Zuzka 335
30.10.16,12:42
Neviem, kde som urobila chybu. Zarezala som domácu sliepku cca 1,5 ročnú. Očistila som ju a nechala 2 dni v chlade odležať. Dnes som z nej varila polievku. Bola som však veľmi sklamaná, lebo polievka nevoňala ale priam "zapáchala" a mala nepríjemnú chuť. Sliepky kŕmim obilím a majú aj zelené krmivo- trávu, Nevie mi, prosím, niekto poradiť, kde som mohla urobiť chybu?
misoft
30.10.16,11:47
Kde? Šak premýšľaj.... dva dni......
V akom chlade? Vieš ako sa skladujú? Max. teplota +4°C!!!!
bodliak
30.10.16,11:51
Očistila znamená aj vypitvala ?
afrikánka
30.10.16,13:07
Žeby niekto dokázal aj pozabudnut???
Zuzka 335
30.10.16,13:42
Nič som nezabudla, robím to často, takže viem vypitvať, skladovala som v chladničke pri najmenej +4 stupne, keď som ju vkladala do studenej vody, tak voňala ako sliepka, tak neviem.... je možné, že by málo stiekla z krvi...???
Terezia13
30.10.16,13:52
dva dni je veľa, sliepku netreba nechať odležať, odležať sa necháva zajac, králik možno bažant, sliepka nie, a ešte ak bola v chladničke odložená nevychladnutá a prikrytá pokrievkou, mohlo sa stať, že zosmrdla
afrikánka
30.10.16,15:16
Dvojdňové skladovanie na chladnom mieste rozhodne nemohlo sliepke uškodiť natoľko, aby polievka mala nepríjemnú chuť...K spareniu mäsa dochádza, ak je mäso uzatvorené a ponechá sa na teplom mieste, takže príčina musí byť iná. Ak máš pocit, že bola málo stečená s krvi, tak mohla vzniknúť nepríjemná pachuť, ale nikdy som sa s tým nestretla, hoci som častokrát u starých rodičov mávala polievku z domácej sliepky. Iba ak by sa ti pri pitvaní roztrhla žlč....aj to môže byť príčina....
viktorviktor
30.10.16,17:27
na stečenie od krvi stačia dve minuty, nemá sa predčasne obárať /musí sa počkať, stačia tiež 2-3 minuty, 2+2 , spolu 5 minút/, môže sa dostať voda do pľúc a môže prísť k znehodnoteniu mäsa,
polievka môže smrdieť aj pri nedostatočnom odstránení /vyčistení/ kloaky /trtol/,