slovakiamail
31.10.16,14:33
Pekný deň,

1. môže mi šéfka zakázať sa v práci smiať? Som spontánny a rád sa smejem a teraz sme tu ako v márnici pred pohrebom :)))))))

2. môžeme mať v práci zakázané počúvať online rádio? Toto nariadenie je z čias keď bolo ešte dial-up pripojenie na net ale vysvetliť si to šéfka nedá, že enormne spomaľujeme net
jslancik
31.10.16,13:40
máte asi veľmi veselú prácu, keď sa na nej stále smeješ. alebo sa smeješ na veciach nesúvisiacich s prácou?
podmienky na pracovisku stanovuje hádaj, kto. Ak sa domnieva, že počúvanie rádia rozptyľuje zamestnancov od sústredenia sa na prácu, tak...

a áno, zamestnávateľ má právo na to, aby zamestnanci využívali pracovný čas efektívne. on vás totiž platí. ak si chceš stanovovať pracovné podmienky, tak si sprav vlastnú firmu, zarábaj si na seba, a prípadne zamestnaj ďalších. Niektorí majú v práci telocvičňu, posilňovňu, atď.
slovakiamail
31.10.16,13:52
o to ide, chcem pracovať efektívne, no nejde to a samozrejme dobrá nálada je základ vysokého výkonu
ivka70
31.10.16,14:11
ak nie si posudzovatel online radii, tak pocuvanie online radia nie je podmienkou tvojej efektivnej prace. Telocvicnu aj posilnovnu maju v case prestavky alebo po praci, to mozes aj ty po praci pocuvat online radio.
zamestnaj sa sam a potom si mozes urcovat podmienky
jslancik
31.10.16,14:15
to teda určite nie je základ... keby si napísal, že "sústredenie je základ vysokého výkonu", tak by si mal väčšiu pravdu. A dobrú náladu môžeš mať aj bez hlasného smiechu. súvislosť nejak nechápem. Hlasný smiech znamená stratu ovládania, prílišné bavenie sa, a to nemá v práci čo robiť. možno tak na firemnom večierku mimo pracovnej doby.
sosak
31.10.16,14:52
Tvoj smiech a spontánnosť môže tvojich kolegov vyrušovať pri práci. Spomeň si , keď si cez vianočné sviatky stratil prácu, / vyhodili ťa / mám to z tvojich starších príspevkov. Vtedy ti do smiechu nebolo. Na toto si spomeň vždy, keď máš chuť sa smiať a hneď ťa to prejde.