie je číra tendenčná lož. A naviac si myslím, že nie nevedomá. Ta ženička si musí jasne uvedomovať, že neskonale tára a aj to, za čo tára a že jej to stojí za to.:cool:
nadsenie je trosku silne slovo, ale ano, clanok sa mi pacil.

Ale pozor. Ona nepisala, ze slovaci nechapu ako sa maju dobre, ona pisala, ze nevidi Slovensko tak depresivne ako mnohi Slovaci. A tak isto pisala, a s tym tiez suhlasim, ze mnohe veci na SK su ovela lepsie ako v zahranici. Napr. ona spominana gynekologia a porodnictvo.

Pre mna pointa jej prispevku spociva v nasledovnom :

"Ja tak depresívne Slovensko vôbec nevnímam. Rozumiem mladým ľuďom, že chcú ísť von, a všetkým to aj odporúčam, lebo sa im rozšíria obzory. Zistia, čo je dôležité, navyše, skúsenosti sú potrebné. Ale je to podobné, ako keď sa človek vráti z dovolenky. Tiež príde plný optimizmu, že chce si vyhrnúť rukávy a veci meniť.
Ale tiež platí, že ľudia, ktorí si tu žijú u nás v zabehaných koľajach, takisto nevidia realitu v zahraničí celkom objektívne.

Človek, ktorý príde po rokoch zvonka, vie oceniť lepšie aj to, čo tu reálne funguje a je dobré."

Neviem, si pomoct, ale pre mna je to pozitivne a fakt na tom nevidim nic zle.

Mozes napisat, v com pani tendencne klame? Ja som v jej vyjadreniach loz nepostrehol. Prosim napis, kde klamala.
misoft
09.02.17,13:36
Ako čítam.... aj citáciu "počasia" :D - zaujala ma jedna veta od neho.....


jednoducho povedané, nesmú žiť v susedstve ľudí, ktorí nemajú na lekára, alebo na lieky a podobne, ale ani v susedstve ľudí, ako som napríklad ja. To by ich zaručene dostalo do depky.
Asi jediné, čo napísal jasne a zreteľne a pravdivo....
lujza.j
09.02.17,17:54
Nasrdilo a nie len mna....zavreli mi sekač na sidlisku....ze tam ludia aj z dubravky chodili....druhy konec mesta...
Potesilo...kupila som si na sashe krasne rucne malovane tricko:)krasne aj natur....
buchač
10.02.17,06:31
V Európe platí dvojaký meter na potraviny
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/419371-v-europe-plati-dvojaky-meter-na-potraviny/

Niečo, čo malo byť už dávno zavedené, len teraz začali riešiť ?????


V súčasnosti v rámci únie platí, že výrobky majú byť v prvom rade bezpečné, ich zloženie sa v jednotlivých štátoch neporovnáva. Výrobcovia sa však môžu prispôsobovať stravovacím, chuťovým návykom, ale aj peňaženkám spotrebiteľov krajín EÚ a podľa toho meniť zloženie aj obsah. V praxi to znamená, že výrobky tých istých značiek môžu u nás chutiť inak ako napríklad u našich rakúskych susedov.

sú nie raz drahšie na Slovensku ako v zahraničí.
Teda v konečnom dôsledku našinec platí za menej kvalitný tovar (nie raz odpad) viac ako ten nemec alebo rakúšan.
lujza.j
10.02.17,07:30
K tym cenam napr.v at....ako co tam je lacnejsie....alebo aj nie....lidl napr. maslo 1,75e,mozarela 0,65e...kg kurata 3,99e....
Nestazujem sa....ale bolo lacnejsie....
Nemecky lidl ma mensie ceny ako at lidl.....
jar88
10.02.17,07:30
V Európe platí dvojaký meter na potraviny
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/419371-v-europe-plati-dvojaky-meter-na-potraviny/

Niečo, čo malo byť už dávno zavedené, len teraz začali riešiť ?????


V súčasnosti v rámci únie platí, že výrobky majú byť v prvom rade bezpečné, ich zloženie sa v jednotlivých štátoch neporovnáva. Výrobcovia sa však môžu prispôsobovať stravovacím, chuťovým návykom, ale aj peňaženkám spotrebiteľov krajín EÚ a podľa toho meniť zloženie aj obsah. V praxi to znamená, že výrobky tých istých značiek môžu u nás chutiť inak ako napríklad u našich rakúskych susedov.

sú nie raz drahšie na Slovensku ako v zahraničí.
Teda v konečnom dôsledku našinec platí za menej kvalitný tovar (nie raz odpad) viac ako ten nemec alebo rakúšan.

A ty veríš, že sa niečo zmení?:---
Nebuď už tak naivný.:)
Keby sa aj niečo také zaviedlo, ľahko to výrobca obíde a jednoducho zavedie na trh ďalší názov produktu.
Napríklad pica restorante so šunkou - verzia pre Slovensko a verzia pre Nemecko. Na jednu dá 50 gr. a na druhú 200 gramov šunky a bude vymaľované.
Dôležitý je zákazník a nie zákon.:D
buchač
10.02.17,07:39
Nebuď už tak naivný.:)
Ale trt som naivný...
Ja som dokonca tak skeptický, že sa hento nedostane ani len na prejednanie v tých slávnych (čítaj drbnutých) komisiách EU...viď počet hlasov v linku.
taiko
10.02.17,07:40
:D:D:D pobavilo.
Vcera medzi 23:54 - 23:56 t.j. za 2 sekundy som dostal 7 nesuhlasnych.
Onen nestastny tvor si tie prispevky ani nemohol stihnut precitat :D:D:D
Nandrolon
10.02.17,07:50
Asi za 2 minúty, či?
Dotyčný asi nevstával ráno do práce :-))
taiko
10.02.17,07:57
@jar88
1. Ja by som sa este raz chcel opytat, kde pani vracajuca sa na Slovenbsko tendencne klamala
2. a chcel by som Ta poprosit, ako si myslel to, ze pri vyrobku predavanom pod tym istym nazvom, avsak rozdielnej kvality je dolezity zakaznik a nie zakon. Napise, ako to vnimam ja.
Podla mna ak niekto predava pod tym istym nazvom, malo by to mat tie iste parametre. Resp moze to mat ine parametre ale nemalo by to mat pre jeden trh apriori horsie parametre.
Ako to vidis Ty? Skusme prosim bez zosmiesnovania, bez invektiv, bez prisudzovania cudzich myslienok.
taiko
10.02.17,07:58
Asi za 2 minúty, či?
Dotyčný asi nevstával ráno do práce :-))
pardon, za dve minute minuty. Pomylil som sa. Tak je vsetko v poriadku. Za dve minutty sa to da :) Beriem spat toho nestastneho tvora a ospravdlnujem a mu tymto.
Nandrolon
10.02.17,08:02
Taiko, myslel som, že si sa preklepol, lebo nechápem, ako ti môže "mozog pustiť do éteru", že by niekto klikol na tvoje príspevky za 2 sekundy 7 x.
Je to totiž technicky nemožné a určite tu nie je nikto, kto by to dokázal.
Nandrolon
10.02.17,08:05
Potešila ma výkonnosť jedného zmiešaného fondu, ktorý urobil od 01.01.2016 do 31.12.2016 17,05% p.a.
buchač
10.02.17,08:07
Taiko, myslel som, že si sa preklepol, lebo nechápem, ako ti môže "mozog pustiť do éteru", že by niekto klikol na tvoje príspevky za 2 sekundy 7 x.
Je to totiž technicky nemožné a určite tu nie je nikto, kto by to dokázal.

Nechápeš, že nechápe ?
Nuž nechápem, ako nevieš pochopiť pochopiteľné. Pochopiteľne, že sa to dá aj inak pochopiť.
Chápeš ?

Ale ak nie, kľudne vysvetlím ... ;)
vicktor
10.02.17,08:37
Podla mna ak niekto predava pod tym istym nazvom, malo by to mat tie iste parametre.
Malo by mat, ale na ukazku - Ford predava Focusy v Europe aj Amerike a su to uplne ine vozidla.
Ked zakaznik nie je spokojny s vyrobkom, tak nekupit.
Moze nejaka komisia predpisat % zlozenie, ale vyrobca bonbony premenuje na napr. Hniezdo+.
taiko
10.02.17,08:38
Taiko, myslel som, že si sa preklepol, lebo nechápem, ako ti môže "mozog pustiť do éteru", že by niekto klikol na tvoje príspevky za 2 sekundy 7 x.
Je to totiž technicky nemožné a určite tu nie je nikto, kto by to dokázal.
Nerozoberajme, pomylil som sa, priznal chybu a ospravedlnil sa. Uz hadam netreba nic riest, ci ano ? ;)
taiko
10.02.17,08:40
Podla mna ak niekto predava pod tym istym nazvom, malo by to mat tie iste parametre.
Malo by mat, ale na ukazku - Ford predava Focusy v Europe aj Amerike a su to uplne ine vozidla.
Ked zakaznik nie je spokojny s vyrobkom, tak nekupit.
Moze nejaka komisia predpisat % zlozenie, ale vyrobca bonbony premenuje na napr. Hniezdo+.
to je sice pravda, ale rozlisuju sa napr. designom, popripade motorizaciou, ale hadam nie tym, ze klukovy hriadel v US je z ocele a v Europe z mosadze ze
A pravda je zakaznik ma moznost nekupit, ked nechce. Problem nastane, ked si zakaznik mysli, ze nieco je z ocele a ono to je z mosadze, co vsak zakaznik nema moznost overit.
Resp ma mozno moznost to overit u niektorych vyrobckov, ale tak nejak predpoklada, ze rovnaky nazov nesie so sebou rovnaku kvalitu/zlozenie/materialy. U mnohych vyrobkov, napr u toto Fordu ten klukovy hriadel nema sancu overit.
S tym fordom sa samozrejme bavime v hypotetickej principialnej rovine.
Nandrolon
10.02.17,08:49
Ja si myslím, že výrobcu nikto nikdy nedonúti vyrábať výrobok, ktorý on sám nechce vyrábať.
Ak nechce pre Slovensko robiť rovnakú Milku ako pre Nemecko, je to jeho voľba.
Z morálneho a ľudského hľadiska je to svinstvo, štve ma to, dokonca som v minulosti na to párkrát poukazoval aj tu na fóre. Jednalo sa o pracie prášky a čokolády kúpené v Rakúsku, verzus u nás. Možno si niektorí aj pamätajú.
Na druhej strane to za priame klamanie zákazníka vôbec nepovažujem, pokiaľ je na výrobku uvedené pravdivé zloženie, čo asi je.
bettylou
10.02.17,10:46
Taiko, myslel som, že si sa preklepol, lebo nechápem, ako ti môže "mozog pustiť do éteru", že by niekto klikol na tvoje príspevky za 2 sekundy 7 x.
Je to totiž technicky nemožné a určite tu nie je nikto, kto by to dokázal.

mýliš sa:
napr. niečo podobné ako toto:
https://www.youtube.com/watch?v=N1b6iPYj3YQ
:D
jar88
10.02.17,13:53
@jar88
1. Ja by som sa este raz chcel opytat, kde pani vracajuca sa na Slovenbsko tendencne klamala
2. a chcel by som Ta poprosit, ako si myslel to, ze pri vyrobku predavanom pod tym istym nazvom, avsak rozdielnej kvality je dolezity zakaznik a nie zakon. Napise, ako to vnimam ja.
Podla mna ak niekto predava pod tym istym nazvom, malo by to mat tie iste parametre. Resp moze to mat ine parametre ale nemalo by to mat pre jeden trh apriori horsie parametre.
Ako to vidis Ty? Skusme prosim bez zosmiesnovania, bez invektiv, bez prisudzovania cudzich myslienok.

1 - Celý článok a všetko.:)
2 - Pre výrobcu je dôležitý zákazník. Hlavne v tom, že len on sa rozhoduje, či dá za výrobok požadovanú cenu. No a zákon? Či môže zákon prikazovať výrobcom, aby niečo vyrábali? Alebo dokonca aby to nejakým "zákonným spôsobom" vyrábali? Aby to dokonca nejako predpísane pomenovávali?
A naviac taiko, výrobca nemôže za to, že nejaká časť zákazníkov prisudzuje názvu výrobku nejakú danú kvalitu. Napríklad Milke predávanej v Nemecku a v Rusku, alebo Coca cole predávanej v Číne a v USA. Veď tie výrobky nevyrába jeden a ten istý výrobca a určite ich nevyrába z tých istých surovín a dokonca ani na tých istých technológiách. To je ekonomicky nemožné.
-----------------------------------
A naviac, je u mňa ten Číňan, čo nieje Číňan.
Dozvedám sa veci, pri ktorých sa mi rozum zastavuje.:D
bjuty smis
10.02.17,16:53
@jar88
1. Ja by som sa este raz chcel opytat, kde pani vracajuca sa na Slovenbsko tendencne klamala
2. a chcel by som Ta poprosit, ako si myslel to, ze pri vyrobku predavanom pod tym istym nazvom, avsak rozdielnej kvality je dolezity zakaznik a nie zakon. Napise, ako to vnimam ja.
Podla mna ak niekto predava pod tym istym nazvom, malo by to mat tie iste parametre. Resp moze to mat ine parametre ale nemalo by to mat pre jeden trh apriori horsie parametre.
Ako to vidis Ty? Skusme prosim bez zosmiesnovania, bez invektiv, bez prisudzovania cudzich myslienok.

1 - Celý článok a všetko.:)
2 - Pre výrobcu je dôležitý zákazník. Hlavne v tom, že len on sa rozhoduje, či dá za výrobok požadovanú cenu. No a zákon? Či môže zákon prikazovať výrobcom, aby niečo vyrábali? Alebo dokonca aby to nejakým "zákonným spôsobom" vyrábali? Aby to dokonca nejako predpísane pomenovávali?
A naviac taiko, výrobca nemôže za to, že nejaká časť zákazníkov prisudzuje názvu výrobku nejakú danú kvalitu. Napríklad Milke predávanej v Nemecku a v Rusku, alebo Coca cole predávanej v Číne a v USA. Veď tie výrobky nevyrába jeden a ten istý výrobca a určite ich nevyrába z tých istých surovín a dokonca ani na tých istých technológiách. To je ekonomicky nemožné.
-----------------------------------
A naviac, je u mňa ten Číňan, čo nieje Číňan.
Dozvedám sa veci, pri ktorých sa mi rozum zastavuje.:D
Ty mas nervy zo zeleza...alebo skor z uhlikovych vlakien
:))
taiko
10.02.17,17:08
@jar88
1. Ja by som sa este raz chcel opytat, kde pani vracajuca sa na Slovenbsko tendencne klamala
2. a chcel by som Ta poprosit, ako si myslel to, ze pri vyrobku predavanom pod tym istym nazvom, avsak rozdielnej kvality je dolezity zakaznik a nie zakon. Napise, ako to vnimam ja.
Podla mna ak niekto predava pod tym istym nazvom, malo by to mat tie iste parametre. Resp moze to mat ine parametre ale nemalo by to mat pre jeden trh apriori horsie parametre.
Ako to vidis Ty? Skusme prosim bez zosmiesnovania, bez invektiv, bez prisudzovania cudzich myslienok.

1 - Celý článok a všetko.:)
2 - Pre výrobcu je dôležitý zákazník. Hlavne v tom, že len on sa rozhoduje, či dá za výrobok požadovanú cenu. No a zákon? Či môže zákon prikazovať výrobcom, aby niečo vyrábali? Alebo dokonca aby to nejakým "zákonným spôsobom" vyrábali? Aby to dokonca nejako predpísane pomenovávali?
A naviac taiko, výrobca nemôže za to, že nejaká časť zákazníkov prisudzuje názvu výrobku nejakú danú kvalitu. Napríklad Milke predávanej v Nemecku a v Rusku, alebo Coca cole predávanej v Číne a v USA. Veď tie výrobky nevyrába jeden a ten istý výrobca a určite ich nevyrába z tých istých surovín a dokonca ani na tých istých technológiách. To je ekonomicky nemožné.
-----------------------------------
A naviac, je u mňa ten Číňan, čo nieje Číňan.
Dozvedám sa veci, pri ktorých sa mi rozum zastavuje.:D
nuz ja si myslim, ze Ty tendencne klames, v celom prispevku a vo vsetkom ;)
buchač
10.02.17,17:15
Ty mas nervy zo zeleza...alebo skor z uhlikovych vlakien
:))

Hotová damascénska oceľ... :D :D :D
Ale na určité drísty aj to je málo...tu by sa už hodil materiál na báze titánu. ;)
misoft
10.02.17,17:19
Alebo kryptonium....:D:D:D
taiko
10.02.17,18:34
@jar88
1. Ja by som sa este raz chcel opytat, kde pani vracajuca sa na Slovenbsko tendencne klamala
2. a chcel by som Ta poprosit, ako si myslel to, ze pri vyrobku predavanom pod tym istym nazvom, avsak rozdielnej kvality je dolezity zakaznik a nie zakon. Napise, ako to vnimam ja.
Podla mna ak niekto predava pod tym istym nazvom, malo by to mat tie iste parametre. Resp moze to mat ine parametre ale nemalo by to mat pre jeden trh apriori horsie parametre.
Ako to vidis Ty? Skusme prosim bez zosmiesnovania, bez invektiv, bez prisudzovania cudzich myslienok.

1 - Celý článok a všetko.:)
2 - Pre výrobcu je dôležitý zákazník. Hlavne v tom, že len on sa rozhoduje, či dá za výrobok požadovanú cenu. No a zákon? Či môže zákon prikazovať výrobcom, aby niečo vyrábali? Alebo dokonca aby to nejakým "zákonným spôsobom" vyrábali? Aby to dokonca nejako predpísane pomenovávali?
A naviac taiko, výrobca nemôže za to, že nejaká časť zákazníkov prisudzuje názvu výrobku nejakú danú kvalitu. Napríklad Milke predávanej v Nemecku a v Rusku, alebo Coca cole predávanej v Číne a v USA. Veď tie výrobky nevyrába jeden a ten istý výrobca a určite ich nevyrába z tých istých surovín a dokonca ani na tých istých technológiách. To je ekonomicky nemožné.
-----------------------------------
A naviac, je u mňa ten Číňan, čo nieje Číňan.
Dozvedám sa veci, pri ktorých sa mi rozum zastavuje.:D
Predosly prispevok prosim ignoruj. To som len zartoval na margo Tvojho zelezobetonoveho argumenty ohladne tych tendencnych lzi pani vracajucej sa na Slovensko, ktore si spomenul, ale nevedel dokazat.
K debate.
1. Rozumiem, ze pre vyrobcu je dolezity zakaznik. To je jasne, kto iny ?
2. Otazky ohladne toho zakona boli asi basnicke, navyse aj tak na ne nepoznam odpovede, takze tie opomeniem.
3. K tomu zakaznikovi a kvalite sa skusim vyjadrit. Najlepsie bude ked dam priklad.
NIKE. Jeden z pilierov kapitalizmu. Ak firma NIKE uvedie na trh kopacky z kengurej koze ( ano take naozaj su ), tak su tie topanky uplne kvalitativne a parametrami rovnake, ci sa predavaju v USA, alebo na Ukrajine. Ked si dobre spominam, co mi zena vravela, vyrabali sa len v Taliansku a odtial sa vyviezli. Ale ked uz raz zakaznik tie topanky poznal, tak sa mohol spolahnut, ze ked si ich kupi, dostane stale to iste, bez ohladu nato, kde si to kupi. Treba ale povedat, ze tie topanky sa nedali kupit vsade, ale iba v krajinach, kde podla usudenia NIKE, si ludia vedeli tie topanky kupit. Dokonca aj v jednej krajine nedodavali kazdy vyrobok vsetkym predajcom. Podobne to je so vsetkymi vyrobkami NIKE. Ergo, ruka trhu ako vysita.
Aby som zhrnul
1. Jeden urcity typ vyrobku sa stale vyrabal len v jednej fabrike pre cely svet
2. Jeden urcity typ vyrobku bol uplne rovnaky na celom svete, bez ohladu nato, kde ho NIKE vyviezlo
3. Specifika trhu NIKE riesilo tak, ze nie vsetky vyrobky sa dali kupit vsade a nie konkretny vyrobok sa prisposoboval trhu, ale prisposoboval sa sortiment, ktory v danej krajine/regione NIKE ponukalo

Takto by to podla mna malo fungovat. To ze to tak nefunguje pri potravinach a kozmetike, ci drogerii je podla mna sposobene tym, ze v tychto vyrobkoch je rozdiel pre bezneho zakaznika tazko/tazsie zistitelny ( jednym z dovodov je to ze sa jedna o predmety dennej spotreby) a vyrobcovia si " tazsiu zistitelnost " dovolia vyuzit vo svoj prospech.

Do pozornosti davam, ze som ani raz nespomennul ani stat, ani regulaciu, ani zakony ;)
Dáša_
10.02.17,19:04
bjuty smis
10.02.17,19:31
http://boriskacani.blog.cz/1702/klasicky-scenar
ja už to vzdávam..
teraz dostaneš reakciu...
1. ale dzurinda...
2. začni od seba..
3. matovič je šašo a poloblázon..
BXLmiami
11.02.17,06:29
Neviem prečo sa nechám vždy naštvať-Sme opolatkoch a zamknuté aby ich nik neopravil.Píšu a zase si nezistia skutočnosti.Po ord.hodinách to nebude poplatok ale úhrada za zdrav.starostlivosť.Vrr
Dáša_
11.02.17,06:33
Neviem prečo sa nechám vždy naštvať-Sme opolatkoch a zamknuté aby ich nik neopravil.Píšu a zase si nezistia skutočnosti.Po ord.hodinách to nebude poplatok ale úhrada za zdrav.starostlivosť.Vrr
ak chceš, môžem ti ten článok poslať
BXLmiami
11.02.17,06:41
Nechcem,ten chlap sa živí písaním o tejto problematike ale nevie o nej nič.Vzala by som mu plat.
Žabinka
11.02.17,06:45
Nechcem,ten chlap sa živí písaním o tejto problematike ale nevie o nej nič.Vzala by som mu plat.
bxl, takých a podobných máme všade dosť..:eek:;) netreba sa nervovať, nič tým nezmeníš..
Mária27
11.02.17,06:46
BXLmiami
11.02.17,06:52
Nechcem,ten chlap sa živí písaním o tejto problematike ale nevie o nej nič.Vzala by som mu plat.
bxl, takých a podobných máme všade dosť..:eek:;) netreba sa nervovať, nič tým nezmeníš..
Viem že nezmením.Ale čokoľvek za posledných takmer 10 rokov ktokoľvek skúsil,takí ako on to potopili.A zdravotníctvo ide dole vodou a všetci sú na vine,len nie novinári.Brrr začínam hovoriť ako plukovník.
taiko
11.02.17,06:56
http://boriskacani.blog.cz/1702/klasicky-scenar
niet divu, ZDER ine nastroje ako klamstvo nepozna
taiko
11.02.17,06:57
Nechcem,ten chlap sa živí písaním o tejto problematike ale nevie o nej nič.Vzala by som mu plat.
este je tu moznost, ze sa tak deje naschval a na objednavku ;)
Dáša_
11.02.17,07:46
http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/zahranicni/podnikatel-markovic-z-komarna-organizuje-rozdavani-jidla-potrebnym

a status dotyčného pána z FB zo včera
"Dnes rano ma zobudil telefon že higiena komarno.Že nemam opravnenie davat ludom jedlo povolenie neni su tam stoličky ani stoly,rukavice a či ludia mamu zdravotne karty atd..Jedlo nemože byt staršie ako 3 hodiny
buchač
11.02.17,07:57
http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/zahranicni/podnikatel-markovic-z-komarna-organizuje-rozdavani-jidla-potrebnym

a status dotyčného pána z FB zo včera
"Dnes rano ma zobudil telefon že higiena komarno.Že nemam opravnenie davat ludom jedlo povolenie neni su tam stoličky ani stoly,rukavice a či ludia mamu zdravotne karty atd..Jedlo nemože byt staršie ako 3 hodiny

AMEN !
misoft
11.02.17,07:58
Neviem prečo sa nechám vždy naštvať-Sme opolatkoch a zamknuté aby ich nik neopravil.Píšu a zase si nezistia skutočnosti.Po ord.hodinách to nebude poplatok ale úhrada za zdrav.starostlivosť.Vrr
sme.sk = Pi, Jano! = Piano.... a niektoré tieto oné... už začínajú abstinovať :D - odchádzajú od Jana, z Piana....
misoft
11.02.17,08:10
Rehliť sa, alebo plakať (od rehotu)?
https://www.cas.sk/clanok/509660/spanila-jazda-mamy-a-dcery-v-presove-zarazajuca-skutocnost-vysla-na-povrch-az-teraz/
A asi fakt platí: Aká matka, taká Katka (v tomto prípade aká Beáta, taká Beáta) :D:D:D
bjuty smis
11.02.17,08:29
tak povedz, ako je to na tom východe :))

je to normálne ?
mladšia dcéra odpovedala svojsky. „Je, na východe je
misoft
11.02.17,08:39
A jak inak - je to normálne.... :D ale právne nesprávne.... :---
korela
12.02.17,00:05
Nechcem,ten chlap sa živí písaním o tejto problematike ale nevie o nej nič.Vzala by som mu plat.
este je tu moznost, ze sa tak deje naschval a na objednavku ;)
Redaktor má svojho šéfa, ale čo je ešte dôležitejšie - vedúceho vydania. Cez neho prechádzajú všetky články určené na vydanie v danom dni. Kontroluje obsah každého článku a určuje, ktorý článok sa pustí von.
Môže si dovoliť každý článok i skrátiť, niekedy takto vypadnú celé dôležité odseky, nielen jednotlivé vety kvôli nedostatku miesta.

Žalostná situácia nastala po 89, kedy novinári boli postavení zo dňa na deň pred novú odbornú terminológiu a pojmy hlavne v ekonomike. Školy na to nereagovali, trvalo dobrých pár rokov, kedy Penta vzala iniciatívu do svojich rúk, a začala vzdelávať "grátis" dva ročníky na Katedre žurnalistiky UK. Bolo to uvedené na ich stránke a mohlo ísť o roky asi po r. 2006 a neskôr.
Dôvod výuky - novinári na TB nedokázali kvalifikovane podávať otázky pre odbornú neznalosť.
Ako sa hovorí, nič na svete nie je zadarmo, tak verím, že aj táto výučba splnila svoj účel. Stačí si vypočítať, koľkých ľudí si na škole priamo pod očami vedenia Katedry iba za tie dva roky stačili vychovať.
Inak pochybujem, že by boli iba novinári zodpovední za stav v zdravotníctve. Že aj, to pripúšťam.
Však Penta = ...
Dnes Nadácia Penta stále spolupracuje s Katedrou najmä s technickým vybavením pre výuku.
korela
12.02.17,00:16
Ćeský pohľad
Stát chystá velké srovnání potravin, chce stejnou kvalitu jako v Německu
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-zemedelstvi-srovnani-kvalita-potravin-eu-p25-/domaci.aspx?c=A170206_205910_domaci_san
korela
12.02.17,00:49
taiko, nereagovala som na pár tvojich príspevkov, nechcem priamo napísať, že si mimo reality dnešných dní Slovenska, tak to iba upravím na trochu miernejšie, že zdá sa mi, že si trochu mimo reality.
Dosť sa ma dotklo, a ešte stále mi to prichádza na um, že nedokážeš rozlíšiť medzi zbavením sa nepotrebnej veci a darovaním. Asi fakt nevieš, že sú niektorí ľudia tak veľmi chudobní a bezradní, že si nevedia prísť ani pre tie "darované" veci, ani nemajú koho vo svojom okolí osloviť, jedno z akého dôvodu. Buď nikoho nemajú, alebo každý už od nich z nejakej príčiny bočí. To netreba riešiť.
Pár profesií má šťastie, že môžu nájsť uplatnenie po celom svete, a IT budú žiadaní ešte veľmi dlho. V rodine máme troch, nik z nich tu nie, patríš k nim, tak si to užívaj v najväčšej spokojnosti. Aj na lodiach boli, na kapitánskom mostíku, a rôzne. Kolega z práce nevidel biele denné svetlo pol roka, ale si išiel zarobiť na kapitál. Vydreté peniaze, rozbehol sa.

S tou pokorou to nepreháňaj, koľko generácií ešte bude skláňať chrbát pred "vrchnosťou"?
Keď prišlo náhle z masívnemu zdražovaniu cien potravín na SK po 89 pri vysokej nezamestnanosti, na farách sa prehýbali stoly pod jedlom. Viem, videla som, zažila som, nielen stoly, ale aj prístup ku svojim ovečkám. Hlavne aby mali hlasy. A nielen tam.

Keby si bol žurnalista, tak zaradíš ten "veľavravný" text aj s otázkami do bulváru. Tendenčný.

Toto by bolo treba riešiť, do neba volajúcu skutočnosť, a to nejde iba o túto vec, ale je to čerstvé, tak posúvam. A nejde iba o Slovensko, samozrejme.
http://www.teraz.sk/ekonomika/minuly-rok-bolo-v-danovych-rajoch-477/242858-clanok.html
Vlani bolo v daňových rajoch historicky najviac slovenských firiem
TASR, dnes 10:52
Jednotkou v daňových rajoch medzi Slovákmi je stále Holandsko.

1. hmmm a ja som myslel, ze sa bavime o pani a o hodnoteni jej hodnotenia a nie o mne.
2. Nerozumiem vete " S tou pokorou to nepreháňaj, koľko generácií ešte bude skláňať chrbát pred "vrchnosťou"? "
3. Ako suvisi s celou diskusiou, ze Holandsko je danovym rajom ?
4. Mna jemne vyrusuje, ze uz aj Ty reagujes na pisatela a nie na to co pisatel pise.

1. nemám dôvod s tebou "bojovať", ja prikladám svoj názor na článok autorky
2. no tak, dúfam, že je to každému jasné, stačí sa pozrieť aj na dnešnú situáciu
3. podľa mňa sa logicky podpisuje pod stav prosperity každého štátu neodvádzanie daní vo vlastnom štáte, ale v daňovom raji, pretože príjmy obyvateľstva sú zdaňované, ale neostávajú v štáte. Citujem z perexu pod titulkom "Jednotkou v daňových rajoch medzi Slovákmi je stále Holandsko." Otvor si ešte raz pre istotu celý článok, že v tej krajine teraz pôsobíš, nemá to s tebou žiadnu spojitosť, teda v prípade, ak u nich nejakým spôsobom nefiguruješ, ale to sa ťa tu nikto predsa nepýta.
4. nemusíš mať obavy, určite nereagujem na teba, snažím sa byť iba objektívna
.
Po mne názor lapidárnejšie podal buchač, úplne s jeho názorom súhlasím na danú autorku aj obsah článku.
Nandrolon
12.02.17,05:22
Preco by u nich nemal figurovat?
Je to ako pracovat v supermarkete s najlacnejsimi rozkami a chodit ich kupovat do vzdialeneho mesta, kde su najdrahsie.
Ak ma aj nejaku firmu registrovanu u nas, urcite si bude vsetok zisk exportovat do svojej firmy v NL. Dnes je to moderne.
Len potom moralne pravo kritizovat cokolvek co ide z verejnych zdrojov je na bode mrazu...
misoft
12.02.17,07:44
Preco by u nich nemal figurovat?
Je to ako pracovat v supermarkete s najlacnejsimi rozkami a chodit ich kupovat do vzdialeneho mesta, kde su najdrahsie.
Ak ma aj nejaku firmu registrovanu u nas, urcite si bude vsetok zisk exportovat do svojej firmy v NL. Dnes je to moderne.
Len potom moralne pravo kritizovat cokolvek co ide z verejnych zdrojov je na bode mrazu...
Akurát si mi pripomenul niečo, čo som videl v jednom hypermarkete jedného reťazca....
Banány voľné - cena padla ,a 0,89€ (samozrejme, že banány už boli na hranici, kedy je potrebné ich skonzumovať). A vidím.... dvaja chlapíci, veľké vozíky a tie vrchovato naložené tými banánmi. V každom bolo cca 50kg banánov.
Tak som ich sledoval.... "nákup" šupli do dodávky z vedľajšieho okresu a odfrčali.
Dedukcia - nejak oný "obchodník" niekde na dedine nakúpi za 0,89€ a začne predávať za 1,59€ - a na dedine - no nekúp to! Zisk 35€ len pri jednom nákupe.... A stačí mu sa otočiť 3x za týždeň - a hneď má čistých 105€ (do vrecka, bez DPH, bez odvedenia dane, bez odvodov).
Dáša_
12.02.17,08:03
Preco by u nich nemal figurovat?
Je to ako pracovat v supermarkete s najlacnejsimi rozkami a chodit ich kupovat do vzdialeneho mesta, kde su najdrahsie.
Ak ma aj nejaku firmu registrovanu u nas, urcite si bude vsetok zisk exportovat do svojej firmy v NL. Dnes je to moderne.
Len potom moralne pravo kritizovat cokolvek co ide z verejnych zdrojov je na bode mrazu...
Akurát si mi pripomenul niečo, čo som videl v jednom hypermarkete jedného reťazca....
Banány voľné - cena padla ,a 0,89€ (samozrejme, že banány už boli na hranici, kedy je potrebné ich skonzumovať). A vidím.... dvaja chlapíci, veľké vozíky a tie vrchovato naložené tými banánmi. V každom bolo cca 50kg banánov.
Tak som ich sledoval.... "nákup" šupli do dodávky z vedľajšieho okresu a odfrčali.
Dedukcia - nejak oný "obchodník" niekde na dedine nakúpi za 0,89€ a začne predávať za 1,59€ - a na dedine - no nekúp to! Zisk 35€ len pri jednom nákupe.... A stačí mu sa otočiť 3x za týždeň - a hneď má čistých 105€ (do vrecka, bez DPH, bez odvedenia dane, bez odvodov).

ako vieš, že bez DPH, bez odvedenia dane? Malé obchody to bežne tak robia, že nakúpia v reťazci a predávajú oficiálne u seba. Cez registračku. Účtovala som presne také malé obchody a presne takto to robili. Otočil 3x otočia takto celý meisac (ak budú také akcie) a budú mať zarobené na minimálne odvody. Čo keby sa na to skúsil pozrieť takto?
buchač
12.02.17,08:04
Dedukcia - nejak oný "obchodník" niekde na dedine nakúpi za 0,89€ a začne predávať za 1,59€ - a na dedine - no nekúp to!

To nie je dedukcia, to je fakt.
Nejedná sa o banány...tie idú veľmi rýchlo s kvalitou dole.
Iné sa takto kupuje a následne predáva.
Vidím a môžem porovnávať (a aj to robím) obchody v meste a na chalupe.
Tweety
12.02.17,08:14
buchač
12.02.17,08:18
http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/zahranicni/podnikatel-markovic-z-komarna-organizuje-rozdavani-jidla-potrebnym

a status dotyčného pána z FB zo včera
"Dnes rano ma zobudil telefon že higiena komarno.Že nemam opravnenie davat ludom jedlo povolenie neni su tam stoličky ani stoly,rukavice a či ludia mamu zdravotne karty atd..Jedlo nemože byt staršie ako 3 hodiny

AMEN !


https://www.cas.sk/clanok/510093/marian-nosil-kazdy-den-jedlo-bezdomovcom-urady-mu-to-zatrhli-ten-dovod-nastve-kazdeho/ Všemocně úrady.

AMEN !
misoft
12.02.17,08:20
ako vieš, že bez DPH, bez odvedenia dane? Malé obchody to bežne tak robia, že nakúpia v reťazci a predávajú oficiálne u seba. Cez registračku. Účtovala som presne také malé obchody a presne takto to robili. Otočil 3x otočia takto celý meisac (ak budú také akcie) a budú mať zarobené na minimálne odvody. Čo keby sa na to skúsil pozrieť takto?
Možno.... lenže! Nie je to podvod? Nie je to klamanie zákazníka? Sú však "obchodníci", ktorí to takto často "praktizujú".
A nie len s ovocím, ale i s iným sortimentom. Boli doby, keď múka bola za 0,30€ - kupovali ju na stovky kíl. A keďže reťazce chceli tomu zamedziť (ale i tak sa to nepodarilo), obmedzili 10kg na nákup. A tak sa otočili, alebo rozdelili nákup nákup. na 10x. A na dedine potom s "čistým" svedomím ju predávali za 0,80€ - na každom kile zarobili 0,50€!!! I keď mali RP - vždy to vedeli obísť. A to bol ich čistý zisk - bez DPH, odvodov, daní!
Dáša_
12.02.17,08:39
ako vieš, že bez DPH, bez odvedenia dane? Malé obchody to bežne tak robia, že nakúpia v reťazci a predávajú oficiálne u seba. Cez registračku. Účtovala som presne také malé obchody a presne takto to robili. Otočil 3x otočia takto celý meisac (ak budú také akcie) a budú mať zarobené na minimálne odvody. Čo keby sa na to skúsil pozrieť takto?
Možno.... lenže! Nie je to podvod? Nie je to klamanie zákazníka? Sú však "obchodníci", ktorí to takto často "praktizujú".
A nie len s ovocím, ale i s iným sortimentom. Boli doby, keď múka bola za 0,30€ - kupovali ju na stovky kíl. A keďže reťazce chceli tomu zamedziť (ale i tak sa to nepodarilo), obmedzili 10kg na nákup. A tak sa otočili, alebo rozdelili nákup nákup. na 10x. A na dedine potom s "čistým" svedomím ju predávali za 0,80€ - na každom kile zarobili 0,50€!!! I keď mali RP - vždy to vedeli obísť. A to bol ich čistý zisk - bez DPH, odvodov, daní!

a prečo by mal byť podvod, že lacnejšie nakúpia a drahšie predajú. Či je predpísané, že môžu pridať iba 10 centov na kilo? Skús si spočítať, koľko tej múky by museli predať, aby zarobili 100€. A porovnaj si to s počtom obyvateľov na tej ktorej dedine. A reťazcom je nakoniec jedno, komu to predajú. Dokonca, keď im to kúpi jeden zákazník, tak nemusia obslúžiť 20 drobných...A sú fakt dediny, kde sú radi, že im niekto prinesie to základne blízko. Nie od všade chodí autobus denne, nie všetci majú autá. A nakoniec, pre kilo cukru, soli, múky a liter oleja sa im ani neoplatí isť do mesta. Lebo okrem iného by minuli oveľa viac.... Nie každý tam chodí denne.

No jasne, že sa to dá obísť. Ale to sa dá všetko. A oveľa viac by nás mali trápiť tie miliardy, čo sa kade tade šustrujú. A nie tieto drobnosti. Bolo by fajn, keby všetci všetko priznávali. Ale zober si, že tí najvyšší nemusia napríklad platiť odvody z divident, lebo si to ošetria (jak sa hovorí, podnikajme na kaliho) alebo naopak Sorry jako!!! To vás nemusí trápiť.... vydajú sa dlhopisy za kurunu, lebo v zákone je napísane, že sa suma dlhopisu pre daňové účely zaokrúhľuje. A je jasné, že 1 koruna sa zaokúhli na 0.....
buchač
12.02.17,08:58
Ale zober si, že tí najvyšší nemusia napríklad platiť odvody z divident, lebo si to ošetria (jak sa hovorí, podnikajme na kaliho) alebo naopak Sorry jako!!! To vás nemusí trápiť.... vydajú sa dlhopisy za kurunu, lebo v zákone je napísane, že sa suma dlhopisu pre daňové účely zaokrúhľuje. A je jasné, že 1 koruna sa zaokúhli na 0.....
Tvorcovia ???
Ošetrení ?
Slušní ?
Bez chyby ?
Čistí jak ľalie ?

Podajte mi vedierko...chce se mi zvracet.
Dáša_
12.02.17,09:03
Sranda, ja by som povedala, že Sorry jako sa skôr chodí radiť ku Kažimírovi s Ficom. A že by Kali počúval Jozefove rady mi príde úsmevné. Lebo porovnávať 200€ zo zvýšenej materskej so 400 milionmi na pôžičkách a dalšími milionmi z DPH je fakt trochu odveci :D

Nuž ale keď myslíš :D :D
buchač
12.02.17,09:10
...
Nuž ale keď myslíš :D :D

Ja "nemyslím", mne je "jedno"...nezmením, nedráždim sa.
...a ani nepitvám, ono by sa to určite niekomu nepáčilo.

"Sorry" = Sulík ? Ešte som totiž nezaregistroval nikde hentú prezývku.