jozefxyz
29.10.16,19:49
Som zamestnaný týždeň u zamestnávateľa. Úprimne povedané, pohovor asi prebehol horúcou ihlou a obaja spejeme k dohode o ukončení trvalého pracovného pomeru.

Vie ma úrad práce zaregistrovať naspäť hneď ako tam teraz prídem, alebo budem musieť čakať pár mesiacov ?
A teda, je niečo také ako "ochranná doba", kedže som niekde počul o 2ch týždňoch, dokedy sa môžem na úrad vrátiť a zoberú ma tam tak, ako by som ani neodišiel.

Prosím iba fundované odpovede. Dezinformácií je plný internet.

Ďakujem :)
veronikasad
29.10.16,18:16
Poberal si dávku v nezamestnanosti?
jozefxyz
29.10.16,18:20
Nie, dávku som nikdy nepoberal. Na úrade som bol 5 mesiacov, a v tej firme som už raz pracoval. No na inej pozícii.
Neuplatňoval som si ani nijaký iný príspevok, počas doby registrácie na UPSVaR
veronikasad
29.10.16,18:22
Teda nemáš splnenú podmienku 730 kal.dni poistenia v posledných troch rokoch?
veronikasad
29.10.16,18:27
Pracovný pomer v skúšobnej dobe môže ukončiť zamestnanec aj zamestnavatel. Oznámenie treba urobiť druhej strane písomne, spravidla tri dni vopred.

Úrad práce neskúma dôvod ukončenia pracovneho pomeru. Ak sa znovu zaeviduje do 7 kal.dni od skončenia prác.pomeru, zaradia ťa do evidencie spätné od nasledujúceho.dna po ukončení prác.pomeru
jozefxyz
29.10.16,18:41
Oki, ďakujem

Avšak, ja by som celkom rád využil príspevok na Mobilitu za prácou, na ktorý mám ako 3 a viac mesiacov nezamestnaný nárok.
Budem mať ten nárok aj pri zmene zamestnavateľa ? ... a aj v prípade že sa medzitým zaregistrujem na úrad práce ?
Ďík
veronikasad
29.10.16,18:47
Informuj sa na Úrade práce, pravdepodobne ti nárok na tento príspevok vznikne az po ďalších troch mesiacoch evidencie na úrade práce,
jozefxyz
29.10.16,18:49
ok, dakujem