korela
04.01.17,13:05
Pozastavila som sa tu nedávno pri veciach zadarmo, čiže "darovaných" na komentároch typu, "ale dovezte mi to". Niekto nechápe, že tá chudoba si nemá za čo odviezť ani tú darovanú vec. A to je ešte smutnejšie. Obvykle sa totiž daruje vec z ruky do ruky, ev. zašle na adresu. Ak už chcem pre chudobu akože urobiť skutočne dobrý skutok.
Takže z princípu si netreba mýliť pojmy vyhadzujem, zbavujem sa a darujem.
http://zpravy.idnes.cz/vyzkum-zivota-chudych-median-djs-/domaci.aspx?c=A161107_103323_domaci_zt
pavol54
04.01.17,12:07
Dá sa z toho vyžiť? dôchodok 129 eur? (/Hod) kým niektorí si užívajú aj z 269,5 eur(/MESIAC) osobne si myslím že bývalý generálny riaditeľ VW by mal zverejniť účet aby mu jeho zamestnanci pomohli

Jasné že dá :)
a úplne v pohode.;)
Práve to skúšam.
Poslankyně, invalida a novinářka zkouší žít s životním minimem 113 Kč
SLEDUJEME ON-LINE 22. listopadu 2016 9:11
http://zpravy.idnes.cz/zivot-za-zivotni-minimum-0yd-/domaci.aspx?c=A161120_190836_domaci_zt

Do životního minima se nezapočítávají náklady na bydlení (tedy ani energie) - ty se v rámci českého sociálního systému řeší zvlášť. Zároveň je zřejmé, že pouhý týdenní pokus nemůže zahrnovat dlouhodobější výdaje typu vybavení domácnosti či léky. S tím vším však naši účastníci počítají a tvoří si v rámci limitu patřičné rezervy.

V případě poslankyně a redaktorky zkouška života na hraně navíc nebude zcela přesná. Řadu věcí, s nimiž nejchudší musí počítat ve svých nákladech, již mají zaplacenou, například kartičku na městskou hromadnou dopravu či platbu za telefon a internet. Obě aktérky však na životní minimum srazí všechny aktuální výdaje, zejména za jídlo.
Za socializmu : Príde domov papaláš donesie výplatu a manželka hovorí už neviem čo mám robiť s peniazmi, už aj WC tapetujem päťstovkami a manžel jej odpovedá buď rada, vo väčšine rodín pracujú obaja akí majú oni problém čo s toľkými peniazmi
korela
04.01.17,12:17
mimotemy
Vážení - pretože sa tu na Porade nachádza osoba/osoby, ktorým môj nick vyslovene vadí a pôsobí ako červené súkno na býka (po mojom vola) a aj obyčajný odkaz na slovenskú normu, prípadne na blahoželanie poraďákovi okamžite označí ako neužitočný, negatívny - tak som sa rozhodol.


Dňom 4. januára 2017 od 11:20 ma tu už neuvidíte. Nežiadam o vyškrtnutie z členstva, ale uzavriem pred akýmkoľvek prístup svoj profil, svoje albumy.



MAJTE SA!
Ja si dovolím tvrdiť,že aj v Tvojom okolí v mieste bydliska sa nachádzajú osoby ktorým vyslovene vadíš.Kde sa mieniš presťahovať?:-)
V súvislosti s Avicenovým pokusom s baranom a vlkom by som Misofta aj chápala.
korela
04.01.17,12:40
Duški(aj keď tu už nie si) pre ostatných čo tu ešte sú jedna príhoda zo socíku
Komunisti neriešili anonymné udania ...

Nebudem citovať celý príspevok. Možno vo vašom fachu nie, ale riešili sa aj anonymy. Konkr. v sedemdesiatych rokoch, najmä v období charty.
Po prvýkrát si ma dal zavolať direktor k sebe, usadil ma, podal mi originál listu naklepaný na stroji, prečítala som si ho, spýtala som sa ho, či si ho môžem požičať, súhlasil s hodinou, mng vtedy pracoval v budove tesne vedľa, po prečítaní sa odkrvil, išiel ho "prefotiť" a zašiel s ním za autorom anonymu, aby si ho prečítal.
Nikdy som s týmto riaditeľom neprišla pracovne ani nijako inak do kontaktu, pracovne iba po námestníka, každý deň bol na ÚV, chodil sa tam nalievať, verejné, alebo chodil do záhrady, ale v každom prípade mi veľmi pomohol, pretože ma pripravil na výsluchy. Podnes neviem, čo ho k tomu viedlo. Takže ani každý komunista nebol komunista srdcom, resp. hovädo.
taiko
04.01.17,13:06
Ak toto dokáže vytvoriť z vlasov - nie je to blázon - je to ukážka kreativity a šikovnosti (takže sa čudujem konštatovaniu "To je blazon.....").
jaaaj, noze trosku nadhladu ;)
korela
04.01.17,13:09
Myslela som, že na dnes mi stačilo.
Ale prečo niekto zavrel pyrotechniku?
Ak sa nedá zakázať jej predaj, nech sa enormne zdvihne výška pokuty. Bežný človek by si rozmyslel vyhodiť do vzduchu milión eur a vrchnosť by sa potešila. Dúfam, že sa eu ešte nezaoberá aj týmto.
U nás išla permanentne v jednej intenzite od 20.00 do 00.30. Viac ako po minulé roky.
afrikánka
04.01.17,13:20
korela, nuž takých "komunistov" som ja v tých dobách stretla viac, síce sme sa nedozvedeli o ich "zrade" takou skúsenosťou, ako ty, ale ich osobným, ústnym prejavom chápania poľutovaniahodnej situácie. Na základe anonyma, ktorého totožnosť bola aj tak verejne známa, sme prekonávali nejeden výsluch. Morálne aj existenčné dopady na mladú rodinu v tej dobe nemenujem...
Politické zvraty, počnúc 1948, 1968, 1989 považujem za špinavú hru zoskupenia ľudí, ktorí si hovoria "politici", nesledujem a odmietam sa akokoľvek vyjadrovať k súčastnosti. Škoda času a energie.
taiko
05.01.17,06:31
mimotemy
Vážení - pretože sa tu na Porade nachádza osoba/osoby, ktorým môj nick vyslovene vadí a pôsobí ako červené súkno na býka (po mojom vola) a aj obyčajný odkaz na slovenskú normu, prípadne na blahoželanie poraďákovi okamžite označí ako neužitočný, negatívny - tak som sa rozhodol.


Dňom 4. januára 2017 od 11:20 ma tu už neuvidíte. Nežiadam o vyškrtnutie z členstva, ale uzavriem pred akýmkoľvek prístup svoj profil, svoje albumy.



MAJTE SA!
ale misoft :D zase ? Ved maj rozum, hadam Ta nejake neuzitocne nerozhodia
alaya1
05.01.17,06:38
Nieco som tu pridala a zmazala. Ta osoba nestoji ani za to, aby som tu skopirovala jej sukromnu spravu.
taiko
05.01.17,06:41
Pozastavila som sa tu nedávno pri veciach zadarmo, čiže "darovaných" na komentároch typu, "ale dovezte mi to". Niekto nechápe, že tá chudoba si nemá za čo odviezť ani tú darovanú vec. A to je ešte smutnejšie. Obvykle sa totiž daruje vec z ruky do ruky, ev. zašle na adresu. Ak už chcem pre chudobu akože urobiť skutočne dobrý skutok.
Takže z princípu si netreba mýliť pojmy vyhadzujem, zbavujem sa a darujem.
http://zpravy.idnes.cz/vyzkum-zivota-chudych-median-djs-/domaci.aspx?c=A161107_103323_domaci_zt
Hmmm, pozeram sa nato trosku inac.
1. Pomaham ako viem, ale skutocne nemozem zato, ze je niekto chudobny a vsetkych zachranit nemozem.
2. Stale mi pride ako dobry skutok, ked vec, ktoru nepotrebujem, ale je v pohode vyuzitelna darujem za odvoz. Dam jej druhy zivot a niekomu to moze pomoct
3. Ta chudoba, ako si ju nazvala mozno nema ako si vec doviezt, ale mozno ma rodinu, znamych, ktora jej s odvozom moze pomoct.
4. Niekedy si niektora chudba mozno zvykla, ze ostatni jej "musia" pomoct, bez toho, aby ona prstom pohla.
taiko
05.01.17,06:43
Co ma dnes na Porade privitalo.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SS
Dnes 02:18 afrikánka afrikánka
Prehlásila som, že priznávam mínuskovanie, takže ti oznamujem, že autorom početných dnešných mínusiek som ja.
Že prečo?
Už som ťa taktne upozornila, aby si nezavádzala a nepodvádzala. Dnes ti podávam dôkazy o tvojom blúdení medzi početnými povolaniami a ID. Celková sumarizácia tvojich otázok a komentárov je nesmierne pestrá a zaujímavá.
Kto vlastne si a koľko diplomov, a z čoho si ich získala? Obdivujem tvoju odvahu a drzosť prieť sa so skutočnými odborníkmi.
Etiketa Porady vraví, že vzdelanie a povolanie sa neuvádza, čo si zjavne niekoľkokrát porušila. A práve ty samotná sa tak rada s tou Etiketou prezentuješ.
Aby som ťa len nepoučovala a nekritizovala, tak ti priznávam prínos na Porade v odpovediach podpory v psychike, kde niektoré tvoje odpovede boli pre zadavateľov užitočné. Nakoniec, v poslednej dobe som ti pridelila aj body.

Myslím, že nemáš ľahký život, ba naopak ťažký, bezútešný, hmotne nestály a bez perspektívy zlepšenia. Skús sa zamyslieť nad svojím vnútorným postojom k životu, zbav sa negatívnych pocitov a nesnaž sa vyrovnávať fantazírovaním a šírením klamstiev o svojej osobe. To ti upokojenie v rozháranom vnútri neprinesie, ba naopak ešte zvýši nespokojnosť s vlastným životom.
Teš sa z toho čo máš a nezžieraj sa nad tým čo majú druhí, lebo každý z nás má svoje ťažkosti, či tela, ducha alebo hmoty.

Prehľad získaných bodov (2291 bodov spolu !)
05.01.17 01:31
Téma: depresia a invalidita
Neužitočné
05.01.17 01:29
Téma: preradenie ziaka do specialnej skoly
Neužitočné
05.01.17 01:27
Téma: preradenie ziaka do specialnej skoly
Neužitočné
05.01.17 01:27
Téma: preradenie ziaka do specialnej skoly
Neužitočné
05.01.17 01:25
Téma: Príspevok pre ťzp občana
Neužitočné
05.01.17 01:25
Téma: Príspevok pre ťzp občana
Neužitočné
05.01.17 01:24
Téma: Príspevok pre ťzp občana
Neužitočné
05.01.17 01:24
Téma: Príspevok pre ťzp občana
Neužitočné
05.01.17 01:24
Téma: Príspevok pre ťzp občana
Neužitočné
05.01.17 01:23
Téma: prispevok na opatrovanie
Otázka, nie odpoveď
05.01.17 01:22
Téma: kompenzacia
Neužitočné
05.01.17 01:21
Téma: kompenzacia
Neužitočné
05.01.17 01:20
Téma: kompenzacia
Neužitočné
05.01.17 01:20
Téma: kompenzacia
Neužitočné
05.01.17 01:19
Téma: kompenzacia
Neužitočné
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Svoje SS zatvaram, ak by niekto potreboval pisat mi SS, prosim dajte to cez odkaz v profile.
Hmmm , nechcem sa Ta dotknut, ale nepohorsilo Ta pred nedavnom, ze niekto zverejnil SS ktoru si mu poslala ? :(
alaya1
05.01.17,06:46
vies co? vymaz to, nestoji to zato.
buchač
05.01.17,06:57
vies co? vymaz to, nestoji to zato.

Prečo by sa malo vymazať ?
Myslím si, že to má takto ostať...MUSÍ to tu svietiť..... Nech si každý vytvorí obraz, bez nejakých vedľajších informácií.
Tak isto ako aj tie moje príspevky ohľadom jednej skutočnosti, do ktorej si z obľubou do mojej osoby kopneš. Lenže ja som tie príspevky požadoval zverejniť a nie zmazať.


Ak by to tai aj zmazal, tak by dokázal len tú svoju nemohúcnosť a aj to iné...
alaya1
05.01.17,07:01
POziadala som o vymaz citacie mojho prispevku, ktory nie je aktualny. Je mi to v podstate jedno.
Dáša_
05.01.17,07:21
Myslím, že nie je normálne, aby jedna psychopatická osobnosť dokázala svojimi príspevkami rozhodiť toľko ľudí. Niečo nie je v poriadku.

Pred rokmi sa tu riešil tiež jeden nick. Poviem po pravde, neviem, čo presne urobil. Ostala tu po nom skvelá kuchárka. Aj keď člen ako taký bol vylúčený....
alaya1
05.01.17,07:27
Myslím, že nie je normálne, aby jedna psychopatická osobnosť dokázala svojimi príspevkami rozhodiť toľko ľudí. Niečo nie je v poriadku.

Pred rokmi sa tu riešil tiež jeden nick. Poviem po pravde, neviem, čo presne urobil. Ostala tu po nom skvelá kuchárka. Aj keď člen ako taký bol vylúčený....

Poziadala som taika o vymazanie citacie mojho prispevku, ktory som behom polminuty vymazala. nestoji to za to, aby tu dnes opat bolo "rusno".

Vypisovat urazky do SS nedokaze kazdy, myslim, ze si nezasluzi, aby to ludia citali. Fantazmagorie.

Ja osobne nie som povinna deklarovat, co som v zivote kde a ako pracovala, z coho zijem a co robim za PanBoh zaplat. Je to moja vec. Ak niekto nema co v noci robit a citat miesto beletrie prispevky z roku 2008-2009 a hodnotit, ja mu to doprajem. Uz je to pre mnna uzatvorene.
Tweety
05.01.17,07:43
Len neostať chorým a nevládnym, odkázaným na (ne)pomoc (ne)profesionálov v zdravotníctve.

http://www.topky.sk/cl/10/1599891/Sokujuce-VIDEO-z-nemocnice-v-Skalici--Starceka-nechali-trapit-sa--poburene-reakcie-Slovakov
vicktor
05.01.17,09:49
[QUOTE="alaya1"]Co ma dnes na Porade privitalo.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SS
Dnes 02:18 afrikánka
Prehlásila som, že priznávam mínuskovanie...,
Aj mne tato osoba poslala 2 "cudne" ss, asi v tej Afrike slniecko velmi pripeka.
vicktor
05.01.17,09:50
Co ma dnes na Porade privitalo.
--------------------------------------------------------------------
SS
Dnes 02:18 afrikánka
Prehlásila som, že priznávam mínuskovanie...,
Aj mne tato osoba poslala 2 "cudne" ss, asi v tej Afrike slniecko velmi pripeka.
afrikánka
05.01.17,11:14
viktor, jednu z tých "súhlasím" som ti pridelila ja, do profilu som ti napísala, aby si tie "čudné" ss aj zverejnil. Ak by som to ja vedela zverejniť, tak ich tu zverejním.
V prípade, že je tu viac viktorov a ja som to poslala nesprávnemu ? ? ?
lujza.j
05.01.17,12:08
1000 nickovy karas...ked toto cita...tak sa smejka ako sa tu "zereme":(
lujza.j
05.01.17,12:27
Len neostať chorým a nevládnym, odkázaným na (ne)pomoc (ne)profesionálov v zdravotníctve.

http://www.topky.sk/cl/10/1599891/Sokujuce-VIDEO-z-nemocnice-v-Skalici--Starceka-nechali-trapit-sa--poburene-reakcie-Slovakov
Umrela mi tam babka margit uz to budu dva roky.....v pondelok.....zavolali az vo strvrtok:eek: ked sa ozvali z patologie,ze halo je tu nejaka margit....bol to des maximalny.....nechcela som im to "darovat"mala som dohodnutu tv......kratko nato mame diagnostikovali rakovinu....nechcela sa k tomu vracat aj ked by ona do tv nic..moje decko by rozpravalo....
alaya1
05.01.17,12:28
1000 nickovy karas...ked toto cita...tak sa smejka ako sa tu "zereme":(

Nepitvajme sa v tom uz, ale ked rano otvoris Poradu a citas taku bludnu spravu, bud sa zasmejes nad tym, ze niekomu poriadne svitori, alebo niekto sa moze aj poriadne nasrat.
Preto som ziadala taika, aby vymazal ten moj prispevok, ktory aj ked bol uz vymazany citoval. Kvoli tym, co sa potichu rehotaju.

Mne uz padla, taham do hor.
alaya1
05.01.17,12:29
Len neostať chorým a nevládnym, odkázaným na (ne)pomoc (ne)profesionálov v zdravotníctve.

http://www.topky.sk/cl/10/1599891/Sokujuce-VIDEO-z-nemocnice-v-Skalici--Starceka-nechali-trapit-sa--poburene-reakcie-Slovakov
Umrela mi tam babka margit uz to budu dva roky.....v pondelok.....zavolali az vo strvrtok:eek: ked sa ozvali z patologie,ze halo je tu nejaka margit....bol to des maximalny.....nechcela som im to "darovat"mala som dohodnutu tv......kratko nato mame diagnostikovali rakovinu....nechcela sa k tomu vracat aj ked by ona do tv nic..moje decko by rozpravalo....

Pamatam si to, ked sa to stalo, myslela som, ze si to riesila. To ani ludia nie su.
korela
05.01.17,13:50
Tých sťažností na dohľad, čo sa týka skúseností z nemocníc, by bolo v skutočnosti oveľa viac, ako sú reálne čísla. Ľudia sa medzi sebou zhovárajú, info sa šíri samé od seba.
Ja by som sa skôr spýtala, prečo sa tento jav začína pomaly prijímať ako zapadajúci do každodennej normy. Ja si na takýto stav v nemocniciach nespomínam.
korela
05.01.17,13:57
Len neostať chorým a nevládnym, odkázaným na (ne)pomoc (ne)profesionálov v zdravotníctve.

http://www.topky.sk/cl/10/1599891/Sokujuce-VIDEO-z-nemocnice-v-Skalici--Starceka-nechali-trapit-sa--poburene-reakcie-Slovakov
Umrela mi tam babka margit uz to budu dva roky.....v pondelok.....zavolali az vo strvrtok:eek: ked sa ozvali z patologie,ze halo je tu nejaka margit....bol to des maximalny.....nechcela som im to "darovat"mala som dohodnutu tv......kratko nato mame diagnostikovali rakovinu....nechcela sa k tomu vracat aj ked by ona do tv nic..moje decko by rozpravalo....

Pamatam si to, ked sa to stalo, myslela som, ze si to riesila. To ani ludia nie su.

Súhlasím s tým, že sa vytráca zo spoločnosti ľudskosť. Rada by som sa spýtala, prečo?
Tiež by som sa rada spýtala, na najnovšie trendy vo výchove predškolských detí. Ide o úplný opak toho, ako pristupovali k našej výchove rodičia, ako sme vychovávali naše deti my. Prečo nastal zrazu taký obrat?
korela
05.01.17,14:00
Ešte dodám, že som zvedavá, kedy sa začnú v tomto zmysle prepisovať obsahy rozprávok, najmä klasických.
lujza.j
05.01.17,17:08
Ten hajzel co prepadaval dochodcov u mna.....do kelu zle vyskocil z okna...
afrikánka
05.01.17,17:11
Ten hajzel co prepadaval dochodcov u mna.....do kelu zle vyskocil z okna...
:eek::eek::eek: doma v byte, alebo bytovke ??? Alebo si myslela v BA?
lujza.j
05.01.17,17:20
Ten hajzel co prepadaval dochodcov u mna.....do kelu zle vyskocil z okna...
:eek::eek::eek: doma v byte, alebo bytovke ???
Nie na fizlici pri vysluchu....doslo mu teplo....tak chceli vyvetrat.....a on hop
korela
05.01.17,17:31
Lui, čo tu toľko naťahuješ, prežil či zdrhol? :-)))
korela
05.01.17,17:38
Hlavne dcéra mi vraví, nech nechodím v noci von. Chodím stále, teda so psom. Nedávno spomínal práve zadný sused mng, že raz takto pri nočnej pochôdzke zrazu zostal stáť pred cudzím chlapom. Asi to dobre dopadlo, keď žije, ľak na oboch stranách. Ale oni majú vskutku veľký pozemok. A voyerov nikto aj tak nezastaví. :-)
afrikánka
05.01.17,17:42
Lui, čo tu toľko naťahuješ, prežil či zdrhol? :-)))
Tuším prežil a nezdrhol...bolo asi v správach včera ?
lujza.j
05.01.17,17:44
Jaj....lezi polamany v ruzinove....teraz mu skacu okolo zadku sestricky:( ano chcel zdrhnut..
.predpokladam,ze ho drapli u mna v MČ moje oddelenie PZ bolo spomenute,ze tam ho predviedli....takze vysetrovatel na gagarinke...prve poschodie...
pavol54
05.01.17,18:48
Jaj....lezi polamany v ruzinove....teraz mu skacu okolo zadku sestricky:( ano chcel zdrhnut..
.predpokladam,ze ho drapli u mna v MČ moje oddelenie PZ bolo spomenute,ze tam ho predviedli....takze vysetrovatel na gagarinke...prve poschodie...
Nepovedali mu? keď máš lepšieho vtáka tak uleť? No a nemal ale vraj mal ťažkú hlavičku. mali ho vyviesť na strechu
korela
05.01.17,18:54
Panenka skákavá..., to takto?
lujza.j
05.01.17,19:25
korela
06.01.17,10:19
http://aktualne.atlas.sk/slovensko/spolocnost/muz-ktory-prepadaval-starenky-vyskocil-z-okna-sudca-nariadil-vazobne-stihanie.html
Známa chodieva z práce z Podunajskej na zastávku Komárovská po skratke chodníkom okolo kotolne. Na jeseň za bieleho dňa pred pár rokmi ju tam prepadol mladší ročník ako tento s kapucňou na hlave, nosieva kabelku výlučne na pleci, zhodil ju na zem, síce statočne bojovala, ale o kabelku prišla. Nahlásila, ľudia neboli na zastávke ďaleko, nepamätá si ho, odvtedy ju volajú ako svedka na súd. Darmo im dala prehlásenie, že im nepomôže, lebo ho nevidela. Zasa jej prišlo predvolanie.
Ale teraz, keď vidím aké pálky sú za takéto prepady, ani sa nečudujem, že ju volávajú. A to išlo o ženu okolo 60, nie o tak staré ženy ako v tomto prípade. To už je hnus.
buchač
06.01.17,10:38
Na jeseň za bieleho dňa

Hlavne dcéra mi vraví, nech nechodím v noci von.

Takže teraz ako? Cez deň a či v noci....a včul si vyber.
lujza.j
06.01.17,10:40
Korela moja MČ je plna hajzlov....co" tu" nie som neverim,ze sa nieco zmenilo....pentagon je miesto navstev pre celu bandu z ba a okolia...zlate klasy-rastice a pod.
,toto cestuje tu s "tebou" v mhd...nastupia v ruke handra a pokojne si šnupa .....nehovoriac a zasvinenych prostitjutkach co idu z roboty.....uplny gol je,ze su jedinci co si ich pamatam z mojej ery...normalne zije....normalne to neure:eek:x krat basa,fet,ulica...a este to vladze lupit...vrrr
Clovek,ktory sa o seba stara barzjaka pliaga na neho skoci....
pavol54
06.01.17,11:05
Korela moja MČ je plna hajzlov....co" tu" nie som neverim,ze sa nieco zmenilo....pentagon je miesto navstev pre celu bandu z ba a okolia...zlate klasy-rastice a pod.
,toto cestuje tu s "tebou" v mhd...nastupia v ruke handra a pokojne si šnupa .....nehovoriac a zasvinenych prostitjutkach co idu z roboty.....uplny gol je,ze su jedinci co si ich pamatam z mojej ery...normalne zije....normalne to neure:eek:x krat basa,fet,ulica...a este to vladze lupit...vrrr
Clovek,ktory sa o seba stara barzjaka pliaga na neho skoci....
Ako poznáš či je prostitúka prepracovaná?
korela
06.01.17,11:17
Bežne to ale človek, v tom okolí čo spomínaš, nepostrehne. Aspoň ja. Ty máš na ne oko.
DM a všetky tie obchody dolu aj s Levanduľou sú v poho. Raz mi prišlo blbo, v Optike mi nepomohli, tak v tej kaviarničke vedľa som oslovila dve dvojice pri stolíku, chalani sa hneď zdvihli a odviezli ma domov. Ani peniaze si nechceli vziať, nechala som im na zadnom sedadle. Nebol žiadny taxík k dispozícii vtedy v okolí.
MHD to nie je dobrá, ale myslím, že sa to vzťahuje na celé mesto. Človek nikdy nevie vedľa koho sedí, stojí. A od domácich človek vie, čo môže očakávať. Tí nechajú človeka na pokoji.
Radi sme nakupovali v tom vašom centre kedysi. Teraz je to ďaleko.
lujza.j
06.01.17,13:09
Pali ci do alebo z....mas to jedno zrichtovane pod obraz...aj telesne aj modne aj vizažistovo....tragedia,ze sa chlapi ulakomia....
lujza.j
06.01.17,13:18
Korela ten lidl..vynimocne...dm v poho,v levandule som davno nebola....v lete s deckom v tom bare co ma terasu a aj ludi..robia fajn ovocne drinky....dm teraz aj pri kauflaci...trh pri prvom nadjazde idu likvidovat...do marca....potom stankari nevedia co s nimi bude a ze budy su ich...kocka co TČM stanok s olejmi....by rada obchodik....ale....priestor by aj bol v novostavbe pri bille...30m2 tusim 33 tis.dóst...
pavol54
06.01.17,13:22
Pali ci do alebo z....mas to jedno zrichtovane pod obraz...aj telesne aj modne aj vizažistovo....tragedia,ze sa chlapi ulakomia....
A, večer sa vraj nohy pozdravia a povedia "konečne spolu"
B, má pekne po umývané zuby do biela
C, konzumuje sóda bikarbónu
:)
že vraj fúj ale to sú asociácie čo?
ad.A, to večer aj nohy špatnej lyžiarky, ad B to aj baba ktorá robí reklamu na pastu ich má biele ad.C každý kto je prejedený po sviatkoch ju konzumuje
afrikánka
06.01.17,13:28
Na jeseň za bieleho dňa

Hlavne dcéra mi vraví, nech nechodím v noci von.

Takže teraz ako? Cez deň a či v noci....a včul si vyber.
V BA si nevyberieš bezpečnú hodinu....nikdy nezabudnem, také veselé sedemnástky v minisukničkách sme išli ku el. zastávke popri kríkoch. Počasie nádherné, koniec júna, prázdniny na dosah. Zrazu sa kríky rozhrnuli a pred nami :eek:!!! No hrôza, obledli, onemeli, zutekali sme všetky. Celou cestou na internát sme sa triasli. Dnes uvažujem nad našou reakciou, naokolo bolo dosť ľudí, ale ani jedna z nás nikoho neupozornila, čo sa deje. Zrejme ten exibicionista mal odskúšané, že také mláďatká ohúrené jeho činom "onemejú".
Neskôr som sa často v MHD stretla s nevhodnými fyzickými kontaktami, vždy som sa mlčky iba odsunula od votrelca. Dnes by som zrejme už nemlčala....ale zase už asi nie som cieľom "úchylákov", predsa len, tých gerontofilov nie je až tak veľa :cool::rolleyes::D
lujza.j
06.01.17,13:34
Palino slak ma isiel trafit ked mi taku chalani dovliekli...vrrr.....sranda tu som mala docinenia s takymito na hradnom kopci s onakvymi:D
pavol54
06.01.17,13:41
Na jeseň za bieleho dňa

Hlavne dcéra mi vraví, nech nechodím v noci von.

Takže teraz ako? Cez deň a či v noci....a včul si vyber.
V BA si nevyberieš bezpečnú hodinu....nikdy nezabudnem, také veselé sedemnástky v minisukničkách sme išli ku el. zastávke popri kríkoch. Počasie nádherné, koniec júna, prázdniny na dosah. Zrazu sa kríky rozhrnuli a pred nami :eek:!!! No hrôza, obledli, onemeli, zutekali sme všetky. Celou cestou na internát sme sa triasli. Dnes uvažujem nad našou reakciou, naokolo bolo dosť ľudí, ale ani jedna z nás nikoho neupozornila, čo sa deje. Zrejme ten exibicionista mal odskúšané, že také mláďatká ohúrené jeho činom "onemejú".
Neskôr som sa často v MHD stretla s nevhodnými fyzickými kontaktami, vždy som sa mlčky iba odsunula od votrelca. Dnes by som zrejme už nemlčala....ale zase už asi nie som cieľom "úchylákov", predsa len, tých gerontofilov nie je až tak veľa :cool::rolleyes::D
nekecaj, dnes by si bola vďačná, len obťažujúci materiál nie je:)
lujza.j
06.01.17,13:53
Pali ty si ako moje decko.....ked sa pes poští od radosti ked dojdem domov....buc rada,ze sa niekto z teba este poští:D
afrikánka
06.01.17,13:55
Nooo, náhodou.....pred časom cez prázdniny som bola potme z vnúčatkami zbierať kamene do igelitky (robil sa tam výkop). Neďaleko bolo letné sedenie. Mladý "unavený" muž prišiel ku nám a úprimnosťou opitého, nám ponúkol nocľah, že keď nešťastná mamička s detičkami sa nemá na noc kde uchýliť:eek::D:---
Zaskočilo, zarazilo, urazilo, ale aj potešilo :)
pavol54
06.01.17,13:58
Nooo, náhodou.....pred časom cez prázdniny som bola potme z vnúčatkami zbierať kamene do igelitky (robil sa tam výkop). Neďaleko bolo letné sedenie. mladý "unavený" muž prišiel ku nám a úprimnosťou opitého nám ponúkol nocľah, že keď nešťastná mamička z detičkami sa nemá na noc kde uchýliť:eek::D:---
Zaskočilo, zarazilo, urazilo, ale aj potešilo :)
Nenamýšľaj si dobre, To nie teba, ale detičky chcel či? :)
pavol54
06.01.17,14:01
Pali ty si ako moje decko.....ked sa pes poští od radosti ked dojdem domov....buc rada,ze sa niekto z teba este poští:D
Ostali mi tie dôchodcovské výplne, pošlem ti ?:) ale nie pre psa
afrikánka
06.01.17,14:02
Nooo, náhodou.....pred časom cez prázdniny som bola potme z vnúčatkami zbierať kamene do igelitky (robil sa tam výkop). Neďaleko bolo letné sedenie. mladý "unavený" muž prišiel ku nám a úprimnosťou opitého nám ponúkol nocľah, že keď nešťastná mamička z detičkami sa nemá na noc kde uchýliť:eek::D:---
Zaskočilo, zarazilo, urazilo, ale aj potešilo :)
Nenamýšľaj si dobre, To nie teba, ale detičky chcel či? :)
Šak bola riadna tma, on spitý......:rolleyes::D nečítaš, že mamičku s detičkami ;)?
lujza.j
06.01.17,14:04
Mna si bezne pomylia s mojim deckom.....obe sa vieme krasne nevludne ksichtit:D:---
.... takze zdravim aj koho nepoznam...mavam na auta....nech jej potom nepovedia,ze oné
afrikánka
06.01.17,14:06
Mna si bezne pomylia s mojim deckom.....obe sa vieme krasne nevludne ksichtit:D:---
.... takze zdravim aj koho nepoznam...mavam na auta....nech jej potom nepovedia,ze oné
Aspoň, že si nenamýšľam sama....:D:D:D
lujza.j
06.01.17,14:07
Pali ty si ako moje decko.....ked sa pes poští od radosti ked dojdem domov....buc rada,ze sa niekto z teba este poští:D
Ostali mi tie dôchodcovské výplne, pošlem ti ?:) ale nie pre psa
Palinoó....pri mojom cviceni vsetkeho druhu.....:Dmam toto zatal ok:--- ale poznam vela ludi ma problem...ked im poviem,ze treba nato cvcit tak sa urazia...
lujza.j
06.01.17,14:10
Mna si bezne pomylia s mojim deckom.....obe sa vieme krasne nevludne ksichtit:D:---
.... takze zdravim aj koho nepoznam...mavam na auta....nech jej potom nepovedia,ze oné
Aspoň, že si nenamýšľam sama....:D:D:D
Pokial nepride ku kontaktu...mi to neva....lebo minule som,ze zdravila.som toho a toho....decko...a nechcel ti dat pusu:eek::D
pavol54
06.01.17,14:12
Nooo, náhodou.....pred časom cez prázdniny som bola potme z vnúčatkami zbierať kamene do igelitky (robil sa tam výkop). Neďaleko bolo letné sedenie. mladý "unavený" muž prišiel ku nám a úprimnosťou opitého nám ponúkol nocľah, že keď nešťastná mamička z detičkami sa nemá na noc kde uchýliť:eek::D:---
Zaskočilo, zarazilo, urazilo, ale aj potešilo :)
Nenamýšľaj si dobre, To nie teba, ale detičky chcel či? :)
Šak bola riadna tma, on spitý......:rolleyes::D nečítaš, že mamičku s detičkami ;)?
Si robím srandu, ale píšeš že chcel uchýliť, nie prichýliť Raz ráno sme ako mladí opúšťali slobodárku, z jednej izby vyšla pani a rýchlym krokom opúšťala budovu. Nám nebolo viac treba rozkecali sme že ho prišla mamička skontrolovať a keď nás nebude poslúchať príde zase
afrikánka
06.01.17,14:13
Mna si bezne pomylia s mojim deckom.....obe sa vieme krasne nevludne ksichtit:D:---
.... takze zdravim aj koho nepoznam...mavam na auta....nech jej potom nepovedia,ze oné
Aspoň, že si nenamýšľam sama....:D:D:D
Pokial nepride ku kontaktu...mi to neva....lebo minule som,ze zdravila.som toho a toho....decko...a nechcel ti dat pusu:eek::D
Veru dávať pusu hocikomu....:eek::---to by bola aj nevera :D:---
pavol54
06.01.17,14:15
Pali ty si ako moje decko.....ked sa pes poští od radosti ked dojdem domov....buc rada,ze sa niekto z teba este poští:D
Ostali mi tie dôchodcovské výplne, pošlem ti ?:) ale nie pre psa
Palinoó....pri mojom cviceni vsetkeho druhu.....:Dmam toto zatal ok:--- ale poznam vela ludi ma problem...ked im poviem,ze treba nato cvcit tak sa urazia...
Áno, máš pravdu ja tiež pravidelne cvičím, ale pre zmenu cviky na prostatu, to sú tie párové cvičenia.
Inak som zle prečítal príspevok, ja že tebe nehoda z môjho príspevku, a ty píšeš o psovi :)
afrikánka
06.01.17,14:18
pavol54, aj z teba sú už pán inšpektor na gramatiku :(:D;) ?!
Teda na slovenský jazyk....
pavol54
06.01.17,14:24
pavol54, aj z teba sú už pán inšpektor na gramatiku :(:D;) ?!
Teda na slovenský jazyk....
To z hladu, a čo som korektoval?
lujza.j
06.01.17,14:25
Palino...ale sak co ste mu nedopriali....:--- ste boli smutko,ze u vas taka pani nebola čó...
pavol54
06.01.17,14:34
Palino...ale sak co ste mu nedopriali....:--- ste boli smutko,ze u vas taka pani nebola čó...
Nie, ale povedal že s takými ku...i(myslel nás) už viac na ťah nepôjde. My že, dobre nech chodí s nami, my z neho to úchyláctvo "vyženieme"
Ale zabúchať na dvere že "kamarád taky rád" mohlo skončiť nepríjemne
Nandrolon
06.01.17,16:34
Potešila by ma kastrácia Ábela Ravasza.
Nandrolon
06.01.17,16:48
Rozmýšľam, či mám tú mínusku od cigáňa, alebo iba polcigáňa, alebo od nejakej frustrovanej dievčiny :-)))))
korela
06.01.17,17:31
Na jeseň za bieleho dňa

Hlavne dcéra mi vraví, nech nechodím v noci von.

Takže teraz ako? Cez deň a či v noci....a včul si vyber.
V BA si nevyberieš bezpečnú hodinu....nikdy nezabudnem, také veselé sedemnástky v minisukničkách sme išli ku el. zastávke popri kríkoch. Počasie nádherné, koniec júna, prázdniny na dosah. Zrazu sa kríky rozhrnuli a pred nami :eek:!!! No hrôza, obledli, onemeli, zutekali sme všetky. Celou cestou na internát sme sa triasli. Dnes uvažujem nad našou reakciou, naokolo bolo dosť ľudí, ale ani jedna z nás nikoho neupozornila, čo sa deje. Zrejme ten exibicionista mal odskúšané, že také mláďatká ohúrené jeho činom "onemejú".
Neskôr som sa často v MHD stretla s nevhodnými fyzickými kontaktami, vždy som sa mlčky iba odsunula od votrelca. Dnes by som zrejme už nemlčala....ale zase už asi nie som cieľom "úchylákov", predsa len, tých gerontofilov nie je až tak veľa :cool::rolleyes::D
nekecaj, dnes by si bola vďačná, len obťažujúci materiál nie je:)
Čoby nebol. To tu iba ty také vtípky vypúšťaš, že tuším iba po 40 a dosť. :-)
To isté by mohla tvrdiť každá žena. Tabuizovanú tému preráža Gregorka s Mojsejkou, ale aj tak ide o starú pravdu.
Nakoniec týmto nechcem vôbec nič povedať, aby si to niekto zle nevysvetlil.
Len aby neprišla doba, že aj starenky sa budú pre istotu vyhýbať verejným priestranstvám.
korela
06.01.17,17:38
Pri prvom dieťati si vybral jeden takýto pošuk flek pri pôrodnici. Lepšie miesto si už ani vybrať nemohol, nemocnica na stráni kopca, tak stál nad izbami hneď od siedmej. Už len jeho očakávali.
afrikánka
06.01.17,17:40
Zdá sa mi, že tá Gregorka môj ročník......nemám slov, pre mňa nepochopiteľné :eek::mad:.
ˇ
Nemám pocit, že všetky starenky by sa vyhýbali verejným priestranstvám, nájde sa zopár aj takých, čo tam práve v očakávaní "prepadu" budú celé natešené cupitať ;):D. Ako tak napríklad sestra Jany Brejchovej :eek::D
Tweety
06.01.17,17:47
GREGOROVÁ 64r., amant o 32 menej, no čo už, láske nerozkáżeš. :---
babka - ježibabka
06.01.17,17:49
Zdá sa mi, že tá Gregorka môj ročník......nemám slov, pre mňa nepochopiteľné :eek::mad:.
ˇ
Nemám pocit, že všetky starenky by sa vyhýbali verejným priestranstvám, nájde sa zopár aj takých, čo tam práve v očakávaní "prepadu" budú celé natešené cupitať ;):D. Ako tak napríklad sestra Jany Brejchovej :eek::D
Nebudem komentovať ale ........, kto čítal šuták keď som bola rozčertená na liečení tak vie o čom píšem. Ale to bolo pod vplyvom liekov a už je to v pohode. :D:D:D:D
Tak možno aj tie, ktoré ste korela a afrikánka uviedli, niečo užívajú
lujza.j
06.01.17,17:50
Ked je zena stara a ma zajacika....tak to kazdy riesi...ale ak to tak chlap je to ako keby v poriadku divne....
korela
06.01.17,17:53
afrikánka, nič v zlom, ale zasa nemusíš všetko chápať. Ak jej to vyhovuje, nech žije. Ja som nechávala a nechám žiť každého, pokiaľ mi nebude chcieť riadiť moju domácnosť.
Tie starenky som natiahla na dnešnú nie veľmi utešenú situáciu. :-(
babka - ježibabka
06.01.17,17:53
Lui mladší je v pohode, ale nie ciciak :D:D:D
afrikánka
06.01.17,17:56
GREGOROVÁ 64r., amant o 32 menej, no čo už, láske nerozkáżeš. :---
Hurá, ja mám menej, ako Gregorga:o Šak som si aj myslela..... že budem mladšia :D:---
babka - ježibabka
06.01.17,17:58
Baby čo sme mali na večeru? Asi bláznivé hríby. Poďme na inú tému .
korela
06.01.17,18:06
Nuž, ja ani obed ešte. Ale nemám pocit, že by som sa znemožnila. Ako žijem, viem iba ja a najvyšší.
afrikánka
06.01.17,18:06
Lui mladší je v pohode, ale nie ciciak :D:D:D
Presne tak, nie ciciak. Mužov nekomentujem, lebo aj tak skoro každý na taký vzťah doplatí.
lujza.j
06.01.17,18:07
Lui mladší je v pohode, ale nie ciciak :D:D:D
Jasne,ze uplne decko nie:D
Moj chlap mal 19nast a ja 25:--- vtedy to bolo takéé....no na oko......teraz uz lepsie 41rocny šedivec:Da ja 47 rocna dochodkyna:---
pavol54
06.01.17,18:09
GREGOROVÁ 64r., amant o 32 menej, no čo už, láske nerozkáżeš. :---
Hurá, ja mám menej, ako Gregorga:o Šak som si aj myslela..... že budem mladšia :D:---
dievča
Nandrolon
06.01.17,18:11
GREGOROVÁ 64r., amant o 32 menej, no čo už, láske nerozkáżeš. :---
:-))) skor by som povedal, ze takych 32 rocnych chodi po svete plno. Ako sa to hovori? Ze kazdy hrniec si pokrievku najde? Najviac ma potesil vztah mojsejovej a toho chalana. Mlady skinhead a stara ciganka :-))))))))))) Nova doba :-))
Peniaze su vsemocne. Ak ich nasypes do zumpy, tolko mladencov sa tam bude hrabat, ze az!
:-)
korela
06.01.17,18:12
U nás sa v rodine šesťročný rozdiel traduje po pokoleniach. Ja som akože v normále. Čo je vlastne norma? Obyčajné predsudky.
pavol54
06.01.17,18:16
GREGOROVÁ 64r., amant o 32 menej, no čo už, láske nerozkáżeš. :---
Jedna moja známa to vždy komentovala slovami láska až do konca života, do 50 gumičku po 50 mastičku ale čo vy chlapi ako to zamaskujete? Gregorová to vyriešila
Nandrolon
06.01.17,18:18
Norma neexistuje. Ale je vacsi predpoklad ze rovesnici +- x rokov, nie xx, spolu dlhsie vydrzia. Ale su aj chalani co potrebuju "mamu". Lenze aj ti raz dospeju a budu chciet zenu. Ale Gregorova a Mojsejova maju chraneny druh - zlatokopov. Podla mna to vyhovuje obom stranam, akurat je to docasne, co taktiez vyhovuje obom stranam...
afrikánka
06.01.17,18:50
Norma neexistuje. Ale je vacsi predpoklad ze rovesnici +- x rokov, nie xx, spolu dlhsie vydrzia. Ale su aj chalani co potrebuju "mamu". Lenze aj ti raz dospeju a budu chciet zenu. Ale Gregorova a Mojsejova maju chraneny druh - zlatokopov. Podla mna to vyhovuje obom stranam, akurat je to docasne, co taktiez vyhovuje obom stranam...
To bude asi to najsprávnejšie +-, ale nech je to jedna generácia.
Podľa prieskumov vraj najlepšie fungujú manželstvá, kde je žena o 1-2 roky staršia od muža. Možno aj pravdivé. Moja jedna babička a moja známa tento rozdiel a vzťah vydarený.
Vyrastala som v rodine, kde mal môj otec 40, keď som sa narodila....Poriadne som pociťovala jeho roky oproti mladším otcom. Preto pokladám za priam trestné, keď muž 50+ splodí dieťa.
babka - ježibabka
06.01.17,18:57
Ešte sa tu motám po novinách a niečo k doterajšej téme. Ale tu to nebolo dobrovoľné. Možno tiež pod vplyvom niečoho. https://www.cas.sk/clanok/494910/lukas-25-omotal-zene-omotal-okolo-krku-opasok-a-znasilnil-ju-co-ho-caka-v-base/
pavol54
06.01.17,18:59
Norma neexistuje. Ale je vacsi predpoklad ze rovesnici +- x rokov, nie xx, spolu dlhsie vydrzia. Ale su aj chalani co potrebuju "mamu". Lenze aj ti raz dospeju a budu chciet zenu. Ale Gregorova a Mojsejova maju chraneny druh - zlatokopov. Podla mna to vyhovuje obom stranam, akurat je to docasne, co taktiez vyhovuje obom stranam...
To bude asi to najsprávnejšie +-, ale nech je to jedna generácia.
Podľa prieskumov vraj najlepšie fungujú manželstvá, kde je žena o 1-2 roky staršia od muža. Možno aj pravdivé. Moja jedna babička a moja známa tento rozdiel a vzťah vydarený.
Vyrastala som v rodine, kde mal môj otec 40, keď som sa narodila....Poriadne som pociťovala jeho roky oproti mladším otcom. Preto pokladám za priam trestné, keď muž 50+ splodí dieťa.
hoci aj v 90- tke ak ho má kto vynosiť :) a v prírode to tak aj funguje (okrem Alžbety matky Jána krstiteľa) potom máte istotu že starší nezahnú
pavol54
06.01.17,19:02
Ešte sa tu motám po novinách a niečo k doterajšej téme. Ale tu to nebolo dobrovoľné. Možno tiež pod vplyvom niečoho. https://www.cas.sk/clanok/494910/lukas-25-omotal-zene-omotal-okolo-krku-opasok-a-znasilnil-ju-co-ho-caka-v-base/
to ho muselo bolieť,
afrikánka
06.01.17,19:04
Aj pred 90-tkou sú už náhradníci.....:D spermie môžu byť, ale sú bez života:D:D:D Čo nepoznáš požiadavky a normy spermobanky ???
Nandrolon
06.01.17,19:08
Pavol, vsak muz "moze" do smrti, ale zena nie. Na druhej strane by som nechcel mat na stuzkovej 108 rokov :-))))))), teda cca 30 rokov pri velkom optimizme pod zemou.. Je to hlavne o zodpovednosti. Stary otec urcite pre dieta nie je vyhra. Na druhej strane 20 rocny fagan chodiaci na urad prace s cigaretlou v papuli, podobne...
lujza.j
06.01.17,19:52
Na ct1...J. Nedvěd a jeho Pavlinka:eek:
Valcake
06.01.17,22:38
[QUOTE="afrikánka"][QUOTE="Nandrolon"]Norma neexistuje. Ale je vacsi predpoklad ze rovesnici +- x rokov

:D
Podľa prieskumov vraj najlepšie fungujú manželstvá, kde je žena o 1-2 roky staršia od muža. Možno aj pravdivé. Moja jedna babička a moja známa tento rozdiel a vzťah vydarený.

U nás je to tiež tak mng. mladší o rok a pol:D..verte, že by som si nevedela predstaviť od seba staršieho a ešte oooveľa staršieho muža:eek:..takto je to super..;)
alaya1
07.01.17,08:19
Aka zima, take leto ...tesim sa ... :)
pavol54
07.01.17,08:34
Aka zima, take leto ...tesim sa ... :)
sneh až pod strechu:)
Dáša_
07.01.17,08:36
ešte pred vianocami sme boli v kine na jednom dokumente. Je to o dávnej minulosti a teda, bolo to hodne silné http://akotodokazali.sk/ (http://akotodokazali.sk/)

úplne autentické. človek žasne, čo všetko prežili. Zaujímavé bolo, že na premiere dve babky z filmu aj naživo zaspievali. A to ktorésu už majú cez 90.
pavol54
07.01.17,08:49
ešte pred vianocami sme boli v kine na jednom dokumente. Je to o dávnej minulosti a teda, bolo to hodne silné http://akotodokazali.sk/ (http://akotodokazali.sk/)

úplne autentické. človek žasne, čo všetko prežili. Zaujímavé bolo, že na premiere dve babky z filmu aj naživo zaspievali. A to ktorésu už majú cez 90.
a takmer nikdy nevyhoreli, ani si domy nevybývali
Dáša_
07.01.17,08:50
ešte pred vianocami sme boli v kine na jednom dokumente. Je to o dávnej minulosti a teda, bolo to hodne silné http://akotodokazali.sk/ (http://akotodokazali.sk/)

úplne autentické. človek žasne, čo všetko prežili. Zaujímavé bolo, že na premiere dve babky z filmu aj naživo zaspievali. A to ktorésu už majú cez 90.
a takmer nikdy nevyhoreli, ani si domy nevybývali

napríklad na celé leto vyháňali statok na vzdialené paše a bývali tam s nimi. V absolútnej skromnosti.
Žabinka
07.01.17,09:01
Aka zima, take leto ...tesim sa ... :)
sneh až pod strechu:)
v nórsku sú takéto zimy myslím úplne bežné..;) skôr by som sa čudovala obrázku so zelenou trávou..
avalik
07.01.17,09:07
Potešilo ma zistenie, že môj brat je nominovaný v ankete "Košičan roka 2016". Som naňho hrdá! ;)
alaya1
07.01.17,09:13
Aka zima, take leto ...tesim sa ... :)
sneh až pod strechu:)

Je to ovela lepsie, ako capkanica a choroby.A aj krasne.
pavol54
07.01.17,09:57
Aka zima, take leto ...tesim sa ... :)
sneh až pod strechu:)
v nórsku sú takéto zimy myslím úplne bežné..;) skôr by som sa čudovala obrázku so zelenou trávou..
To je nórsky deň?
Žabinka
07.01.17,10:03
Aka zima, take leto ...tesim sa ... :)
sneh až pod strechu:)
v nórsku sú takéto zimy myslím úplne bežné..;) skôr by som sa čudovala obrázku so zelenou trávou..
To je nórsky deň?
áno, fotka z internetu spred roka..;)
http://m.imgur.com/gallery/azdJUuT
buchač
07.01.17,10:09
Aka zima, take leto ...tesim sa ... :)
sneh až pod strechu:)
v nórsku sú takéto zimy myslím úplne bežné..;) skôr by som sa čudovala obrázku so zelenou trávou..
To je nórsky deň?
áno, fotka z internetu spred roka..;)
http://m.imgur.com/gallery/azdJUuT
http://m.smedata.sk/api-media/media/image/fici/4/22/2289524/2289524_anim.gif?rev=2
Nandrolon
07.01.17,10:22
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
pavol54
07.01.17,11:01
Aka zima, take leto ...tesim sa ... :)
sneh až pod strechu:)
v nórsku sú takéto zimy myslím úplne bežné..;) skôr by som sa čudovala obrázku so zelenou trávou..
To je nórsky deň?
áno, fotka z internetu spred roka..;)
http://m.imgur.com/gallery/azdJUuT
Prepáč, pôvodne som si myslel že to je autorkin vlastný záber, je síce pekný, ale mohla sa odvolať na iného autora.
Keby žiarovka nebola tak známy výrobok tak by som sem hodil jej fotku, aby si každý myslel že som ju ja vymyslel
buchač
07.01.17,11:27
Prepáč, pôvodne som si myslel že to je autorkin vlastný záber, je síce pekný, ale mohla sa odvolať na iného autora.
PRESNE !!!
alaya1
07.01.17,11:42
Aka zima, take leto ...tesim sa ... :)
sneh až pod strechu:)
v nórsku sú takéto zimy myslím úplne bežné..;) skôr by som sa čudovala obrázku so zelenou trávou..
To je nórsky deň?
áno, fotka z internetu spred roka..;)
http://m.imgur.com/gallery/azdJUuT

Zabinka, ty si fakt po mne myslis, ze som taky tupec a neviem, ze zdroj obrazka sa da vyhladat cez Hladat obrazok v sluzbe Google? Mna to osobne nikdy nenapadlo sliedit, kto kde pridava a z coho. Prisiel mi dnes emailom od kamosky, tak som ho tu k svojmu komentu prilepila, zdal sa mi vhodny. Ale vam tu niektorym uz poriadne svitori...

Pavol, nie , nie je to moj zaber. Zdroj neviem, vyhladat si to cez google, mne to prislo emailom a nikde som nenapisala, ze je to moj zaber.
alaya1
07.01.17,11:43
No mate temu na dnes, uzivajte :) :) :)
buchač
07.01.17,12:12
...
https://i.nyx.cz/files/00/00/14/94/1494607_fe3fefdb6668bcfc51ce.gif?name=roulette.gif
Žabinka
07.01.17,12:19
Aka zima, take leto ...tesim sa ... :)
sneh až pod strechu:)
v nórsku sú takéto zimy myslím úplne bežné..;) skôr by som sa čudovala obrázku so zelenou trávou..
To je nórsky deň?
áno, fotka z internetu spred roka..;)
http://m.imgur.com/gallery/azdJUuT

Zabinka, ty si fakt po mne myslis, ze som taky tupec a neviem, ze zdroj obrazka sa da vyhladat cez Hladat obrazok v sluzbe Google? Mna to osobne nikdy nenapadlo sliedit, kto kde pridava a z coho. Prisiel mi dnes emailom od kamosky, tak som ho tu k svojmu komentu prilepila, zdal sa mi vhodny. Ale vam tu niektorym uz poriadne svitori...

Pavol, nie , nie je to moj zaber. Zdroj neviem, vyhladat si to cez google, mne to prislo emailom a nikde som nenapisala, ze je to moj zaber.
a píšem ja niekde, že píšeš je to tvoj obrázok? ja som len napísala koment k paliho otázke.. tie ďalšie súvislosti a konšpirácie ma nezaujímajú.. každý nech sa prezentuje ako uzná za vhodné..
a mimochodom, zase len môj postreh, tomu pôvodnému komentáru pod obrázkom: Aka zima, take leto ...tesim sa ... , už vôbec nerozumiem, ako súvisí s obrázkom.. ale veď nevadí..;)
pavol54
07.01.17,12:20
Aka zima, take leto ...tesim sa ... :)
sneh až pod strechu:)
v nórsku sú takéto zimy myslím úplne bežné..;) skôr by som sa čudovala obrázku so zelenou trávou..
To je nórsky deň?
áno, fotka z internetu spred roka..;)
http://m.imgur.com/gallery/azdJUuT

Zabinka, ty si fakt po mne myslis, ze som taky tupec a neviem, ze zdroj obrazka sa da vyhladat cez Hladat obrazok v sluzbe Google? Mna to osobne nikdy nenapadlo sliedit, kto kde pridava a z coho. Prisiel mi dnes emailom od kamosky, tak som ho tu k svojmu komentu prilepila, zdal sa mi vhodny. Ale vam tu niektorym uz poriadne svitori...

Pavol, nie , nie je to moj zaber. Zdroj neviem, vyhladat si to cez google, mne to prislo emailom a nikde som nenapisala, ze je to moj zaber.
alaya ja som si myslel že to je záber z tvojho okolia však by to bolo v týchto dňoch reálne nebolo by serióznejšie napísať " toto som našla na nete?"
korela
07.01.17,12:29
Niekedy si myslím, že sme účastníci testu, jedno akého, alebo inšpiráciou, alebo odreagovania. Dlhú chvíľu vylučujem.
korela
07.01.17,12:36
Aka zima, take leto ...tesim sa ... :)
Mne sa páči táto galéria, hlavne od 13-ky, by ma trafilo u nás z takej zimy.
http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?r=domaci&c=A170107_065402_domaci_pku&foto=AHA687d78_Smokefromchimneysa.jpg
Ako to vyzerá u vás?
pavol54
07.01.17,12:51
Aka zima, take leto ...tesim sa ... :)
Mne sa páči táto galéria, hlavne od 13-ky, by ma trafilo u nás z takej zimy.
http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?r=domaci&c=A170107_065402_domaci_pku&foto=AHA687d78_Smokefromchimneysa.jpg
Ako to vyzerá u vás?
málo snehu, ostrý vietor (asi, lebo srnky sa nepasú keď fučí) dni sa predlžujú, lebo východ slnka sa posunul od juhu viac na východ (vidím ho celoročne).
pavol54
07.01.17,13:04
v ROKU 1985 koncom januára (ak sa mýlim opravte ma) práve takéto isté počasie bolo, taký vietor fúkal že ani autá ani vlaky, mal som ( mám niekde v archíve) povrdenku o meškaní rýchlika 2282 minút
alaya1
07.01.17,13:04
Aka zima, take leto ...tesim sa ... :)
Mne sa páči táto galéria, hlavne od 13-ky, by ma trafilo u nás z takej zimy.
http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?r=domaci&c=A170107_065402_domaci_pku&foto=AHA687d78_Smokefromchimneysa.jpg
Ako to vyzerá u vás?


Korela , v Presovskom kraji je dost snehu, ale velmi chladno. Pocitova teplota je este ovela nizsia a je neprijemny vietor. Slnecno.
korela
07.01.17,13:13
Ty máš výhľad z domu na zver? Často sme chodievali do poľa na prechádzky, les nemáme blízko, často boli v hlúčikoch. Neďaleko uzatvorený veľký areál s jazierkom, ideálne podmienky pre nich, poľovníci im vytvárajú v plote prechody. Hotový raj. Pre poľovníkov detto. :-) Králici, bažanty, prepelice, ...raj.
Mne by ani ten sneh tak veľmi neprekážal, krása na dovolenke, ale keď si predstavím jeho odpratávanie, kalamitu na cestách, nehody, prácu RZP, nie je mi všetko jedno. Pred januárom mám rešpekt. Že pôda potrebuje vlahu, je jasné.
Ja sa orientujem, ako sa zobudím, podľa tieňov, nie hodín. :-)
Ďakujem za včerajšie vysvetlenie semien na šuťáku, prečítala som si večer.
lujza.j
07.01.17,13:16
pali nie rok 1987?
ja si pamatám aj uholné prázdniny 1979...


Zamrzli električky i vlaky

Nedá sa však poprieť, že v minulosti existovali aj dlhšie obdobia s chladnejšími zimami. Českí meteorológovia datujú jedno takéto obdobie po roku 1887, čiže pripadlo na detské roky maliara Josefa Ladu. Jeho čarokrásne obrázky so zimnými výjavmi obdivujeme aj na Slovensku.

A je tiež pravda, že popri teplých a teplotne priemerných sa vyskytovali – možno častejšie ako dnes – i zimy tuhé, dokonca kruté, takzvané storočné či dokonca tisícročné. Niektoré si teraz pripomenieme.

Aj mnohí naši čitatelia si pravdepodobne spomenú na snehovú kalamitu pred štvrťstoročím, začiatkom januára 1987. Husté sneženie sa začalo v noci zo štvrtka na piatok 9. januára a trvalo s krátkymi prestávkami tri dni.

V dôsledku záľahy snehu nepremávali v Bratislave električky, na Východoslovenskej nížine ostali trčať v trojmetrových závejoch autá, autobusy i vlaky.

Ešte aj v pondelok 12. januára sa ľudia z okrajových sídlisk v hlavnom meste museli do práce dostať pešo. V polovici predajní chýbal chlieb i mlieko, lebo sa k nim nemohli dostať zásobovacie vozidlá.

„Pekári a mliekari mali spojiť sily s obchodnými organizáciami a predávať chlieb i mlieko priamo z vozidiel,“ kritizovala Pravda.

Trnava bola pre snehové záveje odrezaná od sveta. Nedarilo sa sprejazdniť ani cestu do Jaslovských Bohuníc. Zmena, ktorá nastúpila do práce v tamojšej atómke v nedeľu o 14. hodine, sa nedočkala vystriedania ani v pondelok popoludní.

Vtedy sa najznámejší slovenský vlak Tatran-expres dovliekol z Košíc do Bratislavy s 15-hodinovým meškaním. „Ako keby ho ťahali kone,“ napísali noviny.

To sa stalo v pondelok a v utorok síce sneženie ustalo, ale zato prituhlo. V Bratislave namerali ráno mínus 23 a v Poprade dokonca mínus 30 stupňov Celzia.

Na celom Slovensku vyhlásili uhoľné prázdniny, posledné celoplošné v novodobej histórii. „Situácia bola kritická len tri či štyri dni, ale školy nechali zavreté celý týždeň,“ spomínajú pamätníci.

Deti sa tešili z dlhých prázdnin

A začiatkom roku 1979 museli mimoriadne prázdniny trvať až tri týždne.

Predchádzal tomu neuveriteľný teplotný skok v noci zo Silvestra na Nový rok. Pri Žiari nad Hronom vtedy teplota klesla v priebehu niekoľkých hodín o 20 až 22 stupňov Celzia. Nasledovali prudké snehové zrážky. A to na celom území republiky.

Český meteorológ Tomáš Psika prirovnáva tento u nás veľmi zriedkavý jav k „blizzardu“, ktorý je však typický pre iné zemepisné šírky, napríklad pre USA. Zlyhala celá elektrizačná sústava, z prevádzky vypadli mamutie zariadenia v povrchových hnedouhoľných baniach na severe Čiech. No nielen to. Vagóny s už naloženým uhlím boli také zmrznuté, že sa nedali vykladať.

„Česko-slovenská infraštruktúra vtedy neskolabovala iba vďaka dostatočným štátnym rezervám sibírskej nafty, ktorá ostáva tekutá až do mínus 60 stupňov Celzia.“ Myslí si to bezpečnostný analytik Ján Šály.

Väčšina verejných budov sa však prestala vykurovať, mohli ich len temperovať. Nasadením armády, vojenských pluhov a obrnených transportérov sa základné potraviny dostali až do najzapadnutej*ších dedín.

Uhoľné prázdniny vyhlásili od 8. do 27. januára. V tom istom čase platilo aj nariadenie vlády o zákaze verejného osvetlenia ulíc. Obmedzilo sa tiež vysielanie Československej televízie. V bežných dňoch vysielali oba jej kanály až od 20. hodiny, v sobotu a nedeľu – od 18. hodiny.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/173064-kedysi-este-aj-zimy-boli-poriadnejsie/
korela
07.01.17,13:18
v ROKU 1985 koncom januára (ak sa mýlim opravte ma) práve takéto isté počasie bolo, taký vietor fúkal že ani autá ani vlaky, mal som ( mám niekde v archíve) povrdenku o meškaní rýchlika 2282 minút
Môže byť, viaže sa mi to na jednu príhodu. U nás išlo o 1.1.
Alebo ako Lujza priložila 1987.
My sme mali raz na 2.st. až mesačné zimné prázdniny. Dúfali sme každú nedeľu večer pri správach, že príde ich ďalšie týždenné predĺženie. Ale každá sranda raz končí. Prekorčuľovali a presánkovali sme sa.
A asi v r. 1973-5 som veru išla z Karlovky na Trenčiansku peši. Celá oblasť.
afrikánka
07.01.17,13:22
v ROKU 1985 koncom januára (ak sa mýlim opravte ma) práve takéto isté počasie bolo, taký vietor fúkal že ani autá ani vlaky, mal som ( mám niekde v archíve) povrdenku o meškaní rýchlika 2282 minút
Neviem, nepamätám zimu 1985, ale presne si pamätám január 1987, keď večer o 18 hodine bolo u nás -27° :eek:,
Tiež sa to viaže na rodinnú udalosť, keď návšteva odmietla ponúknutú čiapku, lebo svoju nemala....mne vtedy mrzli i kolená, hoci som ich mala prekryté teplým kožúškom.
Žabinka
07.01.17,13:30
tiež si pamätám január 1987, keď sme zo zv do ba na internát cestovali 24 hodín..:eek: na skúšku z matematiky sa išlo v slušivých šatočkách v mraze, predierali sme sa pešo snehovými závejmi z internátu suvoráku do školy, keďže električky nechodili, a keď sme tam konečne dorazili, tak sme zistili, že skúška sa nekoná, lebo skúšajúci nedorazili..:D doba bez mobilov mala svoje čaro..:D ale domov sme nešli, lebo vlaky viac nepremávali ako premávali, ak áno, tak s obrovským meškaním.. keď sa niekomu podarilo doraziť z domu na internát so zásobami klobás a chleba, to bolo radosti.. čo viac bolo treba ku šťastiu..;)
https://www.aktuality.sk/clanok/262981/mrazy-a-snehove-kalamity-na-slovensku-ktore-prepisovali-historiu-toto-su-najblaznivejsie-z-nich/
lujza.j
07.01.17,13:30
pavol54
07.01.17,13:45
Ja prepáčte 1987 to bolo to som práve končil pgš-ku my sme išli na prax len sme prehodili veci smer Písek a odtiaľ aby nám nebolo ľúto zrubové ubytovanie Boletice
pavol54
07.01.17,13:52
Ty máš výhľad z domu na zver? Často sme chodievali do poľa na prechádzky, les nemáme blízko, často boli v hlúčikoch. Neďaleko uzatvorený veľký areál s jazierkom, ideálne podmienky pre nich, poľovníci im vytvárajú v plote prechody. Hotový raj. Pre poľovníkov detto. :-) Králici, bažanty, prepelice, ...raj.
Mne by ani ten sneh tak veľmi neprekážal, krása na dovolenke, ale keď si predstavím jeho odpratávanie, kalamitu na cestách, nehody, prácu RZP, nie je mi všetko jedno. Pred januárom mám rešpekt. Že pôda potrebuje vlahu, je jasné.
Ja sa orientujem, ako sa zobudím, podľa tieňov, nie hodín. :-)
Ďakujem za včerajšie vysvetlenie semien na šuťáku, prečítala som si večer.
áno, v lete v noci mi behala kuna po balkóne inak ani tie srnky sa neboja až po cestu pred domom prídu (záleží na tom čo práve v lete pestujem ) Inak bažant a pásavka ideálna kombinácia, potom bocian a myši(žaby pochopiteľne)
Žabinka
07.01.17,13:59
ale aj tie uhoľné prázdniny v 1979 si pamätám, to som bola piatačka, dieťatko, takže celé dni sme sa vonku sánkovali, korčuľovali, zabávali.. bolo to super..:D
lujza.j
07.01.17,14:04
ja u babky margit....na steinerke-križna včul.....za domom kusok .....skola metodova-jelačičova....na školskom dvore mamin brat...aj s kamošmi doťahli od volakal vodu a urobili klzisko ...parada to bola...
pavol54
07.01.17,14:15
ale aj tie uhoľné prázdniny v 1979 si pamätám, to som bola piatačka, dieťatko, takže celé dni sme sa vonku sánkovali, korčuľovali, zabávali.. bolo to super..:D
Moje najkrutejšie 1963 lokálne kúrenie pevným palivom, sestra 11, ja 9, brat 4(toho zobrali príbuzní) mama v nemocnici od novembra do mája, foter v práci a nevyhoreli sme, no fuj ani nepriateľovi, tak sme sa nikdy netešili na koniec uhoľných prázdnin aby sme mohli do školy
alaya1
07.01.17,14:19
korela
07.01.17,14:21
Ak spomínaš klzisko, vedľa nás regulovali rieku, najprv urobili "šnúru" uzavretých štrkovísk, a až neskôr z nich utvorili nové koryto. 3 - 4 r. ? Takže v lete pri dome super čistá voda, v zime klziská. Bratova takmer čisto chlapčenská trieda na strednej k nám chodila, hokej. zápasy, mama varievala čaj a mastila chleby. Krásne spomienky a na svojich škol. stretávkach ešte stále spomínajú, ako bolo dobre. Prekročili 70-ku a stále sa držia pokope.
Tweety
07.01.17,14:23
korela
07.01.17,14:28
áno, v lete v noci mi behala kuna po balkóne inak ani tie srnky sa neboja až po cestu pred domom prídu (záleží na tom čo práve v lete pestujem ) Inak bažant a pásavka ideálna kombinácia, potom bocian a myši(žaby pochopiteľne)
Len sa tých bažantov zakaždým zľaknem, neviem si zvyknúť, vždy vyletia až v poslednej chvíli.
pavol54
07.01.17,14:33
áno, v lete v noci mi behala kuna po balkóne inak ani tie srnky sa neboja až po cestu pred domom prídu (záleží na tom čo práve v lete pestujem ) Inak bažant a pásavka ideálna kombinácia, potom bocian a myši(žaby pochopiteľne)
Len sa tých bažantov zakaždým zľaknem, neviem si zvyknúť, vždy vyletia až v poslednej chvíli.
Musíš pozerať kohúta, ten naschvál provokuje aby ho videli, ale sliepočka je tak na 10 metrov od neho schovaná.
korela
07.01.17,14:34
http://kosice.korzar.sme.sk/c/20427278/mojsejova-sa-vydala-za-versaceho.html#ixzz4V5MA9HQH
Ja som to dala do srandičiek, skôr to patrí tam.
Vrchnosť ide dostatočným príkladom pre národ. Neodsudzujem tento krok, bol zrejme zákonný.
korela
07.01.17,14:40
Musíš pozerať kohúta, ten naschvál provokuje aby ho videli, ale sliepočka je tak na 10 metrov od neho schovaná.
Budem na to pamätať pri vnúčatách, ak sa dožijem aj viacerých. Človek v tej nádhere ticha pomaly prežíva meditatívny stav a naraz budíček ako hrom!
pavol54
07.01.17,14:51
Musíš pozerať kohúta, ten naschvál provokuje aby ho videli, ale sliepočka je tak na 10 metrov od neho schovaná.
Budem na to pamätať pri vnúčatách, ak sa dožijem aj viacerých. Človek v tej nádhere ticha pomaly prežíva meditatívny stav a naraz budíček ako hrom!
Tiež som začínal ako slon v porceláne, ale časom je to automatické konanie, len keď vidím prácu po diviakoch tak si dávam pozor, nerád by som bežal ako ten nemecký šprintér Manfréd
lujza.j
07.01.17,14:52
manfréd ko-ko-t:D
korela
07.01.17,14:53
Norma neexistuje. Ale je vacsi predpoklad ze rovesnici +- x rokov, nie xx, spolu dlhsie vydrzia. Ale su aj chalani co potrebuju "mamu". Lenze aj ti raz dospeju a budu chciet zenu. Ale Gregorova a Mojsejova maju chraneny druh - zlatokopov. Podla mna to vyhovuje obom stranam, akurat je to docasne, co taktiez vyhovuje obom stranam...
To bude asi to najsprávnejšie +-, ale nech je to jedna generácia.
Podľa prieskumov vraj najlepšie fungujú manželstvá, kde je žena o 1-2 roky staršia od muža. Možno aj pravdivé. Moja jedna babička a moja známa tento rozdiel a vzťah vydarený.
Vyrastala som v rodine, kde mal môj otec 40, keď som sa narodila....Poriadne som pociťovala jeho roky oproti mladším otcom. Preto pokladám za priam trestné, keď muž 50+ splodí dieťa.

Čo jej chýba? Neviete náhodou čo študuje?
http://revue.idnes.cz/katerina-zemanova-pritel-american-vanoce-prezident-milos-zeman-pwc-/sex.aspx?c=A161227_141957_sex_zar
Každý otec niečo deťom odovzdá, rozdiel je čo. Mňa mal otec v 43, mama o pol generácie mladšia, a aj keď vážne onedlho ochorel, nebolo to také zlé. Naučil ma veľa vecí, iba sme sa vyhýbali dávať mu otázky, pretože nevedel skončiť. Dnes by som ho počúvala, keby som mohla celé dni.
Kamošky - sestry mi rozprávali ako nevydaté a bezdetné, že sa hanbili za svojho otca v škôlke, pretože ho mali ich spolužiaci za dedka, nikdy nie otca. Jedna z nich urobila svojim deťom to isté. Takže ťažko sa k tomu vyjadrovať, každý máme svoju cestu.
korela
07.01.17,14:55
manfréd ko-ko-t:D
Lujza, to je rýchlosť, Pavlovi nestačilo ani pero vyschnúť.
pavol54
07.01.17,14:58
manfréd ko-ko-t:D
nechcel som napísať priezvisko je ho vieme
pavol54
07.01.17,15:04
manfréd ko-ko-t:D
Lujza, to je rýchlosť, Pavlovi nestačilo ani pero vyschnúť.
to ešte potrvá
Tweety
07.01.17,15:10
manfréd ko-ko-t:D
Lujza, to je rýchlosť, Pavlovi nestačilo ani pero vyschnúť.
to ešte potrvá
Že by Lui zabudla na dlžeň?:---
pavol54
07.01.17,15:15
manfréd ko-ko-t:D
Lujza, to je rýchlosť, Pavlovi nestačilo ani pero vyschnúť.
to ešte potrvá
Že by Lui zabudla na dlžeň?:---
jedna moja známa na takéto debaty má koment "A sme zase doma:)"
Žabinka
07.01.17,15:18
v súvislosti s manfredom si dovolím prilepiť nezabudnuteľný výrok pána Karola Poláka..:)
afrikánka
07.01.17,15:22
korela, mňa môj otec veľmi miloval, taktiež i ja jeho. Ale ako ujmu v mladosti pokladám obdobie, že keď som mala 15-18 zdravotne chradol, neskôr zomrel a ja som veľmi trpela, keď som ho strácala. Ja viem, že choroba a smrť si nevyberá, ale "mladý môže a starý musí".
Taktiež nie som zástancom dnešného trendu, mať deti okolo 40 rokov matky. Ak potomok takejto matky sa postará o pokolenie tiež až o 40 rokov, tak zo života detí úplne vymiznú spoločné prázdniny, aktivity a zážitky so starými rodičmi. A to nerozoberám vhodnosť takto neskorého materstva, ani jeho riziká a dôsledky.
Tweety
07.01.17,15:23
Takýchto k...... nie ale takých obyčajných by sa našlo neúrekom.
buchač
07.01.17,15:25
Ty máš výhľad z domu na zver? Často sme chodievali do poľa na prechádzky, les nemáme blízko, často boli v hlúčikoch. Neďaleko uzatvorený veľký areál s jazierkom, ideálne podmienky pre nich, poľovníci im vytvárajú v plote prechody. Hotový raj. Pre poľovníkov detto. :-) Králici, bažanty, prepelice, ...raj.

Myslíš, že hej ? Lebo ak chceš tým povedať, že poľovník môže strieľať hocikde, tak veru teda nie. Minimálna vzdialenosť je 200m od poslednej nehnuteľnosti v obci.
Ale tých pytliakov je aj tak habadej.


Na mojom pozemku, t.j. na záhrade a aj dvore chalupy bežne nachádzam stopy a aj bobky po vysokej.
...už len sadnúť na postriežku a prááásk.:rolleyes: No hej...ale za pytliactvo je sadzba od 6 mesiacov až 3 roky.
Oliwa
07.01.17,15:27
Pali ty si ako moje decko.....ked sa pes poští od radosti ked dojdem domov....buc rada,ze sa niekto z teba este poští:D
Ostali mi tie dôchodcovské výplne, pošlem ti ?:) ale nie pre psa
Palinoó....pri mojom cviceni vsetkeho druhu.....:Dmam toto zatal ok:--- ale poznam vela ludi ma problem...ked im poviem,ze treba nato cvcit tak sa urazia...
Áno, máš pravdu ja tiež pravidelne cvičím, ale pre zmenu cviky na prostatu, to sú tie párové cvičenia.
Inak som zle prečítal príspevok, ja že tebe nehoda z môjho príspevku, a ty píšeš o psovi :)
Odznelo včera vo filme s Polívkom: "Prostata je sviňa... tá sa Ťa neptá..." :D
/čakali na starostu do partie mariášu, či čo to hrali.../ :rolleyes:
Oliwa
07.01.17,15:30
GREGOROVÁ 64r., amant o 32 menej, no čo už, láske nerozkáżeš. :---
Myslíš láske k peniazom? ;):D
Tweety
07.01.17,15:31
Láska má mnoho podôb. Z jej strany určite nie je tomu tak.
pavol54
07.01.17,15:33
Pali ty si ako moje decko.....ked sa pes poští od radosti ked dojdem domov....buc rada,ze sa niekto z teba este poští:D
Ostali mi tie dôchodcovské výplne, pošlem ti ?:) ale nie pre psa
Palinoó....pri mojom cviceni vsetkeho druhu.....:Dmam toto zatal ok:--- ale poznam vela ludi ma problem...ked im poviem,ze treba nato cvcit tak sa urazia...
Áno, máš pravdu ja tiež pravidelne cvičím, ale pre zmenu cviky na prostatu, to sú tie párové cvičenia.
Inak som zle prečítal príspevok, ja že tebe nehoda z môjho príspevku, a ty píšeš o psovi :)
Odznelo včera vo filme s Polívkom: "Prostata je sviňa... tá sa Ťa neptá..." :D
/čakali na starostu do partie mariášu, či čo to hrali.../ :rolleyes:
Prostata je ženský problém, nech sa starajú aby chlapi nechodili na pivo a mariáš tak sa jej úspešne vyhnú.
Žabinka
07.01.17,15:39
Ty máš výhľad z domu na zver? Často sme chodievali do poľa na prechádzky, les nemáme blízko, často boli v hlúčikoch. Neďaleko uzatvorený veľký areál s jazierkom, ideálne podmienky pre nich, poľovníci im vytvárajú v plote prechody. Hotový raj. Pre poľovníkov detto. :-) Králici, bažanty, prepelice, ...raj.


Na mojom pozemku, t.j. na záhrade a aj dvore chalupy bežne nachádzam stopy a aj bobky po vysokej.
...už len sadnúť na postriežku a prááásk.:rolleyes: No hej...ale za pytliactvo je sadzba od 6 mesiacov až 3 roky.
akurát dnes som rozmýšľala, čo robia moje srnky v takýchto mrazoch.. :confused: ešte aj sneh napadol, takže ani zo zeme si nemajú ako čo nájsť.. nasadila som na jeseň pár stromkov, tak sa asi do tých pustia.. pravdepodobne budeme musieť nasadiť nové na jar.. a diviak sa už dávno neukázal, odkedy rozryl časť záhrady za domom.. dúfam že si našiel iné územie na rytie..:)
korela
07.01.17,15:46
Pali ty si ako moje decko.....ked sa pes poští od radosti ked dojdem domov....buc rada,ze sa niekto z teba este poští:D
Ostali mi tie dôchodcovské výplne, pošlem ti ?:) ale nie pre psa
Palinoó....pri mojom cviceni vsetkeho druhu.....:Dmam toto zatal ok:--- ale poznam vela ludi ma problem...ked im poviem,ze treba nato cvcit tak sa urazia...
Áno, máš pravdu ja tiež pravidelne cvičím, ale pre zmenu cviky na prostatu, to sú tie párové cvičenia.
Inak som zle prečítal príspevok, ja že tebe nehoda z môjho príspevku, a ty píšeš o psovi :)
Odznelo včera vo filme s Polívkom: "Prostata je sviňa... tá sa Ťa neptá..." :D
/čakali na starostu do partie mariášu, či čo to hrali.../ :rolleyes:
Prostata je ženský problém, nech sa starajú aby chlapi nechodili na pivo a mariáš tak sa jej úspešne vyhnú.
Máš pravdu, nech radšej chodia za babami.
afrikánka
07.01.17,15:53
pavol54, nehovor že prostata je ženský problém. Môj muž sa z domu ani nehne a s prostatou zatiaľ problémy nemá.
korela
07.01.17,15:54
Myslíš, že hej ? Lebo ak chceš tým povedať, že poľovník môže strieľať hocikde, tak veru teda nie. Minimálna vzdialenosť je 200m od poslednej nehnuteľnosti v obci.
Ale tých pytliakov je aj tak habadej.

Na mojom pozemku, t.j. na záhrade a aj dvore chalupy bežne nachádzam stopy a aj bobky po vysokej.
...už len sadnúť na postriežku a prááásk.:rolleyes: No hej...ale za pytliactvo je sadzba od 6 mesiacov až 3 roky.
Vieme svoje obaja.
Dve veci som mng v živote zakázala, z toho jedno bolo poľovníctvo.
Musíš tam mať raj.
kukučka
07.01.17,15:56
pripomenula si mi Plzáka, najviac nevier je na pracovisku
buchač
07.01.17,16:00
Myslíš, že hej ? Lebo ak chceš tým povedať, že poľovník môže strieľať hocikde, tak veru teda nie. Minimálna vzdialenosť je 200m od poslednej nehnuteľnosti v obci.
Ale tých pytliakov je aj tak habadej.

Na mojom pozemku, t.j. na záhrade a aj dvore chalupy bežne nachádzam stopy a aj bobky po vysokej.
...už len sadnúť na postriežku a prááásk.:rolleyes: No hej...ale za pytliactvo je sadzba od 6 mesiacov až 3 roky.
Vieme svoje obaja.
Dve veci som mng v živote zakázala, z toho jedno bolo poľovníctvo.
Musíš tam mať raj.
NIE som poľovník, hoci kvéry mám.
Ku poľovníkom, do nejakého spolku, združenia bol a aj je vždy problém sa dostať.
Takže užívam prírodu a do lesa chodím len na huby...ale s kvérom, lebo sa tam vyskytujú medvede a aj vlky.
afrikánka
07.01.17,16:05
buchač, keď už teda chodíš s kvérom do lesa na huby.....nepoužil by si ani na mňa;), keby si ma stretol?
Ako červenú karkulu s košíkom:D:---?
korela
07.01.17,16:06
Ešte keď sa točíme okolo zvieratiek, dieťa býva blízko potoka a rybníka, aj lesa, fakt veľmi pekná poloha, kačky sa samozrejme nechávajú kŕmiť, ale chodí s nimi aj vydra. Mám ju odfotenú. Riadny macko. Tie zvieratká sa už vôbec neženírujú.
korela
07.01.17,16:19
pripomenula si mi Plzáka, najviac nevier je na pracovisku
Neviem, kto ti pripomenul, ale je to logické, kolegovia spolu prežijú viac času na pracovisku ako doma so svojimi partnermi. Asi v 92 r. dávali na STV dokument práve o týchto vzťahových veciach, nakrútený pokus cez Kirlianovu techniku, prienik aurí a pod. Vzťahy na pracoviskách vznikajú prakticky zákonite, ten film bol tuším nemecký. Chceli ženy emancipáciu, podnes ju v pravom zmysle nemajú, a neviem, komu to v skutočnosti takto vyhovuje.
taiko
07.01.17,16:57
Norma neexistuje. Ale je vacsi predpoklad ze rovesnici +- x rokov, nie xx, spolu dlhsie vydrzia. Ale su aj chalani co potrebuju "mamu". Lenze aj ti raz dospeju a budu chciet zenu. Ale Gregorova a Mojsejova maju chraneny druh - zlatokopov. Podla mna to vyhovuje obom stranam, akurat je to docasne, co taktiez vyhovuje obom stranam...
To bude asi to najsprávnejšie +-, ale nech je to jedna generácia.
Podľa prieskumov vraj najlepšie fungujú manželstvá, kde je žena o 1-2 roky staršia od muža. Možno aj pravdivé. Moja jedna babička a moja známa tento rozdiel a vzťah vydarený.
Vyrastala som v rodine, kde mal môj otec 40, keď som sa narodila....Poriadne som pociťovala jeho roky oproti mladším otcom. Preto pokladám za priam trestné, keď muž 50+ splodí dieťa.
ako si pocitovala jeho roky ? Nech viem coho sa mam pri syncekovi vyvarovat, ci co mam kompenzovat :D
EDIT: uz som sa odpovede docital. Musim si dat pozor :)
afrikánka
07.01.17,17:12
taiko, najdôležitejšie je, aby ti universum nadelil dlhý život :)
Nandrolon
07.01.17,17:53
Neviem, kto ti pripomenul, ale je to logické, kolegovia spolu prežijú viac času na pracovisku ako doma so svojimi partnermi. Asi v 92 r. dávali na STV dokument práve o týchto vzťahových veciach, nakrútený pokus cez Kirlianovu techniku, prienik aurí a pod. Vzťahy na pracoviskách vznikajú prakticky zákonite, ten film bol tuším nemecký. Chceli ženy emancipáciu, podnes ju v pravom zmysle nemajú, a neviem, komu to v skutočnosti takto vyhovuje.

Dá sa tomu vyhnúť. Ak je manželka zároveň aj kolegyňa. Len neviem či by to niektorí zvládli...;)
pavol54
07.01.17,18:19
pavol54, nehovor že prostata je ženský problém. Môj muž sa z domu ani nehne a s prostatou zatiaľ problémy nemá.
no veď vidíš aká si šikovná,
afrikánka
07.01.17,18:21
pavol54, nehovor že prostata je ženský problém. Môj muž sa z domu ani nehne a s prostatou zatiaľ problémy nemá.
no veď vidíš aká si šikovná,
:eek:
:D:D:D:D:D;)
Janiela
07.01.17,18:41
Na jeseň za bieleho dňa

Hlavne dcéra mi vraví, nech nechodím v noci von.

Takže teraz ako? Cez deň a či v noci....a včul si vyber.
V BA si nevyberieš bezpečnú hodinu....nikdy nezabudnem, také veselé sedemnástky v minisukničkách sme išli ku el. zastávke popri kríkoch. Počasie nádherné, koniec júna, prázdniny na dosah. Zrazu sa kríky rozhrnuli a pred nami :eek:!!! No hrôza, obledli, onemeli, zutekali sme všetky. Celou cestou na internát sme sa triasli. Dnes uvažujem nad našou reakciou, naokolo bolo dosť ľudí, ale ani jedna z nás nikoho neupozornila, čo sa deje. Zrejme ten exibicionista mal odskúšané, že také mláďatká ohúrené jeho činom "onemejú".
Neskôr som sa často v MHD stretla s nevhodnými fyzickými kontaktami, vždy som sa mlčky iba odsunula od votrelca. Dnes by som zrejme už nemlčala....ale zase už asi nie som cieľom "úchylákov", predsa len, tých gerontofilov nie je až tak veľa :cool::rolleyes::D
Bezpečná hodina už nie je ani v chráme božom. Mne sa niečo podobné - dotieravý fyz kontakt - stalo na nedeľnej omši!!!!!!!
Nechápala som, prečo mi nikto z "veriacich" nepomohol. Bola som mladé dievča, prirodzene som sa hanbila, lebo u nás sa kedysi hovorilo, že si ženy a dievčatá za všetko môžu samé. Dnes by som tiež neušla.
pavol54
07.01.17,18:46
Na jeseň za bieleho dňa

Hlavne dcéra mi vraví, nech nechodím v noci von.

Takže teraz ako? Cez deň a či v noci....a včul si vyber.
V BA si nevyberieš bezpečnú hodinu....nikdy nezabudnem, také veselé sedemnástky v minisukničkách sme išli ku el. zastávke popri kríkoch. Počasie nádherné, koniec júna, prázdniny na dosah. Zrazu sa kríky rozhrnuli a pred nami :eek:!!! No hrôza, obledli, onemeli, zutekali sme všetky. Celou cestou na internát sme sa triasli. Dnes uvažujem nad našou reakciou, naokolo bolo dosť ľudí, ale ani jedna z nás nikoho neupozornila, čo sa deje. Zrejme ten exibicionista mal odskúšané, že také mláďatká ohúrené jeho činom "onemejú".
Neskôr som sa často v MHD stretla s nevhodnými fyzickými kontaktami, vždy som sa mlčky iba odsunula od votrelca. Dnes by som zrejme už nemlčala....ale zase už asi nie som cieľom "úchylákov", predsa len, tých gerontofilov nie je až tak veľa :cool::rolleyes::D
Bezpečná hodina už nie je ani v chráme božom. Mne sa niečo podobné - dotieravý fyz kontakt - stalo na nedeľnej omši!!!!!!!
Nechápala som, prečo mi nikto z "veriacich" nepomohol. Bola som mladé dievča, prirodzene som sa hanbila, lebo u nás sa kedysi hovorilo, že si ženy a dievčatá za všetko môžu samé. Dnes by som tiež neušla.
Voľakedy boli v kostoloch ženské strany, a chlapské a do chlapských si sadali aj rodiny takže sa takéto veci nestávali
Janiela
07.01.17,18:53
pavol54, čo ti mám na to povedať?
buchač
07.01.17,18:56
Dnes by som tiež neušla.
...a čo by si urobila ?...hááááááááá...???

Lebo mne vychádzajú len dve možnosti. ;) :D :D :D
Janiela
07.01.17,19:01
Prvá možnosť - slušná: Napríklad by som sa otočila a opýtala sa ho, či sa nehanbí, rybkár jeden
:D :D :D
afrikánka
07.01.17,19:02
pavol54, strany pre mužov a ženy určené, ale časom sa to miešalo a keď bol kostol preplnený, tak sa stálo spoločne.
Ale počula som od prarodičov, že mládenci čakávali pred kostolom dievky a rovno tam ich aj ručne "šacovali".
Toto som už ja v mojej mladosti nezažila, predsa už to bolo zdržanlivejšie.
pavol54
07.01.17,19:40
pavol54, čo ti mám na to povedať?
70% obyvateľov sú kresťania nie všetci sú zdraví a nie všetci dodržiavajú desatoro. Pápež riešil chlípnych kňazov takže sú aj takí.
Starý farár odchádza, poučuje nového a hovorí ak nebudeš niečo vedieť zavolaj poradím
Na prvej spovedi sa jeden farník prizná že mal sex s maloletou. Nevie ako to riešiť. Volá kolegovi. Pýta sa : čo ste dávali za sex z maloletým a ten odpovedá: Komu ako niekomu čokoládu inému 5 euro
korela
07.01.17,20:17
Hlavne dcéra mi vraví, nech nechodím v noci von. Chodím stále, teda so psom. Nedávno spomínal práve zadný sused mng, že raz takto pri nočnej pochôdzke zrazu zostal stáť pred cudzím chlapom. Asi to dobre dopadlo, keď žije, ľak na oboch stranách. Ale oni majú vskutku veľký pozemok. A voyerov nikto aj tak nezastaví. :-)
Tu prišlo zasa k nejakej dezinformácii, buchač si povyberal z textov čo chcel. Myslím, že je jasné, že dcéra ma varuje, aby som nevychádzala v noci von, logicky iba do záhrady. Na ulicu by ma nikto dnes už nedostal aj preto, že ľudia na noc radi púšťajú psov von, a teda stretnúť skupinku, ako sa mi to raz stalo okolo 22.00, už zažiť nechcem.
Sused mng vravel, ako stretol u seba na konci záhrady v noci cudzieho chlapa len tak zoči-voči. Má tam postavený druhý dom, asi hosťovský, alebo aby využil materiál. Keďže ide o nášho zadného suseda, ten chlap k nemu mohol prejsť jedine cez nás. Preto lebo.
korela
07.01.17,20:30
Prečítajte si, ako žili Slovania, akú mali povesť Slovanky, a vôbec ako sa žilo. Písali o nich arabskí cestovatelia, a čo sa týka promiskuity, nevyšli z toho ženy zle.
Žilo sa racionálnejšie v mene vlastného prežitia, ekonomickejšie, s danými pravidlami v rodine i spoločenstve. Od christianizácie sa začali pomery meniť.
buchač
07.01.17,20:40
Tu prišlo zasa k nejakej dezinformácii, buchač si povyberal z textov čo chcel.

Ale blbosť...nevyberal som nič. Upriamil som pozornosť na iné...a k tomu som to zovšeobecnil.
Dnešná doba je totiž taká, že či ideš vonku v noci alebo cez deň, nikdy nevieš, komu "poďakuješ".
Dokonca aj ja chodím nie vždy na "ľahko"...a do určitých lokalít už vôbec. A v noci je to už úplne jasné...1
BXLmiami
08.01.17,07:04
Bože,zase som čítala noviny,to som nemala robiť.Novinári by nutne mali dostať dlhodobý zákaz alkoholu,čo už tí posplietajú.Neskutočné.Hovorím ako Fico,to je ešte horšie.
korela
08.01.17,07:07
Ja som mrkla na aktuálne teploty, Dudince - 30!
BXLmiami
08.01.17,07:11
My -22
korela
08.01.17,07:35
Je mrazivo všade, náš kút okolo -10, nefúka, dá sa, zatiaľ máme relatívne šťastie.
Dcéra o jednej v noci hore, ešte si niečo študovali a zrazu počujú hrkot, tak solili pod nimi nepodstatnú cestu, ktorá za nimi končí pár metrov, ide takmer o poľnú cestu už, možno parkovú, iný kraj, iný mrav. Na jeseň ich mestské lesy robili v okolí total údržbu stromov. Niekto má peniaze, tu sa naťahujem s mestom o výrub chorého stromu 2 roky, a vyrúbali najprv úplne zdravú cca 50 r. krásnu japonskú čerešňu. Vraj sa pomýlili, mali ju fakt zle označenú v papieroch.
Takto v zime, kým som vyšla, bolo po strome. Ale je zaujímavé, že hneď ju spílenú aj nakladali, ale oveľa väčšiu hmotu z chorých stromov čo padli neskôr, nechali na rozobratie ľuďmi. Tak neviem, či to nebol aj zámer pri tej čerešni.

http://www.lumigreen.sk/obchod_homedir/data/1484/obrazky/kanzan.jpg (http://www.lumigreen.sk/eshop/okrasna-ceresna-kanzan-sakura-130-150-cm-kont-75l/p-3768608.xhtml)
BXLmiami
08.01.17,07:39
Určite bol.Sme svedkami plošného ničenia lesov na SK s požehnaním štátu.Rozkrádanie lesov na SK nemá obdobu.Po nás potopa platí doslovne.
korela
08.01.17,07:45
Nič netrvá večne. Verím.
lujza.j
08.01.17,09:59
Tak mam vanoce...decko mi stiahlo...grizwolda- vianocne prazdniny..tesim a saganim pritom:)
afrikánka
08.01.17,11:03
korela......Dcéra o jednej v noci hore, ešte si v noci niečo študovali, ......:eek::D:D

Uvažujem, čo len môžu mladí partneri v noci študovať :rolleyes::);)
pavol54
08.01.17,12:09
korela......Dcéra o jednej v noci hore, ešte si v noci niečo študovali, ......:eek::D:D

Uvažujem, čo len môžu mladí partneri v noci študovať :rolleyes::);)
čo myslíš? :) že by biológiu:)? TY,TY, TY, ako vieš že do jednej ? nemôžeš spávať?
korela
08.01.17,20:58
Práve som si vypočula.
Oslava Silvestra v obci mimo celoročnej civilizácie na chalupe, rodičia s mladými, v nejakom miestnom zariadení. Pred polnocou odchádza partner mladej do chalupy pozrieť jej psa, či je všetko v poriadku, ale v prvom rade, že bude so psom, pretože ten pes sa tiež neskutočne bojí delobuchov.
Prichádzajúc k domu počuje náreky, nad susedom, ktorému v rukách vybuchla pyrotechnika stojí veľa ľudí neschopných reagovať, ten zaliaty celý krvou vrátane tváre, ktovie, či neprišiel o oči. Mladý chlap, ... deti.
Všetci naliati viac ako na Slovensku, žiadny triezvy široko-ďaleko, nemal ho kto odviezť. Vbehol do chalupy, zobral prvé dve deky, ktoré uvidel, na jednu ho položil, druhou prikryl, zavolal pomoc, a po celý ho udržoval pri vedomí. Dostavili sa nad očakávanie rýchlo. Viac detailov neviem.
Neskôr prišla "svokra" a prvé slová - daj mi kľúče od chalupy. Pre dve deky!
afrikánka
08.01.17,21:04
korela, trochu som nepochopila čia bola oná svokra? Matka záchrancu, alebo jeho svokra?Lebo inak mi uniká pointa príbehu.
P.S. Svokra máva i svatku.
alaya1
09.01.17,14:33
Mnoji po zhladnuiti filmu zatuzili po "modnej novinke" . Snad stoji za precitanie,aby sa kazdy mohol rozpovedne rozhodnut.
Rozmohol sa nám tu ďalší nešvár... https://www.facebook.com/images/emoji.php/v6/fcb/1/16/1f641.png:(

V televízii iste mnohí z vás postrehli reportáž o tom, ako sa zvyšuje dopyt po plemene Akita Inu, pretože si ľudia zamilovali film Hachiko. Pre ľudí, ktorým psie plemená naozaj niečo hovoria, je to signál, že sa opäť rútime do „skvelých“ časov. Tak, ako časom vymizli z obľúbenosti dalmatínci z filmu, jack russellovia a yorkovia, ktorí sú teraz kade tade nadvoroch, balkónoch- hryzú, zúria a štekajú ako každý nevychovaný teriér v rukách totálneho laika, to isté čaká aj toto nové „filmové“ plemeno. Lenže akita nie je york, ktorý keď pohryzie, vlastne poštípe. Akita Inu je plemeno určené pre ruky skúsených chovateľov, ktorí majú za sebou roky práce s tvrdohlavými a sebavedomými psami.

Dokonca aj ten známy Hachiko z filmu nebol len jeden, lebo cvičitelia neboli ochotní riskovať s niektorými psami scény, kde by nemali psa pod kontrolou. Ani oni sami nedokázali niektorých vychovať tak, aby pes zvládol to, čo sa mu povie. Samotný herec Richard Gere popisoval, že jeho prvé stretnutie s dospelými psami, s ktorými mal ísť pred kameru, bolo skôr o strachu a bol upozornený, aby s nimi na začiatku ani neudržoval očný kontakt...

Akita Inu je pes, ktorého nesmiete nútiť, vychovávať neodbornými metódami typu „chceme psa od šteniatka, aby sme si ho sami naučili, lebo máme deti“, „ja ho donútim“, „už sme mali ovčáka“. To už zaváňa katastrofou aj pri záujemcoch u nás o obyčajných krížencov. A mnohí viete, akú skutočnú výchovu má 70% sídliskových trhačov od „domácich odborníkov“. Tvrdohlavosť je tiež typickou črtou v povahe a žiadny dedinský macho-traktorista ju z neho nevybije až k poslušnosti. Maximálne to bude v psovi vrieť do dospelosti a potom si majiteľa porieši sám, aby naše média opäť mohli priniesť fascinujúce správy o tom, ako zlý a agresívny pes napadol nevinného človeka.
Kto naozaj pochopil film vie, prečo pes TVRDOHLAVO čakal na majiteľa, ktorý sa už nikdy nevráti. Typická akita- vyberie si sám svojho pána, žije tak ako žiť chce, nedá sa ho nútiť k ničomu.
Prosíme, nedajte sa zlákať rôznymi ponukami od množiteľov z portálov, kde už v nadpise ponúkajú šteniatka Hachiko. To nie sú šteniatka z filmu, to sú časované bomby v neskúsených rukách. Toto už nie je sranda a za rok, dva budeme na uliciach zbierať agresívnych, labilných jedincov tohto plemena, ktorí paradoxne v momente po umiestnení do koterca, stratia šancu na život. Kto z vás si vezme dospelého, veľkého psa s nevyspytateľným správaním? Kto z nás bude mať toľko miesta, aby roky držal v koterci silne dominantné zviera samé? Koľkí „Hachikovia“ za hlúpy rozmar zaplatia životom a to buď utratením alebo vyhodením do lesa, za dedinu, do iného okresu, lebo ten „sprostý“ pes dohrýzol celú rodinu?
Ľudia prosíme, nebuďte ako ovce! Ak sa raz natočí film o chlapcovi a gepardovi, aj takého budete chcieť? Ešteže Hachiko nie je film o kobre kráľovskej! https://www.facebook.com/images/emoji.php/v6/ff2/1/16/1f615.png:/
Myslite pred tým, než kvôli rozmaru ohrozíte seba, rodinu a zničíte nejakému psovi život! Radšej si film pozrite ešte raz, poplačte si, uvedomte o čom je príbeh a prepnite na iný program. Možno niekde nájdete film aj o tom, ako Janko a Marienka do útulku na brigádu išli...
P.S. Verných Hachikov sú plné útulky. A každý si tam nájde toho vhodného, len treba hľadať.
OZ- Trencianske labky

https://scontent.fbts1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/15895098_1196816453706568_2013767409779473610_n.jp g?oh=364fec2aff804f2932c54ab21012325b&oe=58E794DA
pavol54
09.01.17,15:22
Mnoji po zhladnuiti filmu zatuzili po "modnej novinke" . Snad stoji za precitanie,aby sa kazdy mohol rozpovedne rozhodnut.
Rozmohol sa nám tu ďalší nešvár... https://www.facebook.com/images/emoji.php/v6/fcb/1/16/1f641.png:(

V televízii iste mnohí z vás postrehli reportáž o tom, ako sa zvyšuje dopyt po plemene Akita Inu, pretože si ľudia zamilovali film Hachiko. Pre ľudí, ktorým psie plemená naozaj niečo hovoria, je to signál, že sa opäť rútime do „skvelých“ časov. Tak, ako časom vymizli z obľúbenosti dalmatínci z filmu, jack russellovia a yorkovia, ktorí sú teraz kade tade nadvoroch, balkónoch- hryzú, zúria a štekajú ako každý nevychovaný teriér v rukách totálneho laika, to isté čaká aj toto nové „filmové“ plemeno. Lenže akita nie je york, ktorý keď pohryzie, vlastne poštípe. Akita Inu je plemeno určené pre ruky skúsených chovateľov, ktorí majú za sebou roky práce s tvrdohlavými a sebavedomými psami.

Dokonca aj ten známy Hachiko z filmu nebol len jeden, lebo cvičitelia neboli ochotní riskovať s niektorými psami scény, kde by nemali psa pod kontrolou. Ani oni sami nedokázali niektorých vychovať tak, aby pes zvládol to, čo sa mu povie. Samotný herec Richard Gere popisoval, že jeho prvé stretnutie s dospelými psami, s ktorými mal ísť pred kameru, bolo skôr o strachu a bol upozornený, aby s nimi na začiatku ani neudržoval očný kontakt...

Akita Inu je pes, ktorého nesmiete nútiť, vychovávať neodbornými metódami typu „chceme psa od šteniatka, aby sme si ho sami naučili, lebo máme deti“, „ja ho donútim“, „už sme mali ovčáka“. To už zaváňa katastrofou aj pri záujemcoch u nás o obyčajných krížencov. A mnohí viete, akú skutočnú výchovu má 70% sídliskových trhačov od „domácich odborníkov“. Tvrdohlavosť je tiež typickou črtou v povahe a žiadny dedinský macho-traktorista ju z neho nevybije až k poslušnosti. Maximálne to bude v psovi vrieť do dospelosti a potom si majiteľa porieši sám, aby naše média opäť mohli priniesť fascinujúce správy o tom, ako zlý a agresívny pes napadol nevinného človeka.
Kto naozaj pochopil film vie, prečo pes TVRDOHLAVO čakal na majiteľa, ktorý sa už nikdy nevráti. Typická akita- vyberie si sám svojho pána, žije tak ako žiť chce, nedá sa ho nútiť k ničomu.
Prosíme, nedajte sa zlákať rôznymi ponukami od množiteľov z portálov, kde už v nadpise ponúkajú šteniatka Hachiko. To nie sú šteniatka z filmu, to sú časované bomby v neskúsených rukách. Toto už nie je sranda a za rok, dva budeme na uliciach zbierať agresívnych, labilných jedincov tohto plemena, ktorí paradoxne v momente po umiestnení do koterca, stratia šancu na život. Kto z vás si vezme dospelého, veľkého psa s nevyspytateľným správaním? Kto z nás bude mať toľko miesta, aby roky držal v koterci silne dominantné zviera samé? Koľkí „Hachikovia“ za hlúpy rozmar zaplatia životom a to buď utratením alebo vyhodením do lesa, za dedinu, do iného okresu, lebo ten „sprostý“ pes dohrýzol celú rodinu?
Ľudia prosíme, nebuďte ako ovce! Ak sa raz natočí film o chlapcovi a gepardovi, aj takého budete chcieť? Ešteže Hachiko nie je film o kobre kráľovskej! https://www.facebook.com/images/emoji.php/v6/ff2/1/16/1f615.png:/
Myslite pred tým, než kvôli rozmaru ohrozíte seba, rodinu a zničíte nejakému psovi život! Radšej si film pozrite ešte raz, poplačte si, uvedomte o čom je príbeh a prepnite na iný program. Možno niekde nájdete film aj o tom, ako Janko a Marienka do útulku na brigádu išli...
P.S. Verných Hachikov sú plné útulky. A každý si tam nájde toho vhodného, len treba hľadať.
OZ- Trencianske labky

https://scontent.fbts1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/15895098_1196816453706568_2013767409779473610_n.jp g?oh=364fec2aff804f2932c54ab21012325b&oe=58E794DA
aspoň všetci vidia ako sa niektorí dajú emočne zmanipulovať a pritom majú volebné právo
korela
09.01.17,15:23
Kiežby sa to z "plátien" vzťahovalo iba na psov.
korela
09.01.17,15:24
Predbehol si ma o minútku!
pavol54
09.01.17,16:22
Kiežby sa to z "plátien" vzťahovalo iba na psov.
viď vzor akčných filmov, včera v noci jazda v proti smere po Blave
buchač
09.01.17,18:08
Síce Ficovci tento návrh pred časom zamietli a teraz dávajú za svoj, no vcelku ma to aj potešilo. Len je otázkou, ako to dotiahnu do konca, teda ak vôbec.
Veriaci sa budú môcť venovať trochu viac svojej viere a nie flákať sa po omši v obchodoch.

http://ekonomika.sme.sk/c/20428979/slovaci-uz-pocas-sviatkov-nenakupia-smer-chce-zatvorit-obchody.html
lujza.j
09.01.17,18:34
Ja som aj za nedelu!....sobota do 18h a cau.....za mna aj do 13h....
buchač
09.01.17,18:42
Jednoznačne !

Keď to môže fungovať inde, prečo nie aj u nás ?

Írsko je teda solídne katolícke, no zíral som jak puk, keď nás v Dubline ochranka obchoďáku takpovediac vytláčala pred 12tou hodinou...a išlo o sobotu. Do pondelka utrum, obchody zatvorené.
Janiela
09.01.17,18:45
Súhlasím, obchody aj soboty po poludní a nedele zavrieť. Ja tie ženy v predajniach ľutujem.
Ešte doplním, a to si hovoríme kresťania katolíci. Po omši svätej šup väčšina hromadne na nákup.
Tweety
09.01.17,18:49
Boli časy, keď sa sobotou okolo 13. hod. zatvorili obchody až do pondelka a prežili sme to bez ujmy na zdraví.
Dáša_
09.01.17,18:56
Boli časy, keď sa sobotou okolo 13. hod. zatvorili obchody až do pondelka a prežili sme to bez ujmy na zdraví.
ja si spomínam, že u nás bol aj v pondelok obchod zatvorený. Na druhú stranu, chlieb od soboty v pohode do utorka vydržal. Tým ale nechcem povedať, že sa mi to nepáči. My už dosť dlho v nedeľu absolútne nenakupujeme, aj keď máme do obchodu iba pár krokov a občas sa stane, že mi niečo k vareniu chýba.

Ono vlastne aj to pečivo sa dá obísť. Niekto pečie doma, niekto používa mrazák.
Tweety
09.01.17,19:00
Pamätám si , že v pondelok boli mäsiarne zatvorené alebo otvorené až poobede. To už neviem presne.
alaya1
09.01.17,19:13
Pamätám si , že v pondelok boli mäsiarne zatvorené alebo otvorené až poobede. To už neviem presne.
pri mne je to este stale tak.
Janiela
09.01.17,19:30
Boli časy, keď sa sobotou okolo 13. hod. zatvorili obchody až do pondelka a prežili sme to bez ujmy na zdraví.
ja si spomínam, že u nás bol aj v pondelok obchod zatvorený. Na druhú stranu, chlieb od soboty v pohode do utorka vydržal. Tým ale nechcem povedať, že sa mi to nepáči. My už dosť dlho v nedeľu absolútne nenakupujeme, aj keď máme do obchodu iba pár krokov a občas sa stane, že mi niečo k vareniu chýba.

Ono vlastne aj to pečivo sa dá obísť. Niekto pečie doma, niekto používa mrazák.

Trochu mimo témy:
Moja mamka doma občas napečie chlebík. Poctivo rukami zamiesi a čaká kedy vykysne. A potom pečie. Vôňa domova. Vždy mi to tak pohladí dušu. Na chlebíku krásne vidieť, ako sa premiešala biela múka s tmavou. A tá vôňa - aká je báječná. Och a teplé končeky s rozpusteným maslom - neodolám a zjem nielen tie končeky. :)
pavol54
09.01.17,20:05
Pamätám si , že v pondelok boli mäsiarne zatvorené alebo otvorené až poobede. To už neviem presne.
a každý deň "nad desať, od desať" Inak nie len mäsiarne ale aj obchody s niektorým tovarom boli v pondelok zatvorené
pavol54
09.01.17,20:09
Súhlasím, obchody aj soboty po poludní a nedele zavrieť. Ja tie ženy v predajniach ľutujem.
Ešte doplním, a to si hovoríme kresťania katolíci. Po omši svätej šup väčšina hromadne na nákup.
Presne toto som povedal jedným čo sa chválili že idú z omše rovno do obchodu, že načo chodia do kostola keď ihneď spáchajú hriech lebo bránia ostatným kresťanom(predavačkám) aby sviatočný deň svätili
Janiela
09.01.17,20:16
Klientovi - veľký kresťan, milión rečí o viere, bohu a tak - keď tlačil na zákazku - chcel mať vypracované o päť minút dvanásť som oponovala, že ide nedeľa. Nakoniec som mu povedala:
"Viete, ja v nedeľu nemôžem, lebo som kresťan katolík a nedeľu svätím. Aj vy ste kresťan katolík, tak ma určite chápete".
Prajem každému vidieť ten pohľad.
pavol54
09.01.17,20:19
Klientovi - veľký kresťan, milión rečí o viere, bohu a tak - keď tlačil na zákazku - chcel mať vypracované o päť minút dvanásť som oponovala, že ide nedeľa. Nakoniec som mu povedala:
"Viete, ja v nedeľu nemôžem, lebo som kresťan katolík a nedeľu svätím. Aj vy ste kresťan katolík, tak ma určite chápete".
Prajem každému vidieť ten pohľad.
Mám jedno heslo "Čo v nedeľu napredok, to cez týždeň nazadok" spravidla sa to splní, ale sú niektoré veci ktoré sa musia skutočne spraviť v nedeľu, najmä v poľnohospodárstve v súvislosti s počasím
Janiela
09.01.17,20:44
Klientovi - veľký kresťan, milión rečí o viere, bohu a tak - keď tlačil na zákazku - chcel mať vypracované o päť minút dvanásť som oponovala, že ide nedeľa. Nakoniec som mu povedala:
"Viete, ja v nedeľu nemôžem, lebo som kresťan katolík a nedeľu svätím. Aj vy ste kresťan katolík, tak ma určite chápete".
Prajem každému vidieť ten pohľad.
Mám jedno heslo "Čo v nedeľu napredok, to cez týždeň nazadok" spravidla sa to splní, ale sú niektoré veci ktoré sa musia skutočne spraviť v nedeľu, najmä v poľnohospodárstve v súvislosti s počasím
To áno. Veď aj lekár, požiarnik alebo iné povolanie.
Valcake
09.01.17,20:52
alaya1 ...:eek:..zľakla som sa..že máš fúzy:D a keď som to zväčšila, motýľ:D
..prečo si sa zmenila?
korela
09.01.17,20:59
Zväčša jednotné názory. Ja som tiež za, to je samozrejmé, trochu pokoja a stíšenia privítajú aj neveriaci, má to veľký význam. Ale musíte pripustiť, že mnohí ľudia chodia z práce v týždni domov veľmi neskoro, resp. robia dve aj tri zamestnania. Tí počas bežného týždňa nestihnú obehnúť nepotravinárske obchody. Alebo hodinu strávia úplne neefektívne v zápchach do práce i späť. Proste doba sa zmenila. Veľa ľuďom bude tento "komfort" chýbať z čisto praktických dôvodov. A ja ich chápem.
Spomínam na päťdesiate roky, mäsiar a mliekár mali otvorené v nedeľu do 10 hod., v tom čase sme nemali chladničku a veru tatko bol vždy nakúpiť čerstvé mäso na nedeľný obed aj mlieko. Čím som staršia, tým viac si vážim, že sa nejedlo mäso prehnané ktovie koľkokrát cez mikrovlny, do mäsa sa nepchala chémia a mäso sa ani v chémii neprepravovalo tak ako dnes.
Chodievali sme do Modrého kostolíka, mali sme ho ďaleko. Vždy bol natrieskaný a prichádzalo mi najmä v zime z jeho ovzdušia zle, väčšinou z napáchnutých kabátov plných naftalínu. Rodičov som ľutovala, že ma musia držať po celý čas na rukách. Ťažké ovzdušie kostola sa ešte v ten deň poobede vykompenzovalo dlhými prechádzkami do prírody.
.
Padla tu milá otázka, čo robili moji mladí v noci hore? On sa vo svojom odbore môže dovzdelávať stále, tam sa vývoj nezastaví, dcéra ešte pracovala, aby dodržala termín odovzdania svojej práce popri materskej.
Nám sa ľahko pripomienkuje, že rodiť deti v neskorom veku nie je prirodzené, neužijeme si vnúčat, oni nás, ale v podstate sme všetci spolutvorcami ich dnešného spôsobu života. Dobre viete, že ani im sa to nepáči a radi by žili úplne inak, aj by si radi skôr zakladali rodiny. Nemôžu pochopiť našu dobu žitia, ako sme po zákonnej práci odchádzali všetci domov a mali voľno, aj keď sme mnohí nad prácou premýšľali aj doma. Ale nikto nás nenaháňal do neplatených nadčasov, ako je to dnes bežne zaužívané.
Takže aj keď som na jednej strane s návrhom spokojná, budú zatvorené obchody mnohým rodinám zákonite chýbať.
korela
09.01.17,21:00
Klientovi - veľký kresťan, milión rečí o viere, bohu a tak - keď tlačil na zákazku - chcel mať vypracované o päť minút dvanásť som oponovala, že ide nedeľa. Nakoniec som mu povedala:
"Viete, ja v nedeľu nemôžem, lebo som kresťan katolík a nedeľu svätím. Aj vy ste kresťan katolík, tak ma určite chápete".
Prajem každému vidieť ten pohľad.
Mám jedno heslo "Čo v nedeľu napredok, to cez týždeň nazadok" spravidla sa to splní, ale sú niektoré veci ktoré sa musia skutočne spraviť v nedeľu, najmä v poľnohospodárstve v súvislosti s počasím
To áno. Veď aj lekár, požiarnik alebo iné povolanie.
Tých zamestnaní dnes je veľmi veľa.
kopretinka
09.01.17,21:12
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
korela
09.01.17,21:13
Ja som aj za nedelu!....sobota do 18h a cau.....za mna aj do 13h....
Lujza, prepáč, ale ozvala sa tá správna, veď ty si mimo každej skupiny v prieskume. Tebe sa ľahko vraví, zatiaľ, si mladá, zdravá, neodkázaná na nikoho, a zrejme ani tvoji rodičia zatiaľ.
Veď sa zdá, že ty nevieš čo robiť s voľným časom. Dúfam, že to bude najmä tebou správne pochopené.
Smajla nedávam, načo.
Maďari mali v sedemdesiatych rokoch bežne v týždni otvorené v Budapešti potraviny do 22.00, to ani Praha nemala. Tá tiež bola bez života po 18.00, čo sa obchodov týkalo.
Vo veľkých mestách je automaticky ich režim úplne iný.
Dáša_
09.01.17,21:24
mám známu, robí na pumpe. Vyšla jej služba aj na štedrý večer. Rozprávala, že neskutočné, celý podvečer vyzváňali telef=ony, či majú otvorené. Ľudia potrebovali napríklad také potrebné veci ako colu, minerálku....
pavol54
10.01.17,04:06
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
Pretože chleba colu a cigi si môžeš kúpiť kedykoľvek, ale slepák, zlomená ruka a požiar krádež si termín nevyberá, blbá otázka
Nandrolon
10.01.17,05:12
Súhlasím, obchody aj soboty po poludní a nedele zavrieť. Ja tie ženy v predajniach ľutujem.
Ešte doplním, a to si hovoríme kresťania katolíci. Po omši svätej šup väčšina hromadne na nákup.
Treba to trošku vidieť aj z druhej strany.

Niektoré ženy, úmyselne berú služby v nedeľu, pretože to majú oveľa lepšie zaplatené. Nechcem prorokovať, ale nie všetky predavačky budú spokojné, poklesnú im totiž mzdy.

Obdobné je to v nemocniciach na nočných. Práce NAJMENEJ a hodinovka NAJVYŠŠIA.

Osobne nemám s tým problém, prikláňam sa k tomu aby to voľno bolo, ale nikdy by som si nedovolil tvrdiť, že je to lepšie pre všetkých.

Keď som kedysi brigádoval v Třinci v železiarňach, vyberal som prácu iba vo výškach. Nikto tam totiž nechcel ísť a práce tam bolo podstatne menej ako "dole"...
pavol54
10.01.17,05:34
Skôr by bolo treba postaviť otázku tak prečo musí väčšina pracovať tak aby si nemali čas nakúpiť počas normálnej prevádzkovej doby a musia to odkladať na nedeľu? Prečo ide matka z domácnosti ide rada robiť v nedeľu? Tak ako napísal Nandy najmenej práce najvyšší plat, ale prečo nemajú taký plat aby neboli odkázané na tých pár šupov príplatku? Prečo Sulík a Mihálom nebojujú za vyššie minimálne mzdy s takým nasedaním ako za bezbrehé vykorisťovanie.
Inak medzi nami obchodníci sú veľmi radi že sa rušia a boli by najradšej keby sa zrušili aj stratové nedeľné predaje. Prečo? a, lebo má otvorené aj konkurencia. b, tých pár cirkevníkov čo idú z kostola a niekoľko zábudlivcov ich nevytrhne na tržbách
pavol54
10.01.17,05:39
Smiešne: Detva náklady na mzdy požadované zvýšenie za rok 800 000 . Denné straty kvôli štrajku robotníkov (ktorí ako odborníci vo fachu majú (priemer 900) menej ako pomocný robotník v Nemecku) 100 000 až 200 000
Nandrolon
10.01.17,05:58
Bratia česi by ti napísali - musí hákovat na nový auta a drahý dovolený majitelum :-))
buchač
10.01.17,06:06
Treba to trošku vidieť aj z druhej strany.
Šak sa predsa pozri...;)
Niektoré ženy, úmyselne berú služby v nedeľu, pretože to majú oveľa lepšie zaplatené. Nechcem prorokovať, ale nie všetky predavačky budú spokojné, poklesnú im totiž mzdy.
...a to vážne ? Žiadna vydatá žena s deťmi sa nehrnie do roboty.
Slovenský podnikateľ dáva minimálnu mzdu, tak o akom poklese vravíš ?
Obdobné je to v nemocniciach na nočných. Práce NAJMENEJ a hodinovka NAJVYŠŠIA.
....a to vážne ? Jedna sestrička na oddelení a pacientov zo 30. Vyskúšal a potom by som niečo vravel...

Osobne nemám s tým problém, prikláňam sa k tomu aby to voľno bolo, ale nikdy by som si nedovolil tvrdiť, že je to lepšie pre všetkých.

Keď som kedysi brigádoval v Třinci v železiarňach, vyberal som prácu iba vo výškach. Nikto tam totiž nechcel ísť a práce tam bolo podstatne menej ako "dole"...
Kua...čo bolo, to bolo. Tiež som sa snažil brať služby cez víkend, príplatky jak sviňa.

...
buchač
10.01.17,06:12
Smiešne: Detva náklady na mzdy požadované zvýšenie za rok 800 000 . Denné straty kvôli štrajku robotníkov (ktorí ako odborníci vo fachu majú (priemer 900) menej ako pomocný robotník v Nemecku) 100 000 až 200 000
Tiež som včera sledoval.
Čudoval sa ? Ani nie...skôr zdúpnel nad tým argumentom. Ten druhý, čo spomenul konateľ....že " Detva má dobré meno v zahraničí"...ten ma dostal dokonale.

Tiež som postrehol v šote len šéfa odborov z Detvy.
Kde je Machyna ? Či len príde smotanu zlízať ?
Som len zvedavý na jedno.
Ako dlho bude trvať ten ostrý štrajk ?
pavol54
10.01.17,06:29
Smiešne: Detva náklady na mzdy požadované zvýšenie za rok 800 000 . Denné straty kvôli štrajku robotníkov (ktorí ako odborníci vo fachu majú (priemer 900) menej ako pomocný robotník v Nemecku) 100 000 až 200 000
Tiež som včera sledoval.
Čudoval sa ? Ani nie...skôr zdúpnel nad tým argumentom. Ten druhý, čo spomenul konateľ....že " Detva má dobré meno v zahraničí"...ten ma dostal dokonale.

Tiež som postrehol v šote len šéfa odborov z Detvy.
Kde je Machyna ? Či len príde smotanu zlízať ?
Som len zvedavý na jedno.
Ako dlho bude trvať ten ostrý štrajk ?
Detva má meno lacnej kvalitnej odbornej pracovnej sily nič nič menej ako celé Slovensko kvalitná kolónia
Nandrolon
10.01.17,06:38
Buchač, dal som ti mínus, lebo tvoj komentár sa dá ospravedlniť iba neznalosťou...
1. Z druhej strany to vidím, pracujem v obchodnej sfére
2. V obchode nerobia iba vydaté ženy s deťmi, hoci poznám aj také kde chlap sedí doma a žena robí od nevidím do nevidím. Pracujú tam aj muži a slobodné ženy.
3. Koľko je podľa teba minimálna mzda pokladníčky? 435 eur??? Nie, minimálna mzda pokladníčky je MINIMÁLNE 522 eur v hrubom a do tej sumy sa NEZAPOČÍTAVAJÚ príplatky a práca nadčas. Operovať so slovom minimálna mzda je dosť zavádzajúce, lebo napr. aj človek, ktorý má mesačne 870 eur/brutto pri základnom časovom fonde môže mať v skutočnosti minimálnu mzdu, pokiaľ má stupeň náročnosti 6.
4. Mal som švagrinú v nemocnici a poznám aj iné, ktoré tam robia, dokonca som tam aj zopár týždňov poležal. Výsledok? Chechtanie a flirtovanie na chodbe do rána s pacientami-sukničkármi, kávičkovanie. Nulová starostlivosť až pokiaľ niekto nezazvonil.
Tu je trošku ozrejmenia, na čo sa dosť často zabúda http://www.minimalnamzda.sk/narocnosti.php
buchač
10.01.17,06:39
Detva má meno lacnej kvalitnej odbornej pracovnej sily nič nič menej ako celé Slovensko kvalitná kolónia
Takže aj Tvoja firma do toho spadá ?
------------------------
Detvan URČITE nespadá do tej kolónie !
http://detvan.sk/historia/
buchač
10.01.17,06:50
Buchač, dal som ti mínus, lebo tvoj komentár sa dá ospravedlniť iba neznalosťou...
1. Z druhej strany to vidím, pracujem v obchodnej sfére
2. V obchode nerobia iba vydaté ženy s deťmi, hoci poznám aj také kde chlap sedí doma a žena robí od nevidím do nevidím. Pracujú tam aj muži a slobodné ženy.
3. Koľko je podľa teba minimálna mzda pokladníčky? 405 eur??? Nie, minimálna mzda pokladníčky je MINIMÁLNE 522 eur v hrubom a do tej sumy sa NEZAPOČÍTAVAJÚ príplatky a práca nadčas. Operovať so slovom minimálna mzda je dosť zavádzajúce, lebo napr. aj človek, ktorý má mesačne 870 eur/brutto pri základnom časovom fonde môže mať v skutočnosti minimálnu mzdu, pokiaľ má stupeň náročnosti 6.
4. Mal som švagrinú v nemocnici a poznám aj iné, ktoré tam robia, dokonca som tam aj zopár týždňov poležal. Výsledok? Chechtanie a flirtovanie na chodbe do rána s pacientami-sukničkármi, kávičkovanie. Nulová starostlivosť až pokiaľ niekto nezazvonil.
Tu je trošku ozrejmenia, na čo sa dosť často zabúda http://www.minimalnamzda.sk/narocnosti.php
Prečítaj môj "neužitočný" príspevok ešte raz a zistíš, že vravím vo všeobecnosti a nie konkrétne.
------------------------------
Ten Tvoj nemienim rozpitvávať...nechce sa mi.
Akurát si dovolím dať poznámku k bodu 4.
Tvoja švarginá bola v ktorej nemocnici ? V Námestove, či v inej prdeli sveta.
Pár týždňov si si odležal ? Kde ?
Lebo v špitáloch, kde som ja bol, tak bola situácia iná.
Žiadne flirtovanie, aj keď sestričky boli humorné, pomáhali pacientom. Starostlivosť na vysokej úrovni...atď.
Takže nezovšeobecňuj tam, kde sa to nehodí a naopak.
Nandrolon
10.01.17,06:54
Nehovorím, že je to všade rovnaké, dokonca aj jednotlivé oddelenia tej istej nemocnice sa líšia. Píšem len zo svojej vlastnej skúsenosti.
Ty si mal inú skúsenosť, to je normálne. Ja som v Žiline mal tiež už pozitívnu skúsenosť, oproti kysuckej...
ps ešte k tým nemocniciam: v noci je určite menej práce ako cez deň, keď sú všetci "hore" a majú tam aj lekárov.
pavol54
10.01.17,07:19
Detva má meno lacnej kvalitnej odbornej pracovnej sily nič nič menej ako celé Slovensko kvalitná kolónia
Takže aj Tvoja firma do toho spadá ?
------------------------
Detvan URČITE nespadá do tej kolónie !
http://detvan.sk/historia/
ÁNO, pretože som limitovaný odberateľmi systém dodáš za XX nedáš, neberiem. Kúpim z dovozu (však sa doviezlo potravín za 1,5 mld eur) I keď mi je záhadou ako sa to dá ak tam majú vyššiu minimálnu mzdu ako u nás a naši gastarbeiteri tam chodia s radosťou na takú istú výrobu za trojnásobný plat
kopretinka
10.01.17,08:24
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
Pretože chleba colu a cigi si môžeš kúpiť kedykoľvek, ale slepák, zlomená ruka a požiar krádež si termín nevyberá, blbá otázka
blbá odpoveď.
keď nechápeš,tak neodpovedaj.
nikto nikoho nenúti chodiť v nedeľu do obchodu.tak teda všetci vy katolíci seďte v nedeľu na omši a z kostola cho´dte rovno domov,nie nakupovať.
ked budú obchody prázdne,tak majiteľ zavrrie aj sám (a zníži stavy predavačiek)
pavol54
10.01.17,08:27
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
Pretože chleba colu a cigi si môžeš kúpiť kedykoľvek, ale slepák, zlomená ruka a požiar krádež si termín nevyberá, blbá otázka
blbá odpoveď.
keď nechápeš,tak neodpovedaj.
Aj Kristus liečil v sobotu(židovský sviatok) aj zatúlanú ovcu bolo správne zachrániť aj v sobotu
alaya1
10.01.17,08:40
Buchač, dal som ti mínus, lebo tvoj komentár sa dá ospravedlniť iba neznalosťou...
1. Z druhej strany to vidím, pracujem v obchodnej sfére
2. V obchode nerobia iba vydaté ženy s deťmi, hoci poznám aj také kde chlap sedí doma a žena robí od nevidím do nevidím. Pracujú tam aj muži a slobodné ženy.
3. Koľko je podľa teba minimálna mzda pokladníčky? 435 eur??? Nie, minimálna mzda pokladníčky je MINIMÁLNE 522 eur v hrubom a do tej sumy sa NEZAPOČÍTAVAJÚ príplatky a práca nadčas. Operovať so slovom minimálna mzda je dosť zavádzajúce, lebo napr. aj človek, ktorý má mesačne 870 eur/brutto pri základnom časovom fonde môže mať v skutočnosti minimálnu mzdu, pokiaľ má stupeň náročnosti 6.
4. Mal som švagrinú v nemocnici a poznám aj iné, ktoré tam robia, dokonca som tam aj zopár týždňov poležal. Výsledok? Chechtanie a flirtovanie na chodbe do rána s pacientami-sukničkármi, kávičkovanie. Nulová starostlivosť až pokiaľ niekto nezazvonil.
Tu je trošku ozrejmenia, na čo sa dosť často zabúda http://www.minimalnamzda.sk/narocnosti.php



S vyznacenim absolutne nesuhlasim, ako toto mozes tvrdit a urazat vseobecne personal nemocnice.
Moji rodicia pracovali v zdravotnictve obidvaja Aj cez sviatky sluzili aj 18tky. A prisli unaveni, mna osobne sa to, co si napisal dotklo, lebo ani lekari, ani sestricky nechodia do roboty pit kavu, ci flirtovat vseobecne. Ak mas osobnu skusenot, menuj.Nezovseobecnuj.
Je jedno, ci je to mala nemocnica v malom meste, alebo univerzitka. je to vzdy o jedincovi.
Nandrolon
10.01.17,08:47
S lekármi mám zatiaľ iba tie najlepšie skúsenosti, horšie je to s niektorými sestričkami, ktoré sa cítia VIAC ako lekár. Zrejme prežívajú nejakú frustráciu, že neskončili ako MUDr.
Menovať nemôžem, lebo je to 6 rokov späť a nepamätám si ich mená.
Túto skúsenosť ale nemám iba ja sám. Akurát ostatní sú radšej ticho. Babka skonala tiež v tej istej nemocnici a prišli na to, až keď ju išli ráno umývať... Tiež asi nie normálne, pričom bola už niekoľko hodín mŕtva vzhľadom na čas smrti obhliadajúcim lekárom.
Kolegyňa tam mala mamu a sestričky jej vulgárne nadávali, už to riešila s primárkou daného oddelenia....
Česť výnimkám, ale niektorým sestričkám by som namiesto zvýšenia platu na*ral do rúk a nepustil k vode.
alaya1
10.01.17,08:49
alaya1 ...:eek:..zľakla som sa..že máš fúzy:D a keď som to zväčšila, motýľ:D
..prečo si sa zmenila?


Jaj, to myslis fotocku? :) Pekna mandala, ocakavam uz leto :). Pusiniek bolo dost :) :) :)
willma
10.01.17,09:05
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
mínusku máš odo mňa - neochorieš, nevznikne ti požiar a ani ťa nikto neprepadne - skrátka sú zamestnania kde to odjakživa fungovalo piatok sviatok. Bez nakupovania sa obídeš, bez niektorých služieb nie.
korela
10.01.17,09:06
S lekármi mám zatiaľ iba tie najlepšie skúsenosti, horšie je to s niektorými sestričkami, ktoré sa cítia VIAC ako lekár. Zrejme prežívajú nejakú frustráciu, že neskončili ako MUDr.
Menovať nemôžem, lebo je to 6 rokov späť a nepamätám si ich mená.
Túto skúsenosť ale nemám iba ja sám. Akurát ostatní sú radšej ticho. Babka skonala tiež v tej istej nemocnici a prišli na to, až keď ju išli ráno umývať... Tiež asi nie normálne, pričom bola už niekoľko hodín mŕtva vzhľadom na čas smrti obhliadajúcim lekárom.
Kolegyňa tam mala mamu a sestričky jej vulgárne nadávali, už to riešila s primárkou daného oddelenia....
Česť výnimkám, ale niektorým sestričkám by som namiesto zvýšenia platu na*ral do rúk a nepustil k vode.
Padanie z postelí starých ľudí s problémom krvotvorby, kde sa to dá doslova očakávať, až nakoniec zhnijú zaživa, iba pre nenamontovanie bočníc. Veľa ľudí má, žiaľ, neblahé skúsenosti s personálom. Pritom ide o triviálne záležitosti.
korela
10.01.17,09:12
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
mínusku máš odo mňa - neochorieš, nevznikne ti požiar a ani ťa nikto neprepadne - skrátka sú zamestnania kde to odjakživa fungovalo piatok sviatok. Bez nakupovania sa obídeš, bez niektorých služieb nie.
V podstate sa tu zas bavíme o ničom, ale dovolím si ťa spýtať? Akú máš pracovnú dobu? Ja som doma, ale viem, akú pracovnú dobu majú moje deti. Oni sú zapriahnuté.
V štátnej správe nemajú čo riešiť, ak im padla, tak hromadne opúšťajú budovy ako my všetci v bývalom režime. To sa v "normálnych" zamestnaniach a najmä u súkromníkov nieže nevidí, to sa pomaly nemôže stať.
Páčila sa mi kopretinkina odpoveď. Z kostolov domov, ostatných treba nechať žiť. A vybaví sa to aj samé.
Nandrolon
10.01.17,09:15
Sestrička viezla manželkinu babku na vyšetrenie na invalidnom vozíku /mala už iba 1 nohu/, a cez také maličké prevýšenie tým vozíkom tak zabrala, že babku vyklopila na zem. Keď sme prišli, tak celý bok modrý. To bolo asi 3 roky späť...
korela
10.01.17,09:16
Spýtam sa. Aj všetky krčmy budú na Slovensku zavreté? V tom by som videla najväčší zmysel. Tie boli totiž vždy pootvárané furt a stále odjakživa.
Nandrolon
10.01.17,09:17
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
mínusku máš odo mňa - neochorieš, nevznikne ti požiar a ani ťa nikto neprepadne - skrátka sú zamestnania kde to odjakživa fungovalo piatok sviatok. Bez nakupovania sa obídeš, bez niektorých služieb nie.
V podstate sa tu zas bavíme o ničom, ale dovolím si ťa spýtať? Akú máš pracovnú dobu? Ja som doma, ale viem, akú pracovnú dobu majú moje deti. Oni sú zapriahnuté.
V štátnej správe nemajú čo riešiť, ak im padla, tak hromadne opúšťajú budovy ako my všetci v bývalom režime. To sa v "normálnych" zamestnaniach a najmä u súkromníkov nieže nevidí, to sa pomaly nemôže stať.
Páčila sa mi kopretinkina odpoveď. Z kostolov domov, ostatných treba nechať žiť. A vybaví sa to aj samé.
V štátnej správe trvá komunizmus stále.
Nandrolon
10.01.17,09:20
Spýtam sa. Aj všetky krčmy budú na Slovensku zavreté? V tom by som videla najväčší zmysel. Tie boli totiž vždy pootvárané furt a stále odjakživa.
Verím tomu, že v tých krčmách po schválení toho zákona nájdeš aj niektoré potraviny. Kedysi to už u nás bolo.
pavol54
10.01.17,09:53
Sestrička viezla manželkinu babku na vyšetrenie na invalidnom vozíku /mala už iba 1 nohu/, a cez také maličké prevýšenie tým vozíkom tak zabrala, že babku vyklopila na zem. Keď sme prišli, tak celý bok modrý. To bolo asi 3 roky späť...
technická poznámka: Ani vysokoškoláci nevedia že cez prekážky musí byť "predný náhon" teda vozíky ťaháme, netlačíme.
pavol54
10.01.17,10:02
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
mínusku máš odo mňa - neochorieš, nevznikne ti požiar a ani ťa nikto neprepadne - skrátka sú zamestnania kde to odjakživa fungovalo piatok sviatok. Bez nakupovania sa obídeš, bez niektorých služieb nie.
V podstate sa tu zas bavíme o ničom, ale dovolím si ťa spýtať? Akú máš pracovnú dobu? Ja som doma, ale viem, akú pracovnú dobu majú moje deti. Oni sú zapriahnuté.
V štátnej správe nemajú čo riešiť, ak im padla, tak hromadne opúšťajú budovy ako my všetci v bývalom režime. To sa v "normálnych" zamestnaniach a najmä u súkromníkov nieže nevidí, to sa pomaly nemôže stať.
Páčila sa mi kopretinkina odpoveď. Z kostolov domov, ostatných treba nechať žiť. A vybaví sa to aj samé.
Ak tvoje deti stále robia je to chyba (jednak efektivita práce klesá) alebo sú motivované aby dosiahli výsledok. A ten by mal byť tak ohodnotený, že nebudem odkázaný na nedeľný nákup. Alebo sú odkázaní na prvotno kapitalistickú pracovnú dobu od nevidím do nevidím za pár drobných . Teda ak som špičkový pracovník, tak si zaplatím domácu(a mám z čoho) ktorá sa mi o všetko postará
buchač
10.01.17,10:08
V podstate sa tu zas bavíme o ničom, ale dovolím si ťa spýtať? Akú máš pracovnú dobu? Ja som doma, ale viem, akú pracovnú dobu majú moje deti. Oni sú zapriahnuté.


DETTO...aj ja som doma, ale dovolím si opýtať sa.

Akú majú pracovnú dobu ? Ako sú zapriahnuté ?

Poznámka :
Pokiaľ nemakajú viac ako 12 hodín denne, tak radšej ani neodpovedaj.
Pokiaľ sú zapriahnuté v štátnej správe a zašitý niekde v kancli...tak už vôbec neodpovedaj.

P.S.:
Mimochodom, na otázky vonkoncom nečakám odpoveď.
Ale kľudne pokračuj v inotajoch....;)
korela
10.01.17,10:25
Sestrička viezla manželkinu babku na vyšetrenie na invalidnom vozíku /mala už iba 1 nohu/, a cez také maličké prevýšenie tým vozíkom tak zabrala, že babku vyklopila na zem. Keď sme prišli, tak celý bok modrý. To bolo asi 3 roky späť...
technická poznámka: Ani vysokoškoláci nevedia že cez prekážky musí byť "predný náhon" teda vozíky ťaháme, netlačíme.
Takto som sa vždy "bavila" na tom, ako mamičky nakladali kedysi kočíky do autobusov. Presne opačne. Mamky na chodníku, rúčky od kočíkov nad hlavami, ten v autobuse lízal podlahu. Na to sa nedalo pozerať.
korela
10.01.17,10:34
Spýtam sa. Aj všetky krčmy budú na Slovensku zavreté? V tom by som videla najväčší zmysel. Tie boli totiž vždy pootvárané furt a stále odjakživa.
Verím tomu, že v tých krčmách po schválení toho zákona nájdeš aj niektoré potraviny. Kedysi to už u nás bolo.
Ja som narážala na majiteľov krčiem, nie na doplnkový tovar. Tí si vždy vedeli obhájiť svoj biznis. Preto sa mi "páči" na diskusiách ak príde reč na chľastanie Slovákov a ich nekonečnú tuposť, že v krčmách úbožiakov využívali po stáročia, a na cintorínoch mali najvyššie pomníky. Dnes to robia ešte v zrúdnejšej forme cez médiá a školstvo.
Nandrolon
10.01.17,10:50
Ja viem na čo si narážala. To by museli pozatvárať aj všetky reštaurácie a to sa nikdy nestane...
BXLmiami
10.01.17,10:56
Sestrička viezla manželkinu babku na vyšetrenie na invalidnom vozíku /mala už iba 1 nohu/, a cez také maličké prevýšenie tým vozíkom tak zabrala, že babku vyklopila na zem. Keď sme prišli, tak celý bok modrý. To bolo asi 3 roky späť...
Nuž,ak mala nejakých 45 kg a nevládala tak čo sa čuduješ.A prečo vlastne viezla Tvoju babku sestrička,predsa na to sú sanitári,ktorí by nemali mať problém.
BXLmiami
10.01.17,10:58
Zaujímavá diskusia.Ale deň noc deň u lekárov stále nikomu nevadí :-)
Nandrolon
10.01.17,11:04
Sestrička viezla manželkinu babku na vyšetrenie na invalidnom vozíku /mala už iba 1 nohu/, a cez také maličké prevýšenie tým vozíkom tak zabrala, že babku vyklopila na zem. Keď sme prišli, tak celý bok modrý. To bolo asi 3 roky späť...
Nuž,ak mala nejakých 45 kg a nevládala tak čo sa čuduješ.A prečo vlastne viezla Tvoju babku sestrička,predsa na to sú sanitári,ktorí by nemali mať problém.
Nebola to moja babka, ale manželkina. Doviezla ju sanitka na vyšetrenie z iného zariadenia... Ani ja, ani manželka sme pri tom neboli, akurát nám to celé opísala ona. Rozum mala normálny, akurát telesná schránka vplyvom cukrovky biedna... Nie som si istý či jej ešte v ten deň aj nerobili kvôli tomu pádu rontgen.
korela
10.01.17,11:09
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
mínusku máš odo mňa - neochorieš, nevznikne ti požiar a ani ťa nikto neprepadne - skrátka sú zamestnania kde to odjakživa fungovalo piatok sviatok. Bez nakupovania sa obídeš, bez niektorých služieb nie.
V podstate sa tu zas bavíme o ničom, ale dovolím si ťa spýtať? Akú máš pracovnú dobu? Ja som doma, ale viem, akú pracovnú dobu majú moje deti. Oni sú zapriahnuté.
V štátnej správe nemajú čo riešiť, ak im padla, tak hromadne opúšťajú budovy ako my všetci v bývalom režime. To sa v "normálnych" zamestnaniach a najmä u súkromníkov nieže nevidí, to sa pomaly nemôže stať.
Páčila sa mi kopretinkina odpoveď. Z kostolov domov, ostatných treba nechať žiť. A vybaví sa to aj samé.
Ak tvoje deti stále robia je to chyba (jednak efektivita práce klesá) alebo sú motivované aby dosiahli výsledok. A ten by mal byť tak ohodnotený, že nebudem odkázaný na nedeľný nákup. Alebo sú odkázaní na prvotno kapitalistickú pracovnú dobu od nevidím do nevidím za pár drobných . Teda ak som špičkový pracovník, tak si zaplatím domácu(a mám z čoho) ktorá sa mi o všetko postará
Jedno robí na seba, druhé pre otrokársku spoločnosť. Do otrokárskej spoločnosti hádžem všetkých, čo nerobia na seba. Dobre viete, že je to celoplošné, zneužíva sa nezamestnanosť.
A nielen moje deti, to bol príklad, u súkromníkov norma, odchádzať okolo 19 z práce, aj projektanti, nielen keď sa dokončujú zákazky... a vôbec.
pavol54
10.01.17,11:10
Spýtam sa. Aj všetky krčmy budú na Slovensku zavreté? V tom by som videla najväčší zmysel. Tie boli totiž vždy pootvárané furt a stále odjakživa.
Verím tomu, že v tých krčmách po schválení toho zákona nájdeš aj niektoré potraviny. Kedysi to už u nás bolo.
Ja som narážala na majiteľov krčiem, nie na doplnkový tovar. Tí si vždy vedeli obhájiť svoj biznis. Preto sa mi "páči" na diskusiách ak príde reč na chľastanie Slovákov a ich nekonečnú tuposť, že v krčmách úbožiakov využívali po stáročia, a na cintorínoch mali najvyššie pomníky. Dnes to robia ešte v zrúdnejšej forme cez médiá a školstvo.
dnes školáci na záver roku na účet majiteľa krčmy kofča pre každého zadarmo. Takto sa vychováva budúca klientela.
pavol54
10.01.17,11:12
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
mínusku máš odo mňa - neochorieš, nevznikne ti požiar a ani ťa nikto neprepadne - skrátka sú zamestnania kde to odjakživa fungovalo piatok sviatok. Bez nakupovania sa obídeš, bez niektorých služieb nie.
V podstate sa tu zas bavíme o ničom, ale dovolím si ťa spýtať? Akú máš pracovnú dobu? Ja som doma, ale viem, akú pracovnú dobu majú moje deti. Oni sú zapriahnuté.
V štátnej správe nemajú čo riešiť, ak im padla, tak hromadne opúšťajú budovy ako my všetci v bývalom režime. To sa v "normálnych" zamestnaniach a najmä u súkromníkov nieže nevidí, to sa pomaly nemôže stať.
Páčila sa mi kopretinkina odpoveď. Z kostolov domov, ostatných treba nechať žiť. A vybaví sa to aj samé.
Ak tvoje deti stále robia je to chyba (jednak efektivita práce klesá) alebo sú motivované aby dosiahli výsledok. A ten by mal byť tak ohodnotený, že nebudem odkázaný na nedeľný nákup. Alebo sú odkázaní na prvotno kapitalistickú pracovnú dobu od nevidím do nevidím za pár drobných . Teda ak som špičkový pracovník, tak si zaplatím domácu(a mám z čoho) ktorá sa mi o všetko postará
Jedno robí na seba, druhé pre otrokársku spoločnosť. Do otrokárskej spoločnosti hádžem všetkých, čo nerobia na seba. Dobre viete, že je to celoplošné, zneužíva sa nezamestnanosť.
A nielen moje deti, to bol príklad, u súkromníkov norma, odchádzať okolo 19 z práce, aj projektanti, nielen keď sa dokončujú zákazky... a vôbec.
dúfam že sme sa rozumeli kde sú príčiny daného stavu- v nedostatočnom ocenení
buchač
10.01.17,11:13
A nielen moje deti, to bol príklad, u súkromníkov norma, odchádzať okolo 19 z práce, aj projektanti, nielen keď sa dokončujú zákazky... a vôbec.
Projektanti dokončujú zákazky...nuž, keby robili furt, tak by nemuseli šturmovať.
Odchádzať okolo 19 z práce ? ...a ráno kedy je nástup ?...okolo 9 tej ?
afrikánka
10.01.17,11:19
Ja viem na čo si narážala. To by museli pozatvárať aj všetky reštaurácie a to sa nikdy nestane...
Prečo nikdy nestane?
Zoberme si migrantov a za pár desaťročí budú iba čajovne:eek::mad::D
V prípade, že sa naplní proroctvo baby Vangy :mee::cool:
pavol54
10.01.17,11:21
A nielen moje deti, to bol príklad, u súkromníkov norma, odchádzať okolo 19 z práce, aj projektanti, nielen keď sa dokončujú zákazky... a vôbec.
Projektanti dokončujú zákazky...nuž, keby robili furt, tak by nemuseli šturmovať.
Odchádzať okolo 19 z práce ? ...a ráno kedy je nástup ?...okolo 9 tej ?
Známa mala syna stavbára dostal sa do projekčnej kancelárie pol roka od 07 do 20 takmer každý deň všetci, tak sa na to vykašlal, efektivita po 8 - 10 hodinách ide prudko dole