radolapo
30.06.06,06:51
Ahojte, planujem robit uctovnictvo pre zivnostnikov aj nejaku sro-cku. Staci mi program money standard alebo profesional. Aku verziu? Je vobec tento program vhodny pre uctovnu firmu? Vdaka za nazory!
andreaS
30.06.06,05:46
osobne by som money nedoporucila ani najvacsiemu nepriatelovi... ja na nom bohuzial musim robit v jednej firme a stale sa s nim neviem zžiť... len spolu proste musime vychadzat... Robim totiz dost velku firmu a len nacrtnem jeden obrovsky nedostatok... Denne ma tato firma aj 30stranovy vypis cez elektronicke bankovnictvo, polroka mi slubovali, ze mi spojazdnia import vypisov do money, ze nebudem musiet rucne. Konecne som sa tohto okamihu dockala a bola som velmi ale velmi sklamana.... Ako si niekto dovoli nazvat automaticke sparovanie vypisu, ked to musim urobit manualne?!!! Postup je taky, ze musim exportovat elektronicky vypis, to je v poho, a ked ho dam natiahnut, tak jedine co money zvladne je jeden typ prijmu a jeden typ vydavku... Musim si este vytlacit tento vypis a ako mi vyhadzuje jednotlive okienka so sumami, tak aj VS natiahne zle, cize musim vstupit aj do VS a musim si tento pohyb aj najst medzi tymi 30stranami, pretoze nejde tak postupne, ako mam vypis vytlaceny... Rychlejsie to mam rucne!

Možno to je tym, ze som naucena robit v omege, ale money pracu neulahcuje, vsetky typy predkontacii mu treba zadat, rovnako aj typy dokladov... V omege ide doslova vsetko samo... Clovek absolvuje jedno skolenie a moze makat, na money treba ist na 2 dni na podvojne, potom zvlast na uzavierkove, zvlast zas na ine.... no hruoza...

Prepacte mi moj nazor, ale na money mam proste tazke srdce...
Marianna01
02.08.06,16:54
No vidíš, ja zas neznášam prácu v Omege. Na Money robím od roku 2001 a som s ním spokojná. Má síce nejaké nedostatky, ale keď na začiatku správne nastavíš agendu ( čo síce môže trvať 1-2 hodinky), potom Ti maximálne uľahčuje prácu. Trošku by som prepracovala prácu s internými dokladmi, ale oproti 2001 sa veľmi zlepšil, hlavne čo sa týka majetku, leasing. majetku, exportu dát. Je pravda, že nemám internet banking, ale možno by sa Tvoje problémy dali vyriešiť technickou podporou...:o
Mimochodom, spracúvam štvrťročne niekoľko platcov DPH a ročne aj "igeliťákov", aj s tých, ktorí uplatňujú výdavky percentom. Všetko na Money. Mám mzdy, firmu s leasingovým majetkom zatiaľ v počte kusov 162, všetko sa dá zvládnuť. :)
andreaS
02.08.06,19:02
Mariana: bohuzial to nastavenie mi trvalo dobre 3-4 mesiace.. pretoze toto je dost velka firma, s obrovskym pohybom, napr. k dnesnemu datumu je vystavenych cez 20tis faktur, k tomu maju 4 prevadzky a kym som program nastavila podla poziadaviek vystupov.. tak to dalo zabrat. Pevne vsak verim a dufam, ze firma kupi novy soft, ktory boli ponuknut. Ulahci to pracu nielen mne ale vsetkym.

Este len spomeniem intrastaty... do dnesneho dna sa nenasiel nikto, kto by ich spojazdnil /firma existuje uz skoro 5 rokov/, pretoze to obnasa zadat vsetky tieto kody na skladove karty a pri nakupe tovaru treba zadat typ pohybu a ine veci okolo toho a tu dochadza k neochote zo strany toho, kto nahadzuje prijate tovarova fa, lebo to je velmi zdlhave. Cize na vine je money :D

Jedine, co som si tu zabezpecila sama, je tzv. "reverse charge" pretoze to sa tu este v roku 2005 robilo rucne!!! a ja nie som blazon, aby som si to pravidelne pocitala rucne, raz je od toho program, tak to robit bude. Nastavovali sme to po telefone dobru hodinu. Technik totiz o tom nevedel nic.

ale samozrejme, ze beriem nazor, sto ludi sto chuti
Marianna01
02.08.06,19:25
Jasnačka!
Ja riešim veci zásadne cez internetovú technickú podporu - cez telefón to nemá zmysel - jednak sa tam nemôžem dovolať, jednak si telefón zaplatím sama... :D
Možno ste mali požiadať o nejaký ekonomický systém - vieš, money je určený pre malé a stredné firmy. A ako tak čítam, to zrejme nie ste.
Určite nerobím na money žiadne zložité operácie ani výkazy, ktoré vyžadujú rôzne medzinárodné štandardy ;). Robím poväčšinou len základné účto (momentálne mám vrásky kvôli neziskovým organizáciám - zrazu sa ku mne 3 nahrnuli!). Dnes som na svoju veľkú nevôľu dostala z IP odpoveď, že money rieši NO len v PU. Čo ma moc nepotešilo. Ale možno zložitejšia cesta bude tá správna - viac sa naučím, aj keď budem musieť sa s tým dlhšie pasovať... Čo už!
neznama22
03.08.06,07:08
"bohuzial to nastavenie mi trvalo dobre 3-4 mesiace.. pretoze toto je dost velka firma, s obrovskym pohybom, napr. k dnesnemu datumu je vystavenych cez 20tis faktur"

Tak v tomto súhlasim s Mariannou01, Money je určené skutočne len pre malé a stredné firmy a je to uvedené aj na ich stránke a keď máte toľko dokladov, to musíte mať aj problémy s rýchlosťou a mnoho iných. To by som rozhodne aj ja odporúčala iný program.
Ale väčšinou to tak býva, že veľká firma nie je ochotná dať väčšie peniaze na kvalitný program a potom sa účtovníčka trápi a nadáva, že všetkému na vine je Money. Ale aj mne sa potvrdilo, že nie Money je na vine, ale ja ako užívateľ, lebo s tým neviem pracovať.

Pekný deň :o
Gabi03
03.08.06,07:15
Ja tiež môžem porovnávať Money s Omegou. Zatiaľ mám iba demo verziu, nakoľko vyberáme nový informačný systém. Takže na školenie pre Money je zbytočné ísť. Ale som sklamaná z ich pomocníka. Ak potrebujem niečo vyhľadať, pomocník vôbec nemá tie základné veci popísane :(. Bohužiaľ na všetko prichádzam postupne sama a zoberie mi to veľa času. Ale čo nie sme my účtovníčky ochotné spraviť pre firmu, aby to vyšlo čo najmenej :p . Keď som začínala s Omegou, bolo to oveľa jednoduchšie. A zdá sa mi prehľadnejšia. Ale určite treba brať do úvahy, kto ako dlho a často robí s daným programom.
andreaS
03.08.06,08:05
vsak prave o tie financie islo... ale ponukli im nejaky novy soft, je to este v stadiu riesenia, ale zatial tam vyhovuje vsetko, co ponuka soft a vsetko co potrebujeme my ten soft ma, alebo sa to da maximalne prisposobit. Tak mi drzte palce, nech ten soft zoberu. :)
nikinka
03.08.06,08:41
Ahoj, čo sa týka tvojej otázky akú verziu si zobrať bude asi najlepšie ak si klikneš na tento odkaz a tam si zaklikáš všetko čo potrebuješ a potom ti vyhodí aká verzia je pre teba tá najvyhodnejšia:).

http://www.money.sk/money/sprievodca.asp?var=2

Ja robím s MONEY už 2 roky a som veľmi spokojná. Robím v ňom jednoduché a aj podvojné účťovníctvo.Musím uznať, že má svoje muchy ale ktorý program ich nemá :)).
Mne nastavenie trvalo pol dňa a robím tiež pre dosť veľku firmu.
Mne osobne vyhovuje a som spokojná. Len sa treba naučiť v ňom pracovať :).