buchač
28.11.16,20:45
Hm...pospomínané verbálne - neverbálne prejavy mladej diplomatičky až do het.
Niekto vzdelaný tu dáva svoj názor pohľadu z očí do očí....že mladá sa vyhýbala očnému kontaktu...blá, blá...

Kuwa, šak podľa najnovšieho výzkumu je Evička autistka. ;) :D :D :D
http://primar-beta.sme.sk/c/8277737/vedci-zistili-preco-autisticke-deti-nehladia-do-oci.html

P.S.:
...ááále, radšej nie...niekto by sa zasa urazil. :cool:
afrikánka
28.11.16,20:04
Autizmus postihuje chlapcov, dievčatá menej....ale aj to by bolo vysvetlenie, prečo sa dala zatiahnuť do tejto účelne smerovanej kauzy....:D:D:D
evuš
29.11.16,05:39
Kto je Evička? :rolleyes::D:D:D

Jaj, Oliw ja som tiež Eva a dobre som sa na Vás zrána pobavila.....:D:D;)
taiko
29.11.16,05:58
Pacilo dnes
Citat z jednej diskusie: „Štyri živly, ktoré lomcujú Slovákom: Neprajnosť, nenávisť, hlúposť a vlastná neschopnosť. "
Poznáš vo svojom okolí niekoho konkrétneho? Pretože čím viac sa ide do všeobecností, tým jednoduchšie vznikajú bludy. Už to použitie slova lomcovať je dosť výpovedné. Tipovala by som to na výrok človeka plného nenávisti k Slovensku.
Ja som dnes chcela tiež vybrať jednu celú diskusiu zo záp. periodika, radšej som si to rozmyslela, išlo o článok o Ficovi.
eej veru poznam. Aj tu na porade sa vyskytuju. Chapem, ale naco narazas. A pravdu mas, nemalo by sa zovseobecnovat. Ale ked mne sa to videlo take priznacne, neviem si pomoct.
Napr diskusia tom nasom lietajucom aute, alebo diskusie na temu mladych vynimocnych ludi, vracajucich na na SK pomoct, alebo diskusia k onej mladej babe, co Lajcakove karty odkryla atd atd
Tak ako Suchánek, čo bol vyšachovaný z vreckového za nákup najdrahšieho CT tak opľul kdekoho a nakoniec sa nič nepotvrdilo, Po skončení prípadu by mala otvoriť detektívnu kanceláriu, všetko by ihneď vyšetrila odhalila, ušetrili by sme na policajnom zbore a tisícky ľudí by nemuseli žiť z 330 eur mesačne
myslis, ze ta baba bola z cohosi vysachovana a preto poukazala na nepravosti ? Ta moznost by tu bola, len mi potom pridu nelogicke, nejasne, chaoticke, klamlive, rozporuplne az hystericke reakcie zucastnenych. Vsak keby baba nevravela pravdu, tak by to malo byt velmi lahko dokazatelne.
Ak najprv nastúpi Urválek a až potom sa dokazuje čo je pravda a čo nie, tak je problém . Ja ju nehájim mne je to putňa, ale stalo sa zvykom že sa objaví kauza, hneď je tu plno sudcov a prokurátorov a títo ak sa to začne vyvracať tak už po odsúdení hovoria však nechajme nech sa vyšetrí že to tak nie nemalo by to byť tak že najprv sa objavia všetky dôkazy(nie pseudo dôkazy) a potom vynášať rozsudky?
Hmmm, mam problem porozumiet prispevku, lebo mi tam chybaju ciarky a bodky. Ale ak som ho spravne pochopil, tak to co pises v zavere by fungovalo v normalnej spolocnosti, kde je aka-taka zaruka, ze sa nieco naozaj vystetri a ze bude niekto potrestany. U nas si taky pripad nepamatam, aby sa nejaka kauza zdarne vysetrila a vinnici boli potrestani. Okrem toho, ona baba nikoho nesudila, ani neobvinovala. Iba vyslovila podozrenia a pochybnosti. MZV nechce nic povedat, zatlka, nechcu zverejnit zmluvy. Nuz sa potom nedivme, ze vznika priestor na dohady a platforma pre samozvanych sudcov, co sa chcu na kauze prizivit.
jar88
29.11.16,07:08
............................

P.S. povedala, ze sa dostala pracovat na ministerstvo v roku 2015. Poznam procesy prijimania do verejnej spravy, iste vyhrala "transparentne" a "objektivne" vyberove konanie.
Nechcem rýpať, ale musím.... Bola si pri tom? Bola si vo "vyberovej" komisii?
Tak prosím ťa, nesúď.
A dal by som krk na to, že ak by si TY bola v jej koži, vedľa teba samý politik (osoby nedotknuteľné) a TY len taký malý človiečik, ktorého môže ktokoľvek okríknuť - tak by si si asi 100x rozmyslela, čo robiť. A potom vystúpiť pred kamerami, pred novinármi (teda podľa R.F antislovenskými prostitútkami) a v svetle svetiel odpovedať na otázky, hľadať vhodné slová... Tiež by si vyzerala vyplašene a iná osoba - podobná tebe, by na fóre hneď napísala, že si to vymyslela, pretože nehovorí zreteľne a bez prestávky (ako verklík - ako poslanci - stále jedno a to isté).
V tomto prípade ti JA dávam mínus.


Ak by si si precital moj prispevok poriadne - dokonca, docital by si sa, ze som napisala, ze netvrdim, ze klame!!.



"Ja som skor sledovala jej neverbalne prejavy.. Napr. bez pohladu priamo " do oci" zucasnenych a pod.... Myslim, ze tiez ma maslo na hlave. Alebo je nieci "predvoj". Ale netvrdim, ze klame."



Mne je to v podstate jedno, co som napisala o jej neverbalnych prejavoch plati. Tym koncim tuto debatu!.
MÝTUS Č. 4
KLAMÁRI NEUDRŽUJÚ OČNÝ KONTAKT.
Ach, jeden z ďalších originálnych mýtov neverbálnej komunikácie. Ak by to bola pravda, potom by sme nepotrebovali rozsiahle školenia, polygraf, alebo iné ozdobné testy. Nie, bohužiaľ klamári sú zvyčajne odborníci na udržiavanie očného kontaktu s ľuďmi. Majú tendenciu nadviazať očný kontakt cielene „Prisahám, že vám hovorím pravdu“. Na druhej strane človek, ktorý sa vyhýba očnému kontaktu – to hneď neznamená, že klame. Môže ísť o toho najúprimnejšieho človeka, ktorý je plachý a bojazlivý.

MÝTUS Č. 5
ĎALŠÍ MÝTUS SÚ OČNÉ REPREZENTÁCIE.
Prednedávnom sa mi na školení stalo, že sa jedna klientka odvolala práve na túto techniku z neurolingvistického programovania NLP, ktorá jej umožní zistiť, kedy jej niekto klame. To, že sa niekto pozrie hore a doprava neznamená, že si hneď vymýšľa, alebo klame. Pri detekcii klamstva alebo odhalenia zlých úmyslov je zastúpených oveľa viacej faktorov ako len sledovanie očných pohybov. Tiež je to mýtus starej školy neverbálnej komunikácie a reči tela, ktorý odštartovali začiatky NLP ako kancelársku klebetu.
alaya1
29.11.16,08:20
ak nieco citujes, mal by si uviest zdroj......ci su to tvoje tvrdenia?

Nasla som cez google stranku odkial si to cerpal- poviem ti, ze pri kliknuti na kontakt mi pocitac hlasil virus na stranke. Je to nic nehovoriaca stranka.
http://neverbalna-komunikacia.eu/

Pripajam aj text z MS SR, kde sa da vela zaujimaveho docitat, obohati to poznanie aj laika.
alaya1
29.11.16,08:24
Co ma rozculilo !!

Opat som mala vymazany prispevok, ktory patril do tejto temy, nakolko sa tykal toho, ze ma to rozculilo!.

"Odpoviem na SS tu v tejto teme. Nezasluzi si inu reakciu.

Netusim, na zaklade akej dedukcie som zaradena k privrzencom strany SMER a patricne mi bolo v SS vysvetlenme, kde patrim.

Opakujem este raz - politika ma nezaujima.

Napisala som k teme svoj postoj z pozicie svojho zamerania. A je ubohe, ak nieto nedokaze prijat nazor ineho a realizuje sa aj takouto formou .

Napisala som aj, ze netvrtim, ze ta slecna klame!!!.


SS som vymazala, ine jej ani neprinalezi.".
buchač
29.11.16,08:33
Co ma rozculilo !!

Opat som mala vymazany prispevok, ktory patril do tejto temy, nakolko sa tykal toho, ze ma to rozculilo!.

"Odpoviem na SS tu v tejto teme. Nezasluzi si inu reakciu.

Netusim, na zaklade akej dedukcie som zaradena k privrzencom strany SMER a patricne mi bolo v SS vysvetlenme, kde patrim.

Opakujem este raz - politika ma nezaujima.

Napisala som k teme svoj postoj z pozicie svojho zamerania. A je ubohe, ak nieto nedokaze prijat nazor ineho a realizuje sa aj takouto formou .

Napisala som aj, ze netvrtim, ze ta slecna klame!!!.


SS som vymazala, ine jej ani neprinalezi.".

...a teraz buď za čáju.
Nemudruj zbytočne...radšej daj pôvodcu tej SS.
Ja som rozhodne frajer, lebo ja som Ti ju nepísal.
-----------------------------
Ale súhlasím so zvýrazneným...LEN so zvýrazneným. Takže vystáva otázka, že prečo nedokážeš prijať názor iných ( na mňa sa vyser).
alaya1
29.11.16,08:39
Založila detský mobilný hospic: Prežiť vlastné dieťa je najhoršie

http://www.aktuality.sk/clanok/381231/zalozila-detsky-mobilny-hospic-prezit-vlastne-dieta-je-najhorsie/
korela
29.11.16,10:35
Pacilo dnes
Citat z jednej diskusie: „Štyri živly, ktoré lomcujú Slovákom: Neprajnosť, nenávisť, hlúposť a vlastná neschopnosť. "
Poznáš vo svojom okolí niekoho konkrétneho? Pretože čím viac sa ide do všeobecností, tým jednoduchšie vznikajú bludy. Už to použitie slova lomcovať je dosť výpovedné. Tipovala by som to na výrok človeka plného nenávisti k Slovensku.
Ja som dnes chcela tiež vybrať jednu celú diskusiu zo záp. periodika, radšej som si to rozmyslela, išlo o článok o Ficovi.
eej veru poznam. Aj tu na porade sa vyskytuju. Chapem, ale naco narazas. A pravdu mas, nemalo by sa zovseobecnovat. Ale ked mne sa to videlo take priznacne, neviem si pomoct.
Napr diskusia tom nasom lietajucom aute, alebo diskusie na temu mladych vynimocnych ludi, vracajucich na na SK pomoct, alebo diskusia k onej mladej babe, co Lajcakove karty odkryla atd atd

Taiko, prepáč, ale musím. Keby si nepracoval vonku, tak ti poviem, že ak sa s daným prirovnaním stotožňuješ, tak trp medzi nimi. Keďže si vonku, tak až toľko utrpenia znášať každodenne nemusíš. Ja niektoré javy v spoločnosti dosť ťažko znášam, a žijem tu. A nielen ja. Uvidíme dokedy a na akej ploche a pod kým.
K očividnej nenávisti asi iba toľko, že moje detstvo bolo sprevádzané nápismi po plotoch a stenách buta tót a kosoštvorce. Neskôr už iba kosoštvorce, a myslím, že už sa vyskytujú oproti minulosti minimálne. A teraz čo alebo aj vtedy?
Dôležité je to, čo je zaznamenané v kronikách a histórii, ako po plotoch. Kto sa stretáva v diskusiách? Zmes.
Ešte v 19. st. mal každý európsky národ prezývku alebo jednovetnú charakteristiku. Vtedy boli ešte uverejniteľné aj v tlači na rozdiel od dneška. A môžem ti povedať, že sa Slováci nemuseli pri ich čítaní zahrabávať pod zem, boli aj horšie prirovnania. A poriadne výstižné. Veď sme stále v takej milej malej Európe. Nič sa nezmenilo.
korela
29.11.16,10:38
Ešte ma zaujala tá vlastná neschopnosť. :rolleyes: Čo s ňou? Ako si to vykladáš?
buchač
29.11.16,10:42
Taiko, prepáč, ale musím. Keby si nepracoval vonku, tak ti poviem, že ak sa s daným prirovnaním stotožňuješ, tak trp medzi nimi. Keďže si vonku, tak až toľko utrpenia znášať každodenne nemusíš.

Pracujú vonku, chvália zahraničie, domov je im cudzí, hania ho....

Ale zaujímavé, že zadarmiko vyštudovali...
Ale zaujímavé je, že ak dostanú chrípku, tak sadnú na lietadlo a hajde k tým našim (lajdáckym) lekárom a naše lacné lieky a možnosti využívať...
Janiela
29.11.16,11:05
Taiko, prepáč, ale musím. Keby si nepracoval vonku, tak ti poviem, že ak sa s daným prirovnaním stotožňuješ, tak trp medzi nimi. Keďže si vonku, tak až toľko utrpenia znášať každodenne nemusíš.

Pracujú vonku, chvália zahraničie, domov je im cudzí, hania ho....

Ale zaujímavé, že zadarmiko vyštudovali...
Ale zaujímavé je, že ak dostanú chrípku, tak sadnú na lietadlo a hajde k tým našim (lajdáckym) lekárom a naše lacné lieky a možnosti využívať...
Tak tak. Podaktorí zoberú voľno a prídu pre nové zuby, alebo zregenerovať na masážach a elektroliečbach predpísaných od ortopéda a podobne. Cucajú nás všetkých. :)
lujza.j
29.11.16,11:13
Buchi moj chlap iba hajde za svojim mechanikom s autom:--- vtedy ked bol het
zubky ,lieky pekne v De....ked mu tu na sk...museli v case dov.robit gastroskopiu.....s tym,ze si to sk vyuctuje od De....rit palovu.....po nejakom case-dlhom pytali keš.....
korela
29.11.16,11:15
Mňa dnes v noci po polnoci pobavilo. Išla som vybrať poštu zo schránky, vyšla som von za bránku a predo mnou psisko. Milujem týchto nočne vypustených psov. Tak som cúvla pre istotu späť, a v tom zbadal môjho min. 5x menšieho psa a chudák namiesto štekotu rovno nahodil fistulu. No horor reakcia. Tej som sa zasa zľakla ja. Akoby ho auto prešlo. Prchal ďalej aj s ňou, neviem či sa vyľakal momentu prekvapenia alebo mňa. :-) Ale aspoň nebol agresívny.
misoft
29.11.16,11:19
Tak tak. Podaktorí zoberú voľno a prídu pre nové zuby, alebo zregenerovať na masážach a elektroliečbach predpísaných od ortopéda a podobne. Cucajú nás všetkých. :)
...a to si ešte pochvaľujú, ako tu u nás lacno, ako príjemne, lebo doma by za to zaplatili 3-5x viac..... a keď srdciar potrebuje liek, ktorý ho drží pri živote, musí absolvovať často aj KMM...
korela
29.11.16,11:22
Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
misoft
29.11.16,11:35
Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
Tak v tom ti asi ilúzie vezmem. Žiadna stredná trieda tu neexistuje (už sa o tom inde - nie tu - písalo). A tí čo "prídu", sa podľa toho, ako sú na tom, zaradia do vyššej triedy (lebo má konexie, má prachy), alebo spadne do dolnej (chudobnej) triedy - lebo nezoženie prácu a vystojí si rad na úrade.....
korela
29.11.16,11:36
"P.S. povedala, ze sa dostala pracovat na ministerstvo v roku 2015. Poznam procesy prijimania do verejnej spravy, iste vyhrala "transparentne" a "objektivne" vyberove konanie."

Tak tu by som musela dať súhlas aj najväčšiemu nepriateľovi. Netvrdím, že takto získala miesto aj Hlávková.
Stačí si spomenúť ako sa kedysi robili konkurzy na miesta a kto ich vyhrával. To tu tiež bolo vždy a zrejme ešte aj trochu bude, ak tento cyklus čo najskôr nezastavia čisté duše nastupujúcej mládeže.
Osobne poznám prípad, kedy sa uchádzačovi o miesto riaditeľa podniku, dnes už pozícia gen. riaditeľa, poskytol čas navyše plus cca 15 - 30 min., nakoľko mu zohľadnili, neviem na základe čoho, že ide o nerozhodný typ človeka. Tak ten nech riadi svoju domácnosť a nie firmu. Aj to miesto dostal, zamestnancov privádzal do šialenstva.
Rozhodujú tričká, dopredu dohodnuté rovnako ako kedysi a nie vedomosti a prax. Netuším, o čom sa tu priete.
korela
29.11.16,11:39
Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
Tak v tom ti asi ilúzie vezmem. Žiadna stredná trieda tu neexistuje (už sa o tom inde - nie tu - písalo). A tí čo "prídu", sa podľa toho, ako sú na tom, zaradia do vyššej triedy (lebo má konexie, má prachy), alebo spadne do dolnej (chudobnej) triedy - lebo nezoženie prácu a vystojí si rad na úrade.....
Prečo, môžu si založiť vlastné fy, budú mať kapitál, šikovnejší bez úverov.
misoft
29.11.16,11:41
Prečo, môžu si založiť vlastné fy, budú mať kapitál, šikovnejší bez úverov.
Ale to už sa počíta do vyššej triedy - má VLASTNÚ firmu - pozor, živnostníci nie sú ani vyššia trieda, ani stredná trieda - tí majú často problémy s tým, aby im napr. také firmy zaplatili a sú prakticky na kraji úpadku, chudoby.
Oliwa
29.11.16,12:06
"P.S. povedala, ze sa dostala pracovat na ministerstvo v roku 2015. Poznam procesy prijimania do verejnej spravy, iste vyhrala "transparentne" a "objektivne" vyberove konanie."

Tak tu by som musela dať súhlas aj najväčšiemu nepriateľovi. Netvrdím, že takto získala miesto aj Hlávková.
Stačí si spomenúť ako sa kedysi robili konkurzy na miesta a kto ich vyhrával. To tu tiež bolo vždy a zrejme ešte aj trochu bude, ak tento cyklus čo najskôr nezastavia čisté duše nastupujúcej mládeže.
Osobne poznám prípad, kedy sa uchádzačovi o miesto riaditeľa podniku, dnes už pozícia gen. riaditeľa, poskytol čas navyše plus cca 15 - 30 min., nakoľko mu zohľadnili, neviem na základe čoho, že ide o nerozhodný typ človeka. Tak ten nech riadi svoju domácnosť a nie firmu. Aj to miesto dostal, zamestnancov privádzal do šialenstva.
Rozhodujú tričká, dopredu dohodnuté rovnako ako kedysi a nie vedomosti a prax. Netuším, o čom sa tu priete.
Pre tých, ktorí možno ešte nikdy nepočuli o Linkedine, o Leafe alebo o tom, že "kedysi" neznamená automaticky dnes... a to je na tom to najsmutnejšie, že aj ľudia, ktorí sami seba považujú za vzdelaných, inteligentných, sčítaných, scestovaných a rozhľadených, neveria už ničomu a nikomu... ani našim vlastným deťom...
https://sk.linkedin.com/in/zuzana-hlavkova-8ba91151
http://www.leaf.sk/
https://dennikn.sk/617387/odporucil-hlavkovu-na-ministerstvo-mladi-ludia-maju-obrovsky-zaujem-robit-pre-stat/
Janiela
29.11.16,12:10
Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
Tak v tom ti asi ilúzie vezmem. Žiadna stredná trieda tu neexistuje (už sa o tom inde - nie tu - písalo). A tí čo "prídu", sa podľa toho, ako sú na tom, zaradia do vyššej triedy (lebo má konexie, má prachy), alebo spadne do dolnej (chudobnej) triedy - lebo nezoženie prácu a vystojí si rad na úrade.....
Prečo, môžu si založiť vlastné fy, budú mať kapitál, šikovnejší bez úverov.

Ak nie je kúpna sila, môžu byť neviem ako šikovní, akurát o ten kapitál prídu. :).
Ja som si založila vlastnú firmu pred viac rokmi, teraz by som to už nespravila, pretože by som tú byrokraciu neuniesla. A nielen byrokraciu.
bjuty smis
29.11.16,12:35
Zuzana získala odporúčanie pre prácu na ministerstve od neziskovky LEAF, ktorá sa snaží slovenských absolventov prestížnych zahraničných škôl prilákať späť na Slovensko. „Zuzanu sme odporúčali ako veľmi silnú kandidátku. Prešla našim výberovým procesom, má výborné školy a okrem slovenčiny hovorí plynule štyrmi svetovými jazykmi. Po úvodných mesiacoch si vždy od zamestnávateľov pýtame spätnú väzbu na nami odporučených kandidátov. Ministerstvo ju hodnotilo ako vynikajúcu zamestnankyňu a s jej prácou bolo spokojné,” povedal nám Michal Kovács z LEAF....


ale nejaké dedinská psycholožka pozná procesy...........
bjuty smis
29.11.16,12:43
tu je jej hodnotenie samotným ministerstvom....
http://u.smedata.sk/blog/article/4/43/439404/439404_article_photo_hodnotenie-prace-zuzany-ministerstvom-zahranicnych-veci_900x.png?r=05e
afrikánka
29.11.16,12:47
Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
Ak je niekto vonku a podarí sa mu dostať do strednej triedy, tak ťažko sa vráti...iba ak by bol naivný, alebo "vlastenec", čo ja takého nepoznám. Ale poznám mladých, ktorí sa aj vrátili a pokúsili sa s malým kapitálom niečo podniknúť. Zakrátko precitli, vrátili sa naspäť do zahraničia. Ináč, ak raz niekto opustí rodnú zem, nadosmrti zostáva rozdvojeným, má síce adresu, ale srdcom zostáva bez pevného určenia, kde vlastne patrí.:mee:
Ing. Ľubomír Janoška
29.11.16,12:50
Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
Tak v tom ti asi ilúzie vezmem. Žiadna stredná trieda tu neexistuje (už sa o tom inde - nie tu - písalo). A tí čo "prídu", sa podľa toho, ako sú na tom, zaradia do vyššej triedy (lebo má konexie, má prachy), alebo spadne do dolnej (chudobnej) triedy - lebo nezoženie prácu a vystojí si rad na úrade.....
Prečo, môžu si založiť vlastné fy, budú mať kapitál, šikovnejší bez úverov.
Sorry, ale nevieš o čom hovoríš. Nestačí firmu založiť. Pokiaľ nebežíš na úplatkoch, tak každý deň ju musíš držať nad vodou.
jar88
29.11.16,13:08
"P.S. povedala, ze sa dostala pracovat na ministerstvo v roku 2015. Poznam procesy prijimania do verejnej spravy, iste vyhrala "transparentne" a "objektivne" vyberove konanie."

Tak tu by som musela dať súhlas aj najväčšiemu nepriateľovi. Netvrdím, že takto získala miesto aj Hlávková.
Stačí si spomenúť ako sa kedysi robili konkurzy na miesta a kto ich vyhrával. To tu tiež bolo vždy a zrejme ešte aj trochu bude, ak tento cyklus čo najskôr nezastavia čisté duše nastupujúcej mládeže.
Osobne poznám prípad, kedy sa uchádzačovi o miesto riaditeľa podniku, dnes už pozícia gen. riaditeľa, poskytol čas navyše plus cca 15 - 30 min., nakoľko mu zohľadnili, neviem na základe čoho, že ide o nerozhodný typ človeka. Tak ten nech riadi svoju domácnosť a nie firmu. Aj to miesto dostal, zamestnancov privádzal do šialenstva.
Rozhodujú tričká, dopredu dohodnuté rovnako ako kedysi a nie vedomosti a prax. Netuším, o čom sa tu priete.

Ešte pred rokom dvomi, by som jej dal aj ja za pravdu, ale už to tak nieje. Neviem s určitosťou prečo, ale napríklad pred rokom moja dcéra dala na menovanom ministerstve výpoveď a odišla.
Pritom sa tam dostala cez známeho a bez výberového konania.:)
Ale.
Ten známy ju sám oslovil, že potrebujú ľudí a nevedia ich nikde zohnať. Nuž nechala sa nahovoriť, ale vydržala to tam so zaťatými zubami len osem mesiacov. Vraj až tam pochopila, aké je to neskutočné blbákovo a prečo ju tam lanáril. Veľa zamestnancov po známosti, ale bez potrebných schopností a predsa nejaká tá robota tam je a niekto ju musí vedieť urobiť.
Neskôr som sa jej pýtal, čo to malo znamenať a prečo to vôbec podstupovala. Čo si od takej roboty vôbec sľubovala?
Dostal som jednoduchú odpoveď. získala tam kontakty, postupy a užitočné známosti.:)
buchač
29.11.16,13:31
Ešte pred rokom dvomi, by som jej dal aj ja za pravdu, ale už to tak nieje. Neviem s určitosťou prečo, ale napríklad pred rokom moja dcéra dala na menovanom ministerstve výpoveď a odišla.
Pritom sa tam dostala cez známeho a bez výberového konania.:)
Ale.
Ten známy ju sám oslovil, že potrebujú ľudí a nevedia ich nikde zohnať. Nuž nechala sa nahovoriť, ale vydržala to tam so zaťatými zubami len osem mesiacov. Vraj až tam pochopila, aké je to neskutočné blbákovo a prečo ju tam lanáril. Veľa zamestnancov po známosti, ale bez potrebných schopností a predsa nejaká tá robota tam je a niekto ju musí vedieť urobiť.
Neskôr som sa jej pýtal, čo to malo znamenať a prečo to vôbec podstupovala. Čo si od takej roboty vôbec sľubovala?
Dostal som jednoduchú odpoveď. získala tam kontakty, postupy a užitočné známosti.:)
Ty sa vlastne aj čítaš ???

P.S.:
Ale aspoň dcéra dostala rozum...nepotatila sa...;) :D :D :D
korela
29.11.16,13:42
ale nejaké dedinská psycholožka pozná procesy...........
Čo vieš, možno má vlastnú skúsenosť a tá je neprenosná.
korela
29.11.16,13:44
Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
Tak v tom ti asi ilúzie vezmem. Žiadna stredná trieda tu neexistuje (už sa o tom inde - nie tu - písalo). A tí čo "prídu", sa podľa toho, ako sú na tom, zaradia do vyššej triedy (lebo má konexie, má prachy), alebo spadne do dolnej (chudobnej) triedy - lebo nezoženie prácu a vystojí si rad na úrade.....
Prečo, môžu si založiť vlastné fy, budú mať kapitál, šikovnejší bez úverov.
Sorry, ale nevieš o čom hovoríš. Nestačí firmu založiť. Pokiaľ nebežíš na úplatkoch, tak každý deň ju musíš držať nad vodou.
Povedala by som, že každý vychádza zo svojich skúseností.
korela
29.11.16,13:53
Prečo, môžu si založiť vlastné fy, budú mať kapitál, šikovnejší bez úverov.
Ale to už sa počíta do vyššej triedy - má VLASTNÚ firmu - pozor, živnostníci nie sú ani vyššia trieda, ani stredná trieda - tí majú často problémy s tým, aby im napr. také firmy zaplatili a sú prakticky na kraji úpadku, chudoby.
Neviem, či tvoje príspevky vnímam citlivo iba ja. Ale prekáža mi opätovné vysvetľovanie jasných známych vecí. Ja som spomínala živnostníkov?
Mila123
29.11.16,14:04
kamarátka mi minule povedala, že ......(berte to s rezervou)
jej kamoška, zdravotníčka vraví, že u nich operácia plynule prešla do pitvy......
kruté konštatovanie:eek:
afrikánka
29.11.16,14:22
Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
Ak je niekto vonku a podarí sa mu dostať do strednej triedy, tak ťažko sa vráti...iba ak by bol naivný, alebo "vlastenec", čo ja takého nepoznám. Ale poznám mladých, ktorí sa aj vrátili a pokúsili sa s malým kapitálom niečo podniknúť. Zakrátko precitli, vrátili sa naspäť do zahraničia. Ináč, ak raz niekto opustí rodnú zem, nadosmrti zostáva rozdvojeným, má síce adresu, ale srdcom zostáva bez pevného určenia, kde vlastne patrí.:mee:

Áno, aj preto tu nechajú rozptýliť aspoň svoj prach, ak tu už nezložia svoje kosti. Keby som sem mohla vniesť duchárinu, ako to ty nazývaš a vytýkaš mi to, presídlenie človeka do iného štátu prináša aj iné dôsledky, nielen smútok po domove. CZ je tak trochu výnimkou vzhľadom na spoločnú minulosť.
Nicku psycholog nikto nevyčítal jeho príspevky a boli slušne čítané. Takže ak tu málokedy spomeniem namiesto re alebo inkarnácie dávna minulosť, nemyslím si, že by som to tu zahlcovala.
Iba konštatovanie, aké pocity majú po desaťročiach, tí ktorí odišli. Tiež realita, alebo osobná skúsenosť, ktorá je "neprenosná", teda pre tých, ktorý neprešli týmto trýznivým hľadaním svojho sebaurčenia aj ťažko pochopiteľná. Ako to budú cítiť tí dnešný odídutí, si netrúfam odhadnúť, ale predpokladám, že rovnako.
Oliwa
29.11.16,14:39
odídutí... :D dnešní odídení... ;) dutí a odutí sú druhí... :)
afrikánka
29.11.16,14:41
odídutí... :D dnešní odídení... ;) dutí a odutí sú tí druhí... :)
Nahaj tak....;):rolleyes::D Šak si porozumela.....
Oliwa
29.11.16,14:42
šak nahám ;)... ale ako novotvar "dva v jednom" - čaro nechceného... :D
Žabinka
29.11.16,15:36
my sme mali o 16,00 takúto peknú oblohu..
buchač
29.11.16,16:41
Títo ľudia si nemusia hľadať zamestnanie ako bežný "plebs". Majú pripravené miesta už dopredu, a nie hocijaké.
Ak čítam ich blogy, áno, sú verní svojim.

To vravíš o svojich deťoch ???
Vravíš !!!
bjuty smis
29.11.16,16:52
my sme mali o 16,00 takúto peknú oblohu..
bývaš pri slovnafte ? :)
Žabinka
29.11.16,16:59
my sme mali o 16,00 takúto peknú oblohu..
bývaš pri slovnafte ? :)
nie, preboha, ja som od slovnaftu na míle ďaleko..;):D
kukučka
29.11.16,17:44
Už som dosť stará, ale oblaky podľa pravítka som ešte nevidela.
taiko
29.11.16,19:16
Ešte ma zaujala tá vlastná neschopnosť. :rolleyes: Čo s ňou? Ako si to vykladáš?
neschopnost moze byt vselijaka. Napr. Neschopnost ist za dobrou pracou do ineho mesta a na druhej strane ochota akceptovat nezamestnanost, ci potupne roboty v rodisku. Alebo neschopnost poukazovat na nepravost cinenu uradmi, ci zamestnavatelom a mnoho inych neschopnosti.
Toto som nemyslel generalne, len poznam take pripady.
taiko
29.11.16,19:24
Pacilo dnes
Citat z jednej diskusie: „Štyri živly, ktoré lomcujú Slovákom: Neprajnosť, nenávisť, hlúposť a vlastná neschopnosť. "
Poznáš vo svojom okolí niekoho konkrétneho? Pretože čím viac sa ide do všeobecností, tým jednoduchšie vznikajú bludy. Už to použitie slova lomcovať je dosť výpovedné. Tipovala by som to na výrok človeka plného nenávisti k Slovensku.
Ja som dnes chcela tiež vybrať jednu celú diskusiu zo záp. periodika, radšej som si to rozmyslela, išlo o článok o Ficovi.
eej veru poznam. Aj tu na porade sa vyskytuju. Chapem, ale naco narazas. A pravdu mas, nemalo by sa zovseobecnovat. Ale ked mne sa to videlo take priznacne, neviem si pomoct.
Napr diskusia tom nasom lietajucom aute, alebo diskusie na temu mladych vynimocnych ludi, vracajucich na na SK pomoct, alebo diskusia k onej mladej babe, co Lajcakove karty odkryla atd atd

Taiko, prepáč, ale musím. Keby si nepracoval vonku, tak ti poviem, že ak sa s daným prirovnaním stotožňuješ, tak trp medzi nimi. Keďže si vonku, tak až toľko utrpenia znášať každodenne nemusíš. Ja niektoré javy v spoločnosti dosť ťažko znášam, a žijem tu. A nielen ja. Uvidíme dokedy a na akej ploche a pod kým.
K očividnej nenávisti asi iba toľko, že moje detstvo bolo sprevádzané nápismi po plotoch a stenách buta tót a kosoštvorce. Neskôr už iba kosoštvorce, a myslím, že už sa vyskytujú oproti minulosti minimálne. A teraz čo alebo aj vtedy?
Dôležité je to, čo je zaznamenané v kronikách a histórii, ako po plotoch. Kto sa stretáva v diskusiách? Zmes.
Ešte v 19. st. mal každý európsky národ prezývku alebo jednovetnú charakteristiku. Vtedy boli ešte uverejniteľné aj v tlači na rozdiel od dneška. A môžem ti povedať, že sa Slováci nemuseli pri ich čítaní zahrabávať pod zem, boli aj horšie prirovnania. A poriadne výstižné. Veď sme stále v takej milej malej Európe. Nič sa nezmenilo.
nie je sa zaco ospravedlnovat. Nic zle si neurobila, ani nenapisala.
Pravdu mas, ja onym zmienovanym netrpim, skor ti, na ktorych to sedi,
Tak, ci onak, ako som pisal, uznavam, ze ten vyrok takto zgeneralizonany nie je celkom koser.
taiko
29.11.16,19:26
Taiko, prepáč, ale musím. Keby si nepracoval vonku, tak ti poviem, že ak sa s daným prirovnaním stotožňuješ, tak trp medzi nimi. Keďže si vonku, tak až toľko utrpenia znášať každodenne nemusíš.

Pracujú vonku, chvália zahraničie, domov je im cudzí, hania ho....

Ale zaujímavé, že zadarmiko vyštudovali...
Ale zaujímavé je, že ak dostanú chrípku, tak sadnú na lietadlo a hajde k tým našim (lajdáckym) lekárom a naše lacné lieky a možnosti využívať...
Tak tak. Podaktorí zoberú voľno a prídu pre nové zuby, alebo zregenerovať na masážach a elektroliečbach predpísaných od ortopéda a podobne. Cucajú nás všetkých. :)
ako Ta cucaju ? Je som si zatial vsetko, coho sa mi na SK, co sa zdravotnictva dostalo, dostalo pekne vycashoval.
taiko
29.11.16,19:28
Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
Tak v tom ti asi ilúzie vezmem. Žiadna stredná trieda tu neexistuje (už sa o tom inde - nie tu - písalo). A tí čo "prídu", sa podľa toho, ako sú na tom, zaradia do vyššej triedy (lebo má konexie, má prachy), alebo spadne do dolnej (chudobnej) triedy - lebo nezoženie prácu a vystojí si rad na úrade.....
co chapes pod strednou triedou ? Ja ked sa vratim, tak ziadne konexie mat nebudem a na pracovny urad tiez nepojdem, Kam ma zaradis? ;)
taiko
29.11.16,19:32
Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
Ak je niekto vonku a podarí sa mu dostať do strednej triedy, tak ťažko sa vráti...iba ak by bol naivný, alebo "vlastenec", čo ja takého nepoznám. Ale poznám mladých, ktorí sa aj vrátili a pokúsili sa s malým kapitálom niečo podniknúť. Zakrátko precitli, vrátili sa naspäť do zahraničia. Ináč, ak raz niekto opustí rodnú zem, nadosmrti zostáva rozdvojeným, má síce adresu, ale srdcom zostáva bez pevného určenia, kde vlastne patrí.:mee:
hmm, ako v mnohom inom, aj v tomto plati, ze nieco si je potrebne vyskusat, aby mohol clovek hodnotit ;)
Napr, velmi zalezi od toho, kto, od coho, zacim a preco odisiel
misoft
29.11.16,19:34
co chapes pod strednou triedou ? Ja ked sa vratim, tak ziadne konexie mat nebudem a na pracovny urad tiez nepojdem, Kam ma zaradis? ;)
Medzi občanov, ktorí si užívajú oddych :D
taiko
29.11.16,19:37
co chapes pod strednou triedou ? Ja ked sa vratim, tak ziadne konexie mat nebudem a na pracovny urad tiez nepojdem, Kam ma zaradis? ;)
Medzi občanov, ktorí si užívajú oddych :D
Dakujem Ti. Tiez Ti prajem vsetko najlepsie a vela uspechov :D
afrikánka
29.11.16,20:31
Taiko, určite si presvedčený o svojom návrate ;) ???
Oliwa
29.11.16,21:27
Taiko, určite si presvedčený o svojom návrate ;) ???
;):)
afrikánka
29.11.16,21:32
:D :D :D
taiko
29.11.16,21:48
Taiko, určite si presvedčený o svojom návrate ;) ???
Odpoviem , tak salamunsky. :)
Nie, o navrate presvedceny nie som, preto, lebo to nezalezi len odo mna. Urcite som vsak presvedceny o tom, ze sa chcem vratit.
afrikánka
29.11.16,22:13
Taiko, určite si presvedčený o svojom návrate ;) ???
Odpoviem , tak salamunsky. :)
Nie, o navrate presvedceny nie som, preto, lebo to nezalezi len odo mna. Urcite som vsak presvedceny o tom, ze sa chcem vratit.
Až budeš prihliadať na okolnosti, ktoré časom budú len a len silnieť a odďalovať návrat, tak presvedčenie o návrate bude slabnúť, až nakoniec sa budeš vracať domov na pár dní, aby si sa vzápätí vrátil tam, kde si vlastne ani nemienil mať domov:cool:
korela
29.11.16,22:18
Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
Tak v tom ti asi ilúzie vezmem. Žiadna stredná trieda tu neexistuje (už sa o tom inde - nie tu - písalo). A tí čo "prídu", sa podľa toho, ako sú na tom, zaradia do vyššej triedy (lebo má konexie, má prachy), alebo spadne do dolnej (chudobnej) triedy - lebo nezoženie prácu a vystojí si rad na úrade.....
Prečo, môžu si založiť vlastné fy, budú mať kapitál, šikovnejší bez úverov.
Sorry, ale nevieš o čom hovoríš. Nestačí firmu založiť. Pokiaľ nebežíš na úplatkoch, tak každý deň ju musíš držať nad vodou.
Povedala by som, že každý vychádza zo svojich skúseností.
Počet mínusiek ma opäť utvrdzuje v tom, že ide v tomto prípade o vychádzanie z vlastných skúseností. Chápem, že podnikanie nie je jednoduché, a nie je jednoduché iba u nás.
Nespomínala som druh firiem, ani živnostníkov. Niekto sa na trhu predsa udržal, či nie?
korela
29.11.16,23:10
Už som dosť stará, ale oblaky podľa pravítka som ešte nevidela.

my sme mali o 16,00 takúto peknú oblohu..
Krásna galéria, nájdu sa aj s rovným dnom, ak si také myslela.
http://www.shmu.sk/sk/?page=1431
http://www.shmu.sk/sk/?page=1517
Zbytok mix http://www.shmu.sk/sk/?page=1008

Tento nad Kalinkovom prichádzajúci od Bratislavy, bol obrovská súvislá tmavá hmota, možno aj jeden km v kuse, nie je to zo snímku vidno, zachytený je iba začiatok. Úkaz. Po celej ploche bol úplne vodorovný a veľmi nízko nad zemou.
http://www.shmu.sk/sk/?page=1026
willma
30.11.16,05:57
kamarátka mi minule povedala, že ......(berte to s rezervou)
jej kamoška, zdravotníčka vraví, že u nich operácia plynule prešla do pitvy......
kruté konštatovanie:eek: Nemohla - sú na to postupy. Pitvu môže vykonať len patológ a nie operatér
Nandrolon
30.11.16,06:03
Mne to pripadá ako vtip, obdobne ako, že: "Operácia sa podarila, pacient zomrel."
:-))
jar88
30.11.16,06:45
Ešte ma zaujala tá vlastná neschopnosť. :rolleyes: Čo s ňou? Ako si to vykladáš?
neschopnost moze byt vselijaka. Napr. Neschopnost ist za dobrou pracou do ineho mesta a na druhej strane ochota akceptovat nezamestnanost, ci potupne roboty v rodisku. Alebo neschopnost poukazovat na nepravost cinenu uradmi, ci zamestnavatelom a mnoho inych neschopnosti.
Toto som nemyslel generalne, len poznam take pripady.
Taiko, toto všetko časom pominie a ľudia sa postupne naučia s tým žiť.
Teda aspoň dúfam že to pominie a že to tu politici dlho neudržia. Mladí nie sú úplné ovce a určite nebudú večne túžiť po robote "za kvartýr a stravu", čo je tá ponižujúca práca. Určite budú akceptovať fakt, že ak niekde nieje práca, treba žiť z iných zdrojov.
Nandrolon
30.11.16,06:51
Jar88 - "....treba žiť z iných zdrojov..."

- Veď na tomto princípe fungujú takmer všetci cigáni nielen na Slovensku + určitá nemalá skupina bielych...
taiko
30.11.16,06:56
Taiko, určite si presvedčený o svojom návrate ;) ???
Odpoviem , tak salamunsky. :)
Nie, o navrate presvedceny nie som, preto, lebo to nezalezi len odo mna. Urcite som vsak presvedceny o tom, ze sa chcem vratit.
Až budeš prihliadať na okolnosti, ktoré časom budú len a len silnieť a odďalovať návrat, tak presvedčenie o návrate bude slabnúť, až nakoniec sa budeš vracať domov na pár dní, aby si sa vzápätí vrátil tam, kde si vlastne ani nemienil mať domov:cool:
U mna je to skor naopak. Okolnosti ( pohnutky ostat) slabnu a navrat priblizuju :)
taiko
30.11.16,06:58
Ešte ma zaujala tá vlastná neschopnosť. :rolleyes: Čo s ňou? Ako si to vykladáš?
neschopnost moze byt vselijaka. Napr. Neschopnost ist za dobrou pracou do ineho mesta a na druhej strane ochota akceptovat nezamestnanost, ci potupne roboty v rodisku. Alebo neschopnost poukazovat na nepravost cinenu uradmi, ci zamestnavatelom a mnoho inych neschopnosti.
Toto som nemyslel generalne, len poznam take pripady.
Taiko, toto všetko časom pominie a ľudia sa postupne naučia s tým žiť.
Teda aspoň dúfam že to pominie a že to tu politici dlho neudržia. Mladí nie sú úplné ovce a určite nebudú večne túžiť po robote "za kvartýr a stravu", čo je tá ponižujúca práca. Určite budú akceptovať fakt, že ak niekde nieje práca, treba žiť z iných zdrojov.
Zit inych zdrojov, nie je pre kazdeho. Skoro kazdy si vsak moze vybrat ako, kde a z coho chce zit
Nandrolon
30.11.16,07:10
Ešte by ste mohli upresniť, aké "iné zdroje" máte vy dvaja na mysli??
Lebo za všetkými cyklicky sa opakujúcimi príjmami je väčšinou iba práca, nie každý zdedí milióny...
Mária27
30.11.16,07:15
jar88
30.11.16,07:19
Ešte ma zaujala tá vlastná neschopnosť. :rolleyes: Čo s ňou? Ako si to vykladáš?
neschopnost moze byt vselijaka. Napr. Neschopnost ist za dobrou pracou do ineho mesta a na druhej strane ochota akceptovat nezamestnanost, ci potupne roboty v rodisku. Alebo neschopnost poukazovat na nepravost cinenu uradmi, ci zamestnavatelom a mnoho inych neschopnosti.
Toto som nemyslel generalne, len poznam take pripady.
Taiko, toto všetko časom pominie a ľudia sa postupne naučia s tým žiť.
Teda aspoň dúfam že to pominie a že to tu politici dlho neudržia. Mladí nie sú úplné ovce a určite nebudú večne túžiť po robote "za kvartýr a stravu", čo je tá ponižujúca práca. Určite budú akceptovať fakt, že ak niekde nieje práca, treba žiť z iných zdrojov.
Zit inych zdrojov, nie je pre kazdeho. Skoro kazdy si vsak moze vybrat ako, kde a z coho chce zit
Veď práve o to ide, že nie každý teraz má na to vôbec pochopiť, čo to znamená žiť z iných zdrojov, ako zo mzdy za ponižujúcu prácu a nie tak ešte skutočne žiť z iných zdrojov.
No a že práce bude čoraz menej a menej je fakt, ktorý sa už nedá zmeniť. Slovensko sa časom od tej práce očistí a tým pádom sa očistí aj od ľudí, ktorý sú ochotní tú prácu prijať. Časom budú musieť za takou prácou cestovať inam a sem sa nasťahujú tí, čo na to budú mať. Slovensko je totiž veľmi krásna krajina s dobrou klímou a krásnou prírodou. To bude lákať stále viac a viac ľudí z celého sveta.
Nandrolon
30.11.16,07:20
Zase samé omelety, ale ja som čakal normálnu odpoveď, čo u teba znamená "žiť z iných zdrojov ako je práca"?
jar88
30.11.16,07:21
Ešte by ste mohli upresniť, aké "iné zdroje" máte vy dvaja na mysli??
Lebo za všetkými cyklicky sa opakujúcimi príjmami je väčšinou iba práca, nie každý zdedí milióny...
Milióny sa dajú aj zarobiť, nie len zdediť. A zarábať je možné aj hlavou, ale nemyslím tým to čo Fico.
Nandrolon
30.11.16,07:22
A "zarábať hlavou" to nie je u teba práca?????????????????, teda ak naozaj nemyslíš zarábanie "ficovou hlavou"...?
PS: dovolím si skromne tvrdiť, že tu väčšina užívateľov zarába hlavou, teda pracujú...
jar88
30.11.16,08:38
A "zarábať hlavou" to nie je u teba práca?????????????????, teda ak naozaj nemyslíš zarábanie "ficovou hlavou"...?
PS: dovolím si skromne tvrdiť, že tu väčšina užívateľov zarába hlavou, teda pracujú...
Ja som nikde nepísal, že zarábať hlavou nieje práca.
Písal som len to, že tu už nikdy nebude viac práce a že práca, ako zdroj živobytia bude ubúdať. To znamená, že ľudia si budú musieť zabezpečiť iný zdroj príjmov, ako je práca.
-------------------------
Tým pádom aj politici stratia svoju moc, ktorú dnes získavajú populizmom (sľubovaním práce a podobne) lebo práca už nebude a ľudia to budú vedieť.
Určite im nikto neuverí (okrem tvojej žienky a detí), že zruší kombajny a nechá ich kosiť zemiaky.
Nandrolon
30.11.16,08:46
Akože nepísal, prečítaj si svoje príspevky, písal si, že ak bude práce menej, treba sa začať živiť z iných zdrojov, to znamená, že tie iné zdroje /kde si sa vyjadril že práca hlavou/ vlastne za prácu nepovažuješ.
Tak potom taký TAIKO a 90% porady je nezamestnaných, máš SUPER MOZOG so SUPER CHÁPANÍM, doporučujem spádovú neurológiu!
taiko
30.11.16,09:41
Ešte by ste mohli upresniť, aké "iné zdroje" máte vy dvaja na mysli??
Lebo za všetkými cyklicky sa opakujúcimi príjmami je väčšinou iba práca, nie každý zdedí milióny...
Mas pravdu. Predpokladam ale, ze jar "pracou" myslel zamestnanie.
taiko
30.11.16,09:42
buchač
30.11.16,09:52
Veď práve o to ide, že nie každý teraz má na to vôbec pochopiť, čo to znamená žiť z iných zdrojov, ako zo mzdy za ponižujúcu prácu a nie tak ešte skutočne žiť z iných zdrojov.
No a že práce bude čoraz menej a menej je fakt, ktorý sa už nedá zmeniť. Slovensko sa časom od tej práce očistí a tým pádom sa očistí aj od ľudí, ktorý sú ochotní tú prácu prijať. Časom budú musieť za takou prácou cestovať inam a sem sa nasťahujú tí, čo na to budú mať. Slovensko je totiž veľmi krásna krajina s dobrou klímou a krásnou prírodou. To bude lákať stále viac a viac ľudí z celého sveta.
Hm...keď sa to tak vezme, dalo by sa prirovnať ku Švajcu.
Nie každý sa tam môže nasťahovať, presnejšie povedané - dostať občianstvo.
No legislatíve daného štátu nejak nevadí, že podradné práce robia tí iní, z iných štátov.
Takže chceš povedať, že kolotoč bude asi taký, že našinci budú vo Švajcu hajzle umývať a u nás to ostane na imigrantov ?
Nuž, ja by som na takéto niečo vééľmi rýchlo zabudol.
buchač
30.11.16,09:53
Slováci zatiaľ nemajú tykadlá so senzormi pre nebezpečie.

Povedal kto ?
Nandrolon
30.11.16,09:54
Ešte by ste mohli upresniť, aké "iné zdroje" máte vy dvaja na mysli??
Lebo za všetkými cyklicky sa opakujúcimi príjmami je väčšinou iba práca, nie každý zdedí milióny...
Mas pravdu. Predpokladam ale, ze jar "pracou" myslel zamestnanie.
Ja viem čo myslel. Tak, ako aj ty dbáš HLAVNE U OSTATNÝCH, aby písali iba fakty a hlavne vecne, takisto som ja verejne napísal, akú nepravdivú blbosť napísal.
Slovo práca má konkrétny význam v spoločnosti a keď si nejaký človek myslí, že práca je bicykel, a ešte to aj hrdo napíše na verejné fórum, je to jeho problém a blbosť.
Ja do tej jeho gule na krku vidím viac ako si myslíš.
jar88
30.11.16,12:56
Akože nepísal, prečítaj si svoje príspevky, písal si, že ak bude práce menej, treba sa začať živiť z iných zdrojov, to znamená, že tie iné zdroje /kde si sa vyjadril že práca hlavou/ vlastne za prácu nepovažuješ.
Tak potom taký TAIKO a 90% porady je nezamestnaných, máš SUPER MOZOG so SUPER CHÁPANÍM, doporučujem spádovú neurológiu!
Ty už naozaj nevieš prečítať písaný text?
Ja som napísal, že v budúcnosti bude stále menej a menej práce. Samozrejme že aj tej duševnej (práce hlavou) pre iných. Tým pre iných, myslím vykonávanie práce za čiastkovú odmenu, ktorá predstavuje len zlomok jej skutočnej hodnoty.
----------------------------------
V budúcnosti, ktorá nieje až tak veľmi ďaleko, budú ľudia pracovať hlavne hlavou. Viac budú rozmýšľať nad tým, čo má hodnotu, čo má budúcnosť, čo naozaj potrebujú iní a samozrejme, že za to budú na seba brať aj zodpovednosť. Kto si nájde správne zdroje, tomu bude hej a kto si ich nenájde, alebo sa dopustí omylu, ten bude živoriť na okraji spoločnosti.
-----------------------------------
Určite nebude žiadne garantované sociálne zabezpečenie, ktoré by zaručovalo "dôstojný" život, tak ako si ho dnes predstavuješ. Bude to len podpora nevyhnutná na holé prežitie.
Časom sa všetci schopní jedinci sústredia do vlastných lokalít a tí ostatní sa sústredia tiež do vlastných "lokalít". Ono to už vlastne prebieha, ale zatiaľ tie prosperujúce skupiny ľudí nie sú až také početné. Postupne sa k ním však bude pripájať stále viac a viac ľudí a tých neúspešných (nepotrebných) bude stále ubúdať. Skolia ich choroby, kriminalita, drogy, klíma a rôzne iné nešťastia.
Ver tomu, že aj Bratislavská Koliba, centrum a aj niektoré bohatšie lokality, budú časom viac strážené políciou a tie ostatné budú strážené stále menej a menej.:cool::)
misoft
30.11.16,14:22
kamarátka mi minule povedala, že ......(berte to s rezervou)
jej kamoška, zdravotníčka vraví, že u nich operácia plynule prešla do pitvy......
kruté konštatovanie:eek: Nemohla - sú na to postupy. Pitvu môže vykonať len patológ a nie operatér
Ja k tomuto.....
korela
30.11.16,16:55
Kto poradí, o aké zviera ide?
Videla som raz krátke video. Samica vynosí mláďatá, a pri ich "zrode" zomiera každá, pretože prichádzajú na svet spôsobom, že sa prehryzú cez brušnú stenu postupne von samé, a ona prirodzene vykrváca. Spočiatku sa živia matkiným telom, veľmi skoro sú samostatné.
Netuším kde žijú, zviera vo veľkosti psa, so srsťou. Medzi psovitými šelmami som ho nenašla.
Uvedomujem si, že ide o čudnú otázku. Ďakujem.
bjuty smis
30.11.16,17:42
Kto poradí, o aké zviera ide?
Videla som raz krátke video. Samica vynosí mláďatá, a pri ich "zrode" zomiera každá, pretože prichádzajú na svet spôsobom, že sa prehryzú cez brušnú stenu postupne von samé, a ona prirodzene vykrváca. Spočiatku sa živia matkiným telom, veľmi skoro sú samostatné.
Netuším kde žijú, zviera vo veľkosti psa, so srsťou. Medzi psovitými šelmami som ho nenašla.
Uvedomujem si, že ide o čudnú otázku. Ďakujem.

ropák bahnomilý...tu je samica tesne po pôrode...

https://s3.amazonaws.com/gs-geo-images/2b3c8715-4046-4b42-999e-9ba094dff199.jpg
misoft
30.11.16,17:52
Som sa zasmial..... ropák bahnomilný..... tento "druh" živočícha objavený Zdeňkom Svěrákom.....
http://svrap.cz/ropak-bahnomilny-petroleus-mostensis-hnedouhelny-endemit-v-cesku/
misoft
30.11.16,18:00
Pozerám po očku správy - dávali moje mesto - parkovisko.....
Parkovisko tisícich mlák.
Vtip je v tom, že už v roku 2008 predalo mesto ("výhodný" predaj!) pozemok súkromníkovi, ktorý sa "zaviazal", že tam postaví nákupne centrum do dvoch rokov.... ale ani po ôsmich sa nič nedeje a teraz "prehlasuje", že do dvoch rokov......
Tůdle..... opäť to zostane pri sľuboch.
Okrem tohto "parkoviska" je ešte jedno v súkromných rukách, kde sa tiež zaviazali o revitalizáciu a obnovu - opäť sliby-chyby, dokonca tam neplatia ani parkovacie preukazy pre ZŤP - platia ako ostatní....
Doplnenie:
FÍNSKO - krajina tisícich jazier
http://blog.yithome.sk/data/MediaLibrary/0/3375/4-original.jpg
Michalovce - parkovisko tisícich dier
http://static.cdn.markiza.sk/media/a501/image/file/21/0425/Kct5.parkovisko_v_michalovciach.jpg
Janiela
30.11.16,18:08
Taiko, prepáč, ale musím. Keby si nepracoval vonku, tak ti poviem, že ak sa s daným prirovnaním stotožňuješ, tak trp medzi nimi. Keďže si vonku, tak až toľko utrpenia znášať každodenne nemusíš.

Pracujú vonku, chvália zahraničie, domov je im cudzí, hania ho....

Ale zaujímavé, že zadarmiko vyštudovali...
Ale zaujímavé je, že ak dostanú chrípku, tak sadnú na lietadlo a hajde k tým našim (lajdáckym) lekárom a naše lacné lieky a možnosti využívať...
Tak tak. Podaktorí zoberú voľno a prídu pre nové zuby, alebo zregenerovať na masážach a elektroliečbach predpísaných od ortopéda a podobne. Cucajú nás všetkých. :)
ako Ta cucaju ? Je som si zatial vsetko, coho sa mi na SK, co sa zdravotnictva dostalo, dostalo pekne vycashoval.

Taiko, nemá význam ti to vysvetľovať. Len by sme sa zbytočne pochytili. Nežiješ tu!!!!

Nepíšem, že práve ty ma cucáš, ak by si mi to chcel pripísať. Ale, nechápem - prečo, ak sa tu vyskytneš a "vycashujes" za lekársku starostlivosť, alebo za lieky, prečo "necashujes" tam, kde žiješ?
Ináč - ja platím. :)
Žabinka
30.11.16,18:09
Pozerám po očku správy - dávali moje mesto - parkovisko.....
Parkovisko tisícich mlák.
Vtip je v tom, že už v roku 2008 predalo mesto ("výhodný" predaj!) pozemok súkromníkovi, ktorý sa "zaviazal", že tam postaví nákupne centrum do dvoch rokov.... ale ani po ôsmich sa nič nedeje a teraz "prehlasuje", že do dvoch rokov......
Tůdle..... opäť to zostane pri sľuboch.
Okrem tohto "parkoviska" je ešte jedno v súkromných rukách, kde sa tiež zaviazali o revitalizáciu a obnovu - opäť sliby-chyby, dokonca tam neplatia ani parkovacie preukazy pre ZŤP - platia ako ostatní....
aj my máme také fajné deravé parkovisko, ktoré je zaujímavé hlavne po dlhodobejších dažďoch.. a robia sa na ňom obhliadky vozidiel.. ak chce byť niekto ale úplne škodoradostný tak môže zaparkovať auto tak, že ujo policajt má riadny problém ako sa dostať k identifikačným údajom vozidla..:--- máme jedného veľmi poriadneho policajta, ktorý kontroloval štítok ŤZ ležiac v mláke.. ale aj tak ho neprečítal.. jediný raz, odkedy ho poznám, to vzdal, a nakoniec iba odškrtol v OEV..:---
buchač
30.11.16,20:27
kukučka
30.11.16,21:47
Čo je na tom na mínusku?
afrikánka
30.11.16,21:51
Zrejme niekto prejavil nesúhlas s profesorom:mad:
taiko
30.11.16,22:12
Taiko, prepáč, ale musím. Keby si nepracoval vonku, tak ti poviem, že ak sa s daným prirovnaním stotožňuješ, tak trp medzi nimi. Keďže si vonku, tak až toľko utrpenia znášať každodenne nemusíš.

Pracujú vonku, chvália zahraničie, domov je im cudzí, hania ho....

Ale zaujímavé, že zadarmiko vyštudovali...
Ale zaujímavé je, že ak dostanú chrípku, tak sadnú na lietadlo a hajde k tým našim (lajdáckym) lekárom a naše lacné lieky a možnosti využívať...
Tak tak. Podaktorí zoberú voľno a prídu pre nové zuby, alebo zregenerovať na masážach a elektroliečbach predpísaných od ortopéda a podobne. Cucajú nás všetkých. :)
ako Ta cucaju ? Je som si zatial vsetko, coho sa mi na SK, co sa zdravotnictva dostalo, dostalo pekne vycashoval.

Taiko, nemá význam ti to vysvetľovať. Len by sme sa zbytočne pochytili. Nežiješ tu!!!!

Nepíšem, že práve ty ma cucáš, ak by si mi to chcel pripísať. Ale, nechápem - prečo, ak sa tu vyskytneš a "vycashujes" za lekársku starostlivosť, alebo za lieky, prečo "necashujes" tam, kde žiješ?
Ináč - ja platím. :)
hmmmm, nuz potom netreba vraviet, ze "vas" "vsetkych" cucaju. A ked to niekto napise, tak by bolo vhodne to cucanie vysvetlit, aby si potom ini nemysleli, ze sa len tak do vetra slova pustaju, len aby sa nepovedalo ;)
Nuz tak sa pytam este raz. Ako si to myslela, ze "vas vsetkych cucaju" ? A skus, bez tych vykricnikov nabuduce, lebo si jeden moze mysliet, ze ked nemas argumenty tak kricis ;)
Inak, neviem, ci si postrehla, ale v ramci EU mame slobodnu volbu lekara ;)
misoft
30.11.16,22:49
Darmo sa hádate. Princíp je v inom. V poisťovniach! Tie chcú ZISK! Akákoľvek. A v tom ako preplácajú výkony, aj spätne.
Napríklad: SK turista sa zraní - stáva sa- odvezú ho do najbližšej nemocnice, pretože je to neodkladné. Má síce preukaz, dostane ošetrenie, ale si musí doplatiť za niečo iné. Výkon 100€ + ostatné 50€, príde sem a dá si to preplatiť. Poisťovňa v ráci poistenia pošle zahraničnej 100€ = OK!, Ale to ostatné mu buď nepreplatí, alebo preplatí len povedzme 30€, lebo toľko to stojí U NÁS!
Zahraničný turista sa zraní u nás - odvezú do nemocnice. Zákrok 100€ + ostatné 50€. Zákrok zahraničná preplatí 100€, ostatné mu preplatí 60€, lebo toľko to stojí U NICH!
Nandrolon
01.12.16,04:35
Ja čakám na jeden telefonát zo zdravotnej poisťovne, majú mi preplatiť MRI zo zahraničia /pred rokom mi ju preplatili s menšími peripetiami.../.
Teraz sú v strate niekoľko miliónov eur, takže čakám že ma budú chcieť "obtiahnuť".
Ak mi to nepreplatia, urobím jednu srandu, ktorú poviem kompetentnej pracovníčke rovno do telefónu. Že O.K. ale idem na ďalšiu MRI, ale do SR /žiadanku mám a to, čo som si zaplatil z vlastného vrecka moju poisťovňu nemá čo zaujímať/. Výsledok? Vycálujú viac, nakoľko tam, kde som bol ja, som vykešoval MENEJ ako preplácajú naše poisťovne tunajším zdravotníckym zariadeniam.
Myslím, že z mojej strany to bude férový prístup.
PS: pri rozhodovaní či ísť do zahraničia treba pozrieť prílohu zákona, kde sú vymenované všetky úkony, ktoré musíš mať vopred schválené. Tie, ktoré tam nie sú, schválené byť nemusia a slovenská poisťovňa ich preplatí IBA DO VÝŠKY platieb našim zariadeniam.
buchač
01.12.16,05:58
Čo je na tom na mínusku?
Hm, žeby pán profesor ?
Lebo aj ja s ním nesúhlasím.
Idem dať na svoj príspevok mínusku...;) :D
willma
01.12.16,06:08
Hm...
http://aktualne.atlas.sk/slovensko/skolstvo/migranti-mozu-byt-europu-prinosom-potrebna-je-ludskost-pochopenie.html?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-spravodajstvo-aktualne&utm_campaign=hp990
po prečítaní - nevieme si poradiť s našimi neprispôsobivými ale s imigrantami a navyše úplne iného vierovyznania a totálne odlišného ponímania to bude isto jednoduché.
Nandrolon
01.12.16,06:14
Pán profesor má rád veľké výzvy, je veľmi múdry, ale to neznamená že všetky jeho názory budú ultimátne správne.
"Patent na rozum" nemá nikto, ani on.
Dáša_
01.12.16,06:20
Tak ja som dnes vstala ako obyčajne, niečo po piatej. Posedela som pri PC a o šiestej ako obyčajne som išla dať variť čaj. Aby bol teplý, keď zvyšok vstáva. A kukám v kuchyni, asi zastali hodiny, ešte len 5.
No figu zastali - to len ja straším už od 4, lebo sa zle pozriem na budíky.... :D
misoft
01.12.16,07:07
@korela - ty si nepochopila? Toho "tvora" si totiž vymyslelii - čo sa kanibalizmu v živočíšnej ríši týka - bolo by nezmyslom aj od samotnej prírody, aby si sama likvidovala potenciálny zdroj, ktorý zvyšuje stavy živočíchov požieraním sploditeľa nového života (samice). V prípade kanibalizmu sú v hre iné faktory.
Trochu predsa uvažuj.....a rozmýšľaj, lebo nabudúce uveríš, že Zem sa otáča v skutočnosti opačne, len naše oči to vidia tak, ako to vidia.
taiko
01.12.16,07:09
Darmo sa hádate. Princíp je v inom. V poisťovniach! Tie chcú ZISK! Akákoľvek. A v tom ako preplácajú výkony, aj spätne.
Napríklad: SK turista sa zraní - stáva sa- odvezú ho do najbližšej nemocnice, pretože je to neodkladné. Má síce preukaz, dostane ošetrenie, ale si musí doplatiť za niečo iné. Výkon 100€ + ostatné 50€, príde sem a dá si to preplatiť. Poisťovňa v ráci poistenia pošle zahraničnej 100€ = OK!, Ale to ostatné mu buď nepreplatí, alebo preplatí len povedzme 30€, lebo toľko to stojí U NÁS!
Zahraničný turista sa zraní u nás - odvezú do nemocnice. Zákrok 100€ + ostatné 50€. Zákrok zahraničná preplatí 100€, ostatné mu preplatí 60€, lebo toľko to stojí U NICH!
A co sa Ti na tom nevidi v poriadku? Rozdiely v cenach medzi krajinami ?
misoft
01.12.16,07:12
Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
misoft
01.12.16,07:14
Ešte deväť dní .... a idem si zaspomínať a naživo vypočuť - Omega.....:D
taiko
01.12.16,07:16
Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
A ako by sa to malo podla Teba kompenzovat ? V kazdej krajine rovnako ?
bjuty smis
01.12.16,07:29
môj humor bol výborný,na tú otázku bol až moc jemný....aká suchárka mi na to mohla dať mínus nepochopím :))

možno treba čítať menej plátkov typu zem a vek a radšej sa ísť trochu prejsť do prírody....do zoo...

taiko, ešte si nevzdal boj s veternými mlynmi ?
taiko
01.12.16,07:32
môj humor bol výborný,na tú otázku bol až moc jemný....aká suchárka mi na to mohla dať mínus nepochopím :))

možno treba čítať menej plátkov typu zem a vek a radšej sa ísť trochu prejsť do prírody....do zoo...

taiko, ešte si nevzdal boj s veternými mlynmi ?
eeej veru nie :) Cibrim si tak mysel i telo :D
misoft
01.12.16,08:15
Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
A ako by sa to malo podla Teba kompenzovat ? V kazdej krajine rovnako ?
Podľa skutočnosti.
Pretože takto: v zahraničnej nemocnici dostane Slovák rovnaké ošetrenie ako (napr.) Nemec, zaplatí ako Nemec, ale doma ho zaplatia ako Slováka (ako keby tam dostal starostlivosť ako na Slovensku). A naopak.
Rozdiel je ale, ak chce Slovák niečo navyše v zahraničnej nemocnici - to poisťovňa nepreplatí. Lekárske zákroky sú skoro všade rovnaké - alebo snáď Nemci majú (napr.) iné slepé črevo ako Slovák alebo používajú iné postupy pre Nemca a pre Slováka? (napr. miesto ostrého skalpela použijú tupý skalpel?)
bettylou
01.12.16,08:16
Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
A ako by sa to malo podla Teba kompenzovat ? V kazdej krajine rovnako ?

Tomu, čo má všeobecne menej, dajú zaplatiť viac a ten, čo má viac, platí menej. Efekt roztvárania nožníc. Rozdiel je prepočítaný až po preplatení poisťovňou. Aby sme sa zase neslovíčkárili o rozdieloch niekde "na pol ceste" od kompletného vyúčtovania :D
terezamaria
01.12.16,08:20
Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
A ako by sa to malo podla Teba kompenzovat ? V kazdej krajine rovnako ?
Podľa skutočnosti.
Pretože takto: v zahraničnej nemocnici dostane Slovák rovnaké ošetrenie ako (napr.) Nemec, zaplatí ako Nemec, ale doma ho zaplatia ako Slováka (ako keby tam dostal starostlivosť ako na Slovensku). A naopak.
Rozdiel je ale, ak chce Slovák niečo navyše v zahraničnej nemocnici - to poisťovňa nepreplatí. Lekárske zákroky sú skoro všade rovnaké - alebo snáď Nemci majú (napr.) iné slepé črevo ako Slovák alebo používajú iné postupy pre Nemca a pre Slováka? (napr. miesto ostrého skalpela použijú tupý skalpel?)
Aj v rámci naších nemocníc nie sú od poisťovní jednotlivé úkony napr. operačné, rovnako platené.....inak je platená operácia slepého čreva v Bratislave, inak v Partizánskom, inak v Nitre. Ten istý výkon a iná platba. To je " na hlavu ".
Janiela
01.12.16,08:28
Taiko, prepáč, ale musím. Keby si nepracoval vonku, tak ti poviem, že ak sa s daným prirovnaním stotožňuješ, tak trp medzi nimi. Keďže si vonku, tak až toľko utrpenia znášať každodenne nemusíš.

Pracujú vonku, chvália zahraničie, domov je im cudzí, hania ho....

Ale zaujímavé, že zadarmiko vyštudovali...
Ale zaujímavé je, že ak dostanú chrípku, tak sadnú na lietadlo a hajde k tým našim (lajdáckym) lekárom a naše lacné lieky a možnosti využívať...
Tak tak. Podaktorí zoberú voľno a prídu pre nové zuby, alebo zregenerovať na masážach a elektroliečbach predpísaných od ortopéda a podobne. Cucajú nás všetkých. :)
ako Ta cucaju ? Je som si zatial vsetko, coho sa mi na SK, co sa zdravotnictva dostalo, dostalo pekne vycashoval.

Taiko, nemá význam ti to vysvetľovať. Len by sme sa zbytočne pochytili. Nežiješ tu!!!!

Nepíšem, že práve ty ma cucáš, ak by si mi to chcel pripísať. Ale, nechápem - prečo, ak sa tu vyskytneš a "vycashujes" za lekársku starostlivosť, alebo za lieky, prečo "necashujes" tam, kde žiješ?
Ináč - ja platím. :)
hmmmm, nuz potom netreba vraviet, ze "vas" "vsetkych" cucaju. A ked to niekto napise, tak by bolo vhodne to cucanie vysvetlit, aby si potom ini nemysleli, ze sa len tak do vetra slova pustaju, len aby sa nepovedalo ;)
Nuz tak sa pytam este raz. Ako si to myslela, ze "vas vsetkych cucaju" ? A skus, bez tych vykricnikov nabuduce, lebo si jeden moze mysliet, ze ked nemas argumenty tak kricis ;)
Inak, neviem, ci si postrehla, ale v ramci EU mame slobodnu volbu lekara ;)

Žeby trafená hus zagágala?
Taiko, prečo tak uštipačne?? Pre tvoju informáciu - predstav si, postrehla som. A postrehla som, že aj tá slobodná voľba lekára je obyčajné špekulantstvo. Môže ma tu mínuskovať kto chce, je to môj názor. :) Myslím, že vytvoriť si svoj názor ešte môžem. Alebo nie?? Slobodná vôľa lekára? Môj názor je, že slobodná voľba lekára sa odvíja od ceny lekára. A názor sa rešpektuje aj na akademickej pôde, tak nechápem, prečo by sa na Porade nemohli rešpektovať opačné názory.

"A skus, bez tych vykricnikov nabuduce, lebo si jeden moze mysliet, ze ked nemas argumenty tak kricis ;)"
Výkričníky??? Argumenty???
Taiko, to je na dlhú debatu a mne sa nechce každý deň si s tebou písať. :) Ty máš svoj názor a ja svoj. A tie sa chvalabohu rozchádzajú. Nežiješ tu.

Jeden argument ti predsa len dám - mamu mám silnú diabetičku. Inzulín si objednáva - alebo presnejšie nosí recept do lekárne; 3-4 týždne vopred, pretože ho je nedostatok. Vyváža sa. A práve do štátov EÚ, lebo je u nás lacnejší. Skús mi oponovať. :) Zažívam to s ňou, tak veľmi dobre viem, o čom hovorím, resp. píšem. Väčšina diabetikov mi dá za pravdu.

Snažila som sa písať bez výkričníkov. :)
misoft
01.12.16,08:29
Aj v rámci naších nemocníc nie sú od poisťovní jednotlivé úkony napr. operačné, rovnako platené.....inak je platená operácia slepého čreva v Bratislave, inak v Partizánskom, inak v Nitre. Ten istý výkon a iná platba. To je " na hlavu ".
Je to na hlavu.... máš v tom pravdu, ako keby v BA mali lepšie skalpely, alebo Blaváci mali pozlátené vnútornosti....
jar88
01.12.16,09:43
Aj v rámci naších nemocníc nie sú od poisťovní jednotlivé úkony napr. operačné, rovnako platené.....inak je platená operácia slepého čreva v Bratislave, inak v Partizánskom, inak v Nitre. Ten istý výkon a iná platba. To je " na hlavu ".
Je to na hlavu.... máš v tom pravdu, ako keby v BA mali lepšie skalpely, alebo Blaváci mali pozlátené vnútornosti....
Takto ten problém vôbec nestojí. Nikdy to nebudete vedieť vyriešiť a stále budete ťahať za kratší koniec.
Všetko to musíte nechať na odborníkov. Len odborníci s kompletnými vedomosťami a informáciami to môžu vyriešiť. Vyriešiť pri najlepšej možnej starostlivosti a zároveň za najnižšiu možnú cenu.
--------------------------------------------
Trochu mimo tému:
Ešte som nikde nevidel autoservis, kde by zákazníci navrhovali postup opravy auta a zároveň navrhovali preplácanie z poistenia podľa podmienok v inej a ešte k tomu zahraničnej poisťovne.
jar88
01.12.16,09:48
Som sa nasmial až mi slzy tečú.
Staré ale dobré :-)
https://www.youtube.com/watch?v=TyrUeqzI0zw
No to som naozaj rád. Smiech a dobrá nálada uzdravuje.:)
Hlavne myseľ (hlavu):---
Mne hovorí vnučka Dedéé.:D
terezamaria
01.12.16,09:53
Aj v rámci naších nemocníc nie sú od poisťovní jednotlivé úkony napr. operačné, rovnako platené.....inak je platená operácia slepého čreva v Bratislave, inak v Partizánskom, inak v Nitre. Ten istý výkon a iná platba. To je " na hlavu ".
Je to na hlavu.... máš v tom pravdu, ako keby v BA mali lepšie skalpely, alebo Blaváci mali pozlátené vnútornosti....
Takto ten problém vôbec nestojí. Nikdy to nebudete vedieť vyriešiť a stále budete ťahať za kratší koniec.
Všetko to musíte nechať na odborníkov. Len odborníci s kompletnými vedomosťami a informáciami to môžu vyriešiť. Vyriešiť pri najlepšej možnej starostlivosti a zároveň za najnižšiu možnú cenu.
--------------------------------------------
Trochu mimo tému:
Ešte som nikde nevidel autoservis, kde by zákazníci navrhovali postup opravy auta a zároveň navrhovali preplácanie z poistenia podľa podmienok v inej a ešte k tomu zahraničnej poisťovne.
jar88 ale stojí.... netrepem do vetra, robila som dlhé roky v nemocnici a v rámci dobrých vzťahov s ostatnými riaditeľmi a primármi iných nemocníc viem to na 100 %, že jeden a ten istý výkon platí poisťovňa v každej nemocnici inak a to nie len operačné výkony.
buchač
01.12.16,09:55
Žeby trafená hus zagágala?
Taiko, prečo tak uštipačne?? Pre tvoju informáciu - predstav si, postrehla som. A postrehla som, že aj tá slobodná voľba lekára je obyčajné špekulantstvo. Môže ma tu mínuskovať kto chce, je to môj názor. :) Myslím, že vytvoriť si svoj názor ešte môžem. Alebo nie?? Slobodná vôľa lekára? Môj názor je, že slobodná voľba lekára sa odvíja od ceny lekára. A názor sa rešpektuje aj na akademickej pôde, tak nechápem, prečo by sa na Porade nemohli rešpektovať opačné názory.

"A skus, bez tych vykricnikov nabuduce, lebo si jeden moze mysliet, ze ked nemas argumenty tak kricis ;)"
Výkričníky??? Argumenty???
Taiko, to je na dlhú debatu a mne sa nechce každý deň si s tebou písať. :) Ty máš svoj názor a ja svoj. A tie sa chvalabohu rozchádzajú. Nežiješ tu.

Jeden argument ti predsa len dám - mamu mám silnú diabetičku. Inzulín si objednáva - alebo presnejšie nosí recept do lekárne; 3-4 týždne vopred, pretože ho je nedostatok. Vyváža sa. A práve do štátov EÚ, lebo je u nás lacnejší. Skús mi oponovať. :) Zažívam to s ňou, tak veľmi dobre viem, o čom hovorím, resp. píšem. Väčšina diabetikov mi dá za pravdu.

Snažila som sa písať bez výkričníkov. :)
Škoda argumentov, nepresvedčíš ...
Mne šlo ale o iné v tom prvotnom príspevku



Taiko, prepáč, ale musím. Keby si nepracoval vonku, tak ti poviem, že ak sa s daným prirovnaním stotožňuješ, tak trp medzi nimi. Keďže si vonku, tak až toľko utrpenia znášať každodenne nemusíš.

Pracujú vonku, chvália zahraničie, domov je im cudzí, hania ho....

Ale zaujímavé, že zadarmiko vyštudovali...
Ale zaujímavé je, že ak dostanú chrípku, tak sadnú na lietadlo a hajde k tým našim (lajdáckym) lekárom a naše lacné lieky a možnosti využívať...

Takže ešte raz.
Nevravel som len o EU...hentú kartu vytiahol holanďan...šak čoby nie, keď sa mu hodí.
Nejde mi o poisťovne, to je o niečom.
Tu ide o to, že našinec priletí VYSLOVENE na otočku domov, kde si nechá urobiť pár plomb, zoperovať kolienko...a rodičky dokonca aj porodiť.
Lebo prečo ? Lebo by sa v zahraničí proste nedoplatili, až také pálky sú to.
--------------------
Nie je tajomstvom, že som fásol nie raz nesúhlasné za názor ohľadom platby za VŠ.
...a ajhľa, Ftáčnik už dal nejaký návrh (nehľadám, nechce sa mi) ohľadom tejto problematiky. Snáď nie je nik až tak naivný, že si myslí, že tento návrh v dohľadnej dobe nebude realitou. Možno to Fico teraz zmetie zo stola, no po určitej dobe sa nejaký Ficoško prihlási s "inou verziou", ktorá bude ale tá istá.

A teraz si to vezmime v globále. Včuleky si diaľkoví študenti platia za štúdium. Nie jeden je v zahraničí, domov zbehne len na skúšky a hajde nazad.
Lenže koľko by zaplatil za podobné štúdium vonku ?????

------------------------
Diabetické lieky ?
Fujtajbl...predajca, ktorý vyváža dôležité a nedostatkové lieky je hyena prvého rangu.
Snáď tie mlyny Božie sú spravodlivé.
buchač
01.12.16,10:37
Spomenul som pôrod ?
Že kde rodila holanďanova žena ? PREDSA NA SLOVENSKU.
...a včul si porovnajme :

Holandsko http://mojebetynka.maminka.cz/clanek/prichod-na-svet-po-holandsku

Slovensko http://www.tvnoviny.sk/my-zeny/1740673_za-pohodlie-pri-porode-zaplatite.-precitajte-si-kolko

...a bol by som zvedavý, ako to bolo aj s tým príspevkom po narodení

Výkričníky ani len nedávam, ono stačia úplne vyššie uvedené linky, ktoré je potrebné len poriadne prečítať.
taiko
01.12.16,11:50
Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
A ako by sa to malo podla Teba kompenzovat ? V kazdej krajine rovnako ?
Podľa skutočnosti.
Pretože takto: v zahraničnej nemocnici dostane Slovák rovnaké ošetrenie ako (napr.) Nemec, zaplatí ako Nemec, ale doma ho zaplatia ako Slováka (ako keby tam dostal starostlivosť ako na Slovensku). A naopak.
Rozdiel je ale, ak chce Slovák niečo navyše v zahraničnej nemocnici - to poisťovňa nepreplatí. Lekárske zákroky sú skoro všade rovnaké - alebo snáď Nemci majú (napr.) iné slepé črevo ako Slovák alebo používajú iné postupy pre Nemca a pre Slováka? (napr. miesto ostrého skalpela použijú tupý skalpel?)
NIe celkom som porozumel. To co popisujes je kauzalita.
1. Kazdy dostane v danej krajine rovnake osetrenie - je to pravda a je to tak dobre
2. Kazdy ma zaplatit v danej krajine za osetrenie rovnako - je to pravda a je to tak dobre
3. Ceny za osetrenie sa medzi krajinami roznia, podla momentalneho stavu ekonomik a momentalnych pomerov. danych krajin - je to pravda a je to tak dobre
4. Lekarske postupy a metody sa medzi krajinami roznia - je to pravda a to ci je to dobre posudit neviem. Mozno ako kedy
5. Nemci a Slovaci su fyziologicky rovnaki - je to pravda
6. Poistne sa medzi krajinami rozni podla momentalneho stavu ekonomik a momentalnych pomerov - - je to pravda a je to tak dobre. Ja platim 170EUR na osobu/mesiac. Ty kolko ?;)
7. Poistovne preplacaju v zahranici len tolko, kolko doma - je to pravda a je to tak dobre. Pretoze kedze plati 6, SK poistovne by zruinovalo, ak by mali preplacat za ukony tolko ako v DE, kde je vyssie poistne.

Takze tak
taiko
01.12.16,11:52
Tak tak. Podaktorí zoberú voľno a prídu pre nové zuby, alebo zregenerovať na masážach a elektroliečbach predpísaných od ortopéda a podobne. Cucajú nás všetkých. :)
ako Ta cucaju ? Je som si zatial vsetko, coho sa mi na SK, co sa zdravotnictva dostalo, dostalo pekne vycashoval.

Taiko, nemá význam ti to vysvetľovať. Len by sme sa zbytočne pochytili. Nežiješ tu!!!!

Nepíšem, že práve ty ma cucáš, ak by si mi to chcel pripísať. Ale, nechápem - prečo, ak sa tu vyskytneš a "vycashujes" za lekársku starostlivosť, alebo za lieky, prečo "necashujes" tam, kde žiješ?
Ináč - ja platím. :)
hmmmm, nuz potom netreba vraviet, ze "vas" "vsetkych" cucaju. A ked to niekto napise, tak by bolo vhodne to cucanie vysvetlit, aby si potom ini nemysleli, ze sa len tak do vetra slova pustaju, len aby sa nepovedalo ;)
Nuz tak sa pytam este raz. Ako si to myslela, ze "vas vsetkych cucaju" ? A skus, bez tych vykricnikov nabuduce, lebo si jeden moze mysliet, ze ked nemas argumenty tak kricis ;)
Inak, neviem, ci si postrehla, ale v ramci EU mame slobodnu volbu lekara ;)

Žeby trafená hus zagágala?
Taiko, prečo tak uštipačne?? Pre tvoju informáciu - predstav si, postrehla som. A postrehla som, že aj tá slobodná voľba lekára je obyčajné špekulantstvo. Môže ma tu mínuskovať kto chce, je to môj názor. :) Myslím, že vytvoriť si svoj názor ešte môžem. Alebo nie?? Slobodná vôľa lekára? Môj názor je, že slobodná voľba lekára sa odvíja od ceny lekára. A názor sa rešpektuje aj na akademickej pôde, tak nechápem, prečo by sa na Porade nemohli rešpektovať opačné názory.

"A skus, bez tych vykricnikov nabuduce, lebo si jeden moze mysliet, ze ked nemas argumenty tak kricis ;)"
Výkričníky??? Argumenty???
Taiko, to je na dlhú debatu a mne sa nechce každý deň si s tebou písať. :) Ty máš svoj názor a ja svoj. A tie sa chvalabohu rozchádzajú. Nežiješ tu.

Jeden argument ti predsa len dám - mamu mám silnú diabetičku. Inzulín si objednáva - alebo presnejšie nosí recept do lekárne; 3-4 týždne vopred, pretože ho je nedostatok. Vyváža sa. A práve do štátov EÚ, lebo je u nás lacnejší. Skús mi oponovať. :) Zažívam to s ňou, tak veľmi dobre viem, o čom hovorím, resp. píšem. Väčšina diabetikov mi dá za pravdu.

Snažila som sa písať bez výkričníkov. :)
a s tym cucanim Slovakov ludmi zo zahranicia to je ako ? A tu trafenu hus, kto ako a cim trafil ?
taiko
01.12.16,12:01
Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
A ako by sa to malo podla Teba kompenzovat ? V kazdej krajine rovnako ?

Tomu, čo má všeobecne menej, dajú zaplatiť viac a ten, čo má viac, platí menej. Efekt roztvárania nožníc. Rozdiel je prepočítaný až po preplatení poisťovňou. Aby sme sa zase neslovíčkárili o rozdieloch niekde "na pol ceste" od kompletného vyúčtovania :D
Nerozumiem ako to myslis. V DE nemocnici zaplati kazdy za ukon rovnako. NIkto neda nikomu zaplatit viac.
BXLmiami
01.12.16,13:20
Aj v rámci naších nemocníc nie sú od poisťovní jednotlivé úkony napr. operačné, rovnako platené.....inak je platená operácia slepého čreva v Bratislave, inak v Partizánskom, inak v Nitre. Ten istý výkon a iná platba. To je " na hlavu ".
Je to na hlavu.... máš v tom pravdu, ako keby v BA mali lepšie skalpely, alebo Blaváci mali pozlátené vnútornosti....
Na hlavu je.ked je tá cena rovnaká,predsa aj v zdravotníctve platia účtovné zákony.Cena sa odvíja od nákladov.A v BA je vyšší nájom a lepšie vybavenie pracoviska,tiež platy v priemere vyššie ako na peirférii.Ked ťa operuje lekár s titulmi pred menom za menom,je hodinová práca vyššia cenovo ako ked je to bežný mladý lekár na periférii.Keby tam hore naozaj sedel manažér,odvelí všetky banálne veci do malých miest a na BA nechá len drahé a vysoko odborné práce.A ak niekto bude trvať na tom,že jemu odstráni žlčník docent ten a ten,mal by to kešnúť.
BXLmiami
01.12.16,13:23
Spomenul som pôrod ?
Že kde rodila holanďanova žena ? PREDSA NA SLOVENSKU.
...a včul si porovnajme :

Holandsko http://mojebetynka.maminka.cz/clanek/prichod-na-svet-po-holandsku

Slovensko http://www.tvnoviny.sk/my-zeny/1740673_za-pohodlie-pri-porode-zaplatite.-precitajte-si-kolko

...a bol by som zvedavý, ako to bolo aj s tým príspevkom po narodení

Výkričníky ani len nedávam, ono stačia úplne vyššie uvedené linky, ktoré je potrebné len poriadne prečítať.
A kde mala rodiť ked nebýva v Holandsku ale na SK?Ved ona pracovala a odvádzala odvody na SK.
afrikánka
01.12.16,13:29
Ak chce senior v DE mať takúto nadštandartnú starostlivosť doma, alebo v rámci EU, mesačne si pripláca +200e. To mu zaručuje, že keď navštívi ktorúkoľvek krajinu EU, tak pôjde pod skalpel iba "kapacitám"
buchač
01.12.16,13:37
A kde mala rodiť ked nebýva v Holandsku ale na SK?Ved ona pracovala a odvádzala
odvody na SK.
Hm...pokiaľ som dobre čítal, tak z textov vyplynulo, že tomu tak nie je.
Pracovala, odvádzala...minulý čas píšeš.
Ale mne je jedno, aj keď mi nie je.

Čo nemám šancu ovplyvniť, tak nejak neriešim.
Že si zapindám ? Nuž, nejak nepoznám jedinca, kto by nepindal na poniektoré skutočnosti.
afrikánka
01.12.16,13:40
buchač....Pindáš furt a na všetko:mad: :D :(
taiko
01.12.16,13:57
Spomenul som pôrod ?
Že kde rodila holanďanova žena ? PREDSA NA SLOVENSKU.
...a včul si porovnajme :

Holandsko http://mojebetynka.maminka.cz/clanek/prichod-na-svet-po-holandsku

Slovensko http://www.tvnoviny.sk/my-zeny/1740673_za-pohodlie-pri-porode-zaplatite.-precitajte-si-kolko

...a bol by som zvedavý, ako to bolo aj s tým príspevkom po narodení

Výkričníky ani len nedávam, ono stačia úplne vyššie uvedené linky, ktoré je potrebné len poriadne prečítať.
A kde mala rodiť ked nebýva v Holandsku ale na SK?Ved ona pracovala a odvádzala odvody na SK.
tu sa mylis. Byvala/pracovala v NL a tam aj platila zdravotne poistenie. Rodila na SK a NL poistovna vsetko do haliera zaplatila SK nemocnici.
Nandrolon
01.12.16,14:05
preplatila aj ten SK prispevok? A nejdem sa putat na trvale bydlisko a s tym suvisiace poplatky. Mimochodom, preco teda isla rodit na slovensko?
Ja aj moja zena tiez pracujeme v SR, dokonca mame kancelarie 2m od seba, ale do rumunska ani madarska rodit nesla... Ale pridavky uz zrejme berie tam, ako aj rodicak... Poznam od svagriny :-)))
afrikánka
01.12.16,14:06
Taiko, v NL je cca 40-50 zdr. poisťovní, s rôznymi druhmi a výhodami ZP, Kombinovať sa dá rôzne. To že rodila v SK, bol jej výber poisťovne a rozhodne bola a je niekde výhoda. Každý sa snaží chovať ekonomicky- pre seba čo najvýhodnejšie;)
lujza.j
01.12.16,14:12
http://x.topky.sk/cl/1000981/1592495/Uz-je-cas--Velky-prieskum-vianocnych-dareckov--Toto-si-od-Jeziska-praju-Slovaci-a-Slovenky
Mna sa nik sice nepytal:--- lebo ja nic nestem-nepotrebujem......a ak kupim si aj sama:Dale som asi chlap:D.....sportove nacinie,pyzamo,ponozky....
Na vanoce mi staci fakt iba klud:)
taiko
01.12.16,14:39
Taiko, v NL je cca 40-50 zdr. poisťovní, s rôznymi druhmi a výhodami ZP, Kombinovať sa dá rôzne. To že rodila v SK, bol jej výber poisťovne a rozhodne bola a je niekde výhoda. Každý sa snaží chovať ekonomicky- pre seba čo najvýhodnejšie;)
Z ekonomickeho hladiska nam to bolo jedno. Nam NL poistovna preplaca vsetko. Islo o to, ze na SK sme zohnali vyborny servis, carnica sa citila lepsie, ked mohla rodnym jazykom rozpravat atd atd.
Poskytovatel zdravotnickej starostlivosti dostal zaplatene vsetko a rychlo. Takze vsetci boli spokojni :)
Nandrolon
01.12.16,14:40
afrikanka, to je normalne. Ale preco potom existuje moj oblubeny vyraz "kolenovrt"?
Vsak je to podla Teba normalne a kazdy sa o to snazi... Ale vtedy by ten vyraz neexistoval. Ja povazujem to najlacnejsie v 99℅ za to najdrahsie. Cestovat xy hodin kvoli par stovkam, ktore Taiko /sam tu pisal okolo 10 000 eciek/ mesacne zarobi za 2 hodiny by sa mi veru nechcelo. Zase uznavam, ze v SR ma jeho zena vacsie zazemie ako v NL, kde su "dvaja"...
taiko
01.12.16,14:41
preplatila aj ten SK prispevok? A nejdem sa putat na trvale bydlisko a s tym suvisiace poplatky. Mimochodom, preco teda isla rodit na slovensko?
Ja aj moja zena tiez pracujeme v SR, dokonca mame kancelarie 2m od seba, ale do rumunska ani madarska rodit nesla... Ale pridavky uz zrejme berie tam, ako aj rodicak... Poznam od svagriny :-)))
Aky SK prispevok ?
V NL pridavky nedostavame ziadne, lebo mame prijem nad hranicou a rodicovsky prispevok v NL nie je ;)
kukučka
01.12.16,14:46
Poznám lekára, ktorý "zadarmo" navštívil opakovane všetky najznámejšie svetové pláže. Pracoval totiž pre nemeckú poisťovňu, ktorá ho súkromným lietadlom posielala pre klientov, ktorí skolabovali na dovolenke. Skontroloval, ako v cudzine lekári poskytli pomoc, kým mal pilot povinnú prestávku, tak si išiel zaplávať a potom dopravili pacienta do nemeckej nemocnice.
To len na "mardžo"* vašej debaty, ináč o poisťovniach neviem nič.
* Štepka
taiko
01.12.16,14:52
No. takze aby sme to uzavreli. Zdravotna starostlivost na SK je znuezivatelna, ako je zneuzivatelne skoro vsetko. A ako pri vsetkom zalezi od jednotlivca, ci nieco zneuziva, resp ci si nejako pomaha na ukor niekoho ineho.
Tu ale spatne zistujem, ze Janiela pisala o podaktorych, co zneuzivaju system, co je vlastne pravda a tymto
sa Ti Janiela ospravedlnujem, nakolko som sa mylne domnieval, ze si hodila vsetkych do jedneho vreca.
taiko
01.12.16,14:55
Poznám lekára, ktorý "zadarmo" navštívil opakovane všetky najznámejšie svetové pláže. Pracoval totiž pre nemeckú poisťovňu, ktorá ho súkromným lietadlom posielala pre klientov, ktorí skolabovali na dovolenke. Skontroloval, ako v cudzine lekári poskytli pomoc, kým mal pilot povinnú prestávku, tak si išiel zaplávať a potom dopravili pacienta do nemeckej nemocnice.
To len na "mardžo"* vašej debaty, ináč o poisťovniach neviem nič.
* Štepka
nieco podobne sa prihodilo aj carnici, ked si zlomila kostrc. Prisla ju pozriet pani z NL, prespala pekne v hoteli Kaskady v Sielnici a potom carnicu odeskortovala do NL. Nie sice sukromnym lietadlom, ale zato zabrali 8 miest na sedenie :D. Hotova "Operacia Banzaj" to bola :D. Som skoro odpadol
afrikánka
01.12.16,15:09
Taiko....vidíš, akú poisťovňu si čárnica vybrala:). Ale v niečom inom tá poisťovňa pokulháva, v poriadku, máš právo prehodnocovať podmienky ;)
taiko
01.12.16,15:13
Taiko....vidíš, akú poisťovňu si čárnica vybrala:). Ale v niečom inom tá poisťovňa pokulháva, v poriadku, máš právo prehodnocovať podmienky ;)
eeej veru, nabuduce vyberieme taku so sukromnym lietadlom :D
Nandrolon
01.12.16,16:37
preplatila aj ten SK prispevok? A nejdem sa putat na trvale bydlisko a s tym suvisiace poplatky. Mimochodom, preco teda isla rodit na slovensko?
Ja aj moja zena tiez pracujeme v SR, dokonca mame kancelarie 2m od seba, ale do rumunska ani madarska rodit nesla... Ale pridavky uz zrejme berie tam, ako aj rodicak... Poznam od svagriny :-)))
Aky SK prispevok ?
V NL pridavky nedostavame ziadne, lebo mame prijem nad hranicou a rodicovsky prispevok v NL nie je ;)
Ak ma trvale bydlisko v sr, musela doatat jednorazovy prispevok pri narodeni cez 800 eur
Nandrolon
01.12.16,16:56
PS:
materska hadam v Nl existuje, ci nie? teda musela ju poberat xy vacsiu ako u nas...
rodicak... do 3 rokoch, zeby nebol?
pridavky cca 22 eur, srat na ne...
Ps2 vidim, ze ak pises pravdu, tak NL je v tomto systeme oproti AT 100 svetelnych rokov za opicami...
Žabinka
01.12.16,17:09
ja vám sem do tejto lekársko-ekonomickej diskusie skočím, lebo už je to dáke že ani neviem o čo vlastne ide.. iba môj názor, že každý, a to podčiarkujem, každý človek si vždy a za každých okolností vyberie to čo je preňho najvýhodnejšie.. a čo je na tom že pracuje v cudzine a tu sa dá ošetriť? keď mu to takto vyhovuje, je to jeho vec.. tolerancia, nezávisť, a hlavne staranie sa o svoje veci a nie čo robia druhí, to chýba našej slovači.. a to je všetko..
pozrite si naše predvianočné ovečky..:)
Nandrolon
01.12.16,17:24
Žabinka, davam plusku. Ale preco sa niekto tvari ako geroj, ked robi a rozmysla presne tak, ako ostatni jednoduchi ludia.
afrikánka
01.12.16,17:31
Nandrolon, Taiko a všetci tí, ktorí sa chcete podieľať na demografických ukazovateľoch, tej, alebo onej európskej krajiny neprepočítavajte....Európa je stále sociálne ladená, na rozdiel od mnohých vyspelých svetových ekonomík, kde žena má 3 týždne po pôrode platenú PN a potom je už iba na finančnej zdatnosti jej a partnera, ako si dieťa vyfinancujú:rolleyes:;):eek:
bettylou
01.12.16,17:38
Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
A ako by sa to malo podla Teba kompenzovat ? V kazdej krajine rovnako ?

Tomu, čo má všeobecne menej, dajú zaplatiť viac a ten, čo má viac, platí menej. Efekt roztvárania nožníc. Rozdiel je prepočítaný až po preplatení poisťovňou. Aby sme sa zase neslovíčkárili o rozdieloch niekde "na pol ceste" od kompletného vyúčtovania :D
Nerozumiem ako to myslis. V DE nemocnici zaplati kazdy za ukon rovnako. NIkto neda nikomu zaplatit viac.

skús čítať pozornejšie o čom je reč ;)

reč je o rozdieli, keď sa dá človek operovať v cudzine, náš napr. vonku a niekto z vonku u nás na sk. ten istý úkon náš občan v konečnom dôsledku doplatí zo svojho a ten "západniar" dostane k tomu čo zaplatil okrem preplatenia aj doplatené. O tom je reč. A keď už sme pri tom zdravotnom poistnom, tak je mnoho takých, čo v percentuálnom vyčíslení v pomere k zárobku platia to poistné vyššie. :cool:
buchač
01.12.16,17:41
ja vám sem do tejto lekársko-ekonomickej diskusie skočím, lebo už je to dáke že ani neviem o čo vlastne ide.. iba môj názor, že každý, a to podčiarkujem, každý človek si vždy a za každých okolností vyberie to čo je preňho najvýhodnejšie.. a čo je na tom že pracuje v cudzine a tu sa dá ošetriť? keď mu to takto vyhovuje, je to jeho vec.. tolerancia, nezávisť, a hlavne staranie sa o svoje veci a nie čo robia druhí, to chýba našej slovači.. a to je všetko..
pozrite si naše predvianočné ovečky..:)
Každý si vyberie to, čo je pre neho najvýhodnejšie, to je jasné.

Čo na tom, že niekto pracuje vonku a tu sa dá ošetriť ? Ale šak nič, pokiaľ cvaká, tak je to v poriadku.
Ty ak nejdeš na pravidelnú prehliadku k zubníkovi, tak znášaš všetky následky svojho konania. Cestovateľovi je to jedno, aj tak je to pre neho lacnejšie...aj s letenkou (vopred zabukovanou) cez oceán.
Dlabať ale na zuby...čo by si robila, ak by Ti zatelefonovali zo špitáľa, lebo Ťa neberú na plánovanú operáciu (a Ty máš všetky vyšetrenia už urobené), nakoľko blá, blá...no pritom na lôžko je prijatý cestovateľ, ktorý PLATÍ (nie zahraničná poisťovňa) CASH.
kukučka
01.12.16,17:48
Bolo tak vždy a aj bude, čo má s tým spoločné taiko? A bude ešte horšie.
taiko
01.12.16,18:08
preplatila aj ten SK prispevok? A nejdem sa putat na trvale bydlisko a s tym suvisiace poplatky. Mimochodom, preco teda isla rodit na slovensko?
Ja aj moja zena tiez pracujeme v SR, dokonca mame kancelarie 2m od seba, ale do rumunska ani madarska rodit nesla... Ale pridavky uz zrejme berie tam, ako aj rodicak... Poznam od svagriny :-)))
Aky SK prispevok ?
V NL pridavky nedostavame ziadne, lebo mame prijem nad hranicou a rodicovsky prispevok v NL nie je ;)
Ak ma trvale bydlisko v sr, musela doatat jednorazovy prispevok pri narodeni cez 800 eur
sup sup dostudovat
"Podmienka "bydliska" je relatívne novou podmienkou, podľa ktorej sa vylučuje vznik nároku na príspevok pri narodení dieťaťa pre osoby, ktoré nežijú na Slovensku, resp. centrum záujmov rodiny nie je v SR, avšak nezrušili si na území SR trvalý pobyt."
Žabinka
01.12.16,18:08
ja vám sem do tejto lekársko-ekonomickej diskusie skočím, lebo už je to dáke že ani neviem o čo vlastne ide.. iba môj názor, že každý, a to podčiarkujem, každý človek si vždy a za každých okolností vyberie to čo je preňho najvýhodnejšie.. a čo je na tom že pracuje v cudzine a tu sa dá ošetriť? keď mu to takto vyhovuje, je to jeho vec.. tolerancia, nezávisť, a hlavne staranie sa o svoje veci a nie čo robia druhí, to chýba našej slovači.. a to je všetko..
pozrite si naše predvianočné ovečky..:)
Každý si vyberie to, čo je pre neho najvýhodnejšie, to je jasné.

Čo na tom, že niekto pracuje vonku a tu sa dá ošetriť ? Ale šak nič, pokiaľ cvaká, tak je to v poriadku.
Ty ak nejdeš na pravidelnú prehliadku k zubníkovi, tak znášaš všetky následky svojho konania. Cestovateľovi je to jedno, aj tak je to pre neho lacnejšie...aj s letenkou (vopred zabukovanou) cez oceán.
Dlabať ale na zuby...čo by si robila, ak by Ti zatelefonovali zo špitáľa, lebo Ťa neberú na plánovanú operáciu (a Ty máš všetky vyšetrenia už urobené), nakoľko blá, blá...no pritom na lôžko je prijatý cestovateľ, ktorý PLATÍ (nie zahraničná poisťovňa) CASH.
jurko, čo by som robila? ponadávala by som si.. ale to je predsa chyba systému, že to takto funguje, nie chyba cestovateľa, ako si ho nazval.. bohužiaľ, takto to na slovensku funguje.. ale takto to funguje aj keď nemocnica upredostní pred obyčajným smrteľníkom zazobaného pracháča zo slovenska.. proste systém na figu..
taiko
01.12.16,18:11
Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
A ako by sa to malo podla Teba kompenzovat ? V kazdej krajine rovnako ?

Tomu, čo má všeobecne menej, dajú zaplatiť viac a ten, čo má viac, platí menej. Efekt roztvárania nožníc. Rozdiel je prepočítaný až po preplatení poisťovňou. Aby sme sa zase neslovíčkárili o rozdieloch niekde "na pol ceste" od kompletného vyúčtovania :D
Nerozumiem ako to myslis. V DE nemocnici zaplati kazdy za ukon rovnako. NIkto neda nikomu zaplatit viac.

skús čítať pozornejšie o čom je reč ;)

reč je o rozdieli, keď sa dá človek operovať v cudzine, náš napr. vonku a niekto z vonku u nás na sk. ten istý úkon náš občan v konečnom dôsledku doplatí zo svojho a ten "západniar" dostane k tomu čo zaplatil okrem preplatenia aj doplatené. O tom je reč. A keď už sme pri tom zdravotnom poistnom, tak je mnoho takých, čo v percentuálnom vyčíslení v pomere k zárobku platia to poistné vyššie. :cool:
vid prispevok, co som dal ako reakciu pre misoft-a o 13:50. Myslim, ze som to tam dost polopate vysvetlil. Ak nie, rad dovysvetlim
taiko
01.12.16,18:14
Bolo tak vždy a aj bude, čo má s tým spoločné taiko? A bude ešte horšie.
No predsa. lebo taiko :D
buchač
01.12.16,18:15
bohužiaľ, takto to na slovensku funguje.. ale takto to funguje aj keď nemocnica upredostní pred obyčajným smrteľníkom zazobaného pracháča zo slovenska.. proste systém na figu..
Veď vravím, že pindám...;)

...a pindám občas aj v "mojom" špitáli, keď idem na nejakú kontrolu. Ide o to, že na dverách ordinácií je výveska ohľadom poradovníka....ako prví sú - samoplatci.
afrikánka
01.12.16,18:24
A ja, ako samoplatca som takéto privilégia "nezažívala":mee:
BXLmiami
02.12.16,06:06
PS:
materska hadam v Nl existuje, ci nie? teda musela ju poberat xy vacsiu ako u nas...
rodicak... do 3 rokoch, zeby nebol?
pridavky cca 22 eur, srat na ne...
Ps2 vidim, ze ak pises pravdu, tak NL je v tomto systeme oproti AT 100 svetelnych rokov za opicami...
Nie,aj v Belgicku je materská 3 mesiace a príspevky,ked zarábaš veľa nie sú žiadne.A dôchodok-ked si odviedol za života málo dostaneš podporu,ked stred máš dôchodok a ked odvádzaš nadhranične dôchodok nemáš leboa načo.Dosť som sa na tom svojho času bavila.
A myslím,že aj Švajčiarsko,mám tu dievčinu,ktorá si vzala po troch mesiacoch pol roka neplatené voľno a teraz je na UP aby aspon nejaké peniaze mala.
BXLmiami
02.12.16,06:11
Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
A ako by sa to malo podla Teba kompenzovat ? V kazdej krajine rovnako ?

Tomu, čo má všeobecne menej, dajú zaplatiť viac a ten, čo má viac, platí menej. Efekt roztvárania nožníc. Rozdiel je prepočítaný až po preplatení poisťovňou. Aby sme sa zase neslovíčkárili o rozdieloch niekde "na pol ceste" od kompletného vyúčtovania :D
Nerozumiem ako to myslis. V DE nemocnici zaplati kazdy za ukon rovnako. NIkto neda nikomu zaplatit viac.

skús čítať pozornejšie o čom je reč ;)

reč je o rozdieli, keď sa dá človek operovať v cudzine, náš napr. vonku a niekto z vonku u nás na sk. ten istý úkon náš občan v konečnom dôsledku doplatí zo svojho a ten "západniar" dostane k tomu čo zaplatil okrem preplatenia aj doplatené. O tom je reč. A keď už sme pri tom zdravotnom poistnom, tak je mnoho takých, čo v percentuálnom vyčíslení v pomere k zárobku platia to poistné vyššie. :cool:
Percentuálne vyčíslení je na dve veci,ked v absolutnych číslach platím všetko ako nemec-čiže vstupy.
korela
02.12.16,07:48
Bolo tak vždy a aj bude, čo má s tým spoločné taiko? A bude ešte horšie.
No predsa. lebo taiko :D

1. Domnievam sa, že taiko je s najväčšou pravdepodobnosťou dostatočne vysoko nad vecou.
2. Keďže je naporúdzi, tak sa berie ako živý príklad a nie ako boxerské vrece.
3. Ľuďom vo všeobecnosti oči kole štúdium zadarmo s jeho následným využitím v zahraničí. V minulosti pred 89 sa museli ľudia ešte pred odchodom do zahraničia zo získaného vzdelania štátu vyplatiť, aj za strednú školu nielen VŠ. Čiže ľuďom prekáža súčasný prístup štátu. Preto osobne nepovažujem všetky príspevky k téme ako prejav závisti. Používanie slova závisť si všímam skôr u ľudí, ktorí sú relatívne za vodou, ako od chudoby.
4. Mne v princípe viac prekáža únik mozgov ako to, že je štúdium nespoplatnené. Ak sa spoplatní, pôjdu mladí húfne študovať min. do najbližšieho zahraničia, a budeme ich definitívne strácať, a čo tu ostane, je každému jasné. Kondomíniá a stratené existencie.
Mila123
02.12.16,08:01
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život :eek:
buchač
02.12.16,08:12
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život :eek:

....eeeee....zle myšlienkove pochody (bez urážky).
Ak bude mať každá poliklinika na Slovensku záložný elektrický zdroj, ako sú tie zmieňované obchody, tak situácia bude iná.
Strana 8
https://www.enviroportal.sk/eia/dokument/228530
misoft
02.12.16,09:08
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život :eek:
Ako bolo skôr napísané - zlé chápanie situácie.
A) Veľké nemocnice majú (mať, ale či majú!?) záložn zdroje/agregáty, ktoré majú naskočiť min. do 1 minúty. Že ODCH bolo bez elektriny - možno osvetlenie a nepodstatné spotrebiče, ale dám krk na to, že prístroje podpory života boli funkčné a nabehli ich náhradné zdroje.
Čo sa týka K...du, T...a - všetky veľké obchodné prevádzky majú svoje záložné agregáty. A pokiaľ by si vošla napr. do K...du, T...a - zistila by si, že mraziaky sú odpojené, že chladiace boxy a vitríny sú odpojené, že svieti obmedzený počet osvetlenia - každé druhé, tretie. Je to kvôli tomu, že to má veľkú "spotrebu" a tak sa zabezpečí to najnutnejšie - chod pokladní, základné osvetlenie, bezpečnostné hlásiče.
Takže tvoja poznámka "jedlo je dôležitejšie ako ľudský život" je zavádzajúca, klamlivá, tendenčná.
Dávam ti mínus.
Mila123
02.12.16,09:10
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život :eek:
Ako bolo skôr napísané - zlé chápanie situácie.
A) Veľké nemocnice majú (mať, ale či majú!?) záložn zdroje/agregáty, ktoré majú naskočiť min. do 1 minúty. Že ODCH bolo bez elektriny - možno osvetlenie a nepodstatné spotrebiče, ale dám krk na to, že prístroje podpory života boli funkčné a nabehli ich náhradné zdroje.
Čo sa týka K...du, T...a - všetky veľké obchodné prevádzky majú svoje záložné agregáty. A pokiaľ by si vošla napr. do K...du, T...a - zistila by si, že mraziaky sú odpojené, že chladiace boxy a vitríny sú odpojené, že svieti obmedzený počet osvetlenia - každé druhé, tretie. Je to kvôli tomu, že to má veľkú "spotrebu" a tak sa zabezpečí to najnutnejšie - chod pokladní, základné osvetlenie, bezpečnostné hlásiče.
Takže tvoja poznámka "jedlo je dôležitejšie ako ľudský život" je zavádzajúca, klamlivá, tendenčná.
Dávam ti mínus.
Dušky, nemali nič, žiaden elektrický zdroj, podľa Vyhlášky ho ani nemusia mať, Juraj by inak vravel, keby bol niekto z jeho príbuzných, kamarátov na ODCH.....
misoft
02.12.16,09:13
Dušky, nemali nič, žiaden elektrický zdroj, podľa Vyhlášky ho ani nemusia mať, Juraj by inak vravel, keby bol niekto z jeho príbuzných, kamarátov na ODCH.....
Ale to potom nie je problém obchodu, ani názoru, že jedlo je dôležitejšie ako život - je to problém vedenia oddelenia, manažmentu, MZ, ÚPDZS, že toto nezabezpečili.... takže tam si treba zlosť vylievať a nie na obchode.
afrikánka
02.12.16,09:16
Úmysel to nebol, iba taká malá technická neznalosť ;););)
Oliwa
02.12.16,09:32
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život :eek:
Snáď si nemyslíš, že elektrárne úmyselne odpojili polikliniku a obchody nechali, či...?
Obchody fungovali normálne, alebo išli na záložné zdroje?
Ak išli na zálohu, mala ísť aj nemocnica. Ak nešla, obchody za to nemôžu.
Sorry, ale je to veľmi tendenčne napísané... Nenapadla Ti možnosť, že obchody sú napojené na inú vetvu ako poliklinika? Ešte si sa nestretla s tým, že trebárs jedna ulica svieti a druhá nie?
Ak išlo o plánované prerušenie dodávky, elektrárne ho vopred oznamujú - obchodu i poliklinike. A tie sa podľa toho zariaďujú. Ak išlo o havarijnú situáciu, zariadia sa podľa toho, ako sú /ne/pripravené...
kukučka
02.12.16,09:35
joj, ale ste sa zhŕkli, zmýlila sa. Ja si tu sedím a púšťam muziku, ona v tom špitáli pracuje, vôbec jej nezávidím.
Mila123
02.12.16,09:36
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život :eek:
Snáď si nemyslíš, že elektrárne úmyselne odpojili polikliniku a obchody nechali, či...?
Obchody fungovali normálne, alebo išli na záložné zdroje?
Ak išli na zálohu, mala ísť aj nemocnica. Ak nešla, obchody za to nemôžu.
Sorry, ale je to veľmi tendenčne napísané... Nenapadla Ti možnosť, že obchody sú napojené na inú vetvu ako poliklinika? Ešte si sa nestretla s tým, že trebárs jedna strana ulice svieti a druhá nie?
Oliwa, nenapísala som to jasne, že celé mesto bolo bez elektriky?????
Mila123
02.12.16,09:39
Za špecifický označil operačný dôstojník zásah v obci Ľubica pri Kežmarku v detskom hospici na Ulici sv. Alžbety. "Vypadla im tam elektrina, pričom deti sú tam napojené na prístroje. Aktuálne sa odtiaľ jedno vozidlo vrátilo, ďalšie tam ešte ostáva. Situácia sa rieši v súčinnosti s elektrikármi," dodal, pričom uviedol, že nevie, či tento výpadok súvisel s počasím.

http://www.topky.sk/cl/10/1592879/Slovensko-bicuje-vichrica--Najohrozenejsie-mesta--kolaps-zeleznice--zaveje-a--padajuce-stromy-
Oliwa
02.12.16,09:51
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život :eek:
Snáď si nemyslíš, že elektrárne úmyselne odpojili polikliniku a obchody nechali, či...?
Obchody fungovali normálne, alebo išli na záložné zdroje?
Ak išli na zálohu, mala ísť aj nemocnica. Ak nešla, obchody za to nemôžu.
Sorry, ale je to veľmi tendenčne napísané... Nenapadla Ti možnosť, že obchody sú napojené na inú vetvu ako poliklinika? Ešte si sa nestretla s tým, že trebárs jedna strana ulice svieti a druhá nie?
Oliwa, nenapísala som to jasne, že celé mesto bolo bez elektriky?????
Nie. Ja som teda nikde nepostrehla, že spomínaš celé mesto. Napísala si len "u nás".
Myslela som, že vo Vašej nejakej mestskej časti...
Takže v celom meste tma a svietilo sa len v Kauflande a Tescu - teraz je to ok?
Mila123
02.12.16,09:55
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život :eek:
Snáď si nemyslíš, že elektrárne úmyselne odpojili polikliniku a obchody nechali, či...?
Obchody fungovali normálne, alebo išli na záložné zdroje?
Ak išli na zálohu, mala ísť aj nemocnica. Ak nešla, obchody za to nemôžu.
Sorry, ale je to veľmi tendenčne napísané... Nenapadla Ti možnosť, že obchody sú napojené na inú vetvu ako poliklinika? Ešte si sa nestretla s tým, že trebárs jedna strana ulice svieti a druhá nie?
Oliwa, nenapísala som to jasne, že celé mesto bolo bez elektriky?????
Nie. Ja som teda nikde nepostrehla, že spomínaš celé mesto. Napísala si len "u nás".
Myslela som, že vo Vašej nejakej mestskej časti...
Takže v celom meste tma a svietilo sa len v Kauflande a Tescu - teraz je to ok?
dá sa...
korela
02.12.16,10:29
Hľadám sfunkčnenie odtoku vo vani. Tak profi fy od 30 (aj s rozsekaním kachličiek) po 85 eur. Išla som pozrieť východ, aké relácie sú tam, a musela som sa usmiať nad jednou z referencií, akoby sa obsah odpadu v tomto štáte od seba líšil podľa osadenstva. :-)
http://www.kontrakt.sk/referencie.html
taiko
02.12.16,10:29
PS:
materska hadam v Nl existuje, ci nie? teda musela ju poberat xy vacsiu ako u nas...
rodicak... do 3 rokoch, zeby nebol?
pridavky cca 22 eur, srat na ne...
Ps2 vidim, ze ak pises pravdu, tak NL je v tomto systeme oproti AT 100 svetelnych rokov za opicami...
ach clovece preco nasilu diskutujes, ked velka cast z toho co pises su len dohady :(
...hadam... by... ...zeby... ...ak...
Materska zrejme existuje, neviem o nej lebo ako som pisal, mam to stastie, ze sa na nu nemusim spoliehat a a vdaka prijmu nemam narok ani na ine davky s tym suvisiace. Okrem toho, ja nie som z tych, co by cakali na postara ;)

...okrem toho, co tu pleties AT ? Ci sa teraz citis lepsie, ked si si vyfabuloval, ze ja chudacisko nedostavam v NL pridavky ani zena matersku a v AT sa maju rodiny s detmi ako prasce v zite? Nestastny clovece :(
korela
02.12.16,10:34
AT získalo vstupom HU, SK, CZ do únie veľmi rýchlo zvýšenie svojho HDP o 8%. Najviac zo všetkých ďalších štátov únie.
taiko
02.12.16,10:46
Bolo tak vždy a aj bude, čo má s tým spoločné taiko? A bude ešte horšie.
No predsa. lebo taiko :D

1. Domnievam sa, že taiko je s najväčšou pravdepodobnosťou dostatočne vysoko nad vecou.
2. Keďže je naporúdzi, tak sa berie ako živý príklad a nie ako boxerské vrece.
3. Ľuďom vo všeobecnosti oči kole štúdium zadarmo s jeho následným využitím v zahraničí. V minulosti pred 89 sa museli ľudia ešte pred odchodom do zahraničia zo získaného vzdelania štátu vyplatiť, aj za strednú školu nielen VŠ. Čiže ľuďom prekáža súčasný prístup štátu. Preto osobne nepovažujem všetky príspevky k téme ako prejav závisti. Používanie slova závisť si všímam skôr u ľudí, ktorí sú relatívne za vodou, ako od chudoby.
4. Mne v princípe viac prekáža únik mozgov ako to, že je štúdium nespoplatnené. Ak sa spoplatní, pôjdu mladí húfne študovať min. do najbližšieho zahraničia, a budeme ich definitívne strácať, a čo tu ostane, je každému jasné. Kondomíniá a stratené existencie.
okrem toho to studium nebolo zadarmo.
Tu starostlivost, cas, nervy, prace nadcas, rodicom hadam ani nikdy nevratim. Navyse podla dnesnych info 1 rok VS studia stoji stat priemerne 1 984 eur. Za 5 rokov je to 10000EUR. Za roky co som odrobil na Slovensku, som na daniach odviedol porovnatelnu ciastku. Jasne ze z mojich dani som uzival aj ine sluzby statu, ale nieco som snad z nakladov na VS vratil. Ak nie aj vsetko, beruc do uvahy ze 10000EUR by to stalo dnes a ja som dostudoval pre viac ako 15 rokmi.
buchač
02.12.16,11:09
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život :eek:
Ako bolo skôr napísané - zlé chápanie situácie.

Dušky, nemali nič, žiaden elektrický zdroj, podľa Vyhlášky ho ani nemusia mať, Juraj by inak vravel, keby bol niekto z jeho príbuzných, kamarátov na ODCH.....

Miluš...tak je teda neviem. Ja netvrdím ani jedno a ani druhé, no pozastavím sa nad výrazmi.

Poliklinika - zdravotnícke zariadenie so všetkými hlavnými oddeleniami pre ambulantnú službu
Klinika - nemocničné (lôžkové) oddelenie pri lekárskej fakulte slúžiace aj pre vyučovanie a výskum

Ono ale nie je výnimkou, že poliklinika je súčasťou kliniky - nemocnice. Ale kľudne je poliklinika osamotená.
Nemocnica MUSÍ mať záložný zdroj/e...klinika nie.
----------------------------------------
Čo sa mňa týka ? Trochu zbytočná poznámka.
Ale mal som na onom oddelení, veru mal...dokonca aj v hospici, kde svokra exla.
korela
02.12.16,12:02
Bolo tak vždy a aj bude, čo má s tým spoločné taiko? A bude ešte horšie.
No predsa. lebo taiko :D

1. Domnievam sa, že taiko je s najväčšou pravdepodobnosťou dostatočne vysoko nad vecou.
2. Keďže je naporúdzi, tak sa berie ako živý príklad a nie ako boxerské vrece.
3. Ľuďom vo všeobecnosti oči kole štúdium zadarmo s jeho následným využitím v zahraničí. V minulosti pred 89 sa museli ľudia ešte pred odchodom do zahraničia zo získaného vzdelania štátu vyplatiť, aj za strednú školu nielen VŠ. Čiže ľuďom prekáža súčasný prístup štátu. Preto osobne nepovažujem všetky príspevky k téme ako prejav závisti. Používanie slova závisť si všímam skôr u ľudí, ktorí sú relatívne za vodou, ako od chudoby.
4. Mne v princípe viac prekáža únik mozgov ako to, že je štúdium nespoplatnené. Ak sa spoplatní, pôjdu mladí húfne študovať min. do najbližšieho zahraničia, a budeme ich definitívne strácať, a čo tu ostane, je každému jasné. Kondomíniá a stratené existencie.
okrem toho to studium nebolo zadarmo.
Tu starostlivost, cas, nervy, prace nadcas, rodicom hadam ani nikdy nevratim. Navyse podla dnesnych info 1 rok VS studia stoji stat priemerne 1 984 eur. Za 5 rokov je to 10000EUR. Za roky co som odrobil na Slovensku, som na daniach odviedol porovnatelnu ciastku. Jasne ze z mojich dani som uzival aj ine sluzby statu, ale nieco som snad z nakladov na VS vratil. Ak nie aj vsetko, beruc do uvahy ze 10000EUR by to stalo dnes a ja som dostudoval pre viac ako 15 rokmi.
Veď to neber doslovne všetko na seba. Sú absolventi, ktorí si v okamihu hľadajú zamestnanie vonku.
To vyplatenie sa vzťahovalo najmä na dievčatá po vydaji, ktoré odchádzali za cudzincom-manželom. Ako sa to riešilo pri našich polit. migrantoch, neviem.
A že ako sa obetovali tvoji rodičia, to sa obetujú hádam všetci ostatní.
.
Ale ľudia si už dnes neviem z akých príčin neuvedomujú, čo my sme si staršie generácie áno, že o aký zárobok prichádzal VŠ počas štúdia oproti SŠ a za aký čas sa to v budúcnosti so stredoškolákom vyrovnalo.
Pretože 5 až 6 rokov, je stále 5 až 6 rokov práce alebo štúdia.
A pokiaľ viem, tak pre 89 boli brigády k dispozícii iba počas letných prázdnin v podnikoch, možno na stavbách a iných fuškách si chlapci mohli zarobiť, dievčatá niečo pošiť, učiť jazyky a pod. Ale na oficiálne práce si nespomínam žiadne.
afrikánka
02.12.16,12:11
Ak sa chcel politický migrant pred rokom 1989 dostať do vlasti, napr., aby mohol navštíviť chorého rodiča, najprv musel zaplatiť strednú, vysokú školu, dokonca sa platilo i za návštevu dieťaťa narodeného na území ČSSR. Vysokoškolsky vzdelaní platili cca 10 000 mariek. Inak mu vstup nepovolili.
taiko
02.12.16,12:15
Bolo tak vždy a aj bude, čo má s tým spoločné taiko? A bude ešte horšie.
No predsa. lebo taiko :D

1. Domnievam sa, že taiko je s najväčšou pravdepodobnosťou dostatočne vysoko nad vecou.
2. Keďže je naporúdzi, tak sa berie ako živý príklad a nie ako boxerské vrece.
3. Ľuďom vo všeobecnosti oči kole štúdium zadarmo s jeho následným využitím v zahraničí. V minulosti pred 89 sa museli ľudia ešte pred odchodom do zahraničia zo získaného vzdelania štátu vyplatiť, aj za strednú školu nielen VŠ. Čiže ľuďom prekáža súčasný prístup štátu. Preto osobne nepovažujem všetky príspevky k téme ako prejav závisti. Používanie slova závisť si všímam skôr u ľudí, ktorí sú relatívne za vodou, ako od chudoby.
4. Mne v princípe viac prekáža únik mozgov ako to, že je štúdium nespoplatnené. Ak sa spoplatní, pôjdu mladí húfne študovať min. do najbližšieho zahraničia, a budeme ich definitívne strácať, a čo tu ostane, je každému jasné. Kondomíniá a stratené existencie.
okrem toho to studium nebolo zadarmo.
Tu starostlivost, cas, nervy, prace nadcas, rodicom hadam ani nikdy nevratim. Navyse podla dnesnych info 1 rok VS studia stoji stat priemerne 1 984 eur. Za 5 rokov je to 10000EUR. Za roky co som odrobil na Slovensku, som na daniach odviedol porovnatelnu ciastku. Jasne ze z mojich dani som uzival aj ine sluzby statu, ale nieco som snad z nakladov na VS vratil. Ak nie aj vsetko, beruc do uvahy ze 10000EUR by to stalo dnes a ja som dostudoval pre viac ako 15 rokmi.
Veď to neber doslovne všetko na seba. Sú absolventi, ktorí si v okamihu hľadajú zamestnanie vonku.
To vyplatenie sa vzťahovalo najmä na dievčatá po vydaji, ktoré odchádzali za cudzincom-manželom. Ako sa to riešilo pri našich polit. migrantoch, neviem.
A že ako sa obetovali tvoji rodičia, to sa obetujú hádam všetci ostatní.
.
Ale ľudia si už dnes neviem z akých príčin neuvedomujú, čo my sme si staršie generácie áno, že o aký zárobok prichádzal VŠ počas štúdia oproti SŠ a za aký čas sa to v budúcnosti so stredoškolákom vyrovnalo.
Pretože 5 až 6 rokov, je stále 5 až 6 rokov práce alebo štúdia.
:) ved neberiem, len som to "VS studium zadarmo" trosku na pravu mieru chcel uviest ;). A ano, neviem ako je to teraz, ale niekdy studium deti na VS vyzadovalo obetu od vsetkych rodicov. Mozno az na male dobre situovane vynimky.
Tema je to naozaj zlozita a jednoduche zavery su skor na skodu ako na osoh. V tom sa urcite zhodneme.
afrikánka
02.12.16,12:21
Veru, tak...poriadne sa rodič zapotí a naodrieka. Vždy vysokoškolské štúdium dieťaťa vyšlo zhruba v cene auta. Ale to sa ťažko vysvetľuje tým, čo to nezažili, nezafinancovali.
korela
02.12.16,12:26
Asi tak. Ešte na okraj.
Poznala som rodinu, tým deťom, ktoré neabsolvovali VŚ, rodičia mesačne platili popri ich práci na tie časy dosť vysokú čiastku po celých 5 rokov ako kompenzáciu za vynaložené financie na študujúceho súrodenca. Rodinná spravodlivosť v ich chápaní.
afrikánka
02.12.16,12:31
Asi tak. Ešte na okraj.
Poznala som rodinu, tým deťom, ktoré neabsolvovali VŚ, rodičia mesačne platili popri ich práci na tie časy dosť vysokú čiastku po celých 5 rokov ako kompenzáciu za vynaložené financie na študujúceho súrodenca. Rodinná spravodlivosť v ich chápaní.
Zaujímavá spravodlivosť.....v podstate pravdivá. Pri dedení by sa mali vlastne zohľadňovať i náklady na vzdelanie.
taiko
02.12.16,12:46
Asi tak. Ešte na okraj.
Poznala som rodinu, tým deťom, ktoré neabsolvovali VŚ, rodičia mesačne platili popri ich práci na tie časy dosť vysokú čiastku po celých 5 rokov ako kompenzáciu za vynaložené financie na študujúceho súrodenca. Rodinná spravodlivosť v ich chápaní.
uff, tak to je ta riadna spravodlivost. To by ma asi nenapadlo. Super, ze nik potom necitil pocit krivdy. Museli v tej rodine byt super pomery.
jar88
02.12.16,12:48
To čo sa vám v tých hlavách kotí.:confused:
Nechápem, čo sa tu stále pohoršujete, že tí čo majú vzdelanie vám čosi dlhujú. Ja nemám pocit, že by mi niekto, kto tu vyštudoval, mal niečo platiť, či vracať späť. Nechápem z akého dôvodu by to mal vracať štátu. Štátu, ktorý si to nechal zaplatiť od nás.
To je to isté, ako keby som ja chcel po niekom, kto dostal zdravotnú starostlivosť za státisíce a ja nič.
Veď už sa spamätajte. Hlavne Buchač. Ty máš najmenej čo skákať a moralizovať so školami zadarmo.
Čo majú tí mladí sedieť v lese či čo? Keď tu nikto nemá na to aby ich zaplatil, idú ta het, do sveta. Ty by si im mal byť vďačný, že nežijú na štátne trovy.
kopretinka
02.12.16,12:52
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život :eek:
tu vidíš,ako sa majiteľ stará o svoj tovar,tesco,kaufland majú záložné zdroje,nemôžu si dovoliť,aby prestali pracovať chladiaky a mraziaky,tovar by sa pokazil.....zdravotníckemu zariadeniu je to fuk.... pacienti sú tovar,o ktorý sa netreba starať....buď prežijú,alebo nie....jeden odíde,príde ďalší...
kukučka
02.12.16,12:58
- Poznám tiež, prispievali ženatému synovi na druhú VŠ, aby neukracoval rodinu.
- Ešte k tej práci popri VŠ - vykládka vagónov
- Mne dosť prekáža neúmerné pomáhanie starých mladým, malo by to byť naopak.
Len tak všeobecne, ale poznám mnoho takých, kde to tie deti berú ako samozrejmosť, ani si to nevážia, ani nepoďakujú.
buchač
02.12.16,12:59
Veď už sa spamätajte. Hlavne Buchač. Ty máš najmenej čo skákať a moralizovať so školami zadarmo.

Ak si myslíš, že moralizujem, tvoja vec. Ale ak dovolíš, tak dávam len svoj názor...môžem, dovolíš mi ?

P.S.:
Čítam aj medzi riadkami a je mi nad slnko jasné, na čo narážaš.
jar88
02.12.16,12:59
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život :eek:
tu vidíš,ako sa majiteľ stará o svoj tovar,tesco,kaufland majú záložné zdroje,nemôžu si dovoliť,aby prestali pracovať chladiaky a mraziaky,tovar by sa pokazil.....zdravotníckemu zariadeniu je to fuk.... pacienti sú tovar,o ktorý sa netreba starať....buď prežijú,alebo nie....jeden odíde,príde ďalší...

A to čo má to zariadenie ako že robiť?
To má ísť na brigádu do Teska?:D
jar88
02.12.16,13:00
Veď už sa spamätajte. Hlavne Buchač. Ty máš najmenej čo skákať a moralizovať so školami zadarmo.

Pozor na slová.
Ak si myslíš, že moralizujem, tvoja vec. Ak dovolíš, tak dávam len svoj názor...môžem, dovolíš mi ?

P.S.:
Čítam aj medzi riadkami a je mi nad slnko jasné, na čo narážaš.

To už nieje názor, to je už za hranicou súdneho rozumu.
misoft
02.12.16,13:01
Ajajaj....... počasíčko a "počasíčko" vystrája.....:D:D:D.... nejako sa nadúva....
jar88
02.12.16,13:02
Názor si napíš aký chceš,
pokojne aj sprostosť, nikto ti to zakazovať nebude.:---
jar88
02.12.16,13:03
Ajajaj....... počasíčko a "počasíčko" vystrája.....:D:D:D.... nejako sa nadúva....

Zrazu už nemáš v ignore?:---
buchač
02.12.16,13:03
To už nieje názor, to je už za hranicou súdneho rozumu.
...a ako je to u Teba, už si si podriemal, už je lepšie ? ;) :D

...a Ty si kto, aby si súdil ?
misoft
02.12.16,13:04
Tik - tak, tik - tak.... niekto mešká s príspevkami.....
buchač
02.12.16,13:11
Názor si napíš aký chceš,
pokojne aj sprostosť, nikto ti to zakazovať nebude.:---
Nááápodobne...:D
BXLmiami
02.12.16,13:29
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život :eek:
tu vidíš,ako sa majiteľ stará o svoj tovar,tesco,kaufland majú záložné zdroje,nemôžu si dovoliť,aby prestali pracovať chladiaky a mraziaky,tovar by sa pokazil.....zdravotníckemu zariadeniu je to fuk.... pacienti sú tovar,o ktorý sa netreba starať....buď prežijú,alebo nie....jeden odíde,príde ďalší...
Zdravotnícke zariadenie na to hlavne nemá.Prešustruje sa na iné ,,potrebnejšie"veci.
Janiela
02.12.16,14:23
No. takze aby sme to uzavreli. Zdravotna starostlivost na SK je znuezivatelna, ako je zneuzivatelne skoro vsetko. A ako pri vsetkom zalezi od jednotlivca, ci nieco zneuziva, resp ci si nejako pomaha na ukor niekoho ineho.
Tu ale spatne zistujem, ze Janiela pisala o podaktorych, co zneuzivaju system, co je vlastne pravda a tymto
sa Ti Janiela ospravedlnujem, nakolko som sa mylne domnieval, ze si hodila vsetkych do jedneho vreca.
Taiko, ďakujem, vážim si to. :)
Nikdy nehádžem všetkých do jedného vreca. :)
Súdim len podľa toho, čo vidím a počujem na vlastné uši, nikdy JPP. V mojom okolí je tých špekulantov dosť, až je mi z toho zle.
Poctiví a poriadni ľudia to dnes majú ťažké. A som rada, že poznám aj takých. :) :) :)
jar88
02.12.16,14:29
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život :eek:
tu vidíš,ako sa majiteľ stará o svoj tovar,tesco,kaufland majú záložné zdroje,nemôžu si dovoliť,aby prestali pracovať chladiaky a mraziaky,tovar by sa pokazil.....zdravotníckemu zariadeniu je to fuk.... pacienti sú tovar,o ktorý sa netreba starať....buď prežijú,alebo nie....jeden odíde,príde ďalší...
Zdravotnícke zariadenie na to hlavne nemá.Prešustruje sa na iné ,,potrebnejšie"veci.
Ale keby sme mali poisťovne, určite by si nemocnice museli zohnať všetko potrebné na zabezpečenie toho, čo poisťovňa potencionálnym pacientom ponúkne a písomne garantuje.:)
---------------------------
Nikoho by nezaujímalo, či na to poisťovňa má, alebo nemá, alebo či má, alebo nemá zisk.
korela
02.12.16,14:31
Asi tak. Ešte na okraj.
Poznala som rodinu, tým deťom, ktoré neabsolvovali VŚ, rodičia mesačne platili popri ich práci na tie časy dosť vysokú čiastku po celých 5 rokov ako kompenzáciu za vynaložené financie na študujúceho súrodenca. Rodinná spravodlivosť v ich chápaní.
uff, tak to je ta riadna spravodlivost. To by ma asi nenapadlo. Super, ze nik potom necitil pocit krivdy. Museli v tej rodine byt super pomery.
Ak si mal na mysli finančné pomery, tak išlo o úplne bežnú jednoduchú rodinu, bežné platy, žiadni funkcionári, mali záhradu pri dome, v nej menší vinohrad, tak zrejme nejaké víno bolo na predaj, a ako rodina fungovali fakt dobre.
jar88
02.12.16,14:48
afrikanka, to je normalne. Ale preco potom existuje moj oblubeny vyraz "kolenovrt"?
Vsak je to podla Teba normalne a kazdy sa o to snazi... Ale vtedy by ten vyraz neexistoval. Ja povazujem to najlacnejsie v 99℅ za to najdrahsie. Cestovat xy hodin kvoli par stovkam, ktore Taiko /sam tu pisal okolo 10 000 eciek/ mesacne zarobi za 2 hodiny by sa mi veru nechcelo. Zase uznavam, ze v SR ma jeho zena vacsie zazemie ako v NL, kde su "dvaja"...
Zjavne preto, že nevieš čo znamená.:---
...Dedo a dal by si si za šesták, vyvŕtať do kolena dieru?
A máš šesták?
Mám.
Tak si choď po vŕtačku a ideme na to.:)
--------------------------------
To je kolenovrt.:D A nie šetrný človek.

PS
Aj naši smeráci sú toho názoru, že lacné diaľnice sú tie najdrahšie a preto si vyberajú to pre nás lacnejšie riešenie. Čo na tom že zaplatíme viac, veď nakoniec nás to mohlo stáť aj omnoho viac.
taiko
02.12.16,16:06
Asi tak. Ešte na okraj.
Poznala som rodinu, tým deťom, ktoré neabsolvovali VŚ, rodičia mesačne platili popri ich práci na tie časy dosť vysokú čiastku po celých 5 rokov ako kompenzáciu za vynaložené financie na študujúceho súrodenca. Rodinná spravodlivosť v ich chápaní.
uff, tak to je ta riadna spravodlivost. To by ma asi nenapadlo. Super, ze nik potom necitil pocit krivdy. Museli v tej rodine byt super pomery.
Ak si mal na mysli finančné pomery, tak išlo o úplne bežnú jednoduchú rodinu, bežné platy, žiadni funkcionári, mali záhradu pri dome, v nej menší vinohrad, tak zrejme nejaké víno bolo na predaj, a ako rodina fungovali fakt dobre.
nie nie, mal som na mysli rodinne, ci vztahove pomery. Ked mali takto nastavene vzorce spravania, muselo to byt super. A to nemyslim nijako ironicky, sarkasitcky, ci inak posmesne.
terezamaria
02.12.16,16:57
Neviem v tejto novej Porade citovať 2 príspevky.....každé zdravotnícke zariadenie, kde sú operačné sály, resp.kde sú napojení pacienti na prístroje /napr.umelá pľúcna ventilácia/, alebo kde sa robí hemodialýza musí mať záložný zdroj, je to jeho povinnosť /toho zariadenia/, bez toho sa nemôže povoliť činnosť takého zariadenia.
kopretinka
02.12.16,20:03
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život :eek:
tu vidíš,ako sa majiteľ stará o svoj tovar,tesco,kaufland majú záložné zdroje,nemôžu si dovoliť,aby prestali pracovať chladiaky a mraziaky,tovar by sa pokazil.....zdravotníckemu zariadeniu je to fuk.... pacienti sú tovar,o ktorý sa netreba starať....buď prežijú,alebo nie....jeden odíde,príde ďalší...
Zdravotnícke zariadenie na to hlavne nemá.Prešustruje sa na iné ,,potrebnejšie"veci.
no veď k tomu smeroval môj koment.....o príliv pacientov sa netreba starať,tí budú stále...
bettylou
03.12.16,12:20
Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
A ako by sa to malo podla Teba kompenzovat ? V kazdej krajine rovnako ?

Tomu, čo má všeobecne menej, dajú zaplatiť viac a ten, čo má viac, platí menej. Efekt roztvárania nožníc. Rozdiel je prepočítaný až po preplatení poisťovňou. Aby sme sa zase neslovíčkárili o rozdieloch niekde "na pol ceste" od kompletného vyúčtovania :D
Nerozumiem ako to myslis. V DE nemocnici zaplati kazdy za ukon rovnako. NIkto neda nikomu zaplatit viac.

skús čítať pozornejšie o čom je reč ;)

reč je o rozdieli, keď sa dá človek operovať v cudzine, náš napr. vonku a niekto z vonku u nás na sk. ten istý úkon náš občan v konečnom dôsledku doplatí zo svojho a ten "západniar" dostane k tomu čo zaplatil okrem preplatenia aj doplatené. O tom je reč. A keď už sme pri tom zdravotnom poistnom, tak je mnoho takých, čo v percentuálnom vyčíslení v pomere k zárobku platia to poistné vyššie. :cool:
Percentuálne vyčíslení je na dve veci,ked v absolutnych číslach platím všetko ako nemec-čiže vstupy.

pretože určité mzdy ( aj niekde) sú podhodnotené a iné (inde) nadhodnotené, inak by to vychádzalo aj perc. aj tie vstupy :D:D
Žabinka
03.12.16,14:18
romantikuš..:)
kukučka
03.12.16,21:40
potešilo video na FB GORALI to neuvidíte nikde inde len v Lendaku
misoft
04.12.16,09:06
lujza.j
04.12.16,12:07
potešilo...včera som si urobila radosť kupila som si cyklo trenažér /opacha velka:)/....čiže plnohodnotný bike,ale doma v teple a suchu.....nemusím riešiť ....ake vonku počko,že či si móžem ísť zabehať....aj ked vonku to ma inú energiu..
....zase sa stalo to čo som si myslela....že nikdy...si nekúpim domaci bike.....lebo už stacionárny doma bol...ale tento krát som.....že kupim porádny:D:---
dnes som fukla prvú hodinku....no paráda.....teším sa ako malé decko:)
klby možu byť počas zimy v teple...
včera sme ho s deckom zložili....montaž bola možna za 35 korún...sme sa smiali....že to už aký mantak by nevedel toto zmotnúvať:D
misoft
04.12.16,14:10
Hehehe ...... cyklotrenažér.....a stacionárny doma má..... ale keď máš miesta, tak prečo nie!?
Moja chočela tiež stacionárny, reku bude trénovať... i trénovala .... teraz na ňom trénuje malý, čierny diablik - na sedačke ako na rozhľadni..... :D:D:D
lujza.j
04.12.16,15:24
duški stacionar je dávno het...:)
kukučka
04.12.16,15:29
duški, tentoraz sa tvoje podpichovanie minulo účinkom, zase tá logika nepustí stacionár bol, teda už nie je :--- no ak môjmu videu, spočítal si kone vo svojom a porovnal?? Ja nie, aj keď je jasné, že v Ždiari je ich podstatne menej. Bola som tam, mám tam všetky korene. Odo mňa kameňom.
PS. dlhšie som ťukala ako lui :D
buchač
04.12.16,15:48
Pozerám tú novú reláciu "Na chalupe", na Tv GrC.
Kuwa, čím ďalej, od jednej časti ku ďalšej je mi bľuvno.

Ak by niečo podobné vyrobili bratia česi ?
Som presvedčený, že to by bol fakt iná úroveň...oveľa, oveľa vyššia.
Kuwa, čakal som a čakám, že nejaké nápady a či mudrovanie uvidím...asi zbytočné nádeje mám.
Ale predvádzanie sa všeliakými onačinami ??? No ja toto proste nemusím...
misoft
04.12.16,17:02
duški, tentoraz sa tvoje podpichovanie minulo účinkom, zase tá logika nepustí stacionár bol, teda už nie je :--- no ak môjmu videu, spočítal si kone vo svojom a porovnal?? Ja nie, aj keď je jasné, že v Ždiari je ich podstatne menej. Bola som tam, mám tam všetky korene. Odo mňa kameňom.
PS. dlhšie som ťukala ako lui :D
Ak tam máš korene - tak sú to dobré korene....;)
misoft
04.12.16,17:02
Pozerám tú novú reláciu "Na chalupe", na Tv GrC.
Kuwa, čím ďalej, od jednej časti ku ďalšej je mi bľuvno.

Ak by niečo podobné vyrobili bratia česi ?
Som presvedčený, že to by bol fakt iná úroveň...oveľa, oveľa vyššia.
Kuwa, čakal som a čakám, že nejaké nápady a či mudrovanie uvidím...asi zbytočné nádeje mám.
Ale predvádzanie sa všeliakými onačinami ??? No ja toto proste nemusím...
Takže si to pozrel dvakrát - prvýkrát a poslednýkrát :D:D:D
misoft
04.12.16,17:03
duški stacionar je dávno het...:)
Ako by to L&S v jednej scénke povedali: "Heeeej? Ale to som ja nevedeeeeel....." :D:D:D
misoft
04.12.16,17:12
Čumím na správy.......
Mochovce, skúška riešenia krízových situácií.....
Zistených 22 nedostatkov a pochybení......
Policajti nemajú zátarasy.
Hasiči nemajú ochranné odevy.
Niektoré zložky, potrebné pri riešení havarijných stavov, nemajú 24 hodinovú pohotovosť.
Samotná elektráreň nemá riešené záložne elektrické zdroje.
Sú odkázaní na pevné linky!

Takže - kde - do zadku - zmizli tie miliardy, keď toto základné potrebné, nefunguje?
A Kali sa uškiera, že je všetko OK.
kopretinka
04.12.16,19:14
Čumím na správy.......
Mochovce, skúška riešenia krízových situácií.....
Zistených 22 nedostatkov a pochybení......
Policajti nemajú zátarasy.
Hasiči nemajú ochranné odevy.
Niektoré zložky, potrebné pri riešení havarijných stavov, nemajú 24 hodinovú pohotovosť.
Samotná elektráreň nemá riešené záložne elektrické zdroje.
Sú odkázaní na pevné linky!

Takže - kde - do zadku - zmizli tie miliardy, keď toto základné potrebné, nefunguje?
A Kali sa uškiera, že je všetko OK.
:eek::eek:
willma
05.12.16,06:21
ono ked to dr.ne, tak širokoďaleko bývajúcim ostane len pozerať sa. Také už v živote neuvidia :(
buchač
05.12.16,06:40
ono ked to dr.ne, tak širokoďaleko bývajúcim ostane len pozerať sa. Také už v živote neuvidia :(
Otázka :
- čo by ste urobili, ak by ste z diaľky videli atómový hríb ?
Odpoveď :
- vzal by som si prestieradlo, fľašu rumu...a pomalým krokom by som sa pobral na najbližší cintorín.
BXLmiami
05.12.16,07:45
Neviem,čo to je dnes za deň.Najprv ma začal brzdiť Orange,tie ich ťahy aby som kúpila viac dát,15 evri im nestačí za internet,nemajú dosť na ples v Opere,potom prestalo fungovať sluchatko na telefone a terat sa neviem dostať k mailom na yahoo,uý pomaly hodinu sa s tým naťahujem a nič,jednoducho sa rozhodli,že sa k mailu dostanem len ked im dám telefon.Vrrr
korela
05.12.16,08:37
Asi je fakt zvláštny, ja som si dnes pozrela videjko, ako sa zachovať pri dlhodobejšom nedostatku potravín. Odkiaľ získavať vitamíny, a v závere železo a iné rady.
Pár rokov ľutujem, že sme ich nedali na skauting.
lujza.j
05.12.16,08:38
ono ked to dr.ne, tak širokoďaleko bývajúcim ostane len pozerať sa. Také už v živote neuvidia :(
Ano....mam to z prvej ruky....:(
korela
05.12.16,08:39
Čumím na správy.......
Mochovce, skúška riešenia krízových situácií.....
Zistených 22 nedostatkov a pochybení......
Policajti nemajú zátarasy.
Hasiči nemajú ochranné odevy.
Niektoré zložky, potrebné pri riešení havarijných stavov, nemajú 24 hodinovú pohotovosť.
Samotná elektráreň nemá riešené záložne elektrické zdroje.
Sú odkázaní na pevné linky!

Takže - kde - do zadku - zmizli tie miliardy, keď toto základné potrebné, nefunguje?
A Kali sa uškiera, že je všetko OK.
Absurdné nad mieru. Ešte by som dodala, že takto by kontrola kedysi nemohla dopadnúť.
taiko
05.12.16,08:53
Neviem,čo to je dnes za deň.Najprv ma začal brzdiť Orange,tie ich ťahy aby som kúpila viac dát,15 evri im nestačí za internet,nemajú dosť na ples v Opere,potom prestalo fungovať sluchatko na telefone a terat sa neviem dostať k mailom na yahoo,uý pomaly hodinu sa s tým naťahujem a nič,jednoducho sa rozhodli,že sa k mailu dostanem len ked im dám telefon.Vrrr
hmmm, ked mas malo dat, preco si ich nerozsiris ? AKy mas teraz pausal ?
taiko
05.12.16,08:56
Asi je fakt zvláštny, ja som si dnes pozrela videjko, ako sa zachovať pri dlhodobejšom nedostatku potravín. Odkiaľ získavať vitamíny, a v závere železo a iné rady.
Pár rokov ľutujem, že sme ich nedali na skauting.
Juuuj veru, ten chlapik zo SAS, co ma tu relaciu "Ultimate survivals", ten je veru schopny zjest kadeco" :D
BXLmiami
05.12.16,09:23
Neviem,čo to je dnes za deň.Najprv ma začal brzdiť Orange,tie ich ťahy aby som kúpila viac dát,15 evri im nestačí za internet,nemajú dosť na ples v Opere,potom prestalo fungovať sluchatko na telefone a terat sa neviem dostať k mailom na yahoo,uý pomaly hodinu sa s tým naťahujem a nič,jednoducho sa rozhodli,že sa k mailu dostanem len ked im dám telefon.Vrrr
hmmm, ked mas malo dat, preco si ich nerozsiris ? AKy mas teraz pausal ?
Netuším,firemné telefony viaceré a som čím dalej tým nespokojnejšia.Viazanoš nemám tak zvazujem čo dalej.Vieš ja ten internet v podstate používam na čítanie,to že mi tam skáče kopa reklám a berie dáta,tak to ma štve.A nemám problém s tým,že mi prípadne spomalia internet,ale oni cielene ten internet znefunkčnuju a to mi vadí.Za podstatne menej penazí mám celý mesiac funkčný internet na pracovnom počítači.
Nandrolon
05.12.16,09:49
BXLmiami
mobilný internet je vždy drahší ako statický internet v PC. Doma mám iba mobilný od O2 - 5 GB za 15 eur + každý ďalší GB za 3 eurá.
Čo ma teší, tak práve minulý týždeň rozšírili 4G sieť aj do mojich končín, predtým bola iba 3G.
Ďalší benefit je, že si ho nosím v mobile /ako druhú dátovú simku/, takže ho mám stále pri sebe.
Doma si ho zdieľam na 2 tablety a notebook.
Tých 5 GB mi "vačšinou" stačí aj s aktualizáciami WINDOWS 10 na notebooku.
V ČR je skoro všade 4G sieť, dokonca aj v zapadákovoch a dáta sa účtujú ako keby si bola pripojená u nás, takže nič naviac.
Zaujímavý je ešte operátor 4-ka, ale z môjho pohľadu a lokality sa zatiaľ na O2-ku nechytá...
buchač
05.12.16,10:28
Vieš ja ten internet v podstate používam na čítanie,to že mi tam skáče kopa reklám a berie dáta,tak to ma štve.
Ja platím u Orange 40€...nekonečné paušály, SMS, MMS...6 Giga bohate stačí na surfovanie. Ku koncu zúčtovacieho termínu kuknem na zvyšok dát. Ak je ich dostatok, tak si stiahnem nejakú hudbu alebo niečo iné.
Ak prekročím dáta, tak sa spomalí akurát rýchlosť pripojenia.

Na reklamy mám Adblock Plus.
taiko
05.12.16,10:33
Neviem,čo to je dnes za deň.Najprv ma začal brzdiť Orange,tie ich ťahy aby som kúpila viac dát,15 evri im nestačí za internet,nemajú dosť na ples v Opere,potom prestalo fungovať sluchatko na telefone a terat sa neviem dostať k mailom na yahoo,uý pomaly hodinu sa s tým naťahujem a nič,jednoducho sa rozhodli,že sa k mailu dostanem len ked im dám telefon.Vrrr
hmmm, ked mas malo dat, preco si ich nerozsiris ? AKy mas teraz pausal ?
Netuším,firemné telefony viaceré a som čím dalej tým nespokojnejšia.Viazanoš nemám tak zvazujem čo dalej.Vieš ja ten internet v podstate používam na čítanie,to že mi tam skáče kopa reklám a berie dáta,tak to ma štve.A nemám problém s tým,že mi prípadne spomalia internet,ale oni cielene ten internet znefunkčnuju a to mi vadí.Za podstatne menej penazí mám celý mesiac funkčný internet na pracovnom počítači.
Nuz ked netusis, co mas, ako vies, ze Ta obmadzuju ? A ako Ta vlastne obmadzuju ? Spomalia Ti internet, alebo Ta obmadzia na datach ? Za reklamy Orange nemoze.
Ak je nejaky problem, treba ho pomenovat a vymadzit, aby sa dal riesit ;)
Nejake bezcielne somranie Ti nepomoze. Ani v Orange a ani nikde inde.
BXLmiami
05.12.16,10:39
Je to zložité,asi by to chcelo tému.Zrejme mám ten čo ty,len na konci mi to ohlási spomalenie a odvtedy čo to odkliknem mi začne padať internet a 5 minut a to už tretí mesiac.Dovtedy fachčí,od odkliknutia spomalenia robia všetko pre to,aby ma prestalo baviť ten internet používať.Dnes sa to nabalilo s yahoo mailom a telefonom klasickým.
Začínam byť paranoická,nemám rada ked títo všelijakí chlapci za počítačmi tlačia na pílu a nútia ma do činností ktoré robiť nechcem.Viem byť vtedy veľmi zlá.
Nandrolon
05.12.16,10:44
Treba si uvedomiť jednu veľkú dôležitú vec.
Neviem ako ostatní operátori, ale napr. aj O2 ti ho "iba spomalí". LENŽE pri tom spomalení je PRAKTICKY internet nepoužiteľný. Dokonca aj GOOGLE načítava niekoľko minút.
To spomalenie je reklamný ťah, aspoň O2 ho spomalí za hranicu použiteľnosti. Ale môžu písať že je takpovediac "neobmedzený"...
buchač
05.12.16,10:46
odvtedy čo to odkliknem mi začne padať internet a 5 minut a to už tretí mesiac.
Poviem aj inak.
Občas sa stane, že dát do aleluja. Pripojenie je v poriadku, no aj tak prenos niekde hapruje...a ký fras vie, že kde je problém.
Ale tí šraci (čajočky) za priehradkami v Orange mi občas idú na nervy tiež..
misoft
05.12.16,14:28
Nuž - máte problémy..... :D
Ja dnes ráno - voda žiadna :confused:, zapnem telku - žiadny signál :confused:, zapnem noťas - žiadne pripojenie :confused:; čo sa deje :eek:.
Tak sa vyberiem von a dole pozerám, pracovníci správcu makajú - pýtam sa, či nejaká porucha.
Odpoveď ma prekvapila - vraj robia plánovanú výmenu rozvodov.
Rozumiete tomu? PLÁNOVANÚ v DECEMBRI!!!!!
A tak sa pýtam, či pri tom náhodou niečo nepretrhli. Odpoveď: nejaké káble sa nám tu motali, tak sme ich odstrihli.
Tí "experti" odstrihli káble od UPC, od dvoch poskytovateľov internetu a telekomunikačný kábel od pevných liniek (máme ešte vo vchode dvoch, čo majú pevné linky).

Keď som došiel domov, už sused sa pýta, či mi ide internet, druhý sa pýta, či ide telka. A ja im vravím - nejde, nepôjde, možno pôjde, ak opravia, lebo dole všetko prestrihli.
A tak sa volalo na UPC, poskytovateľom internetu, telekomunikáciám (ešte že mobily fungovali), aby to prišli opraviť (lebo "experti menili vo "svojej vyhradenej" miestnosti, kde nik nemá prístup a pritom je to náš majetok tá miestnosť). Našťastie - do 16-tej to stihli - :--- - štyri servisné autá pred vchodom stáli.
jar88
05.12.16,14:29
odvtedy čo to odkliknem mi začne padať internet a 5 minut a to už tretí mesiac.
Poviem aj inak.
Občas sa stane, že dát do aleluja. Pripojenie je v poriadku, no aj tak prenos niekde hapruje...a ký fras vie, že kde je problém.
Ale tí šraci (čajočky) za priehradkami v Orange mi občas idú na nervy tiež..

Čajočky za nič nemôžu a nepomohla by ani ich výmena za bábušky.:D
bettylou
06.12.16,08:07
ono ked to dr.ne, tak širokoďaleko bývajúcim ostane len pozerať sa. Také už v živote neuvidia :(
Otázka :
- čo by ste urobili, ak by ste z diaľky videli atómový hríb ?
Odpoveď :
- vzal by som si prestieradlo, fľašu rumu...a pomalým krokom by som sa pobral na najbližší cintorín.

Chute sa menia, pred pár rokmi bysi k tomu prestieradlu bral fľašu dobrej slivovice. Alebo už došla?? :D:D:D
bettylou
06.12.16,08:10
[QUOTE="misoft"]Čumím na správy.......
Mochovce, skúška riešenia krízových situácií.....
Zistených 22 nedostatkov a pochybení......
Policajti nemajú zátarasy.
Hasiči nemajú ochranné odevy.
Niektoré zložky, potrebné pri riešení havarijných stavov, nemajú 24 hodinovú pohotovosť.
Samotná elektráreň nemá riešené záložne elektrické zdroje.
Sú odkázaní na pevné linky!

Takže - kde - do zadku - zmizli tie miliardy, keď toto základné potrebné, nefunguje?
A Kali sa uškiera, že je všetko OK.

Pred pár rokmi ma urazilo, keď som v rakúskom Krone zeitung videla článok s názvom "Slowakische schrottreaktor Mochovce", dnes som si už nie taká istá, že máme bezpečnosť na 120 perc. pokrytú.
kukučka
06.12.16,08:38
Mám telekom, pozrite si ponuku a 4-ku bez internetu, nepotrebujem.
Predlžovala som zmluvu, najprv som vyspovedala čajočku a potom objednala sama /pošlú pripravenú zmluvu, takže bez námahy a zľava 2 x 15 €.
Internet vraj rýchlosť 30, Magio a neobmedzená pevná linka a T Mobil, ostatné mobily a EU tuším 400 min. Spolu cca 27 €
A ešte v tej istej cene tri mesiace vyšší level, spoliehajú sa, že väčšina zabudne zrušiť, potom mu dvihnú cenu.
Oliwa
06.12.16,15:40
Nuž - máte problémy..... :D
Ja dnes ráno - voda žiadna :confused:, zapnem telku - žiadny signál :confused:, zapnem noťas - žiadne pripojenie :confused:; čo sa deje :eek:.
Tak sa vyberiem von a dole pozerám, pracovníci správcu makajú - pýtam sa, či nejaká porucha.
Odpoveď ma prekvapila - vraj robia plánovanú výmenu rozvodov.
Rozumiete tomu? PLÁNOVANÚ v DECEMBRI!!!!!
A tak sa pýtam, či pri tom náhodou niečo nepretrhli. Odpoveď: nejaké káble sa nám tu motali, tak sme ich odstrihli.
Tí "experti" odstrihli káble od UPC, od dvoch poskytovateľov internetu a telekomunikačný kábel od pevných liniek (máme ešte vo vchode dvoch, čo majú pevné linky).

Keď som došiel domov, už sused sa pýta, či mi ide internet, druhý sa pýta, či ide telka. A ja im vravím - nejde, nepôjde, možno pôjde, ak opravia, lebo dole všetko prestrihli.
A tak sa volalo na UPC, poskytovateľom internetu, telekomunikáciám (ešte že mobily fungovali), aby to prišli opraviť (lebo "experti menili vo "svojej vyhradenej" miestnosti, kde nik nemá prístup a pritom je to náš majetok tá miestnosť). Našťastie - do 16-tej to stihli - :--- - štyri servisné autá pred vchodom stáli.
Je tam toho... tukabel, tamkabel, tak si chlapci "pomohli"... :D
Žabinka
06.12.16,15:43
dnes bolo námestie plné detičiek, prišiel Mikuláš..
misoft
06.12.16,16:21
Je tam toho... tukabel, tamkabel, tak si chlapci "pomohli"... :D
Hehehe.... samykabel..... len neskôr :( bude, až si to firmy vyúčtujú. Dám vedieť, ako to dopadlo.
korela
06.12.16,18:34
Prečítala som si - 15 rokov - dokedy vonku?
Čím ďalej, tým horšie. Za mojich čias sme chodili so samozrejmosťou ako ôsmačky večer do divadla, domov potme, ja som to mala najďalej, 10 min. peši, z toho 5 popri stromoch s konármi až po zem. Tam mi síce tiež nebolo vždy všetko jedno, hlavne pri vetre, ale aká-taká spoľahlivosť bezpečnosti bola. Teraz dieťa niekedy ani cez deň nepustiť.
pavol54
06.12.16,18:52
Prečítala som si - 15 rokov - dokedy vonku?
Čím ďalej, tým horšie. Za mojich čias sme chodili so samozrejmosťou ako ôsmačky večer do divadla, domov potme, ja som to mala najďalej, 10 min. peši, z toho 5 popri stromoch s konármi až po zem. Tam mi síce tiež nebolo vždy všetko jedno, hlavne pri vetre, ale aká-taká spoľahlivosť bezpečnosti bola. Teraz dieťa niekedy ani cez deň nepustiť.
divíš sa? však súd vinníka oslobodí
korela
06.12.16,18:54
Veď to. Keby len jedného, ale niekde aj celé hordy.
korela
06.12.16,18:56
... včera z videa ...píšete samé fikcie.
taiko
07.12.16,05:54
Pacilo v jednom clanku nas sme.sk

"Používajú čoraz silnejšie slová, lebo strácajú cit pre ich váhu. Ak chcú niekomu oponovať, zrazu nestačí to umiernené: myslím si, že sa mýlite. Skôr zakričia: ste nepriateľ národa.
Pokojná sila faktov je prehlušovaná zvulgarizovanou interpretáciou náhodných výsekov reality. Otupujú tak spoločnosť, ktorá na výrazy ako nádej, česť a sloboda už čoskoro nebude schopná reagovať."

Nepacilo....
Myslim, ze to suvisi z vysledkami tych PISA testov, kde si Slovensko vo vsetkych troch testovanych oblastiach pohorsilo. A za nami su z Europy len Bulharsko, Rumunsko a Moldavsko.

Z ineho clanku.
"Ešte vážnejší problém podľa Burjana je veľký počet tých najslabších študentov. Organizácia OECD ich označuje za rizikovú skupinu, a na Slovensku je to asi 30 percent žiakov.
„Sú to žiaci, ktorí v živote nedokážu pochopiť ani vlastnú pracovnú zmluvu,“
"
Nu a tito ziaci sa raz stanu volicmi
willma
07.12.16,06:36
Nepacilo....
Myslim, ze to suvisi z vysledkami tych PISA testov, kde si Slovensko vo vsetkych troch testovanych oblastiach pohorsilo. A za nami su z Europy len Bulharsko, Rumunsko a Moldavsko.

Z ineho clanku.
"Ešte vážnejší problém podľa Burjana je veľký počet tých najslabších študentov. Organizácia OECD ich označuje za rizikovú skupinu, a na Slovensku je to asi 30 percent žiakov.
„Sú to žiaci, ktorí v živote nedokážu pochopiť ani vlastnú pracovnú zmluvu,“
"
Nu a tito ziaci sa raz stanu volicmi Za socíku sme mali lepší školský systém. Decká sa vtedy umiestňovali na popredných miestach v rôznych súťažiach a aj celkové rebríčky boli v náš prospech. Potom to už postupne šlo všetko dole vodou. Nepotrebujeme tu inteligentnýa rozmýšľajúci národ. Ten by bol ťažšie ovládateľný. Celé zle.
Dáša_
07.12.16,06:47
Z ineho clanku.
"Ešte vážnejší problém podľa Burjana je veľký počet tých najslabších študentov. Organizácia OECD ich označuje za rizikovú skupinu, a na Slovensku je to asi 30 percent žiakov.
„Sú to žiaci, ktorí v živote nedokážu pochopiť ani vlastnú pracovnú zmluvu,“
"

keby len pracovnú zmluvu, ale rôzne zmluvy o pôžičkách a úveroch..... darmo sú tam rôzne vzorce na výpočet poplatkov, keď to nechápu a je to pre nich iba zhluk písmenok...
taiko
07.12.16,06:58
Z ineho clanku.
"Ešte vážnejší problém podľa Burjana je veľký počet tých najslabších študentov. Organizácia OECD ich označuje za rizikovú skupinu, a na Slovensku je to asi 30 percent žiakov.
„Sú to žiaci, ktorí v živote nedokážu pochopiť ani vlastnú pracovnú zmluvu,“
"

keby len pracovnú zmluvu, ale rôzne zmluvy o pôžičkách a úveroch..... darmo sú tam rôzne vzorce na výpočet poplatkov, keď to nechápu a je to pre nich iba zhluk písmenok...
tak tak a potom nadavaju na stat, ze ich neochranil, zabudajuc, ze ten stat ich nepriamo do toho dostal.
buchač
07.12.16,07:20
keby len pracovnú zmluvu, ale rôzne zmluvy o pôžičkách a úveroch..... darmo sú tam rôzne vzorce na výpočet poplatkov, keď to nechápu a je to pre nich iba zhluk písmenok...

Pozrel som sa na ten zhluk písmen...a nechci vedieť, čo si o tých otázkach myslím.
http://www.tvnoviny.sk/domace/1850428_ukazkove-otazky-takto-vyzeralo-medzinarodne-testovanie-skolakov

Mi povedz, aký význam má toto :

otázka č.3: Žiaci musia konštatovať dve veci: vrtenie zadočkom a dobu vrtenia. Otázka by bola ľahšia, keby od žiakov požadovala, aby našli dva údaje v texte, ktoré popisujú, ako včela tancuje, keď oznamuje, ako ďaleko je potrava od úľa.
----------------------------
Neviem, prečo zodpovední plačú nad nesprávnym hrobom.
Veď dejesexovali v školstve, čo len mohli. Žiaden rezort neprešiel toľkými (a na hovno) reformami ako to vzdelávanie.

Vrchol je ten posledný minister. Včera rozdával Mikulášov medzi detičkami v jednej škole...hajzel jeden, mi pripadal jak sexuálny deviant pedofilneho zamerania, slintajúci nad potencionálnimi obeťami...
----------------------------

Hm...ale ako tak pozerám na poniektoré témy ?
Tiež mi nie je jasné, že niekto sa drbe do povolania, na ktoré nemá...a dokonca pracuje pre iných, spracuváva iným firmu.
:rolleyes:
To sú iné zhluky písmenok...tie ovlyvňujú trochu viac ako jedného jedinca, ktorý len sebe uškodí.
;)
korela
07.12.16,08:14
Pacilo v jednom clanku nas sme.sk

"Používajú čoraz silnejšie slová, lebo strácajú cit pre ich váhu. Ak chcú niekomu oponovať, zrazu nestačí to umiernené: myslím si, že sa mýlite. Skôr zakričia: ste nepriateľ národa.
Pokojná sila faktov je prehlušovaná zvulgarizovanou interpretáciou náhodných výsekov reality. Otupujú tak spoločnosť, ktorá na výrazy ako nádej, česť a sloboda už čoskoro nebude schopná reagovať."

Nepacilo....
Myslim, ze to suvisi z vysledkami tych PISA testov, kde si Slovensko vo vsetkych troch testovanych oblastiach pohorsilo. A za nami su z Europy len Bulharsko, Rumunsko a Moldavsko.

Z ineho clanku.
"Ešte vážnejší problém podľa Burjana je veľký počet tých najslabších študentov. Organizácia OECD ich označuje za rizikovú skupinu, a na Slovensku je to asi 30 percent žiakov.
„Sú to žiaci, ktorí v živote nedokážu pochopiť ani vlastnú pracovnú zmluvu,“
"
Nu a tito ziaci sa raz stanu volicmi
A ty si myslíš, že to zastúpenie voličov je v iných štátoch lepšie?

A to vyhodnotili žiakov, ktorí aspoň školy navštevujú. Pretože pri ostatných sú práve títo ako prví na rane na zneužitie v prospech záujmov niektorých pol. strán, ktoré ich permanentne pri každých voľbách a sčítaní ľudu zneužívajú.
To je ešte úbohejšie, parazitovať na ich nevedomosti a svojím spôsobom im ešte viac zhoršovať životné podmienky.
korela
07.12.16,08:25
Nepacilo....
Myslim, ze to suvisi z vysledkami tych PISA testov, kde si Slovensko vo vsetkych troch testovanych oblastiach pohorsilo. A za nami su z Europy len Bulharsko, Rumunsko a Moldavsko.

Z ineho clanku.
"Ešte vážnejší problém podľa Burjana je veľký počet tých najslabších študentov. Organizácia OECD ich označuje za rizikovú skupinu, a na Slovensku je to asi 30 percent žiakov.
„Sú to žiaci, ktorí v živote nedokážu pochopiť ani vlastnú pracovnú zmluvu,“
"
Nu a tito ziaci sa raz stanu volicmi Za socíku sme mali lepší školský systém. Decká sa vtedy umiestňovali na popredných miestach v rôznych súťažiach a aj celkové rebríčky boli v náš prospech. Potom to už postupne šlo všetko dole vodou. Nepotrebujeme tu inteligentnýa rozmýšľajúci národ. Ten by bol ťažšie ovládateľný. Celé zle.
Funkčné obdobia hovoria za všetko, pred aj po.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam_ministrov_%C5%A1kolstva,_vedy,_v%C3%BDskumu _a_%C5%A1portu_Slovenskej_republiky
Dáša_
07.12.16,08:57
k tomu testovaniu - toto posledné som už tak podrobne nesledovala, junior je už na strednej.
Ale čo mám skúsenosti, tak všetky testy išli po čítaní s porozumením. Ľahko sa mi to hovorí, ten náš bol od detstva zažratý do návodov všetkého druhu. To si čítaval pred spaním miesto rozprávok. Takže u nás nebol fakt problém. A vlastne aj teraz na strednej to tak torchu pokračuje. Osobne to hodnotím celkom pozitívne. Ale som jedna z mála z rodičov, čo hovorí, že ich treba učiť toto.
Veľmi veľa rodičov a podotýkam oveľa mladších odo mňa chce len memorovanie. Niečo toho typu: veta - dôkaz. Žiadne rozmýšľanie naviac. v podstate, keď tak človek nad tým uvažuje, ideálny obraz človeka k pásu. Načo rozmýšľať, všetko m je dané a ja len prekladám sprava doľava..... Celý deň.

Ono to rozmýšľanie je aj ťažké kontrolovať. A che to fakt osvietených učiteľov. Jednoduchšie je dať príklad a skontrolovať hotový výsledok. máš, nemáš, za 5 sadni si.
pavol54
07.12.16,08:59
keby len pracovnú zmluvu, ale rôzne zmluvy o pôžičkách a úveroch..... darmo sú tam rôzne vzorce na výpočet poplatkov, keď to nechápu a je to pre nich iba zhluk písmenok...

Pozrel som sa na ten zhluk písmen...a nechci vedieť, čo si o tých otázkach myslím.
http://www.tvnoviny.sk/domace/1850428_ukazkove-otazky-takto-vyzeralo-medzinarodne-testovanie-skolakov

Mi povedz, aký význam má toto :

otázka č.3: Žiaci musia konštatovať dve veci: vrtenie zadočkom a dobu vrtenia. Otázka by bola ľahšia, keby od žiakov požadovala, aby našli dva údaje v texte, ktoré popisujú, ako včela tancuje, keď oznamuje, ako ďaleko je potrava od úľa.
----------------------------
Neviem, prečo zodpovední plačú nad nesprávnym hrobom.
Veď dejesexovali v školstve, čo len mohli. Žiaden rezort neprešiel toľkými (a na hovno) reformami ako to vzdelávanie.

Vrchol je ten posledný minister. Včera rozdával Mikulášov medzi detičkami v jednej škole...hajzel jeden, mi pripadal jak sexuálny deviant pedofilneho zamerania, slintajúci nad potencionálnimi obeťami...
----------------------------

Hm...ale ako tak pozerám na poniektoré témy ?
Tiež mi nie je jasné, že niekto sa drbe do povolania, na ktoré nemá...a dokonca pracuje pre iných, spracuváva iným firmu.
:rolleyes:
To sú iné zhluky písmenok...tie ovlyvňujú trochu viac ako jedného jedinca, ktorý len sebe uškodí.
;)
Niekto rozdáva voličom v osadách cigarety, niekto budúcich podpláca čokoládovými figúrkami korupcia na každej úrovni. To by mala vyšetriť NAKA (pretože tí školáci sú na rovnakej mentálnej úrovni ako dospelí osadníci len nemajú volebné právo) Viac by sa tešili keby išli učitelia znova štrajkovať (aj tak sa nič nenaučia) Inak mne učiteľka na prvom stupni za každú hrubku po dlani s pravítkom s komentárom "Paľo toto si budeš pamätať aj v dôchodku" Mala pravdu. A keby som sa sťažoval doma tak dostanem dvakrát toľko. Ale si aj pamätám ako sme boli prvý raz celoštátne testovaní v deviatke v rámci školy (ako poctivý trojkár) som skončil na druhom mieste(podľa počtu bodov asi 92) A v rámci kraja a Slovenska na treťom
pavol54
07.12.16,09:46
Ak sa zriadi škola s vyučovacím jazykom menšiny(madarskej) je to prínosom atď ak sa zriadi škola v osade kde sú všetci rómovia je to rasovo segregované riešenie no to je na hlavu ak to chce starosta riešiť tak nemôže
korela
07.12.16,10:32
http://madari.sk/otazky-a-odpovede/madari-na-slovensku/maju-aj-ostatne-mensiny-vlastne-skoly
"MAĎARI NA SLOVENSKU SEPTEMBER 13, 2012
Na Slovensku sa ukrajinčina a rusínsky jazyk vyučujú vo viacerých školách na severovýchodnom Slovensku, ale podľa našich vedomostí existuje len jedna škola, kde je rusínsky jazyk plnohodnotným vyučovacím jazykom, v ktorom sa vyučujú všetky predmety okrem slovenčiny. Nemecké školy existujú viaceré, tie však ťažko pokladať za súčasť menšinového školstva, ide o bilingválne školy, ktorých cieľom je poskytovať vzdelanie v nemčine deťom inej, hlavne slovenskej národnosti (podobné bilingválne školy existujú aj v anglickom, vo francúzskom a v španielskom jazyku). V Bratislave existuje základná škola s vyučovacím jazykom bulharským, ktorú navštevujú bulharské a slovenské deti. Rómčina zatiaľ nie je na Slovensku vyučovacím jazykom, a ani sa neučí v základných školách. Ostatné menšiny sú príliš málopočetné a roztrúsené, aby mohli mať vlastnú školu."
.

Ostatné menšiny sú príliš málopočetné a roztrúsené, aby mohli mať vlastnú školu.
Prečo? Z akého dôvodu, že by bolo málo žiakov v triedach?
Bugy sa v každej možnej politickej relácii sťažoval na úroveň maď. školstva u nás, popritom veľmi dobre vedel, že v BA existuje ZŠ s vyuč. jaz. maď., od 1. po 9. roč., kde sa v škole veľkej ako hangár vyučovalo zopár detí, pretože v triedach bolo max. 1 až 2, popr. 3 žiaci, potom 4 - 5, a tuším na 2. st. max. 5 -7.

A takto tie triedy bežali prakticky od 89, až pred rokom-dvomi sa škola začala napĺňať žiakmi z okolia, ktorých rodičia zvážajú cestou do práce v BA zo satelitov.
Mne to neprekáža, nech majú tie šťastné deti vyučovanie na úrovni luxusných zahr. škôl, veď išlo prakticky o neštandardnú výuku na súkromnej úrovni za štátne peniaze, vyčlenené na menšiny. Neviem, iba dedukujem. Ale nech politici neklamú a neopakujú tie svoje klamstvá ako mantru pred množstvom divákov.
Pochybujem, že ich školstvo by bolo až tak v žalostne v zlom stave, aby to musel tak veľmi zdôrazňovať. Pritom koľko slovenských škôl a malotriedok sa zlučovalo, rušilo. Každý učiteľ mi dá za pravdu, aký je obrovský rozdiel vo výuke pri malom počte žiakov a preplnenej triede s 30 až 35 žiakmi.
Škola mala, možno aj má na svojom webe, že všetci jej žiaci sa dostávajú na stredné školy. No, bodaj by nie.
Ešte dodám, že vedenie školy dávalo veľký dôraz na vyučovanie SJ kvôli uplatneniu sa v praxi a človek nerozozná u týchto detí žiadny prízvuk.
Môžem iba odporúčať, ide fakt o elitnú školu.
korela
07.12.16,10:46
Niekto rozdáva voličom v osadách cigarety, niekto budúcich podpláca čokoládovými figúrkami korupcia na každej úrovni. To by mala vyšetriť NAKA (pretože tí školáci sú na rovnakej mentálnej úrovni ako dospelí osadníci len nemajú volebné právo) Viac by sa tešili keby išli učitelia znova štrajkovať (aj tak sa nič nenaučia) Inak mne učiteľka na prvom stupni za každú hrubku po dlani s pravítkom s komentárom "Paľo toto si budeš pamätať aj v dôchodku" Mala pravdu. A keby som sa sťažoval doma tak dostanem dvakrát toľko. Ale si aj pamätám ako sme boli prvý raz celoštátne testovaní v deviatke v rámci školy (ako poctivý trojkár) som skončil na druhom mieste(podľa počtu bodov asi 92) A v rámci kraja a Slovenska na treťom

Nie, voličom stačí pre sčítaním ľudu a pred voľbami sľúbiť, ak ich budú voliť, budú sa mať lepšie vrátane budovania rómskeho školstva. Konkrétne takto získavajú rómske hlasy maď. strany alebo aj pre skreslenie skutočného počtu obyvateľov nár. menšín, konkr. maď. A keď začnú klesať, vraj ide o asimiláciu Maďarov.
Dlho bola relácia v TV archíve dostupná aj ostatnej verejnosti, už tam po rokoch logicky nie je. Išlo o Teríkéten - Na tanieri.
Traja ľudia s akademickým vzdelaním nemali problém o tom verejne hovoriť vo verejnoprávnej STV vrátane redaktorky.
taiko
07.12.16,10:53
Pacilo v jednom clanku nas sme.sk

"Používajú čoraz silnejšie slová, lebo strácajú cit pre ich váhu. Ak chcú niekomu oponovať, zrazu nestačí to umiernené: myslím si, že sa mýlite. Skôr zakričia: ste nepriateľ národa.
Pokojná sila faktov je prehlušovaná zvulgarizovanou interpretáciou náhodných výsekov reality. Otupujú tak spoločnosť, ktorá na výrazy ako nádej, česť a sloboda už čoskoro nebude schopná reagovať."

Nepacilo....
Myslim, ze to suvisi z vysledkami tych PISA testov, kde si Slovensko vo vsetkych troch testovanych oblastiach pohorsilo. A za nami su z Europy len Bulharsko, Rumunsko a Moldavsko.

Z ineho clanku.
"Ešte vážnejší problém podľa Burjana je veľký počet tých najslabších študentov. Organizácia OECD ich označuje za rizikovú skupinu, a na Slovensku je to asi 30 percent žiakov.
„Sú to žiaci, ktorí v živote nedokážu pochopiť ani vlastnú pracovnú zmluvu,“
"
Nu a tito ziaci sa raz stanu volicmi
A ty si myslíš, že to zastúpenie voličov je v iných štátoch lepšie?

A to vyhodnotili žiakov, ktorí aspoň školy navštevujú. Pretože pri ostatných sú práve títo ako prví na rane na zneužitie v prospech záujmov niektorých pol. strán, ktoré ich permanentne pri každých voľbách a sčítaní ľudu zneužívajú.
To je ešte úbohejšie, parazitovať na ich nevedomosti a svojím spôsobom im ešte viac zhoršovať životné podmienky.
NIe, to som nepisal, ze zastupenie volicov je lepsie. Ale ked nad tym rozmyslam, myslim, ze sa da povedat, ze dostupnost a kvalita vzdelania je jednym z faktorov urcujucich kvalitu volicskej zakladne.
Aby som citoval F.D.Roosevelt-a
" Demokraica nemoze uspiet, pokial ti, co robia volbu nie su pripraveni rozhodovat rozumne. Preto je vzdelanie pravym ochrancom demokraice"
Ergo. Podla mna je elektorat v Singapure vo vseobecnosti kvalitnejsi ako na Slovensku a tak to potom aj vyzera.
Treba ale jednym dychom dodat, ze aj Hitlera volili aj inteligentni a vzdelani ludia. Na toto vsak zatial vysvetlenie nemam :)
Oliwa
07.12.16,12:43
Z ineho clanku.
"Ešte vážnejší problém podľa Burjana je veľký počet tých najslabších študentov. Organizácia OECD ich označuje za rizikovú skupinu, a na Slovensku je to asi 30 percent žiakov.
„Sú to žiaci, ktorí v živote nedokážu pochopiť ani vlastnú pracovnú zmluvu,“
"

keby len pracovnú zmluvu, ale rôzne zmluvy o pôžičkách a úveroch..... darmo sú tam rôzne vzorce na výpočet poplatkov, keď to nechápu a je to pre nich iba zhluk písmenok...
Na včerajšej tlačovke odznelo, že čo je zarážajúce, zväčšila sa skupina ohrozených žiakov. Ohrození sú tí, ktorí sa nachádzajú na hranici gramotnosti! :eek:
korela
07.12.16,12:56
Pacilo v jednom clanku nas sme.sk

"Používajú čoraz silnejšie slová, lebo strácajú cit pre ich váhu. Ak chcú niekomu oponovať, zrazu nestačí to umiernené: myslím si, že sa mýlite. Skôr zakričia: ste nepriateľ národa.
Pokojná sila faktov je prehlušovaná zvulgarizovanou interpretáciou náhodných výsekov reality. Otupujú tak spoločnosť, ktorá na výrazy ako nádej, česť a sloboda už čoskoro nebude schopná reagovať."

Nepacilo....
Myslim, ze to suvisi z vysledkami tych PISA testov, kde si Slovensko vo vsetkych troch testovanych oblastiach pohorsilo. A za nami su z Europy len Bulharsko, Rumunsko a Moldavsko.

Z ineho clanku.
"Ešte vážnejší problém podľa Burjana je veľký počet tých najslabších študentov. Organizácia OECD ich označuje za rizikovú skupinu, a na Slovensku je to asi 30 percent žiakov.
„Sú to žiaci, ktorí v živote nedokážu pochopiť ani vlastnú pracovnú zmluvu,“
"
Nu a tito ziaci sa raz stanu volicmi
A ty si myslíš, že to zastúpenie voličov je v iných štátoch lepšie?

A to vyhodnotili žiakov, ktorí aspoň školy navštevujú. Pretože pri ostatných sú práve títo ako prví na rane na zneužitie v prospech záujmov niektorých pol. strán, ktoré ich permanentne pri každých voľbách a sčítaní ľudu zneužívajú.
To je ešte úbohejšie, parazitovať na ich nevedomosti a svojím spôsobom im ešte viac zhoršovať životné podmienky.

NIe, to som nepisal, ze zastupenie volicov je lepsie. Ale ked nad tym rozmyslam, myslim, ze sa da povedat, ze dostupnost a kvalita vzdelania je jednym z faktorov urcujucich kvalitu volicskej zakladne.
Aby som citoval F.D.Roosevelt-a
" Demokraica nemoze uspiet, pokial ti, co robia volbu nie su pripraveni rozhodovat rozumne. Preto je vzdelanie pravym ochrancom demokraice"
Ergo. Podla mna je elektorat v Singapure vo vseobecnosti kvalitnejsi ako na Slovensku a tak to potom aj vyzera.
Treba ale jednym dychom dodat, ze aj Hitlera volili aj inteligentni a vzdelani ludia. Na toto vsak zatial vysvetlenie nemam :)
Viem, pomerne často na to poukazuješ.
Na znižovanie kvality školstva sa sťažuje najmä Európa vrátane Ruska. Neriešim príčinu, ale náhoda to nebude. Nedávno ma zaujal rozhovor s Drličkom, a dávam mu za pravdu, že výchovám sa na školách už nevenuje taká pozornosť ako predtým, netuším, či sú ešte vôbec štátne ZUŠ, kedysi boli dostupnejšie, v každej triede bol kedysi značný počet detí, ktoré tam chodili, a okrem toho ma zaujali slová komentátora pri otváraní OH v Sydney, kde sa vyrojilo na plochu štadióna množstvo hudobníkov z celého sveta, a pri tej príležitosti spomenul, že najviac hudobníkov na hlavu má Rakúsko.
To iba ako zaujímavosť.

Ja som si myslela, že tvoj príspevok sa odvíja skôr od myšlienky v tomto smere, pointu som čítala u Honzáka, toho neviem nájsť, ale v podstate je to jedno:

"To je dost velká skupina občanů. Existuje pro to nějaká psychologická či jiná danost?
Stačí se podívat na takzvanou distribuci inteligence. Ve společnosti je třetina lidí, kteří jsou prostě pitomí. Jsou hloupí.

U nás žije třetina pitomců?
Průměrné IQ 100 není žádný zázrak z pohledu schopností či výkonnosti. Polovina lidí má přitom IQ pod 100. Hodně z nich je hloupých. To ovšem neplatí jen pro Česko, to platí obecně. Pak existují znaky platné pro určité národní společenství." ...

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/psycholog-hubalek-nedivte-se-nicemu-tretinu-naroda-tvori-pitomci-p93-/domaci.aspx?c=A091120_152459_domaci_lpo

Kvalita školstva by mohla byť určite lepšia.
Zároveň by ma zaujímalo, okrem toho, prečo si vybral ako príklad práve Singapur, úplne odlišnú krajinu od SR so všetkým čo s ním súvisí, ako pracujú ich médiá. Pretože tie dokážu zneisťovať a manipulovať väčšinu voličov do poslednej sekundy začiatku volieb.
pavol54
07.12.16,13:42
Z ineho clanku.
"Ešte vážnejší problém podľa Burjana je veľký počet tých najslabších študentov. Organizácia OECD ich označuje za rizikovú skupinu, a na Slovensku je to asi 30 percent žiakov.
„Sú to žiaci, ktorí v živote nedokážu pochopiť ani vlastnú pracovnú zmluvu,“
"

keby len pracovnú zmluvu, ale rôzne zmluvy o pôžičkách a úveroch..... darmo sú tam rôzne vzorce na výpočet poplatkov, keď to nechápu a je to pre nich iba zhluk písmenok...
Na včerajšej tlačovke odznelo, že čo je zarážajúce, zväčšila sa skupina ohrozených žiakov. Ohrození sú tí, ktorí sa nachádzajú na hranici gramotnosti! :eek:
Mentálne zaostalí nemôžu byť segregovaní v zvláštnych školách, testy sa ich týkajú tiež ovpyvnia hodnotenie a výsledok Slováci sú sprostí.Rovnako je to aj s nezamestnanosťou jej čísla ako aj čísla o sprostom slovenskom národe robí statistika, skrátka nevhodne zvolená korelácia robí divy
misoft
07.12.16,17:10
Možno si spomínate, ako som dávnejšie "pochyboval" o dokončení obchvatu Prešova.
A je to tu Minister Érsek chcel nejakú analýzu, či to, čo bolo navrhnuté, by nemohlo byť inak, teda inde postavené, za iné peniaze....
Teraz síce si tú analýzu rozmyslel, ale čo bude ďalej?
Mne z toho (zatiaľ) vychádza jedno - tak skoro ten obchvat Prešova NEBUDE.
taiko
07.12.16,18:02
Zároveň by ma zaujímalo, okrem toho, prečo si vybral ako príklad práve Singapur, úplne odlišnú krajinu od SR so všetkým čo s ním súvisí, ako pracujú ich médiá. Pretože tie dokážu zneisťovať a manipulovať väčšinu voličov do poslednej sekundy začiatku volieb.
Singapur som spomenul len ako priklad. Ten je na tom totiz so vzdelanostou najlepsie a zlepsuju sa.