Nitka1157
01.11.16,07:56
Poradte.dom uz mame vysietkovany aj vystierkovany a chcem este dorobit na chodbu plytku klenbu.kazdy dokonca aj ten co nam stierkoval trvdi ze neodporuca klenbu dorabat lebo pokazime celu stierku a nebude to tam ani drzat.je to pravda??? Nechcem sa tej klenby vzdat.dakujem za kazdu radu ako to urobit
karakul
01.11.16,12:16
... no ak sa naozaj nechceš vzdať klenby, tak ju daj urobiť tak, aby držala - odstrániť čo treba, dorobiť klebnu, znova dať vystierkovať, a je to...
marleau
01.11.16,14:03
Mám "rád" takých zákazníkov - pohľadový krov, teda dvojitý, hotové sadrokartóny, obklady z dreva, na streche pálená škridľa a on si zmyslí, že chce vikiér....
Nitka1157
01.11.16,14:50
Dakujem za odpoved.bolo mi povedane ze uz vobec sa tam neda dat ta klenba..ja ju chcem uplne plytku takze si myslim ze staci dat do rohov polystyren teda s nim to dotvarovat hodit sietku stierku a hotovo nic zlozite nic strasne.teda to si mojim zenskym rozumom myslim.nemam rada ked niekto povie neda sa nejde to...a ten spodny prispevok nestoji ani za koment porovnavat klenbu s niecim hentakym to ako stavat psiu budu a porovnavat ju s kostolom......
expeeert
01.11.16,16:13
Pokiaľ platí, tak je to jedno, či?? :)
lapejko
01.11.16,17:41
urobiť to z polystyrénu je dosť prácne s neistým výsledkom, ku každej klenbe treba šablónu s presným symetrickým oblúkom, dá sa urobiť aj sdk podhľadom...
lapejko
01.11.16,17:43
Nie je to jedno, hlavne keď remeselník musí zbytočne prerábať svoju prácu, niekedy sa to ani nedá dodatočne riešiť...
expeeert
02.11.16,11:06
No ale keď za tú prerábku zaplatí? Proste zaplatí za pôvodne dohodnutú prácu, a potom si zákazník zmyslí že chce zmenu a ju aj zaplatí, tak to môže byť jedno...(samozrejme za predpokladu, že sa to dá spraviť)
marleau
03.11.16,04:37
Lenže vtedy je tam cena práce aj 5-násobok oproti cenníkovej, čo si každý zákazník myslí, že mu to urobí zadarmo. Sú roboty, ktoré neurobím za žiaden peniaz. Jednoducho nie.
allgreen
03.11.16,06:25
viem si to predstaviť len tak že, majster dorobí klenbu a potom všetko znova presieťkuje a prestierkuje stenu, klembu až po roh steny. Preto až po roh aby nebolo vidno napojenie prvej stierky a tej dalšej bárs kde v strede steny. Aká má byť tá klemba velká? U rodičov v byte som robil takú namiesto dverí z chodby do kuchyne cca 80cm x 10cm z polyst, nič zložité a to som amatér :D