afrikánka
02.11.16,14:46
Ja sa k mínuske priznám:---.......teda iba niekedy:D:D:D
misoft
02.11.16,13:48
Ja i napíšem - prečo... teda niekedy :D:D prečo.
afrikánka
02.11.16,13:51
Ja i napíšem - prečo... teda niekedy :D:D prečo.
A čo to s tebou spraví ak dostaneš -
misoft
02.11.16,13:53
Niekedy sa zasmejem, inokedy len konštatujem, na šutáku naznačím, že nastúpila "pracovná skupina"....
Janiela
02.11.16,14:19
Zavst je tiez ludska vlastnost a je jedno, co sa zavidi .....a o zakomplexovanosti uz ani nepisem.
Iba mám iný názor. Myslela som, že porada je aj o názoroch a môžu byť aj odlišné.

Závisť, zakomplexovanosť?
Neviem, čo je to závisť a ani zakomplexovanosť, ak si narážala na mňa.
No, ale, rešpektujem tvoj prípsevok, každý súdi podľa seba :)

Dala som ti mínusku.
Krásny dníček prajem

Tato tema je "
Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo" - napisala som prispevok, necitovala, nikomu nepatril, len to bolo konstatovanie. Ako si prisla na to, ze ten moj prispevok bol reakciou na teba, alebo niekoho ineho? Ty mas velmi smutne nazeranie na ludi a zivot. Ale to je uz tvoja vec. O tej paranoji uz pisat nebudem.

Ako si dovoľuješ povedať, že mám smutné nazeranie na ľudí a život????
Čo si si to dovolila?
Ty ma osobne poznáš?????
Podľa seba súdiš????
Janiela
02.11.16,14:24
Zavst je tiez ludska vlastnost a je jedno, co sa zavidi .....a o zakomplexovanosti uz ani nepisem.
Iba mám iný názor. Myslela som, že porada je aj o názoroch a môžu byť aj odlišné.

Závisť, zakomplexovanosť?
Neviem, čo je to závisť a ani zakomplexovanosť, ak si narážala na mňa.
No, ale, rešpektujem tvoj prípsevok, každý súdi podľa seba :)

Dala som ti mínusku.
Krásny dníček prajem

ja som ti minusku nedava a tvoj nazor ti nikto neberie, tiez som vyslovila iba svoj. Nenarazala som na nikoho, ani na teba,naco ta paranoja.

Kde som ťa obvinila, že si mi dala mínusku???
Nie som bábovka, aby ma to rozčúlilo :)

Mas zly den? Napisala si, ze si mi dala minusku, ja som len odpisala , ze ja tebe nie, lebo si ju tam mala!!.
Deň mám dnes perfektný, úžasný a som šťastná. Pracujem podľa plánu a všetko mi vychádza. Ešte pred obedom som dostala fantastickú správu, tak nechápem, prečo si myslíš, že mám zlý deň.
Pred obedom som pila kávu, momentálne čaj a mrkám na Poradu.
Iba debatujem. Nie je mojou chybou, že mám iný názor. Veď sme ľudia so slobodnou vôľou, zmýšľaním a pod. Či??
Janiela
02.11.16,14:29
Janiele som ja dala mínusku.....pesimizmus a negativizmus si to zaslúži:mad:....teda to je môj osobný názor:)

Prečo pesimizmus a negativizmus?
Lebo nie som nadšená z Cibulkovej?? Donedávna som ani nevedela, kto to vlastne je?
misoft
02.11.16,14:43
Hele - babenky..... a čo takto?
afrikánka
02.11.16,14:56
Ale Janiela, všetko je v poriadku...žijeme, nehladujeme, nestíhajú nás živelné pohromy, máme úspešných športovcov,Slovensko je zatiaľ krásne:):):), ty si popíjaš čajík, ja si dávam kávičku....
Mila123
02.11.16,14:59
Ale Janiela, všetko je v poriadku...žijeme, nehladujeme, nestíhajú nás živelné pohromy, máme úspešných športovcov,Slovensko je zatiaľ krásne:):):)
asi tucet. tých športovcov.....
buchač
02.11.16,16:20
Konkrétne všetky starobné penzie by sa teda mali tentoraz zdvihnúť nie o 1,40, ale až o 8,20 eura, teda o takmer šesťnásobne viac.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/409676-zmeny-su-pre-vacsinu-dochodcov-priaznive/

Huráááááá...
afrikánka
02.11.16,16:24
Dnes v podvečer ma potešil trojnásobný mínuskár:D.....preto si otvorím vaječný likérik a dobre si z neho načapujem:D.....dík za dobrý dôvod:o......a že pozdravujem:---......Fí, akýsi mňam...."Moravský vaječný tradiční".
Nandrolon
02.11.16,16:29
Len, ci to s tymi minuskami nie su zeny. Co uz, nie kazda ma bujny dekolt :-))))))))))))
Janiela
02.11.16,16:31
Ale Janiela, všetko je v poriadku...žijeme, nehladujeme, nestíhajú nás živelné pohromy, máme úspešných športovcov,Slovensko je zatiaľ krásne:):):), ty si popíjaš čajík, ja si dávam kávičku....
Áááále, samozrejme, padlo pár slov aj teplých aj studených, aj mínusky aj plusky :)
Zachovajme pokoj a priateľskú pohodu na Porade, rada tu chodím. :) :) :)

Cez víkend ma čaká krásna akcia, teším sa a som šťastná, lebo stretnem dobrých ľudí a zažijem niečo báječné. Počítam hodiny.
kukučka
02.11.16,16:40
buchy, ne.er ma!
afrikánka
02.11.16,16:41
Ale Janiela, všetko je v poriadku...žijeme, nehladujeme, nestíhajú nás živelné pohromy, máme úspešných športovcov,Slovensko je zatiaľ krásne:):):), ty si popíjaš čajík, ja si dávam kávičku....
Áááále, samozrejme, padlo pár slov aj teplých aj studených, aj mínusky aj plusky :)
Zachovajme pokoj a priateľskú pohodu na Porade, rada tu chodím. :) :) :)

Cez víkend ma čaká krásna akcia, teším sa a som šťastná, lebo stretnem dobrých ľudí a zažijem niečo báječné. Počítam hodiny.
A JA ti to zo srdca prajem....:):):)
lujza.j
02.11.16,16:42
Nedavam minusky...mam na háku:---:D
afrikánka
02.11.16,16:44
buchy, ne.er ma!
No do pána, buchač:eek:.....určite už prečítala tvoje komenty:D:D:D
Janiela
02.11.16,16:44
Ale Janiela, všetko je v poriadku...žijeme, nehladujeme, nestíhajú nás živelné pohromy, máme úspešných športovcov,Slovensko je zatiaľ krásne:):):), ty si popíjaš čajík, ja si dávam kávičku....
Áááále, samozrejme, padlo pár slov aj teplých aj studených, aj mínusky aj plusky :)
Zachovajme pokoj a priateľskú pohodu na Porade, rada tu chodím. :) :) :)

Cez víkend ma čaká krásna akcia, teším sa a som šťastná, lebo stretnem dobrých ľudí a zažijem niečo báječné. Počítam hodiny.
A JA ti to zo srdca prajem....:):):)
A JA ti zo srdca ďakujem :)
buchač
02.11.16,16:47
buchy, ne.er ma!
...
kukučka
02.11.16,16:47
Máš problém, bratu? Či ty sestra?
bjuty smis
02.11.16,16:49
Ale Janiela, všetko je v poriadku...žijeme, nehladujeme, nestíhajú nás živelné pohromy, máme úspešných športovcov,Slovensko je zatiaľ krásne:):):), ty si popíjaš čajík, ja si dávam kávičku....
Áááále, samozrejme, padlo pár slov aj teplých aj studených, aj mínusky aj plusky :)
Zachovajme pokoj a priateľskú pohodu na Porade, rada tu chodím. :) :) :)

Cez víkend ma čaká krásna akcia, teším sa a som šťastná, lebo stretnem dobrých ľudí a zažijem niečo báječné. Počítam hodiny.
A JA ti to zo srdca prajem....:):):)
A JA ti zo srdca ďakujem :)

A JA by som chcel vidieť, ktorej z týchto klamárok teraz viac narastol nos......
afrikánka
02.11.16,16:50
buchač, že dobrý terč......na devinu:D:D:D
afrikánka
02.11.16,16:53
No mne určite nie, ani Janiele.....to sa dá vycítiť:o:o:o...
afrikánka
02.11.16,17:19
No mne určite nie, ani Janiele.....to sa dá vycítiť:o:o:o...
však ty si ani nebol vo finále....
čo ty maďar:D?????
afrikánka
02.11.16,17:38
No mne určite nie, ani Janiele.....to sa dá vycítiť:o:o:o...
však ty si ani nebol vo finále....
čo ty maďar:D?????
nie som madar....a prestaň, lebo tu prezradím, že máš v tangáčoch 2+1.....
Čo už s tebou, žiadne tajomstvo si neni schopná udržať:D:D:D Ja na teba teda prezradím, že ty nemáš žiadne 2+1
bjuty smis
02.11.16,17:41
to je len moj tip...som schopný, pozri čáry-máry---
afrikánka
02.11.16,18:05
to je len moj tip...som schopný, pozri čáry-máry---
Darmo moja čaruješ.....už si prezradená:D:D:D
Stanislav 1975
02.11.16,19:04
Ahojte ,zijete vsetci ?
lujza.j
02.11.16,19:06
Ahoj...a ty si ako...:)
Stanislav 1975
02.11.16,19:08
Ahoj...a ty si ako...:)
:---
Janiela
02.11.16,19:12
Ale Janiela, všetko je v poriadku...žijeme, nehladujeme, nestíhajú nás živelné pohromy, máme úspešných športovcov,Slovensko je zatiaľ krásne:):):), ty si popíjaš čajík, ja si dávam kávičku....
Áááále, samozrejme, padlo pár slov aj teplých aj studených, aj mínusky aj plusky :)
Zachovajme pokoj a priateľskú pohodu na Porade, rada tu chodím. :) :) :)

Cez víkend ma čaká krásna akcia, teším sa a som šťastná, lebo stretnem dobrých ľudí a zažijem niečo báječné. Počítam hodiny.
A JA ti to zo srdca prajem....:):):)
A JA ti zo srdca ďakujem :)

A JA by som chcel vidieť, ktorej z týchto klamárok teraz viac narastol nos......
Zabil si teraz :D
Oliwa
02.11.16,21:22
ˇAko sa správa Sagan, Cibulka a iní MIMO šport - to je ich vec (i keď sa niekedy riadne zhovädia). Ako dosiahli tieto úspechy - tu sa dá polemizovať - nedosiahli ich podplácaním, známosťami, "titulmi" z rôznych "inštitúcií" - dosiahli ich tréningom, prácou na sebe.
Že Cibulka nešla na OH? A) buď sa na to necítila a zvolila "výhovorku", alebo B) naozaj jej achilovka povedala STOP. Nevieme. Sagan šiel na OH, nie na cestné preteky (pretože vedel, že na tejto trati má minimálne šance), vybral si inú disciplínu, no tam mal smolu (dva defekty - to položí aj Sagana :D).
Podstatné je však ten koniec - keď sa vyhlasujú výsledky a zaznie "from SLOVAKIA", ak v telke, v novinách, na internete na celom svete svieti meno a "from SLOVAKIA". Ak keď tí víťazi ešte ukážu slovenskú vlajku - svet vidí i náš symbol, keď príde turista niekam a povie, že je zo Slovenska - asociácia je Sagan, Cibulková (lebo VEDIA kto to je!) a nebudú sa pýtať, či máme čisté a teplé more (lebo si pomýlia Slovensko so Slovinskom).
presne tak, ako ked mi casnik v Singapure zacal o Hamzikovi a Skrtelovi rozpravat. Pocit na nezaplatenie
Takže si napokon - nezaplatil...? ;):D
Kto je Hamzik?:rolleyes: Nepoznám... Myslíš toho okuliarnatého intelektuála s čírom? :) Žeby Hamšík?
kopretinka
02.11.16,21:41
Nechapem, preco ma niekto potrebu riesit to, ze s nim niekto nesuhlasi, lebo v debatach je to o nesuhlaseni, A trebalo by sa zamysliet ci aj on/ona, poza bucka nenadeluje. :).
nenadeľujem poza bučka,nadelím ti až teraz
taiko
03.11.16,05:56
ˇAko sa správa Sagan, Cibulka a iní MIMO šport - to je ich vec (i keď sa niekedy riadne zhovädia). Ako dosiahli tieto úspechy - tu sa dá polemizovať - nedosiahli ich podplácaním, známosťami, "titulmi" z rôznych "inštitúcií" - dosiahli ich tréningom, prácou na sebe.
Že Cibulka nešla na OH? A) buď sa na to necítila a zvolila "výhovorku", alebo B) naozaj jej achilovka povedala STOP. Nevieme. Sagan šiel na OH, nie na cestné preteky (pretože vedel, že na tejto trati má minimálne šance), vybral si inú disciplínu, no tam mal smolu (dva defekty - to položí aj Sagana :D).
Podstatné je však ten koniec - keď sa vyhlasujú výsledky a zaznie "from SLOVAKIA", ak v telke, v novinách, na internete na celom svete svieti meno a "from SLOVAKIA". Ak keď tí víťazi ešte ukážu slovenskú vlajku - svet vidí i náš symbol, keď príde turista niekam a povie, že je zo Slovenska - asociácia je Sagan, Cibulková (lebo VEDIA kto to je!) a nebudú sa pýtať, či máme čisté a teplé more (lebo si pomýlia Slovensko so Slovinskom).
presne tak, ako ked mi casnik v Singapure zacal o Hamzikovi a Skrtelovi rozpravat. Pocit na nezaplatenie
Takže si napokon - nezaplatil...? ;):D
Kto je Hamzik?:rolleyes: Nepoznám... Myslíš toho okuliarnatého intelektuála s čírom? :) Žeby Hamšík?
ale ved sa neondi, ved vies koho som myslel. Ci si si potrebovala ulavit ? ;):) Tak aspon dufam, ze pomohlo
taiko
03.11.16,06:57
Dnes zapacilo
https://youtu.be/TWeJsaCiGQ0
zaujimava hracka.
Nandrolon
03.11.16,07:26
S tými cievkami to zariadenie to tu už dával buď misoft, alebo som to na inom fóre videl, ale nie toto video, ale podrobnejšie a spomalené...
Dáša_
03.11.16,08:14
tak tento nadpis sa celkom vydaril :D "....bude šéfovať nemocnici, ktorú kúpilo pohrebníctvo" :D Ani neviem, čo si mám o tomto myslieť :) Len aby spolu neurobili nejakú kartelovú dohodu .... :D
misoft
03.11.16,08:23
Dnes zapacilo
https://youtu.be/TWeJsaCiGQ0
zaujimava hracka.
Nuž - nie celkom dobrá hračka.
Podobný princíp
http://assets.inhabitat.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2014/01/Maglev-Train-Japan-2-1.jpg pohyblivé magnetické pole
Princíp EM gun
http://apsd.cwfc.com/img/EM_gun_b.jpg
bjuty smis
03.11.16,08:24
pohrebníctvo malo málo roboty...

a brixiho schopnosti sú zárukou zvýšenie práce....

bývať tam, do tej nemocnice nevkročím....
pavol54
03.11.16,09:20
pohrebníctvo malo málo roboty...

a brixiho schopnosti sú zárukou zvýšenie práce....

bývať tam, do tej nemocnice nevkročím....
realítvne stabilné a nestratové podnikanie
výroba chlebovín(chlieb rožky) - jesť treba každý deň
zdravotníctvo - keď chytí nemoc treba sa liečiť
pohrebné služby - každý musí zomrieť pozostalí pri emócii nehľadia na cenu
korela
03.11.16,09:32
netreba myslieť, ako na vás raz niekto zaručene zarobí
uvediem bez komentára
https://www.youtube.com/watch?v=FffaCtMwIBI
Dáša_
03.11.16,09:32
no, ked už mám takúto pohrebnú tému :D - minule to tuším bol rozhovor s pracovníčkou v kremátoriu a len tak na okraj poznamenala, že v lete, keď majú lekari dovolenky, tak je citeľne menší počet pohrebov :D Ani neviem, či si chcem vlastne tej vete porozumieť :D
Nandrolon
03.11.16,09:44
Asi preto, že viac ľudí umiera v zime. Zrejme to súvisí s ročným obdobím...
afrikánka
03.11.16,09:50
Asi preto, že viac ľudí umiera v zime. Zrejme to súvisí s ročným obdobím...
Sedíš na štvorkolke:D:D:D???
Tweety
03.11.16,09:52
Asi preto, že viac ľudí umiera v zime. Zrejme to súvisí s ročným obdobím...
Sedíš na štvorkolke:D:D:D???
Aj tam sú káble. :---
Nandrolon
03.11.16,09:54
Prečo?
ps: hľadám tú štatistiku, čo som kedysi videl, ale nemôžem nájsť.
Tweety
03.11.16,09:55
Prečo?
Lebo si nepochopil príspevok od Dáši.
Tweety
03.11.16,09:58
Prečo?
ps: hľadám tú štatistiku, čo som kedysi videl, ale nemôžem nájsť.
A preto dávaš hneď mínusku?
Nandrolon
03.11.16,09:58
http://ekonomika.sme.sk/c/7050117/v-zime-zomrie-o-tisic-ludi-viac-nez-v-lete.html
Afrikánka, postav sa o kúsok vedľa, stojíš na Tweety kábloch :-))))))))))))))
Podľa mňa si ho nepochopila práve ty.
Píše, že v lete, keď majú lekári dovolenky, je menej úmrtí. No a ja na to logicky reagujem, že to nesúvisí s dovolenkami lekárov /lebo na dovolenku sa chodí oveľa viac v lete/ ale s tým, že je všeobecne známe, že viac ľudí zomiera práve v zimných mesiacoch...
Alebo, mi to vysvetli polopate ty, ako si to pochopila... ???
afrikánka
03.11.16,09:59
Prečo?
ps: hľadám tú štatistiku, čo som kedysi videl, ale nemôžem nájsť.
Myslíš tú "marec, poberaj sa starec";););)?
afrikánka
03.11.16,10:12
Prečo?
ps: hľadám tú štatistiku, čo som kedysi videl, ale nemôžem nájsť.
A preto dávaš hneď mínusku?
Ja mám na mínusky poruke liguéééére...:D;):---
Tweety
03.11.16,10:54
Prečo?
ps: hľadám tú štatistiku, čo som kedysi videl, ale nemôžem nájsť.
A preto dávaš hneď mínusku?
Ja mám na mínusky poruke liguéééére...:D;):---
Ak by som za každou mínuskou dala liguére, tak dnes sa nepostavím na nohy. Premýšľam, čo núti týchto notorických mínuskovačov. Žeby slabé sebavedomie, či absencia sebareflexie, či vari základné pudy, či?........ Prizná sa niekto dobrovoľne, či byť odvážnym je ťažšie ako sa skrývať za anonymnú mínusku?
afrikánka
03.11.16,11:02
Prečo?
ps: hľadám tú štatistiku, čo som kedysi videl, ale nemôžem nájsť.
A preto dávaš hneď mínusku?
Ja mám na mínusky poruke liguéééére...:D;):---
Ak by som za každou mínuskou dala liguére, tak dnes sa nepostavím na nohy. Premýšľam, čo núti týchto notorických mínuskovačov. Žeby slabé sebavedomie, či absencia sebareflexie, či vari základné pudy, či?........ Prizná sa niekto dobrovoľne?
Ale toľko ich snáď nedostaneš:D, aby si to neustála:o....ja dobrovoľne priznám mínusku, aj zdôvodním, hoci výnimočne....aj iný dôvod mávam:cool:
Tweety
03.11.16,11:03
Prečo?
ps: hľadám tú štatistiku, čo som kedysi videl, ale nemôžem nájsť.
A preto dávaš hneď mínusku?
Ja mám na mínusky poruke liguéééére...:D;):---
Ak by som za každou mínuskou dala liguére, tak dnes sa nepostavím na nohy. Premýšľam, čo núti týchto notorických mínuskovačov. Žeby slabé sebavedomie, či absencia sebareflexie, či vari základné pudy, či?........ Prizná sa niekto dobrovoľne?
Ale toľko ich snáď nedostaneš:D, aby si to neustála:o....ja dobrovoľne priznám mínusku, aj zdôvodním, hoci výnimočne....aj iný dôvod mávam:cool:
dnes v tejto téme asi 8
afrikánka
03.11.16,11:06
Tak to teda dostočne:eek:, numero pod stôl:D:D:D
Nandrolon
03.11.16,11:11
ja som uz na verejnu nastenku pisal, ze som jednu udelil... za prispevok tweety "...nepochopil si..."
niekedy ma irituje ked prave ten uzivatel, ktory nepochopil to napise mne... :-)))
ale vidim, ze ich je tu rozdanych podstatne viac...
bjuty smis
03.11.16,11:25
to viete....a do životopisu si potom napíšeme :

v kolektíve som oblúbený.... :))
afrikánka
03.11.16,11:50
to viete....a do životopisu si potom napíšeme :

v kolektíve som oblúbený.... :))
:D :D :D :D :D :D :D
Dáša_
03.11.16,12:33
dokážem pochopiť, prečo včerajší príspevok o športovcoch a peniazoch vyvolal mínuskovanie. Ale prečo sprostredkovane dnešný príspevok, o ktorom som si naivne myslela, že je vtipný :D vyvolal opäť mínuskovanie, to fakt netuším :D Trochu nadhľadu do života by možno občas prospelo. Veď nejde o život....

Mmch, právo toto je genialne na Saganovi - je to pre neho hra. Kým jeho súperi na MS trenovali v saune, aklimatizovali sa 3 týždne, on prišiel 3 dni pred závodmi, z toho jeden prespal, jeden čo-to zajazdil, další už len aby sa nepovedalo.... Proste sa bicyklovaním baví.

Aj my by sme sa tuším mali trochu tým životom baviť. A nebrať hneď všetko ako keby od toho záviselo naše prežitie....
kopretinka
03.11.16,12:43
robila som v domove dôchodcov,najviac umierali koncom zimy...chladničku som mala vedľa "kancelárie"...........
Nandrolon
03.11.16,13:01
Sagan je este pracant, ale co taky Adam Cibula? Ten ma genetiku jak svina /cierny ju maju obecne lepsiu z pohladu testosteronu, poznal som vo fitku jedneho cigana, cistotneho viac ako ostatni bieli/... Cibula, keby mal aspon trosku rezimu, drillu a prac. moralky, mohol byt mr. Olympia. On vkuse chlastal, ale za 5 mesiacov bol znova vo forme, ktoru druhy neurobi ani za 10 rokov...
taiko
03.11.16,13:50
dokážem pochopiť, prečo včerajší príspevok o športovcoch a peniazoch vyvolal mínuskovanie. Ale prečo sprostredkovane dnešný príspevok, o ktorom som si naivne myslela, že je vtipný :D vyvolal opäť mínuskovanie, to fakt netuším :D Trochu nadhľadu do života by možno občas prospelo. Veď nejde o život....

Mmch, právo toto je genialne na Saganovi - je to pre neho hra. Kým jeho súperi na MS trenovali v saune, aklimatizovali sa 3 týždne, on prišiel 3 dni pred závodmi, z toho jeden prespal, jeden čo-to zajazdil, další už len aby sa nepovedalo.... Proste sa bicyklovaním baví.

Aj my by sme sa tuším mali trochu tým životom baviť. A nebrať hneď všetko ako keby od toho záviselo naše prežitie....
ale ked my mame tak radi, ked mozeme somrat a dudrat. Vies, ten syndrom "Zlata v tatrovke ", to je Ti velmi rozsirena nemoc.
Este viac sa nam paci, ked nam niekto neustale ublizuje a na nas utoci, to sa potom mozeme stazovat a protiutocit.
Maj rozum, nadhlad je pre slabochov. Lebo ked mame nadhlad, potom stratime ostrazitost a ulahcime protivnikovi utok. A to si predsa nemozeme v tejto pretazkej dobe dovolit.
kopretinka
03.11.16,14:12
ten syndrom "Zlata v tatrovke ", to je Ti velmi rozsirena nemoc.

čo to je? :confused::confused:
bývalá kolegyňa je Zlata,ale tatrovku nemá :rolleyes:
misoft
03.11.16,15:45
dnes v tejto téme asi 8
A čo sa čuduješ. Veď predsa nastúpila mínusková smena.....:D Ide sa plán plniť.....
P.S. A teraz i ja prispejem k plneniu plánu.....schytám....
taiko
03.11.16,16:43
ten syndrom "Zlata v tatrovke ", to je Ti velmi rozsirena nemoc.

čo to je? :confused::confused:
bývalá kolegyňa je Zlata,ale tatrovku nemá :rolleyes:
to je ako ked dovezu Slovakovi tatrovku zlata a on vynada vodicovi, ze co on s tym teraz ma robit, kde to vsetko zlato ma zlozit a ze mu len starosti narobili :D:D
taiko
03.11.16,16:47
ten syndrom "Zlata v tatrovke ", to je Ti velmi rozsirena nemoc.

čo to je? :confused::confused:
bývalá kolegyňa je Zlata,ale tatrovku nemá :rolleyes:
to je ako ked dovezu Slovakovi tatrovku zlata a on vynada vodicovi, ze co on s tym teraz ma robit, kde to vsetko zlato ma zlozit a ze mu len starosti narobili :D:D
dakujem aj ja za minusku. Uzijem v zdravi :D
taiko
03.11.16,17:13
ten syndrom "Zlata v tatrovke ", to je Ti velmi rozsirena nemoc.

čo to je? :confused::confused:
bývalá kolegyňa je Zlata,ale tatrovku nemá :rolleyes:
to je ako ked dovezu Slovakovi tatrovku zlata a on vynada vodicovi, ze co on s tym teraz ma robit, kde to vsetko zlato ma zlozit a ze mu len starosti narobili :D:D
dakujem aj ja za minusku. Uzijem v zdravi :D
uch kolkeho pozehnania sa mi dostava, to si vari asi ani nezasluzim :D
8 minusiek za pol hodinu. OOO bud pochvalen dobrotivy minuskar :D
kopretinka
03.11.16,17:25
:eek:
afrikánka
03.11.16,17:57
Taiko, ani nezaspím od závisti, že 8 mínusiek za pol hodiny:eek: a ja iba 6 za dnešné popoludnie:mee::mad::mee:
misoft
03.11.16,18:01
uch kolkeho pozehnania sa mi dostava, to si vari asi ani nezasluzim :D
8 minusiek za pol hodinu. OOO bud pochvalen dobrotivy minuskar :D
Popularita niečo stojí......:D...
misoft
03.11.16,18:03
A ja? Čo som od macochy? Ani jedna dneska?
:mee::mee::mee::mee:
kopretinka
03.11.16,19:51
a čo dneska? treska!
taiko
03.11.16,19:57
A ja? Čo som od macochy? Ani jedna dneska?
:mee::mee::mee::mee:
naaaa, no nic. Asi si za dnes nezasluzis. :D Musis sa viac snazit :D
kukučka
03.11.16,20:04
Dám?
misoft
03.11.16,20:09
Daj - nech aj ja z toho niečo mám :D
kopretinka
03.11.16,21:30
tomuto sa tie kolieska v hlave teda riadne zadreli
:eek::eek::confused::confused:
http://www.cas.sk/clanok/469148/zakaznici-sa-stali-svedkami-hororoveho-vyjavu-muz-si-v-obchode-zjedol-prst-na-nohe/
misoft
03.11.16,22:18
Asi mal hlad....
bettylou
04.11.16,08:07
jar88
04.11.16,13:06
Júj, ako ma dnes potešilo, že aj inde, ako na Porade sa tak "k veci" vie debatovať.
Príspevok z diskusie nejakého mamiarka: A kedy Európska komisia plánuje zjednotiť mzdy v EÚ??
------------------------------

Pritom je článok o digitalizácii Slovenska, ktorá začne bezplatným internetom.

Na slovensku asi 5G zadarmo do každej domácnosti:) a možno aj tým, čo bývajú v lese.:D
Od 15. júna budúceho roku Európska komisia (EK) plánuje úplne odstrániť roamingové poplatky v Európskej únii, aby kdekoľvek platila rovnaká cena za hovory a dáta. Ďalším krokom by mala byť sieť piatej generácie či WiFi zadarmo na verejných priestranstvách.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/409785-digitalizacia-sa-zacne-bezplatnym-internetom/
jar88
05.11.16,09:02
Ako by sa nám žilo, keby bolo keby - keby sme mali takýchto poslancov.
https://www.youtube.com/watch?v=r1HzKdb-G8w
Zaznela tam nejedna krásna a veľká myšlienka, ale jedna z nich, je predsa len najväčšia.
Žabinka
05.11.16,09:28
jesenná prechádzka..:)
Tweety
05.11.16,09:29
Parádne okolie, príjemné pohladenie duše i tela.
Žabinka
05.11.16,09:39
zaujímavé, že toľko rokov sem chodím, a stále sa mi podarí objaviť chodníček, ktorý som doteraz nepoznala..:) keď sú popadané listy, krajina vyzerá úplne inak..
Tweety
05.11.16,09:42
Áno, to je to čaro, že príroda je v každom ročnom období je iná a stále krásna. A je tu pre nás.
terezamaria
05.11.16,09:53
Žabi nádherné okolie, máš možnosť vychádzok s peknou prírodou, je to naozaj oddych a prínos pre zdravie....
korela
05.11.16,11:09
Ako by sa nám žilo, keby bolo keby - keby sme mali takýchto poslancov.
https://www.youtube.com/watch?v=r1HzKdb-G8w
Zaznela tam nejedna krásna a veľká myšlienka, ale jedna z nich, je predsa len najväčšia.

Nuž, pani poslankyni sa zakaždým niečo zadarí. :-) Je mimoriadne častým hosťom v rozhovoroch hlavne v CZ. Prečo asi? Pozrela som si neskoro v noci. Takmer som potom nezaspala. Už to nebudem robiť.
Uvidíme, kto oddnes zareaguje zvýšeným prísunom mínusov. Pred dvomi dňami Mars úrodne zaúradoval.
P.S. Takto pekne bolo video na yt uvedené:
Publikováno 4. 11. 2016
Vytaženo z archvívu pro lepšího pamatováka. Nabízí se otázka. Magda, jak se vám líbí?
korela
05.11.16,11:15
zaujímavé, že toľko rokov sem chodím, a stále sa mi podarí objaviť chodníček, ktorý som doteraz nepoznala..:) keď sú popadané listy, krajina vyzerá úplne inak..
Ach, Štiavnica!
misoft
05.11.16,11:21
Ako by sa nám žilo, keby bolo keby - keby sme mali takýchto poslancov.
https://www.youtube.com/watch?v=r1HzKdb-G8w
Zaznela tam nejedna krásna a veľká myšlienka, ale jedna z nich, je predsa len najväčšia.

Nuž, pani poslankyni sa zakaždým niečo zadarí. :-) Je mimoriadne častým hosťom v rozhovoroch hlavne v CZ. Prečo asi? Pozrela som si neskoro v noci. Takmer som potom nezaspala. Už to nebudem robiť.
Uvidíme, kto oddnes zareaguje zvýšeným prísunom mínusov. Pred dvomi dňami Mars úrodne zaúradoval.
P.S. Takto pekne bolo video na yt uvedené:
Publikováno 4. 11. 2016
Vytaženo z archvívu pro lepšího pamatováka. Nabízí se otázka. Magda, jak se vám líbí?
Nuž....ako herečka bola omnoho lepšia.... ako politička nestala ani za kopu hnoja....
pavol54
05.11.16,12:11
Ako by sa nám žilo, keby bolo keby - keby sme mali takýchto poslancov.
https://www.youtube.com/watch?v=r1HzKdb-G8w
Zaznela tam nejedna krásna a veľká myšlienka, ale jedna z nich, je predsa len najväčšia.

Nuž, pani poslankyni sa zakaždým niečo zadarí. :-) Je mimoriadne častým hosťom v rozhovoroch hlavne v CZ. Prečo asi? Pozrela som si neskoro v noci. Takmer som potom nezaspala. Už to nebudem robiť.
Uvidíme, kto oddnes zareaguje zvýšeným prísunom mínusov. Pred dvomi dňami Mars úrodne zaúradoval.
P.S. Takto pekne bolo video na yt uvedené:
Publikováno 4. 11. 2016
Vytaženo z archvívu pro lepšího pamatováka. Nabízí se otázka. Magda, jak se vám líbí?
Nuž....ako herečka bola omnoho lepšia.... ako politička nestala ani za kopu hnoja....
herečka sa texty učí aby svoju postavu zvládla( a opakuje ju stále dookola), ako politička sa tiež texty učila aby postavu zvládla(A OPAKOVALA ICH AKO keby bola herečka v postave političky)
korela
05.11.16,12:32
Už sa demografia citeľne dvíha. Pomaly nebude čo riešiť.
kukučka
05.11.16,14:03
Svojpomocnú brigádu končíme neskorým obedom, ja si veru pekný deň pani Magduškou nedám pokaziť. Nepustím si ju.
lujza.j
05.11.16,15:02
Este to tak pustit si magdu:eek::D
Žabinka
05.11.16,15:25
magdušku ja veľmi nemusím, ako štátničku.. ako herečka mi bola sympatickejšia..;)
misoft
05.11.16,15:32
Hehehe... my sme mali po robote trasu SNP. Slimák - Naď (Nagy) - Patkoš.... Krčmy.
buchač
05.11.16,15:33
Este to tak pustit si magdu:eek::D
To si radšej pustím kovadlinu na nohu...alebo aj na vajcá...;)
Nandrolon
05.11.16,15:59
Na vajca nie...
Lebo za chvilu by susedia spievali, ze:
...sedi Buchac pri plote, máča xxx v kompote.
:-)))))))))))))))))))))))))))
lujza.j
05.11.16,16:36
Uplne najviac "milujem"ked vidim "prezidenta"rudolfa:eek:
taiko
06.11.16,17:38
Ako by sa nám žilo, keby bolo keby - keby sme mali takýchto poslancov.
Zaznela tam nejedna krásna a veľká myšlienka, ale jedna z nich, je predsa len najväčšia.
mohol by si byt konkretnejsi a nejaku krasnu a velku myslienku menovat ?
pavol54
06.11.16,19:40
Ako by sa nám žilo, keby bolo keby - keby sme mali takýchto poslancov.
https://www.youtube.com/watch?v=r1HzKdb-G8w
Zaznela tam nejedna krásna a veľká myšlienka, ale jedna z nich, je predsa len najväčšia.
mohol by si byt konkretnejsi a nejaku krasnu a velku myslienku menovat ?
No chcela mať moc veľkú alebo veľkú moc? (Tie synonymá si treba správne nastaviť)
Žabinka
07.11.16,06:40
dnes v ZV, a včera v BŠ..
jar88
07.11.16,10:25
Ako by sa nám žilo, keby bolo keby - keby sme mali takýchto poslancov.
https://www.youtube.com/watch?v=r1HzKdb-G8w
Zaznela tam nejedna krásna a veľká myšlienka, ale jedna z nich, je predsa len najväčšia.
mohol by si byt konkretnejsi a nejaku krasnu a velku myslienku menovat ?
No chcela mať moc veľkú alebo veľkú moc? (Tie synonymá si treba správne nastaviť)
Prejavil si sa ako pubertálny výrastok. Výrastok, ktorý ju nikdy na živo nevidel, ale aj tak chce budiť dojem skúseného svetáka. Svetáka, ktorý opáčil malú aj veľkú....;)
jar88
07.11.16,10:29
Ako by sa nám žilo, keby bolo keby - keby sme mali takýchto poslancov.
Zaznela tam nejedna krásna a veľká myšlienka, ale jedna z nich, je predsa len najväčšia.
mohol by si byt konkretnejsi a nejaku krasnu a velku myslienku menovat ?

Pohľadaj si sám, tu nie sme u starej blaškovej.
Ja ju tiež nemienim znova pozerať a dokonca za teba.:)
Ale dám ti niečo z myšlienok V.V.Putina do starej blaškovej.
taiko
07.11.16,12:25
Ako by sa nám žilo, keby bolo keby - keby sme mali takýchto poslancov.
Zaznela tam nejedna krásna a veľká myšlienka, ale jedna z nich, je predsa len najväčšia.
mohol by si byt konkretnejsi a nejaku krasnu a velku myslienku menovat ?

Pohľadaj si sám, tu nie sme u starej blaškovej.
Ja ju tiež nemienim znova pozerať a dokonca za teba.:)
Ale dám ti niečo z myšlienok V.V.Putina do starej blaškovej.
rozumiem a tak nejak som to ocakaval. Trosku som si ale dovolil dufat, ze ak Ta nieco krasne a velke zaujme, tak si to zapamatas.
Ja som si to pozrel cele, ale som nejak nic krasne ani velke nepostrehol. Tak som bol bol zvedavy na Tvoj nazor, o ktorom nazore by sme potom mohli diskutovat. Ale nevadi, snad niekedy nabuduce.
jar88
07.11.16,12:41
:):):)
lujza.j
07.11.16,13:42
Potesilo,ze si decko bolo konecne od augusta so mnou zabehat...odmerala mi trasu...7 km dnes.....3,5km som si v kuse odbehla....co by som si myslela,ze nikdy.....ostatok rychla chodza....ale fakt rychla...nohy dnes isli uplne same....len sa tak prepletali:D..mozno,ze by som odbehla aj cele...ale tep uz bol nad hranicou....
....u trenera je super....ale vonku to ma-da inu energiu.....
Dáša_
07.11.16,14:43
nuž, keď je takýto slávny dátum :D

"Vždy keď 7. november ukazuje kalendár,
ľuďom v srdci teplo je, sťaby vracala sa jar.
V Rusku v tento slávny deň proletári povstali,
Leningradom zaviali revolučné zástavy,"

:D :D
pavol54
07.11.16,15:26
Ako by sa nám žilo, keby bolo keby - keby sme mali takýchto poslancov.
https://www.youtube.com/watch?v=r1HzKdb-G8w
Zaznela tam nejedna krásna a veľká myšlienka, ale jedna z nich, je predsa len najväčšia.
mohol by si byt konkretnejsi a nejaku krasnu a velku myslienku menovat ?
No chcela mať moc veľkú alebo veľkú moc? (Tie synonymá si treba správne nastaviť)
Prejavil si sa ako pubertálny výrastok. Výrastok, ktorý ju nikdy na živo nevidel, ale aj tak chce budiť dojem skúseného svetáka. Svetáka, ktorý opáčil malú aj veľkú....;)
No vidíš aký si hlúpy hneď myslíš na hovädziny. Presne takto si vždy namýšľaš "Viem čo si si myslel a pod" Pre teba a podobných snáď nechcela byť v rôznych funkciách od primátorky až po prezidentku a teda chcela mať veľkú moc. ešte pointa z kvízu z dôb socializmu pre teba:" Vieš kde sú ženy najkučeravejšie? No nie tam kde ty myslíš, ale v Namíbii
misoft
07.11.16,15:58
Ako by sa nám žilo, keby bolo keby - keby sme mali takýchto poslancov.
https://www.youtube.com/watch?v=r1HzKdb-G8w
Zaznela tam nejedna krásna a veľká myšlienka, ale jedna z nich, je predsa len najväčšia.
mohol by si byt konkretnejsi a nejaku krasnu a velku myslienku menovat ?
No chcela mať moc veľkú alebo veľkú moc? (Tie synonymá si treba správne nastaviť)
Prejavil si sa ako pubertálny výrastok. Výrastok, ktorý ju nikdy na živo nevidel, ale aj tak chce budiť dojem skúseného svetáka. Svetáka, ktorý opáčil malú aj veľkú....;)
Reagujem, lebo v komentároch vidím: očuj - ty truhlík - a TY si ju videl NAŽIVO? Tak potom netrep chobotiny.
Ja som mal to šťastie - dávno - že som sa s (aj) ňou rozprával - a nielen s ňou, aj s inými (Huba ml., Huba st., Labuda, Kukura, Kňažko, Lasica, Satinský, Nagyová, Paveleková, Rysová, Kráľovičová, obe Vašaryičky). Tak koľkých si TY osobne poznal?
korela
07.11.16,19:15
Misoft, a ty si zasa čo chcel týmto povedať?
afrikánka
07.11.16,20:08
Misoft, a ty si zasa čo chcel týmto povedať?
že bol kedysi hercom v Národnom divadle:D:D:D
pavol54
07.11.16,20:45
Ako by sa nám žilo, keby bolo keby - keby sme mali takýchto poslancov.
https://www.youtube.com/watch?v=r1HzKdb-G8w
Zaznela tam nejedna krásna a veľká myšlienka, ale jedna z nich, je predsa len najväčšia.
mohol by si byt konkretnejsi a nejaku krasnu a velku myslienku menovat ?
No chcela mať moc veľkú alebo veľkú moc? (Tie synonymá si treba správne nastaviť)
Prejavil si sa ako pubertálny výrastok. Výrastok, ktorý ju nikdy na živo nevidel, ale aj tak chce budiť dojem skúseného svetáka. Svetáka, ktorý opáčil malú aj veľkú....;)
Reagujem, lebo v komentároch vidím: očuj - ty truhlík - a TY si ju videl NAŽIVO? Tak potom netrep chobotiny.
Ja som mal to šťastie - dávno - že som sa s (aj) ňou rozprával - a nielen s ňou, aj s inými (Huba ml., Huba st., Labuda, Kukura, Kňažko, Lasica, Satinský, Nagyová, Paveleková, Rysová, Kráľovičová, obe Vašaryičky). Tak koľkých si TY osobne poznal?
v slovenských pondelkoch som stretol všetkých (Okrem Kukuru, Lasicu a Satinského)
afrikánka
07.11.16,20:52
pavol54, debatuje sa tu o osobných stretnutiach "na živo";):D
pavol54
07.11.16,21:03
pavol54, debatuje sa tu o osobných stretnutiach "na živo";):D
ja som chápavý len som zabudol dať smajlíka (dobrý deň pán xx som Pavol yy nepoznáte ma? lebo ja hej často vás vídam na obrazovke)
kukučka
07.11.16,21:07
sa teším na oba koncerty k jubileu, rádia aj telky
taiko
07.11.16,21:20
Az teraz som zaregistroval, ale sa mi to veru nepaci. Dufam, ze k tomu nedojde

http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-sveta-financii/825795-transakcia-za-58-miliard-nemecky-bayer
KoxXxo
07.11.16,21:43
Az teraz som zaregistroval, ale sa mi to veru nepaci. Dufam, ze k tomu nedojde

http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-sveta-financii/825795-transakcia-za-58-miliard-nemecky-bayer

dúfaj
taiko
07.11.16,21:55
Az teraz som zaregistroval, ale sa mi to veru nepaci. Dufam, ze k tomu nedojde

http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-sveta-financii/825795-transakcia-za-58-miliard-nemecky-bayer

dúfaj
nuz peticiu som podpisal, tak mi uz len dufat ostava :)
jar88
08.11.16,11:50
Az teraz som zaregistroval, ale sa mi to veru nepaci. Dufam, ze k tomu nedojde

http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-sveta-financii/825795-transakcia-za-58-miliard-nemecky-bayer

dúfaj
nuz peticiu som podpisal, tak mi uz len dufat ostava :)

Taiko, veď nebuď až taký naivný.
To čo od toho očakávaš, sa aj tak nesplní. Oni si pôjdu svojou cestou tak či tak a svoje zámery naplnia bez ohľadu na povolenia. Naviac, ak tie zámery nenaplnia oni, naplnia ich iní.:)
----------------------------------
Dúfam, že mi nechceš odporovať v tom, že ak jedného pribrzdíš, dáš tým výhodu iným. No a samozrejme, že to patrične využijú a dodajú na trh. Rozdiel bude len v cene za ktorú nám to budú môcť bez konkurencie ponúknuť.;)
-----------------------------------
Tak len dúfaj ďalej.:cool:
misoft
08.11.16,14:05
misoft
08.11.16,14:13
Nandrolon
08.11.16,15:10
Zastavte tresty za zastrelenie politikov :-)))))
korela
08.11.16,15:58
Ja som mal to šťastie - dávno - že som sa s (aj) ňou rozprával - a nielen s ňou, aj s inými (Huba ml., Huba st., Labuda, Kukura, Kňažko, Lasica, Satinský, Nagyová, Paveleková, Rysová, Kráľovičová, obe Vašaryičky). Tak koľkých si TY osobne poznal?
Keďže si nereagoval, doplním, že som ťa nechcela podpichnúť, iba povedať, že nemusí ísť vždy iba o šťastie ale hotové nešťastie.
Asi v 90. r. sme robili na verejnosti vcelku kultivovanú prácu, zastavila sa pri nás jedna staršia herečka, veľmi obsadzovaná, manžel povolanie detto, prepožičané štát. vyznamenanie, spýtala sa na wecko, a dodala na plné ústa a okolie, že sa potrebuje vyšť.ť! Išla evidentne doobeda od lekára, takže nadrátkovaná nebola.
Ľudia ako iní, herectvo je ich chlieb, paušalizovať nebudem.
misoft
08.11.16,17:00
Ja som mal to šťastie - dávno - že som sa s (aj) ňou rozprával - a nielen s ňou, aj s inými (Huba ml., Huba st., Labuda, Kukura, Kňažko, Lasica, Satinský, Nagyová, Paveleková, Rysová, Kráľovičová, obe Vašaryičky). Tak koľkých si TY osobne poznal?
Keďže si nereagoval, doplním, že som ťa nechcela podpichnúť, iba povedať, že nemusí ísť vždy iba o šťastie ale hotové nešťastie.
Asi v 90. r. sme robili na verejnosti vcelku kultivovanú prácu, zastavila sa pri nás jedna staršia herečka, veľmi obsadzovaná, manžel povolanie detto, prepožičané štát. vyznamenanie, spýtala sa na wecko, a dodala na plné ústa a okolie, že sa potrebuje vyšť.ť! Išla evidentne doobeda od lekára, takže nadrátkovaná nebola.
Ľudia ako iní, herectvo je ich chlieb, paušalizovať nebudem.
A) korela-vtáčik papagájik :D - vtedy som reagoval - výnimočne - na truhlíka.
B) vtedy, keď som ich poznal, rozprával sa s nimi - bola iná doba, iné storočie, iné "podmienky" - a aj oni boli iní......
misoft
08.11.16,17:18
Ako pozerám.... internetovú stránku DenníkN (a teda i cynickú obludu) niekto blokol - vraj "technické problémy"....
korela
08.11.16,20:19
A) korela-vtáčik papagájik :D - vtedy som reagoval - výnimočne - na truhlíka.
B) vtedy, keď som ich poznal, rozprával sa s nimi - bola iná doba, iné storočie, iné "podmienky" - a aj oni boli iní......
Ja si zasa kladiem otázku, či za rok môže doba až tak zmeniť letoru človeka. Myslím, že nie.
Janiela
09.11.16,06:05
Ľudia ako iní, herectvo je ich chlieb, paušalizovať nebudem.[/QUOTE]

S poslednou vetou úplne súhlasím.
Janiela
09.11.16,06:06
[korela 17.58 8.1.2016:
QUOTE="Janiela"]Ľudia ako iní, herectvo je ich chlieb, paušalizovať nebudem.[/QUOTE]

S poslednou vetou úplne súhlasím.[/QUOTE]
Janiela
09.11.16,06:07
dokonca trojnásobne :D :D :D
buchač
09.11.16,06:24
Ja si zasa kladiem otázku, či za rok môže doba až tak zmeniť letoru človeka. Myslím, že nie.
Ono myslenie a vlastná skúsenosť je teda solídny rozdiel.
Rok je niekedy dokonca až príliš dlhá doba.
willma
09.11.16,06:34
RegioJet mal zase "smolu" - ďalšia súprava je OUT.....
http://spravy.pravda.sk/cierna-kronika/clanok/410262-v-zemianskej-olci-sa-zrazil-vlak-s-kamionom-hlasia-zranenych/ na tom priecestí je STOP-ka ale kto by ju rešpektoval??? Jazdievala som tadiaľ vždy s malou dušičkou.
taiko
09.11.16,06:39
Pacilo

-------------
Jeden večer vzal starý Indián svého vnuka a vyprávěl mu o bitvě, která probíhá v nitru každého člověka.
Řekl mu: „Synku, v každém z nás probíhá bitva mezi dvěma ‘vlky’.
Jeden je špatný. Je to vztek, závist, žárlivost, smutek, sobeckost, hrubost, nenávist, sebelítost, falešnost, namyšlenost a egoismus.
Ten druhý je dobrý. Je to radost, pokoj, láska, naděje, vyrovnanost, skromnost, laskavost, empatie, štědrost, věrnost, soucit a důvěra.”
Vnuk o tom všem přemýšlel a po minutě se zeptal: “A který vlk vyhraje?”
Starý indián odpověděl: “Ten kterého krmíš”.
--------------
lujza.j
09.11.16,07:50
RegioJet mal zase "smolu" - ďalšia súprava je OUT.....
http://spravy.pravda.sk/cierna-kronika/clanok/410262-v-zemianskej-olci-sa-zrazil-vlak-s-kamionom-hlasia-zranenych/ na tom priecestí je STOP-ka ale kto by ju rešpektoval??? Jazdievala som tadiaľ vždy s malou dušičkou.
Dnes je moderne nedavat prednost....
....vcera kamionista...ja v lavom on v pravom...dal smerovku a uz do mna..do laveho ba-pri auparku...samozrejme dostal muju dvojitu trubu....ja od neho jeho trubu....potom ja okienko dole a dostal moj prostrednik .....rutil sa v lavom zapol dialkove.....

Nehovoriac o dalsej mode.....zastavit auto kde kolvek a zapnem 4smerovky....a tym padom sa asi stava neviditelne:eek:
Wilmus...tu nikto nic nerespektuje...
Nandrolon
09.11.16,08:06
Ja som minule čakal odparkovaný pri žel. priecestí so závorami a samozrejme kysucké medzinárodné kolóny ako každý deň. No a kamionista na strede priecestia so závorami. Už som len čakal, kedy začne zvoniť, lebo presne mal ísť vlak, na ktorý som čakal aj ja.
Radšej som vystúpil z auta, aby ma ten nabúraný kamión s vlakom nezrámoval. Začalo zvoniť. Kamionista v strese, zaradil spiatočku, že to buchlo na pol obce. Samozrejme za ním iný kamión, takže nič. Zaradil pre zmenu jednotku dopredu, posunul sa asi pol metra, stále bol na priecestí, závory sa začali zatvárať. Tá zadná ho minula asi o 10 cm a predná ak by nebola iba polovičná /v jednom smere na dvojprúdovke/ tak ho privrie. Vlak sa už blížil do zastávky, vpredu sa mu niekto posunul, tak len tak tak sa uhol korbou vlaku. Policajti to videli asi zo štyroch metrov, lebo tam boli odparkovaní, ale salám, niečo si vo vnútri písali.
Na druhej strane ani nemohli nič robiť, iba čakať...
bettylou
09.11.16,08:12
už je to tady... už.. se .. zbláznili :cool:
lujza.j
10.11.16,07:42
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepredstavitelne-skutocnostou--Obchodnici-ziadaju-zatvorenie-predajni-na-15-dni-v-roku
Tych co maju problem so zatvorenim obch.v nedelu by som dala hned facku.....
Minule v tv....dochodkyna....aky problem by mala...keby bolo zavrete v nedelu....hned by som jej bola jednu pacla...nech sa prebere.....
Žabinka
10.11.16,07:46
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepredstavitelne-skutocnostou--Obchodnici-ziadaju-zatvorenie-predajni-na-15-dni-v-roku
Tych co maju problem so zatvorenim obch.v nedelu by som dala hned facku.....
Minule v tv....dochodkyna....aky problem by mala...keby bolo zavrete v nedelu....hned by som jej bola jednu pacla...nech sa prebere.....
hej, to som videla.. teta dôchodkyňa ma riadne prekvapila jej názorom.. a to väčšinu života žila v dobe, keď v nedeľu boli obchody zatvorené.. sobota 13,00 a padla..
Oliwa
10.11.16,09:13
Ako to robia tí rakúšáci, že v nedeľu zatvorené - a oni do pondelka od hladu neumrú... :D:o Vari Slovač by...?
alaya1
10.11.16,09:14
kukučka
10.11.16,09:23
Ako to robia tí rakúšáci, že v nedeľu zatvorené - a oni do pondelka od hladu neumrú... :D:o Vari Slovač by...?

Švajčiari detto.
lujza.j
10.11.16,09:49
Aj nemcúri...
v at sobota aspon lidl do 18h....
Ja nakup 1x v tyzdni....ak nieco vynimocne potrebujem dokupim tu....ale snazim sa.... aby som do obchodu nepachla...ale to som ja:Dneznasam nakupovat....
Ked bol chlap het....chodila som kazdy druhy pondelok...sice som to ledva vytrepala do bytu...ale co uz
Neviem si predstavit,ze by som bola vrazena kazdy den v obchode:eek::D
babka - ježibabka
10.11.16,12:01
[QUOTE=...ale to som ja:Dneznasam nakupovat....
Ked bol chlap het....chodila som kazdy druhy pondelok...sice som to ledva vytrepala do bytu...ale co uz
Neviem si predstavit,ze by som bola vrazena kazdy den v obchode:eek::D[/QUOTE]
Celá ja. Potom to ledva dovlečiem a som z toho dva dni het :D:D:D
korela
10.11.16,12:35
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepredstavitelne-skutocnostou--Obchodnici-ziadaju-zatvorenie-predajni-na-15-dni-v-roku
Tych co maju problem so zatvorenim obch.v nedelu by som dala hned facku.....
Minule v tv....dochodkyna....aky problem by mala...keby bolo zavrete v nedelu....hned by som jej bola jednu pacla...nech sa prebere.....
hej, to som videla.. teta dôchodkyňa ma riadne prekvapila jej názorom.. a to väčšinu života žila v dobe, keď v nedeľu boli obchody zatvorené.. sobota 13,00 a padla..
Ja som tiež za stíšenú atmosféru počas víkendov, ale pokiaľ má dôchodkyňa doslova pod nosom nejaký vhodný obchod a zdravie jej slúži, tak sa jej oplatí do toho obchodu skočiť aj denne, ved mnohí si vypínajú v zime chladničky, na WC majú šetriaci program at´d. Ak poplatí poplatky za byt, lieky, majú čo robiť a nie jeden. Pri takomto režime vyhodí min. potravín, ak vôbec.
kukučka
10.11.16,12:58
Keď som ešte pracovala a bola naučená skôr vstávať, vybehla som v sobotu kúpiť len mlieko a čerstvý chlieb a neznášala som tých, čo robili veľké nákupy. Veď mali čas cez týždeň, vtedy sme pracovali do 14-tej, 15-tej a obchod mali pod nosom. A navyše ak bol krásny deň, bol hriech sedieť doma a o 8 hod. sme mali autobus do Tatier, či do lesa.
jar88
10.11.16,13:26
Keď som ešte pracovala a bola naučená skôr vstávať, vybehla som v sobotu kúpiť len mlieko a čerstvý chlieb a neznášala som tých, čo robili veľké nákupy. Veď mali čas cez týždeň, vtedy sme pracovali do 14-tej, 15-tej a obchod mali pod nosom. A navyše ak bol krásny deň, bol hriech sedieť doma a o 8 hod. sme mali autobus do Tatier, či do lesa.
Ja nie že by som ich neznášal, skôr by som povedal, že to ich počínanie nechápem. Veď ak sú obchody otvorené, tak povediac doslova nonstop, teda po celú dobu bežného dňa, okrem noci a noc je asi od 22 až 23:00 do 5 až 7:00 hod, tak si môžem kedykoľvek kúpiť práve to, čo momentálne potrebujem.

Nedám si predsa do chladničky zásobu rôznych rýb, kuracieho, bravčového, hovädzieho a tak ďalej, nedám si tam ani sortiment mlieka a mliečnych výrobkov a podobne. Tiež si nekúpim do špajzy 10kg múky, cukru, ryže, cestovín, balenej vody, tetra pak mlieka a všetko to ostatné, ako zelenina, ovocie plus 5kg zemiakov a cibule, čo vídam ľudí kupovať. Za výnimku však považujem hygienické potreby, ako je papier, mydlo, prací gél a všetko ostatné. Pre to by sa mi do obchodu behať naozaj nechcelo práve vtedy, keď to potrebujem.:)
Jednoducho povedané, viem si živo predstaviť, ako tie rodiny asi fungujú a prosperujú. Čo asi tak varia, aby to nemuseli vyhadzovať.;)
alaya1
10.11.16,13:47
Aj nemcúri...
v at sobota aspon lidl do 18h....
Ja nakup 1x v tyzdni....ak nieco vynimocne potrebujem dokupim tu....ale snazim sa.... aby som do obchodu nepachla...ale to som ja:Dneznasam nakupovat....
Ked bol chlap het....chodila som kazdy druhy pondelok...sice som to ledva vytrepala do bytu...ale co uz
Neviem si predstavit,ze by som bola vrazena kazdy den v obchode:eek::D



Ja to mam dobre, moj muz miluje nakupovanie http://www.porada.sk/images/smilies/smile.gif Uz anio nepamatam, kedy som nakupovala potraviny.A ten prehlad co ma, vraj tym relaxuje, tak nech sa paci
kukučka
10.11.16,14:10
To "neznášala" som mala dať do úvodzoviek, šlo mi len o to, že som chcela stihnúť jediný autobus.
misoft
10.11.16,14:17
A zase sa potvrdilo, že Bratislavčania sú najmenší ľudia na svete :D. Napadalo trochu snehu (vraj 1-2cm) a už ho mali po krk :---:---
bjuty smis
10.11.16,14:22
A zase sa potvrdilo, že Bratislavčania sú najmenší ľudia na svete :D. Napadalo trochu snehu (vraj 1-2cm) a už ho mali po krk :---:---

a ako si na to došiel ??
bjuty smis
10.11.16,14:24
Keď som ešte pracovala a bola naučená skôr vstávať, vybehla som v sobotu kúpiť len mlieko a čerstvý chlieb a neznášala som tých, čo robili veľké nákupy. Veď mali čas cez týždeň, vtedy sme pracovali do 14-tej, 15-tej a obchod mali pod nosom. A navyše ak bol krásny deň, bol hriech sedieť doma a o 8 hod. sme mali autobus do Tatier, či do lesa.
Ja nie že by som ich neznášal, skôr by som povedal, že to ich počínanie nechápem. Veď ak sú obchody otvorené, tak povediac doslova nonstop, teda po celú dobu bežného dňa, okrem noci a noc je asi od 22 až 23:00 do 5 až 7:00 hod, tak si môžem kedykoľvek kúpiť práve to, čo momentálne potrebujem.

Nedám si predsa do chladničky zásobu rôznych rýb, kuracieho, bravčového, hovädzieho a tak ďalej, nedám si tam ani sortiment mlieka a mliečnych výrobkov a podobne. Tiež si nekúpim do špajzy 10kg múky, cukru, ryže, cestovín, balenej vody, tetra pak mlieka a všetko to ostatné, ako zelenina, ovocie plus 5kg zemiakov a cibule, čo vídam ľudí kupovať. Za výnimku však považujem hygienické potreby, ako je papier, mydlo, prací gél a všetko ostatné. Pre to by sa mi do obchodu behať naozaj nechcelo práve vtedy, keď to potrebujem.:)
Jednoducho povedané, viem si živo predstaviť, ako tie rodiny asi fungujú a prosperujú. Čo asi tak varia, aby to nemuseli vyhadzovať.;)


čo nevieš pochopiť na tom,ked si kúpim karton mlieka ??
afrikánka
10.11.16,14:32
Ja som gazdiná, ktorú nezaskočí žiadna príprava jedla:eek: a podľa toho je predzásobená moja špajzička;)....zásoba zemiakov na celú zimu. Vždy nejaké mäso v mrazničke. Ryža, múka, cestoviny, zelenina, koreniny poruke. Ja napíšem na lístok čo treba, manžel nakúpi;). U nás sa málokedy niečo vyhodí.:rolleyes: Nedeľné nákupy nie sú u nás potrebné:)
misoft
10.11.16,14:34
A zase sa potvrdilo, že Bratislavčania sú najmenší ľudia na svete :D. Napadalo trochu snehu (vraj 1-2cm) a už ho mali po krk :---:---

a ako si na to došiel ??
Ako? Náhodou pozerám správy..... napadlo v krásavici na Dunaji trochu snehu, ľudkovia na autách ešte letné gumičky (Lui dala do Srandičiek výstižný vtip), dopravná kalamita - majú toho po krk......
BTW: že sú "blbí" a ešte sú na letných gumách - lebo v BA je teplo..... a keď nie je, potom sú frustrovaní, že nie je podľa "ich gusta". A len tak na okraj.... toto je každoročná realita - nikdy sa nepoučia....
A počúvam - vo Švedsku tiež nakydalo snehu - ale cca 30 centi...
bjuty smis
10.11.16,14:43
Ja som gazdiná, ktorú nezaskočí žiadna príprava jedla:eek: a podľa toho je predzásobená moja špajzička;)....zásoba zemiakov na celú zimu. Vždy nejaké mäso v mrazničke. Ryža, múka, cestoviny, zelenina, koreniny poruke. Ja napíšem na lístok čo treba, manžel nakúpi;). U nás sa málokedy niečo vyhodí.:rolleyes: Nedeľné nákupy nie sú u nás potrebné:)
nedelné nákupy nie su nikde potrebné a kto tvrdí opak, na toho lujzu...
kopretinka
10.11.16,14:46
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepredstavitelne-skutocnostou--Obchodnici-ziadaju-zatvorenie-predajni-na-15-dni-v-roku
Tych co maju problem so zatvorenim obch.v nedelu by som dala hned facku.....
Minule v tv....dochodkyna....aky problem by mala...keby bolo zavrete v nedelu....hned by som jej bola jednu pacla...nech sa prebere.....

""Zväz obchodu a cestovného ruchu však požaduje zmenu legislatívy, ktorá by upravila otváracie hodiny. Maloobchodné a veľkoobchodné prevádzky by mali byť zatvorené počas všetkých štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja, ktorých máme na Slovensku až 15.""

Počas sviatkov musia zaplatiť predavačkám príplatok za sviatok,tak chcú uzákoniť,aby bolo zavreté a tým ušetria veľa peňazí.
Všetci ostatní doma sviatkujú a majú to zaplatené ako prekážku v práci.Len predavačky zase utrú hubu,lebo im na sviatok nebude naplánovaná zmena,ale voľno....
afrikánka
10.11.16,14:50
A zase sa potvrdilo, že Bratislavčania sú najmenší ľudia na svete :D. Napadalo trochu snehu (vraj 1-2cm) a už ho mali po krk :---:---

a ako si na to došiel ??
Ako? Náhodou pozerám správy..... napadlo v krásavici na Dunaji trochu snehu, ľudkovia na autách ešte letné gumičky (Lui dala do Srandičiek výstižný vtip), dopravná kalamita - majú toho po krk......
BTW: že sú "blbí" a ešte sú na letných gumách - lebo v BA je teplo..... a keď nie je, potom sú frustrovaní, že nie je podľa "ich gusta". A len tak na okraj.... toto je každoročná realita - nikdy sa nepoučia....
A počúvam - vo Švedsku tiež nakydalo snehu - ale cca 30 centi...
A nie je Bratislava plná "východniarov":eek: a Ty taký posmech robíš z nich:D:D:D
misoft
10.11.16,14:51
A nie je Bratislava plná "východniarov":eek: a Ty taký posmech robíš z nich:D:D:D
No hej... je tam kopa východniarov, lenže tí už prišli na zimných gumách a dostali sa do kolapsu tých domácich s letnými gumami.....
kopretinka
10.11.16,14:59
ja som čítala aj diskusiu pod nejakým článkom a vyjadrovali sa tam,že veď bol úplne normálna premávka a tie kolóny,čo tam spomínali,sú celorročne....len tupky musia dať BOMBASTICKÝ názov....
misoft
10.11.16,15:12
Nem TUPKY - RTVS, Hnojka, Narkóza.... vypustili z huby....:D
buchač
10.11.16,15:17
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepredstavitelne-skutocnostou--Obchodnici-ziadaju-zatvorenie-predajni-na-15-dni-v-roku
Tych co maju problem so zatvorenim obch.v nedelu by som dala hned facku.....
Minule v tv....dochodkyna....aky problem by mala...keby bolo zavrete v nedelu....hned by som jej bola jednu pacla...nech sa prebere.....

""Zväz obchodu a cestovného ruchu však požaduje zmenu legislatívy, ktorá by upravila otváracie hodiny. Maloobchodné a veľkoobchodné prevádzky by mali byť zatvorené počas všetkých štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja, ktorých máme na Slovensku až 15.""

Počas sviatkov musia zaplatiť predavačkám príplatok za sviatok,tak chcú uzákoniť,aby bolo zavreté a tým ušetria veľa peňazí.
Všetci ostatní doma sviatkujú a majú to zaplatené ako prekážku v práci.Len predavačky zase utrú hubu,lebo im na sviatok nebude naplánovaná zmena,ale voľno....

To je asi takto.
Niekto chce a niekto nie ísť v nedeľu na nákup.
Najdôležitejší je tento fakt a "dovod", prečo je to proste nepriechodné.

"Veľmi zásadný je podľa neho aj ekonomický moment zatvorenia obchodov počas štátnych sviatkov či nedieľ. Hovorí o výpadku príjmov pre štátny rozpočet. Štát si to podľa neho nemôže dovoliť. "Ten výpadok na zdrojoch je neakceptovateľný," vyhlásil."
http://www.teraz.sk/ekonomika/odbory-zatvorenie-obchodov-sviatky/192200-clanok.html

Neprešlo to pri žiadnom návrhu a tých bolo už viacero, pri rôznych vládach.
Nehľadí sa veru na ľudí, veru nehľadí...
Podobne je to aj pri tých dokladoch. Jeden OP s čipom by nahradil viacero kartičiek, no vyberanie poplatkov je vcelku dobrý príjem pre štát.
misoft
10.11.16,15:23
To je asi takto.
Niekto chce a niekto nie ísť v nedeľu na nákup.
Najdôležitejší je tento fakt a "dovod", prečo je to proste nepriechodné.

"Veľmi zásadný je podľa neho aj ekonomický moment zatvorenia obchodov počas štátnych sviatkov či nedieľ. Hovorí o výpadku príjmov pre štátny rozpočet. Štát si to podľa neho nemôže dovoliť. "Ten výpadok na zdrojoch je neakceptovateľný," vyhlásil."
http://www.teraz.sk/ekonomika/odbory-zatvorenie-obchodov-sviatky/192200-clanok.html

Neprešlo to pri žiadnom návrhu a tých bolo už viacero, pri rôznych vládach.
Nehľadí sa veru na ľudí, veru nehľadí...
Podobne je to aj pri tých dokladoch. Jeden OP s čipom by nahradil viacero kartičiek, no vyberanie poplatkov je vcelku dobrý príjem pre štát.
Tak, ak, toto je ten dôvod.....prachy pre štát, aby mali pre seba tí hore....
bjuty smis
10.11.16,15:23
A zase sa potvrdilo, že Bratislavčania sú najmenší ľudia na svete :D. Napadalo trochu snehu (vraj 1-2cm) a už ho mali po krk :---:---

a ako si na to došiel ??
Ako? Náhodou pozerám správy..... napadlo v krásavici na Dunaji trochu snehu, ľudkovia na autách ešte letné gumičky (Lui dala do Srandičiek výstižný vtip), dopravná kalamita - majú toho po krk......
BTW: že sú "blbí" a ešte sú na letných gumách - lebo v BA je teplo..... a keď nie je, potom sú frustrovaní, že nie je podľa "ich gusta". A len tak na okraj.... toto je každoročná realita - nikdy sa nepoučia....
A počúvam - vo Švedsku tiež nakydalo snehu - ale cca 30 centi...


aha....už som sa zlakol, že podyebávaš blavákov :))
misoft
10.11.16,15:24
Ale nie, šak i ten Blavák je Slovák (alebo nie?).......i ten východniar je Slovák (alebo nie?)
Ako sa to vezme......
lujza.j
10.11.16,15:37
To je taka vyhovorka..ze si nemozu dovolit aby bolo v nedelu zatvorene....este to ani neskusili....ti co potrebuju škrečkovat doma potraviny....a ine veci by si to vybavili v sobotu.snad postel,spotrebic...alebo inu kekecinu mozu kupit aj v iny den....
Z nudy...ist v nedelu do obchodu kopnut do rici alebo do....
buchač
10.11.16,15:48
To je taka vyhovorka..ze si nemozu dovolit aby bolo v nedelu zatvorene....este to ani neskusili....ti co potrebuju škrečkovat doma potraviny....a ine veci by si to vybavili v sobotu.snad postel,spotrebic...alebo inu kekecinu mozu kupit aj v iny den....
Z nudy...ist v nedelu do obchodu kopnut do rici alebo do....
Ono je to tak trochu aj inak.
Prečo by sa mali rodičia starať o svoje deti doma, keď v tom nákupnom centre/centrách je toho tooooooľko na pozeranie...???
Po "únavnej" prechádzke po butikoch si sadnúť pekne krásne do reštiky a nechať sa obskakovať...veď na kieho frasa doma zašpiniť novú, interiérovú kuchyňu s najvychytávkami a potom ešte aj za sebou riady a porcelán umyť ???

...atď, etc, a tak podobne...
pavol54
10.11.16,16:04
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepredstavitelne-skutocnostou--Obchodnici-ziadaju-zatvorenie-predajni-na-15-dni-v-roku
Tych co maju problem so zatvorenim obch.v nedelu by som dala hned facku.....
Minule v tv....dochodkyna....aky problem by mala...keby bolo zavrete v nedelu....hned by som jej bola jednu pacla...nech sa prebere.....

""Zväz obchodu a cestovného ruchu však požaduje zmenu legislatívy, ktorá by upravila otváracie hodiny. Maloobchodné a veľkoobchodné prevádzky by mali byť zatvorené počas všetkých štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja, ktorých máme na Slovensku až 15.""

Počas sviatkov musia zaplatiť predavačkám príplatok za sviatok,tak chcú uzákoniť,aby bolo zavreté a tým ušetria veľa peňazí.
Všetci ostatní doma sviatkujú a majú to zaplatené ako prekážku v práci.Len predavačky zase utrú hubu,lebo im na sviatok nebude naplánovaná zmena,ale voľno....
S tými mzdami je poriadna blbosť, však nech im pridajú cez týždeň to čo vyplatia v nedeľu a je to, aspoň takú akú v materskom štáte (pri rovnakých cenách tovaru rovnaký plat)
bjuty smis
10.11.16,16:53
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepredstavitelne-skutocnostou--Obchodnici-ziadaju-zatvorenie-predajni-na-15-dni-v-roku
Tych co maju problem so zatvorenim obch.v nedelu by som dala hned facku.....
Minule v tv....dochodkyna....aky problem by mala...keby bolo zavrete v nedelu....hned by som jej bola jednu pacla...nech sa prebere.....

""Zväz obchodu a cestovného ruchu však požaduje zmenu legislatívy, ktorá by upravila otváracie hodiny. Maloobchodné a veľkoobchodné prevádzky by mali byť zatvorené počas všetkých štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja, ktorých máme na Slovensku až 15.""

Počas sviatkov musia zaplatiť predavačkám príplatok za sviatok,tak chcú uzákoniť,aby bolo zavreté a tým ušetria veľa peňazí.
Všetci ostatní doma sviatkujú a majú to zaplatené ako prekážku v práci.Len predavačky zase utrú hubu,lebo im na sviatok nebude naplánovaná zmena,ale voľno....


ufff...
Nandrolon
10.11.16,17:05
Jar88:
- nie kazdy ma 70 rokov a stara sa iba o svoju rit
- nie kazdy je nezamestnany
- som za zrusenie prace cez vikend / kludne aj 2 dni, co nikdy neprejde
- spravam sa podla moznosti, co je dovolene a preto chodim na nakup AJ cez vikendy
- predsa nebudem kupovat cely tyzden, ked sa ponahlame k malemu a do skolky pre dcerku, a k svojim konickom.
Do obchodu chodim kazdy den IBA pre cerstve potraviny, ale to, co vysrzi viac ako tyzden kupujem v primeranom mnozstve tyzdenne
PS: s tymi mzdami by som si nebol az tak isty... Ak su sukromni podnikatelia taki ludomili. preco vsade ludia pracuju 8,5 h denne a v celej statnej sprave iba 8? Teda mesacne fyzicky o 10 hodin menej?
buchač
10.11.16,17:17
Jar88:
- spravam sa podla moznosti, co je dovolene
- predsa nebudem
Taká analógia ?

Predsa podnikateľ nebude platiť to, čo by v podstate musel, ak mu zákon dovolí nejaké to obchádzanie.
babka - ježibabka
10.11.16,17:25
Keď som ešte pracovala a bola naučená skôr vstávať, vybehla som v sobotu kúpiť len mlieko a čerstvý chlieb a neznášala som tých, čo robili veľké nákupy. Veď mali čas cez týždeň, vtedy sme pracovali do 14-tej, 15-tej a obchod mali pod nosom. A navyše ak bol krásny deň, bol hriech sedieť doma a o 8 hod. sme mali autobus do Tatier, či do lesa.
Ja nie že by som ich neznášal, skôr by som povedal, že to ich počínanie nechápem. Veď ak sú obchody otvorené, tak povediac doslova nonstop, teda po celú dobu bežného dňa, okrem noci a noc je asi od 22 až 23:00 do 5 až 7:00 hod, tak si môžem kedykoľvek kúpiť práve to, čo momentálne potrebujem.

Nedám si predsa do chladničky zásobu rôznych rýb, kuracieho, bravčového, hovädzieho a tak ďalej, nedám si tam ani sortiment mlieka a mliečnych výrobkov a podobne. Tiež si nekúpim do špajzy 10kg múky, cukru, ryže, cestovín, balenej vody, tetra pak mlieka a všetko to ostatné, ako zelenina, ovocie plus 5kg zemiakov a cibule, čo vídam ľudí kupovať. Za výnimku však považujem hygienické potreby, ako je papier, mydlo, prací gél a všetko ostatné. Pre to by sa mi do obchodu behať naozaj nechcelo práve vtedy, keď to potrebujem.:)
Jednoducho povedané, viem si živo predstaviť, ako tie rodiny asi fungujú a prosperujú. Čo asi tak varia, aby to nemuseli vyhadzovať.;)


čo nevieš pochopiť na tom,ked si kúpim karton mlieka ??

Poznám takú, čo letí za 5 minút 12 do obchodu na bicykli, lebo nemá doma mlieko aby mohla uvariť mužovi omaču a o 12 zatvárajú :D Ja mám pre istotu kartón mlieka doma. Pijem ja, dávam kocúrikovi aj psíkovi.
Žabinka
10.11.16,17:51
sneh sa sype a sype..:D
afrikánka
10.11.16,17:56
A u mňa prší a prší....kocúrik sa bol vycikať a teraz ho musím drhnúť osuškou:D:D:D
kopretinka
10.11.16,18:03
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepredstavitelne-skutocnostou--Obchodnici-ziadaju-zatvorenie-predajni-na-15-dni-v-roku
Tych co maju problem so zatvorenim obch.v nedelu by som dala hned facku.....
Minule v tv....dochodkyna....aky problem by mala...keby bolo zavrete v nedelu....hned by som jej bola jednu pacla...nech sa prebere.....

""Zväz obchodu a cestovného ruchu však požaduje zmenu legislatívy, ktorá by upravila otváracie hodiny. Maloobchodné a veľkoobchodné prevádzky by mali byť zatvorené počas všetkých štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja, ktorých máme na Slovensku až 15.""

Počas sviatkov musia zaplatiť predavačkám príplatok za sviatok,tak chcú uzákoniť,aby bolo zavreté a tým ušetria veľa peňazí.
Všetci ostatní doma sviatkujú a majú to zaplatené ako prekážku v práci.Len predavačky zase utrú hubu,lebo im na sviatok nebude naplánovaná zmena,ale voľno....
a s čím nesúhlasí mínuskár?
bjuty smis
10.11.16,18:25
s tým, čo si napísala......
kopretinka
10.11.16,18:30
buď konkrétny,napísala som toho viac
bjuty smis
10.11.16,18:34
no konkrétne toto :
Počas sviatkov musia zaplatiť predavačkám príplatok za sviatok,tak chcú uzákoniť,aby bolo zavreté a tým ušetria veľa peňazí.
misoft
10.11.16,19:11
sneh sa sype a sype..:D
Zase si na balkón vyliezla? :D
Žabinka
10.11.16,19:12
sneh sa sype a sype..:D
Zase si na balkón vyliezla? :D
hej, ale dala som si čiapku..:---:D:D
bettylou
10.11.16,19:12
Ako to robia tí rakúšáci, že v nedeľu zatvorené - a oni do pondelka od hladu neumrú... :D:o Vari Slovač by...?

Oni idú v nedeľu sa najesť do reštiky. :D
misoft
10.11.16,19:13
[QUOTE="lujza.j"]http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepredstavitelne-skutocnostou--Obchodnici-ziadaju-zatvorenie-predajni-na-15-dni-v-roku
Tych co maju problem ..................................
a s čím nesúhlasí mínuskár?
Možno ani sám nevie.....:D.... len z princípu.....
misoft
10.11.16,19:13
sneh sa sype a sype..:D
Zase si na balkón vyliezla? :D
hej, ale dala som si čiapku..:---:D:D
No veď preto!
kopretinka
10.11.16,19:16
a? šak podľa ZP musia platiť príplatky.
taiko
10.11.16,19:18
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepredstavitelne-skutocnostou--Obchodnici-ziadaju-zatvorenie-predajni-na-15-dni-v-roku
Tych co maju problem so zatvorenim obch.v nedelu by som dala hned facku.....
Minule v tv....dochodkyna....aky problem by mala...keby bolo zavrete v nedelu....hned by som jej bola jednu pacla...nech sa prebere.....
hej, to som videla.. teta dôchodkyňa ma riadne prekvapila jej názorom.. a to väčšinu života žila v dobe, keď v nedeľu boli obchody zatvorené.. sobota 13,00 a padla..
Ja som tiež za stíšenú atmosféru počas víkendov, ale pokiaľ má dôchodkyňa doslova pod nosom nejaký vhodný obchod a zdravie jej slúži, tak sa jej oplatí do toho obchodu skočiť aj denne, ved mnohí si vypínajú v zime chladničky, na WC majú šetriaci program at´d. Ak poplatí poplatky za byt, lieky, majú čo robiť a nie jeden. Pri takomto režime vyhodí min. potravín, ak vôbec.
hmmm a potom si kupi deku od smejdov za 250EUR.
misoft
10.11.16,19:21
tai... to si lacný... tu šmejdi takéto ponúkajú LEN za 400€ a aj to so zľavou a v akcii.....:D
lujza.j
10.11.16,19:28
Ako to robia tí rakúšáci, že v nedeľu zatvorené - a oni do pondelka od hladu neumrú... :D:o Vari Slovač by...?

Oni idú v nedeľu sa najesť do reštiky. :D
aj slovač.....gurmansky zažitok v IKEA výkrmni:D.....ladujú sa tam tými polotovarmi...
kukučka
10.11.16,19:53
Moje decko má na aute už mesiac zimné gumy.
misoft
10.11.16,20:50
Múdre deco.....:D
korela
10.11.16,22:35
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepredstavitelne-skutocnostou--Obchodnici-ziadaju-zatvorenie-predajni-na-15-dni-v-roku
Tych co maju problem so zatvorenim obch.v nedelu by som dala hned facku.....
Minule v tv....dochodkyna....aky problem by mala...keby bolo zavrete v nedelu....hned by som jej bola jednu pacla...nech sa prebere.....
hej, to som videla.. teta dôchodkyňa ma riadne prekvapila jej názorom.. a to väčšinu života žila v dobe, keď v nedeľu boli obchody zatvorené.. sobota 13,00 a padla..
Ja som tiež za stíšenú atmosféru počas víkendov, ale pokiaľ má dôchodkyňa doslova pod nosom nejaký vhodný obchod a zdravie jej slúži, tak sa jej oplatí do toho obchodu skočiť aj denne, ved mnohí si vypínajú v zime chladničky, na WC majú šetriaci program at´d. Ak poplatí poplatky za byt, lieky, majú čo robiť a nie jeden. Pri takomto režime vyhodí min. potravín, ak vôbec.
hmmm a potom si kupi deku od smejdov za 250EUR.
Je to jej vec. Ale ja som mala na mysli ľudí, ktorí majú na stravu stovku mesačne. Beriem to ako fakt a neriešim, ako sa do takej situácie dostali. Nemuseli ani vlastným pričinením.
Je taký problém sa vcítiť do existenčných situácií chudákov alebo dobre situovaných ľudí?
Objednávka na zákon je dávno zadaná, čo sa tu rieši, ale ako čítanie pri káve to ujde.
korela
10.11.16,22:40
Od mladosti sme mali vytvorený režim, ktorý spočíval vo voľných víkendoch.
Nakúpilo sa a upratalo v piatok. Pretože pracovať počas víkendu pre zmenu doma, by neprinieslo žiadny efekt. Takže víkendy boli o slobode, pohode, návštevách, ...

Ako čítam, každá domácnosť má svoj systém, aký jej vyhovuje. Afrikánka so zásobou mäsa v mrazničke ako aj ja, pretože mám svoje intervaly nákupov, syn kupuje výlučne iba čerstvé mäso, nakoľko má kúsok od seba mäsiara, kde si chodia po suroviny šéfkuchári osobne. Pre čerstvú zeleninu detto do blízkej tržnice, čo sa mne môže iba snívať.
bettylou
11.11.16,06:07
Ako to robia tí rakúšáci, že v nedeľu zatvorené - a oni do pondelka od hladu neumrú... :D:o Vari Slovač by...?

Oni idú v nedeľu sa najesť do reštiky. :D
aj slovač.....gurmansky zažitok v IKEA výkrmni:D.....ladujú sa tam tými polotovarmi...

tak vidíš, od hladu ani Slovač neumrie :D,
misoft
11.11.16,06:24
Od mladosti sme mali vytvorený režim, ktorý spočíval vo voľných víkendoch.
Nakúpilo sa a upratalo v piatok. Pretože pracovať počas víkendu pre zmenu doma, by neprinieslo žiadny efekt. Takže víkendy boli o slobode, pohode, návštevách, ...

..................................
Najmä toto

Takže víkendy boli o slobode, pohode
bolo v tej dobe najlepšie - tešiť sa, že v sobotu nemusíš vstávať do roboty, do školy.... max. ešte stuhnúť dokúpiť chlieb, mlieko, maslo v najbližších potravinách (ak bolo :D - rozvozy v sobotu sa nekonali) a potom pohodička... to boli časy.....
jar88
11.11.16,09:06
Od mladosti sme mali vytvorený režim, ktorý spočíval vo voľných víkendoch.
Nakúpilo sa a upratalo v piatok. Pretože pracovať počas víkendu pre zmenu doma, by neprinieslo žiadny efekt. Takže víkendy boli o slobode, pohode, návštevách, ...

..................................
Najmä toto

Takže víkendy boli o slobode, pohode
bolo v tej dobe najlepšie - tešiť sa, že v sobotu nemusíš vstávať do roboty, do školy.... max. ešte stuhnúť dokúpiť chlieb, mlieko, maslo v najbližších potravinách (ak bolo :D - rozvozy v sobotu sa nekonali) a potom pohodička... to boli časy.....

V tých sobotných rozvozoch až takú jednoznačnú pravdu nemáš.:) Aspoň tu v Bratislave a bratislavskom kraji nie.
Potraviny boli zásobované aj v sobotu, ale iba nočné a ranné. Jednalo sa o mlieko a mliečne výrobky okrem syrov. Tiež sa robilo zásobovanie čerstvým chlebom a pečivom vrátane vianočky a ostatného sladkého pečiva (šátočky, šišky a podobne).
---------------------------
Ale tiež viem, že na východe bolo tradíciou, že čerstvé nebolo nič a ak som sa náhodou spýtal, prečo majú len tvrdý chlieb a suché rožky, odpoveďou bol iba nechápavý pohľad.;)
kukučka
11.11.16,09:17
My máme podľa okolnosti aj také piatky, snažím sa mať upratané, povysávané, aby moja princeznička mohla odpočívať. Občas vybehneme trošku povandrovať. Dnes tu sedím a smútim na YT, ale som rada, že MP zažila majstra Cohena na koncerte v Prahe. Dnes ideme na obed, už mi práve poštárka doniesla dôchodok, slnko svieti, čo viac si želať.
kukučka
11.11.16,09:23
Ja som síce na rozdiel od misofta "blízky východ", ale veru čerstvý chlieb bol vždy a v kežmarskej pekárni sa dodnes pečie klasicky chlieb.
korela
11.11.16,09:26
Ako to robia tí rakúšáci, že v nedeľu zatvorené - a oni do pondelka od hladu neumrú... :D:o Vari Slovač by...?

Oni idú v nedeľu sa najesť do reštiky. :D
aj slovač.....gurmansky zažitok v IKEA výkrmni:D.....ladujú sa tam tými polotovarmi...
Luj, ty by si sa na reštiky nemala pozerať očami svojho muža, aj väčšina slovenských sú obyčajné výkrmne zasa na slovenský spôsob. Ke´d sa človek pomotá po Ikei zo-dve tri hodinky, tak mu káva s dezertom padne rovnako dobre ako v Pantarei. My sme si dávali takmer vždy lososa na pare na čerstvom šaláte, ich slávne guľky zatiaľ nikdy, ani neviem prečo. Včera som prešla pol mestom, kalamita žiadna, ani zápchy, tak normálka, tak som si pred návratom domov ešte po ceste objednala jedlo domov. Som sa zapovedala, že poslednýkrát. Nemá to zmysel. Chodieva tam denne na obedy blízka projekcia roky, lebo má reštika celkom dobrú povesť, ale je to bieda pre každodenné stravovanie. Tí ľudia majú môj obdiv, v okolí už preskúmali ozaj všetky možnosti, ani jedna nemá s dobrou gastronómiou nič spoločné. A stravuj sa tam denne, a odovzdávaj im tam svoje zdravie.
Na Ivánskej vznikla nie až tak dávno fa s iba s obedovým menu, už tiež nie sú tým, čím bývali. Prečo po čase tak veľmi často odchádza prvotná kvalita? Mali výber, kde si každý vedel vybrať z desiatich jedál.
lujza.j
11.11.16,09:41
Korela...viem,ze tam ludia normal...nedelny obed.nikdy som tam.....raz ked to otvarali....a ako fizli sme sa tam mohli ist najest....
Ano nechodim tu po restikach...moj problem:)iba ak jedna spominana picérka....ale to som ani predtym ako chlap zacal varit.....ak sme tak....v michal na ostrove bola restika kolonia tusim...fajne tam varili.....roky som tam nie...mozno ani nefunguje.davno davno rybarsky cech....este ten stary
U mojho chlapa....sefovia odmietaju rozvoz jedla-denneho menu....znizila by sa kvalita daneho jedla......ludia tam v case obedov stoja na schodoch a cakaju na stol...
Skoda,ze kuchari doma nevaria:D.....nevadi aspon si pochutia ini stravnici....
jar88
11.11.16,09:41
Jar88:
- nie kazdy ma 70 rokov a stara sa iba o svoju rit
- nie kazdy je nezamestnany
- som za zrusenie prace cez vikend / kludne aj 2 dni, co nikdy neprejde
- spravam sa podla moznosti, co je dovolene a preto chodim na nakup AJ cez vikendy
- predsa nebudem kupovat cely tyzden, ked sa ponahlame k malemu a do skolky pre dcerku, a k svojim konickom.
Do obchodu chodim kazdy den IBA pre cerstve potraviny, ale to, co vysrzi viac ako tyzden kupujem v primeranom mnozstve tyzdenne
PS: s tymi mzdami by som si nebol az tak isty... Ak su sukromni podnikatelia taki ludomili. preco vsade ludia pracuju 8,5 h denne a v celej statnej sprave iba 8? Teda mesacne fyzicky o 10 hodin menej?
Neviem prečo to píšeš (adresuješ) práve mne (na mňa).
Ja som písal, že mi nevadí, ak si ľudia nakupujú raz za týždeň "veľký nákup". Len som sa počudoval nad tým, čo tým vlastne získajú. Myslel so pri tom aj na to, že nemám rád staré, alebo skôr že uprednostňujem čerstvé pred mrazeným a konzervovaným.
No a ak mi to obchod umožní (ponúkne), tak to rád využijem a nebudem predsa na to nadávať a ešte k tomu kritizovať Slovenskú kvalitu ponúkaných potravín. (Bežne tu čítam, že v Rakúsku je to kvalitnejšie.)
----------------------------------------
Inak toto je žiarivý príklad, ako naši ľudia podnecujú, alebo skôr inšpirujú zákonodarcu k tvorbe nezmyselných zákonov. Následne sa ľudia sťažujú, že by radi to či ono a že nechcú zas to a tamto.
------------------------------------
Na druhej strane sa tu jednoznačne zhodnete, že jeden rád holky a druhý vdolky. No tak prečo si nepoviete, že nechajme to na zákazníkov a obchodníkov, alebo na zamestnancov a zamestnávateľov. Veď oni sa snáď vedia lepšie počúvať, dohodnúť a zhodnotiť svoju situáciu. Veď všade je to inak a nikto nevidí lepšie situáciu a miestnu potrebu tak, ako práve miestni a domáci. Myslím tým miestne podmienky vo veľkých a malých mestách, vo väčších a menších vidieckych aglomeráciách a dedinách, či dedinkách a lazoch. Určite sú iné podmienky v okolí Senca a Pezinka, iné v okolí Sniny a úplne iné na Kopaniciach a na Kysuciach.
korela
11.11.16,09:52
Inak ja fakt neviem pochopiť, prečo boli údajne v minulosti tak priepastné rozdiely v zásobovaní medzi krajmi. Na 70. r. sa nemôžem sťažovať vôbec, bolo všetko, od Karlovky po okolie Mlitetičovej, Dulovho nám., a aj nášho nového bydliska, neišlo o centrum. Som si nedávno prebehla debatu spred roka z tejto témy práve o tomto a išla som ako jediná svojou skúsenosťou proti ostatným. Ja tomu nerozumiem. V 80. r. rokoch som bola na materskej, takže som sa vždy v rámci prechádzok k potravinám dostala. Tam sa s pracujúcou matkou nemôžem porovnať, a 90. r. to už bola iná káva, nástup zdražovania potravín a hlavne ich dovoz.
Na Prahu zasa Slovensko nemalo, čo sa týka kvality mlieč. výrobkov, rýchleho občerstvenia vo forme chlebíčkov či už klasicky obložených alebo s množstvom čerstvých nátierok a aj ich prípravy, žiadne polotovary. Určite aj iné chuťové bašty.
jar88
11.11.16,10:19
Keď som ešte pracovala a bola naučená skôr vstávať, vybehla som v sobotu kúpiť len mlieko a čerstvý chlieb a neznášala som tých, čo robili veľké nákupy. Veď mali čas cez týždeň, vtedy sme pracovali do 14-tej, 15-tej a obchod mali pod nosom. A navyše ak bol krásny deň, bol hriech sedieť doma a o 8 hod. sme mali autobus do Tatier, či do lesa.
Ja nie že by som ich neznášal, skôr by som povedal, že to ich počínanie nechápem. Veď ak sú obchody otvorené, tak povediac doslova nonstop, teda po celú dobu bežného dňa, okrem noci a noc je asi od 22 až 23:00 do 5 až 7:00 hod, tak si môžem kedykoľvek kúpiť práve to, čo momentálne potrebujem.

Nedám si predsa do chladničky zásobu rôznych rýb, kuracieho, bravčového, hovädzieho a tak ďalej, nedám si tam ani sortiment mlieka a mliečnych výrobkov a podobne. Tiež si nekúpim do špajzy 10kg múky, cukru, ryže, cestovín, balenej vody, tetra pak mlieka a všetko to ostatné, ako zelenina, ovocie plus 5kg zemiakov a cibule, čo vídam ľudí kupovať. Za výnimku však považujem hygienické potreby, ako je papier, mydlo, prací gél a všetko ostatné. Pre to by sa mi do obchodu behať naozaj nechcelo práve vtedy, keď to potrebujem.:)
Jednoducho povedané, viem si živo predstaviť, ako tie rodiny asi fungujú a prosperujú. Čo asi tak varia, aby to nemuseli vyhadzovať.;)


čo nevieš pochopiť na tom,ked si kúpim karton mlieka ??
Prečo si sa nespýtal na všetko.?
Ešte raz a po lopate? To snáď nie.
-------------------------------------------
Ale aj tak by ma zaujímalo, prečo si kúpiš radšej mlieko - terapak, keď máš možnosť si kúpiť aj klasické čerstvé vo fľaši? Predpokladám, že si v Bratislave, kde máš výber dokonca aj sklo a pet. Naviac tu máš aj výber v jogurtoch a v takzvaných mliečnych dezertoch.
Tiež uznávam, že nikomu šmakuje tetrapak a chutný dezert viac, ako tučné mlieko a obyčajný jogurt, či kefír. To isté platí aj pre syry a ich trvanlivé náhražky.
Jeden druh potravín sa dá naládovať aj do špajzy a iný ti nevydrží do rána ani v chladničke.
pavol54
11.11.16,10:30
Ako to robia tí rakúšáci, že v nedeľu zatvorené - a oni do pondelka od hladu neumrú... :D:o Vari Slovač by...?

Oni idú v nedeľu sa najesť do reštiky. :D
aj slovač.....gurmansky zažitok v IKEA výkrmni:D.....ladujú sa tam tými polotovarmi...
Luj, ty by si sa na reštiky nemala pozerať očami svojho muža, aj väčšina slovenských sú obyčajné výkrmne zasa na slovenský spôsob. Ke´d sa človek pomotá po Ikei zo-dve tri hodinky, tak mu káva s dezertom padne rovnako dobre ako v Pantarei. My sme si dávali takmer vždy lososa na pare na čerstvom šaláte, ich slávne guľky zatiaľ nikdy, ani neviem prečo. Včera som prešla pol mestom, kalamita žiadna, ani zápchy, tak normálka, tak som si pred návratom domov ešte po ceste objednala jedlo domov. Som sa zapovedala, že poslednýkrát. Nemá to zmysel. Chodieva tam denne na obedy blízka projekcia roky, lebo má reštika celkom dobrú povesť, ale je to bieda pre každodenné stravovanie. Tí ľudia majú môj obdiv, v okolí už preskúmali ozaj všetky možnosti, ani jedna nemá s dobrou gastronómiou nič spoločné. A stravuj sa tam denne, a odovzdávaj im tam svoje zdravie.
Na Ivánskej vznikla nie až tak dávno fa s iba s obedovým menu, už tiež nie sú tým, čím bývali. Prečo po čase tak veľmi často odchádza prvotná kvalita? Mali výber, kde si každý vedel vybrať z desiatich jedál.
čo sa týka kvality obedového menu rozhoduje: 1. Nákladová cena 2. konkurenčná cena v okolí viac k tomu netreba nič komentovať.
Inak to platí pre veškerú výrobu
jar88
11.11.16,10:31
Inak ja fakt neviem pochopiť, prečo boli údajne v minulosti tak priepastné rozdiely v zásobovaní medzi krajmi. Na 70. r. sa nemôžem sťažovať vôbec, bolo všetko, od Karlovky po okolie Mlitetičovej, Dulovho nám., a aj nášho nového bydliska, neišlo o centrum. Som si nedávno prebehla debatu spred roka z tejto témy práve o tomto a išla som ako jediná svojou skúsenosťou proti ostatným. Ja tomu nerozumiem. V 80. r. rokoch som bola na materskej, takže som sa vždy v rámci prechádzok k potravinám dostala. Tam sa s pracujúcou matkou nemôžem porovnať, a 90. r. to už bola iná káva, nástup zdražovania potravín a hlavne ich dovoz.
Na Prahu zasa Slovensko nemalo, čo sa týka kvality mlieč. výrobkov, rýchleho občerstvenia vo forme chlebíčkov či už klasicky obložených alebo s množstvom čerstvých nátierok a aj ich prípravy, žiadne polotovary. Určite aj iné chuťové bašty.
Inak v Čechách a hlavne vo veľkých mestách, ako Praha a Brno sa všetko robilo na mieste. To znamená, že aj chlebíčky a rôzne výrobky studenej kuchyne v aspiku a trebárs ruské vajce si robili priamo v prevádzke. Oni si sami robili aj šaláty, majonézu a tatarskú omáčku na mieste.
Tu na Slovensku sa to poväčšine robilo centralizovane a tak aj kvalita musela byť logicky horšia. To isté platilo aj pre reštaurácie a hostince. To nebolo dané rozdielnou mentalitou Čechov a Slovákov, ako sa to tu mnohý snažili prezentovať.
----------------------------
Napríklad u Patkoša sa nevarilo, ale šlichta sa tam podávala veselo. A ako ešte gumákom šmakovalo.
Na druhej strane v hospode u Ota v Albeři, v Českom zapadákove, tam sa varilo. A ešte ako? Hovädzia za 90 halierov a chleba zadarmo, guláš s knedlíkem a ešte posypaný drobne nakrájanou cibuľou za 4,80 Kčs.
Hospodský vstával ráno o štvrtej (aby naložil do hrncov) a čapoval do záverečnej. A ak boli štamgasti, tak záverečná nebola o 22:00 hod.
Nandrolon
11.11.16,10:33
Jar88, tebe bola adresovana iba cast, nerad citujem siahodlhe clanky.
Napr. ked som v CR, tak si kupim na cely tyzden moje oblubene jogurty, aj pre rodinu. No a cez tyzden tam nemam kedy ist.
Bol by som za to, aby boli obchody zatvorene aj kvoli tomu, ze davnejsie mi manzelka robila pokladnicku v supermarkete, takze viem co to obnasa, naviac ked sa permanentne porusuju denne zakony o odpocinku a volnych dnoch...
lujza.j
11.11.16,10:44
Korela....fungovanie restiky-kvalita jedla je len majitelovi....a potom na zhotovitelovi stravy-na jeho hube:D-chutovych poharikoch a lasky k vareniu....
Jasne,ze za "0"e.....fajnovost neuvaris....
jar88
11.11.16,11:49
Jar88, tebe bola adresovana iba cast, nerad citujem siahodlhe clanky.
Napr. ked som v CR, tak si kupim na cely tyzden moje oblubene jogurty, aj pre rodinu. No a cez tyzden tam nemam kedy ist.
Bol by som za to, aby boli obchody zatvorene aj kvoli tomu, ze davnejsie mi manzelka robila pokladnicku v supermarkete, takze viem co to obnasa, naviac ked sa permanentne porusuju denne zakony o odpocinku a volnych dnoch...
Myslím, že som sa ťa na nič nepýtal, ako by napísal taiko.:)
Ale ak niekomu v rodine nechutí práca pokladníčky v markete, tak ju predsa nebude robiť. To dá rozum či nie?:D Vždy sa nájde niekto (iný typ zamestnanca), ako napríklad mladé dievča bez záväzkov, bez manžela, frajera a deciek, či mladý starý mládenec a podobne.;)
Na druhej strane, tiež som spomenul, že ak si niekto obľúbi náhražku, ktorá mu vydrží, nemusí si kupovať nechutnú kvalitu, ktorá mu ani v chladničke nevydrží. Veď kto s určitosťou vie, že práve tie konkrétne Éčka mu niečim, nejako neprospievajú a tobôž jeho deťom.:) Bol by priam hriech, to práve vlastným deťom odoprieť.:cool:
----------------------------
PS: a čo tak na So Ne zatvoriť aj hranice, aby si nedaj bože, niekto chcel napĺňať svoje nákupné chúťky cez sviatok a "obchádzať" tým zákon? Veď aj tí colníci a colníčky majú deti a rodinu. A čo ešte taký cestári, pumpári, kuchári, servírky a tak ďalej, tí sú akože menejcenní? Tí si nezaslúžia sviatok a So Ne, ako ostatní zamestnanci?;)
jar88
11.11.16,12:05
Ako to robia tí rakúšáci, že v nedeľu zatvorené - a oni do pondelka od hladu neumrú... :D:o Vari Slovač by...?

Oni idú v nedeľu sa najesť do reštiky. :D
aj slovač.....gurmansky zažitok v IKEA výkrmni:D.....ladujú sa tam tými polotovarmi...
Luj, ty by si sa na reštiky nemala pozerať očami svojho muža, aj väčšina slovenských sú obyčajné výkrmne zasa na slovenský spôsob. Ke´d sa človek pomotá po Ikei zo-dve tri hodinky, tak mu káva s dezertom padne rovnako dobre ako v Pantarei. My sme si dávali takmer vždy lososa na pare na čerstvom šaláte, ich slávne guľky zatiaľ nikdy, ani neviem prečo. Včera som prešla pol mestom, kalamita žiadna, ani zápchy, tak normálka, tak som si pred návratom domov ešte po ceste objednala jedlo domov. Som sa zapovedala, že poslednýkrát. Nemá to zmysel. Chodieva tam denne na obedy blízka projekcia roky, lebo má reštika celkom dobrú povesť, ale je to bieda pre každodenné stravovanie. Tí ľudia majú môj obdiv, v okolí už preskúmali ozaj všetky možnosti, ani jedna nemá s dobrou gastronómiou nič spoločné. A stravuj sa tam denne, a odovzdávaj im tam svoje zdravie.
Na Ivánskej vznikla nie až tak dávno fa s iba s obedovým menu, už tiež nie sú tým, čím bývali. Prečo po čase tak veľmi často odchádza prvotná kvalita? Mali výber, kde si každý vedel vybrať z desiatich jedál.
čo sa týka kvality obedového menu rozhoduje: 1. Nákladová cena 2. konkurenčná cena v okolí viac k tomu netreba nič komentovať.
Inak to platí pre veškerú výrobu

No jasné že k tomu netreba nič komentovať, až na to že ten bod 1 a 2 platí přiměřeňe. Od camcať po camcať.:---
Nandrolon
11.11.16,12:27
Jar, hadam mi este ides robit vyzivoveho poradcu?
A E-cka, dobre som sa zasmial. Este si daj KOZMODISK a pi dojcensku vodu az zijes do 100-vky :-)))(
V potravinach a vyzive sa orientujem viac ako dobre.
lujza.j
11.11.16,12:36
Korela....fungovanie restiky-kvalita jedla je len majitelovi....a potom na zhotovitelovi stravy-na jeho hube:D-chutovych poharikoch a lasky k vareniu....
Jasne,ze za "0"e.....fajnovost neuvaris....
Jaj tak toto patrilo palinovi:)
buchač
11.11.16,12:42
PS: a čo tak na So Ne zatvoriť aj hranice, aby si nedaj bože, niekto chcel napĺňať svoje nákupné chúťky cez sviatok a "obchádzať" tým zákon? Veď aj tí colníci a colníčky majú deti a rodinu. A čo ešte taký cestári, pumpári, kuchári, servírky a tak ďalej, tí sú akože menejcenní? Tí si nezaslúžia sviatok a So Ne, ako ostatní zamestnanci?;)
AMEN !

P.S.:
Hento "amen" by som rozvinul do širšej vety, ALE :
- nemá význam
- asi by som použil aj expresívne slovo/á...a nechcem Ťa uraziť.
misoft
11.11.16,13:30
Ako čítam...... náš "Truhlík" zase vypotil riadnu chobotinu..... On ani nepostrehol, že na hraniciach s At málokedy (keď je akcia) nájdeš colníkov a colníčky. Ešte stále je v čase "reálneho socializmu".... Tušim sa mu zastavili hodinky, ale jeho šedá kôra o to rýchlejšie degeneruje....
jar88
11.11.16,13:46
Jar, hadam mi este ides robit vyzivoveho poradcu?
A E-cka, dobre som sa zasmial. Este si daj KOZMODISK a pi dojcensku vodu az zijes do 100-vky :-)))(
V potravinach a vyzive sa orientujem viac ako dobre.
To ako si na to prišiel?
Veď ja ti tvoju "odbornosť" v potravinách neberiem. Nikde som predsa netvrdil, že sa orientuješ zle, a naviac sa bavíme o spôsobe nakupovania. Nakupovanie denné, verzus týždenné až mesačné.
------------------------
Tak sa upokoj. Naviac som tu už raz napísal, že sa o varení a jedení baviť nemienim.
Viem čo sa dá z čoho a ako uvariť.:) A že lepšie ako ty, tak na to sa môžeš bez pochýb spoľahnúť.
-----------------------------
Nechcem priamo reagovať na príspevok od lujza.j v ktorom napísala, že "jej chlap" má poháriky a vzťah k tomu čo robí, ale mohla by sa ho spýtať, na aké neskutočné množstvo spôsobov, je možné čo len taký hovädzí guláš uvariť. Aké jemnosti si jeho huba (v dobrom) vie vychutnať a pritom bežný konzument tú fajnovosť ani nepostrehne.
jar88
11.11.16,13:55
Ako čítam...... náš "Truhlík" zase vypotil riadnu chobotinu..... On ani nepostrehol, že na hraniciach s At málokedy (keď je akcia) nájdeš colníkov a colníčky. Ešte stále je v čase "reálneho socializmu".... Tušim sa mu zastavili hodinky, ale jeho šedá kôra o to rýchlejšie degeneruje....

To som tam dal špeciálne pre teba, ako návnadu na trolla.
Ty si zrejme nepostrehol, že ak sa zákonodarcovia môžu baviť o sviatočnom nákupe v zákone, tak sa pokojne môžu v budúcnosti baviť aj o colnom zákone? Ty asi nevieš, že tak ako nesmieš prepravovať tubu zubnej pasty v lietadle, môžu zakázať aj prepravu jogurtu bez povolenia cez inak voľnú hranicu?:D
vicktor
11.11.16,14:13
A zase sa potvrdilo, že Bratislavčania sú najmenší ľudia na svete :D. Napadalo trochu snehu (vraj 1-2cm) a už ho mali po krk :---:---

misoft, ved ty mavas dobre prispevky...
My tu mame dopravne kalamity aj v lete na suchej ceste.
misoft
11.11.16,14:25
misoft, ved ty mavas dobre prispevky...
My tu mame dopravne kalamity aj v lete na suchej ceste.
Tak v lete to bude tým lepkavým asfaltom....... aby turisti tak rýchlo z Bratislavy neodchádzali.....
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12039.gif
misoft
11.11.16,14:28
A teraz také malé upozornenie. Ak (nedaj bože) máte naplánovanú cestu na Ukrajinu - tak si zájdite chuť. Vyšné Nemecké i Ubľa budú nepriechodné - zablokované. Ukrajinci (vodiči) protestujú voči ukrajinskému nariadeniu.
jar88
11.11.16,14:35
misoft, ved ty mavas dobre prispevky...
My tu mame dopravne kalamity aj v lete na suchej ceste.
Tak v lete to bude tým lepkavým asfaltom....... aby turisti tak rýchlo z Bratislavy neodchádzali.....
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12039.gif
Teraz už asfalt v Bratislave nelepí.
To bolo za čias, keď ešte fungoval ten okruh SNP. Dokonca už ani na Hálkovej nelepí.
No a na Ukrajinu sa od nás nikto nechystá a východ to má stále zmapované. Tak že info o ničom.
------------------------
Ale neboj, ako príspevok sa to aj tak počíta. Česť práci.
Nandrolon
11.11.16,15:12
Ako čítam...... náš "Truhlík" zase vypotil riadnu chobotinu..... On ani nepostrehol, že na hraniciach s At málokedy (keď je akcia) nájdeš colníkov a colníčky. Ešte stále je v čase "reálneho socializmu".... Tušim sa mu zastavili hodinky, ale jeho šedá kôra o to rýchlejšie degeneruje....

To som tam dal špeciálne pre teba, ako návnadu na trolla.
Ty si zrejme nepostrehol, že ak sa zákonodarcovia môžu baviť o sviatočnom nákupe v zákone, tak sa pokojne môžu v budúcnosti baviť aj o colnom zákone? Ty asi nevieš, že tak ako nesmieš prepravovať tubu zubnej pasty v lietadle, môžu zakázať aj prepravu jogurtu bez povolenia cez inak voľnú hranicu?:D
:-)))))
Dnes som dokoncil stvorkolku. Makacka neskutocna, mal som na to dovolenku :-)
Luskal som svoje prispevky a zistil som, ze s retazami pod holym nebom stala od marca 2013 :-)
Este donastavujem a kapotujem. Takze clo moze byt, mam tu do CR niekolko tras po zelenej ciare :-)
bettylou
11.11.16,15:38
bettylou
11.11.16,16:18
Nandrolon
11.11.16,16:26
To museli uradovat jedine drogy, lebo inac sa to prieci ludskemu rozumu.
Žabinka
11.11.16,16:33
dnes som dostala balíček od lujzi, krásnu mydelničku.. ďakujem..:)
lujza.j
11.11.16,16:39
Zabka nerob budem sa pýrit:)
Žabinka
11.11.16,16:41
Zabka nerob budem sa pýrit:)
ale čoby si sa pýrila.. ak, tak len od hrdosti..;)
Žabinka
11.11.16,16:45
Zabka nerob budem sa pýrit:)
ale čoby si sa pýrila.. ak, tak len od hrdosti..;)
a zabudla som, aj to mydlo v nej je od lujzi.. šikovnica je to..
evuš
11.11.16,16:58
Zabka nerob budem sa pýrit:)

Luj, je nádherná, aj ja scem :D:D
buchač
11.11.16,17:02
Zabka nerob budem sa pýrit:)
Luj, je nádherná, aj ja scem :D:D

Očuj mladá...a čo sa tak postaviť do šóru...hááá ??? ;)
Žabinka
11.11.16,17:11
Zabka nerob budem sa pýrit:)
Luj, je nádherná, aj ja scem :D:D

Očuj mladá...a čo sa tak postaviť do šóru...hááá ??? ;)
no aha, ešte sa pobijú..:---:D:D;)
kukučka
11.11.16,18:00
Všimli ste si "ozdobených" markizákov? tss, tss
taiko
11.11.16,18:01
My máme podľa okolnosti aj také piatky, snažím sa mať upratané, povysávané, aby moja princeznička mohla odpočívať. Občas vybehneme trošku povandrovať. Dnes tu sedím a smútim na YT, ale som rada, že MP zažila majstra Cohena na koncerte v Prahe. Dnes ideme na obed, už mi práve poštárka doniesla dôchodok, slnko svieti, čo viac si želať.
eeeej veru, skoda majstra. Z niektorych pesniciek az mrazilo :( R.I.P.
Tweety
11.11.16,18:09
Zabka nerob budem sa pýrit:) Lui, tak nejako som vo svojej predstave videla tvoje mydelničky, nesklamala si, je parádna, vkusná. Patrí Ti moja poklona. Si šikulka.
buchač
11.11.16,18:11
Všimli ste si "ozdobených" markizákov? tss, tss
Myslíš ten kvet maku ?

Symbolom Dňa veteránov sa stal kvet vlčieho maku.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Deň_vojnových_veteránov

Nuž radšej pssst, psssst....;)
taiko
11.11.16,18:14
Zabka nerob budem sa pýrit:) Lui, tak nejako som vo svojej predstave videla tvoje mydelničky, nesklamala si, je parádna, vkusná. Patrí Ti moja poklona. Si šikulka.
s tym sa da len suhlasit :)
lujza.j
11.11.16,19:04
Zabka nerob budem sa pýrit:) Lui, tak nejako som vo svojej predstave videla tvoje mydelničky, nesklamala si, je parádna, vkusná. Patrí Ti moja poklona. Si šikulka.
Dakujem:)
korela
11.11.16,19:18
Popri všetkej hane sa mohol zmôcť aspoň na chabé poďakovanie Slovensku, inak by si pískal ako zbytok národa. Umelec ...
http://www.cas.sk/clanok/472812/kemka-dokoncuje-dom-preco-si-vybral-rakusko-drsne-slova-o-rodnej-krajine/
kukučka
11.11.16,19:40
Dvojaký meter, oslava emeriky, predtým sojuzu, slovenské odznaky som nevidela. A ten? Veď nie zadarmo pľuje, slniečkár. Vraj sto osobností, no prepytujem pekne.
Mária27
11.11.16,20:50
misoft
12.11.16,09:16
Ako čítam...... náš "Truhlík" zase vypotil riadnu chobotinu..... On ani nepostrehol, že na hraniciach s At málokedy (keď je akcia) nájdeš colníkov a colníčky. Ešte stále je v čase "reálneho socializmu".... Tušim sa mu zastavili hodinky, ale jeho šedá kôra o to rýchlejšie degeneruje....

To som tam dal špeciálne pre teba, ako návnadu na trolla.
Ty si zrejme nepostrehol, že ak sa zákonodarcovia môžu baviť o sviatočnom nákupe v zákone, tak sa pokojne môžu v budúcnosti baviť aj o colnom zákone? Ty asi nevieš, že tak ako nesmieš prepravovať tubu zubnej pasty v lietadle, môžu zakázať aj prepravu jogurtu bez povolenia cez inak voľnú hranicu?:D
Pokiaľ si náš "Truhlík nevšimol - reagujem na iného... A teraz odkaz pre "Truhlíka" - ja na teba zvysoka se*iem, mám ťa v Ignore, vidím len vtedy, ak iní hodia do komentov tvoju citáciu.

A okrem toho - tým trollom si akurát ty!
kukučka
13.11.16,20:10
Jáj, husličky z javora, veru potešil ma krásny koncert k jubileu Slovenského rozhlasu.
Kto nestihol poobede, môže si teraz na rádiu Pyramída vypočuť krásnu, historickú nahrávku skalickej svadby.
korela
13.11.16,20:20
Ani do srandičiek, ani do starostlivosti o psa, ani do ich príbehov ..., takže najskôr sem, veterinár a psí psychológ pobaví asi každého so svojimi príbehmi zo života, mňa áno. Prvý v poradí.

https://www.youtube.com/watch?v=UWOq_T_L9z0
korela
13.11.16,20:47
Desenského spomenul v rozhovore, ten pri prevýchove s niektorými agresívnymi jedincami spravil krátky proces.


http://zdarsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/20111110-ji-psi-psycholog-celi-obvineni-ecd2.html
BXLmiami
14.11.16,07:32
Ten cirkus okolo Trumpa ma už statočne otravuje,vyzerá ako keby sa šiel zrutiť svet.
jar88
14.11.16,08:01
Ten cirkus okolo Trumpa ma už statočne otravuje,vyzerá ako keby sa šiel zrutiť svet.
Svet sa určite nezrúti, len sa trošku zmení. Dokonca ani ten náš sa celkom nezrúti, ale nejaké tie trhlinky určite vzniknú. Určite nebude dohoda TTIP a ak aj nejaká príde, určite nebude pre nás taká výhodná, ako tá navrhovaná za Obamu.
BXLmiami
14.11.16,08:10
Zmena je život.
jar88
14.11.16,08:19
Zmena je život.

A možno budeme mať aj Medicare.;)
Možno aj niečo v podobe Medicaid.
kukučka
14.11.16,09:18
Pamätáte si Sexmisiu? Tuším si ju poliaci zvolili za najlepšiu komédiu. Keď čítam Pietruchovú a jej americké kamošky, veru mi nie je do smiechu. Dúfam, že Trump sa dožije inaugurácie.
Citácia
Zrůdný plán Hillary Clintonové

Z potratových plánů Clintonové běhal mráz po zádech. Nijak se jimi netajila, jen zanikly v mediální štvanici pořádané na Trumpa. Clintonová byla 1) zuřivou propagátorkou možnosti umělého potratu dokonce těsně před porodem (třeba i v devátém měsíci těhotenství). 2) Prosazovala, aby umělý potrat nebyl ojedinělý, ale zcela běžný, aby se stal "přirozenou" součástí života žen. 3) Chtěla, aby za tyto vraždy dětí platili daňoví poplatníci.

Tento doslova vražedný záměr mohl být naplněn - kdyby Clintonová vyhrála volby. Voliči tak možná rozhodli o životech miliónů dosud nenarozených dětí.

"Pro všechny, ženy, které nebudou volit Hillary Clintonovou, je připraveno místo v pekle," nechala se slyšet před volbami bývalá ministryně zahraničí Madeleine Albrightová, jedna z těch, která připravovala "dětskou popravčí revoluci" ze zákulisí Demokratické strany.
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2784-jedno-z-neviditelnych-vitezstvi-trump-vyhlasil-valku-vrazdeni-nevinatek-feministky-v-panice-55-milionu-utajenych-mrtvych-na-ceste-do-pekel-pocina-revoluce-take-uvnitr-demokraticke-strany.htm
korela
14.11.16,09:36
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepredstavitelne-skutocnostou--Obchodnici-ziadaju-zatvorenie-predajni-na-15-dni-v-roku
Tych co maju problem so zatvorenim obch.v nedelu by som dala hned facku.....
Minule v tv....dochodkyna....aky problem by mala...keby bolo zavrete v nedelu....hned by som jej bola jednu pacla...nech sa prebere.....
hej, to som videla.. teta dôchodkyňa ma riadne prekvapila jej názorom.. a to väčšinu života žila v dobe, keď v nedeľu boli obchody zatvorené.. sobota 13,00 a padla..
Ja som tiež za stíšenú atmosféru počas víkendov, ale pokiaľ má dôchodkyňa doslova pod nosom nejaký vhodný obchod a zdravie jej slúži, tak sa jej oplatí do toho obchodu skočiť aj denne, ved mnohí si vypínajú v zime chladničky, na WC majú šetriaci program at´d. Ak poplatí poplatky za byt, lieky, majú čo robiť a nie jeden. Pri takomto režime vyhodí min. potravín, ak vôbec.
hmmm a potom si kupi deku od smejdov za 250EUR.
Vychádzam z toho, že to mal byť zrejme pokus o vtip.
Tieto riadky však už nie. Prišlo mi mailom.
Parlament mal už dávno prejsť výplachom čriev.

https://dennikn.sk/blog/neuveritelne-historky-na-den-maju-88-centov-peso-prejdu-34-kilometrov/?ref=top prva cast

https://dennikn.sk/blog/otvoreny-list-a-buducnost-matky-siestich-deti-ktorej-ste-pomohli/?ref=top druha cast
Žabinka
14.11.16,13:00
mňa v nedeľu veľmi potešil, a hlavne dojal, program na stv2 Moja diagnóza - Krehké deti, zaoberajúci sa predčasne narodenými detičkami, a starostlivosťou o ne..
https://www.youtube.com/watch?v=lo0ZUlt85R8
pavol54
14.11.16,14:01
Pamätáte si Sexmisiu? Tuším si ju poliaci zvolili za najlepšiu komédiu. Keď čítam Pietruchovú a jej americké kamošky, veru mi nie je do smiechu. Dúfam, že Trump sa dožije inaugurácie.
Citácia
Zrůdný plán Hillary Clintonové

Z potratových plánů Clintonové běhal mráz po zádech. Nijak se jimi netajila, jen zanikly v mediální štvanici pořádané na Trumpa. Clintonová byla 1) zuřivou propagátorkou možnosti umělého potratu dokonce těsně před porodem (třeba i v devátém měsíci těhotenství). 2) Prosazovala, aby umělý potrat nebyl ojedinělý, ale zcela běžný, aby se stal "přirozenou" součástí života žen. 3) Chtěla, aby za tyto vraždy dětí platili daňoví poplatníci.

Tento doslova vražedný záměr mohl být naplněn - kdyby Clintonová vyhrála volby. Voliči tak možná rozhodli o životech miliónů dosud nenarozených dětí.

"Pro všechny, ženy, které nebudou volit Hillary Clintonovou, je připraveno místo v pekle," nechala se slyšet před volbami bývalá ministryně zahraničí Madeleine Albrightová, jedna z těch, která připravovala "dětskou popravčí revoluci" ze zákulisí Demokratické strany.
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2784-jedno-z-neviditelnych-vitezstvi-trump-vyhlasil-valku-vrazdeni-nevinatek-feministky-v-panice-55-milionu-utajenych-mrtvych-na-ceste-do-pekel-pocina-revoluce-take-uvnitr-demokraticke-strany.htm
čerstvé správy Slovensko 1 : Hitlary Klintovnová podal žiadosť o rozvod
KoxXxo
14.11.16,18:37
čerstvé správy Slovensko 1 : Hitlary Klintovnová podal žiadosť o rozvod
hoaks
taiko
15.11.16,06:52
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepredstavitelne-skutocnostou--Obchodnici-ziadaju-zatvorenie-predajni-na-15-dni-v-roku
Tych co maju problem so zatvorenim obch.v nedelu by som dala hned facku.....
Minule v tv....dochodkyna....aky problem by mala...keby bolo zavrete v nedelu....hned by som jej bola jednu pacla...nech sa prebere.....
hej, to som videla.. teta dôchodkyňa ma riadne prekvapila jej názorom.. a to väčšinu života žila v dobe, keď v nedeľu boli obchody zatvorené.. sobota 13,00 a padla..
Ja som tiež za stíšenú atmosféru počas víkendov, ale pokiaľ má dôchodkyňa doslova pod nosom nejaký vhodný obchod a zdravie jej slúži, tak sa jej oplatí do toho obchodu skočiť aj denne, ved mnohí si vypínajú v zime chladničky, na WC majú šetriaci program at´d. Ak poplatí poplatky za byt, lieky, majú čo robiť a nie jeden. Pri takomto režime vyhodí min. potravín, ak vôbec.
hmmm a potom si kupi deku od smejdov za 250EUR.
Vychádzam z toho, že to mal byť zrejme pokus o vtip.
Tieto riadky však už nie. Prišlo mi mailom.
Parlament mal už dávno prejsť výplachom čriev.

https://dennikn.sk/blog/neuveritelne-historky-na-den-maju-88-centov-peso-prejdu-34-kilometrov/?ref=top prva cast

https://dennikn.sk/blog/otvoreny-list-a-buducnost-matky-siestich-deti-ktorej-ste-pomohli/?ref=top druha cast
Korela to nebol pokus o vtip, skor take trpke konstatovanie, maximalne taky maly smiech cez velke slzy.
tie linky co si pridala su super, svetlo na konci tunela. Aj ked si myslim, ze ludi co pomahaju je veeeela. A to je dobre. Len nie o vsetkych sa pise. A to je mozno tiez dobre.
pavol54
15.11.16,07:03
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepredstavitelne-skutocnostou--Obchodnici-ziadaju-zatvorenie-predajni-na-15-dni-v-roku
Tych co maju problem so zatvorenim obch.v nedelu by som dala hned facku.....
Minule v tv....dochodkyna....aky problem by mala...keby bolo zavrete v nedelu....hned by som jej bola jednu pacla...nech sa prebere.....
hej, to som videla.. teta dôchodkyňa ma riadne prekvapila jej názorom.. a to väčšinu života žila v dobe, keď v nedeľu boli obchody zatvorené.. sobota 13,00 a padla..
Ja som tiež za stíšenú atmosféru počas víkendov, ale pokiaľ má dôchodkyňa doslova pod nosom nejaký vhodný obchod a zdravie jej slúži, tak sa jej oplatí do toho obchodu skočiť aj denne, ved mnohí si vypínajú v zime chladničky, na WC majú šetriaci program at´d. Ak poplatí poplatky za byt, lieky, majú čo robiť a nie jeden. Pri takomto režime vyhodí min. potravín, ak vôbec.
hmmm a potom si kupi deku od smejdov za 250EUR.
Vychádzam z toho, že to mal byť zrejme pokus o vtip.
Tieto riadky však už nie. Prišlo mi mailom.
Parlament mal už dávno prejsť výplachom čriev.

https://dennikn.sk/blog/neuveritelne-historky-na-den-maju-88-centov-peso-prejdu-34-kilometrov/?ref=top prva cast

https://dennikn.sk/blog/otvoreny-list-a-buducnost-matky-siestich-deti-ktorej-ste-pomohli/?ref=top druha cast
Korela to nebol pokus o vtip, skor take trpke konstatovanie, maximalne taky maly smiech cez velke slzy.
tie linky co si pridala su super, svetlo na konci tunela. Aj ked si myslim, ze ludi co pomahaju je veeeela. A to je dobre. Len nie o vsetkych sa pise. A to je mozno tiez dobre.
Navrhujem : 2% HDP NA ZBROJENIE
prijmy zamestnancom ako v celej EU
podpory v nezamestnaní v rovnakej výške vzhľadom k HDP
na zdravotníctvo a školstvo rovnaké percento z HDP ako v EU
pavol54
15.11.16,07:04
čerstvé správy Slovensko 1 : Hitlary Klintovnová podal žiadosť o rozvod
hoaks
Počúva rádio Slovensko 1 len som tlmočil čo som počul