linko
29.06.06,18:45
Ahojte, potrebujem poradiť,
manžel pracoval pre firmu ako obchodný zástupca - zmluva o obchodnom zastúpení, 1, faktúru mu vyplatili podľa províznych podmienok, druhú o niečo menej a ,3, vôbec. Nakoľko sa ukázalo, že tá firma je neseriózna, tak sa rozhodol ukončiť túto zmluvu a dalej nepracoval, podal výpoveď ale tam bola mesačná výpovedná doba, ktorú nedodržal, pre nevyplatenie tej provízie.
Mal ešte nejaké propagačné materiály, ktoré im tiež odovzdal, no žiaľ nenechal si to podpísať, teraz firma žiada od neho za tie propagačné materiály - poslali nám fa na nejakých170000Sk, žiaľ nedal si pozor, a nemá žiaden doklad o tom , že to odovzdal, boli tam konateľ spoločnosti a riaditeľ , konateľ vôbec nekomunikuje a riaditeľ to všetko popiera.
Fakt neviem čo máme robiť, prosím poradte...
bepo
29.06.06,17:08
Ak nechcú zaplatiť tak ostáva pokus o zmier a potom na súd dať platobný rozkaz.A keď dostával propagačné materiály tak podpisoval koľko kusov dostáva a nejako preukazoval ich použitie? Dá sa dokázať koľko kusov dostal a koľko minul?
linko
29.06.06,17:14
Zle som sa vyjadrila, tie propagačné materiály to bol vlastne tovar, ktorý predvádzal a následne predával, má dodacie listy, že ich prevzal ale keď ich odovzdával, tak už doklad nemá , že ich odovzdal. Dal ich priamo konateľovi a riaditeľovi, lenže konateľ vôbec nekomunikuje a riaditeľ všetko popiera, že ich vzal naspäť.
Teraz to dali právnikovi, že máme zaplatiť za ten tovar /ktorý už vlastne majú oni/ a že výpoveď je neplatná, lebo tam musí byť výpovedná doba 1, mesiac, ktorá nebola dodržaná.
Lenže predsa manžel nebude robiť pre niekoho, kto mu nevyplatil províziu pre jeho modré oči...
Ja fakt neviem čo ďalej
bepo
29.06.06,17:34
No tak to má dosť veľký problém keď si nedal potvrdiť prevzatie
linko
29.06.06,17:38
No to áno, ale veď to odovzával obom, môžu to len tak zaprieť...?
a čo s tou výpovednou lehotou - dá sa to vlastne ukončiť tak, že z dôvodu nevyplatenia provízii, teda oni porušili zmluvu, predsa nemôže ešte mesiac pracovať len tak za nič - keď vie, že mu to nevyplatia
linko
30.06.06,18:57
nenájde sa nikto kto by nám poradil?
Danila
01.07.06,11:22
Určite nevidím problém v dokazovaní, koľko kusov propagačného materiálu z obdržaného použil Tvoj manžel pre klientov. Tam by som si zabezpečila potvrdenie od nich. Problém vidím v tom, že aj Tvoj manžel sa dopustil porušenía zmluvných podmienok / výpoveď /, namiesto toho, aby využil všetky inštitúty pre vymoženie svojej pohľadávky. Ak už vedel o neserióznosti obchodného partnera, očakávala by som od neho zvýšenú opatrnosť pri odovzdávaní zbytku toho, čo prevzal oproti podpisu. Konateľ s riaditeľom nepôjdu proti sebe, aj keby to, čo tvrdíš bola pravda. Je ešta jedna možnosť. Že to mohlo byť všetko inak. V tomto štádiu to vidím jednoznačne na zaplatenie požadovanej sumy.