drobny trupik
31.10.16,17:43
Dobrý večer, potrebovala by som poradiť.
Zákazník si osobne objednal kamión stavebných tehál, kde osobne objednávku podpísal, zaplatil zálohu za tovar v hotovosti.
Ako predajca sme tovar objednali a priamo od dodávateľa tovar kamiónom dodali priamo na stavbu.
Zákazník tovar prevzal, dodací list podpisom potvrdil prevzatie.
Približne o 3 dni zavolal, že nie je s tovarom spokojný, lebo tovar je vraj poškodený. Zákazník nám ako predávajúcemu ale aj výrobcovi poslal fotky tovaru, ktorý je poškodený.
Zákazník ale nechce reklamovať len určité množstvo - čiže poškodený tovar, ale on už nechce žiaden tovar a chce ho vrátiť späť. Ide o celý kamión tovaru a možno poškodených je len zopár kusov. Ten tovar akoby kúpil v kamennej predajni ale bol mu dovezený priamo od výrobcu na náklady výrobcu.
Keďže nám zákazník od prevzatia tovaru ( prešlo už 7 dní) doniesol dodací list o dodaní až dnes na konci pracovnej doby, nebola ešte zákazníkovi vystavená faktúra. Myslím , že ide o špekuláciu zákazníka ako dosiahnuť zníženie ceny, lebo aj priamo výrobca povedal, že tovar vôbec nie je poškodený, že to v súlade s výrobným procesom.
Otázka znie:
1. Môže zákazník reklamovať tovar, na ktorý nemá ešte vystavený doklad - faktúru ( vystavíme ju hneď v stredu so zdaniteľným plnením dňom dodania) - a nemá ju zaplatenú?Alebo ju musí najprv zaplatiť a až tak spísať reklamáciu? Alebo to mám považovať za vrátenie tovaru? Koľko mi vznikne dní na vysporiadanie tejto situácie?
2. Môže zákazník vrátiť - respektíve reklamovať tovar, ktorý nie je poškodený - pre pár poškodeným kusov chce vrátiť celý kamión tovaru?
3. Musím mu zaplatiť cenu dopravy , ak mi ten tovar dovezie priamo na sklad?
Prosím ako mám postupovať?
Ďakujem za odpovede
kopretinka
31.10.16,21:25
na FB je veľmi dobrá skupina,skús tam https://www.facebook.com/groups/ucimesapodnikat/
drobny trupik
01.11.16,18:06
Ďakujem už som tam napísala.
avalik
01.11.16,20:23
Zakaznik je spotrebitel alebo podnikatel?
drobny trupik
02.11.16,20:55
Zákazník je spotrebiteľ