jarsza
01.11.16,23:21
Dobrý deň, mám otázku, preplatok RZZP zadam v mzdách v MRP do 217 to mi vezme do daní, ale aj do mzdy na vyplatenie. Ale na vyplatenie by to podla mna nemalo byť, nakolko RZZP zamestnancom zasielala preplatok ZPna adresu, nie? alebo ako to je?
Prosím surne odpoved akl niekto vie poradiť
Ďakujem
ivka70
02.11.16,05:23
ZP posiela preplatky len tym poistencom, ktori nemaju aktualne poistny vztah zo zamestnania (napr. su prave evidovani na UP, su na dochodku a pod.).
Ti, ktori su zamestnancami, maju preplatok doruceny cez zamestnavatela. Ten im ho aj musi vyplatit.
alicacka
02.11.16,06:19
Súhlasím. :)
JDM
02.11.16,18:24
Mňa by zaujímalo, zamestnávateľ ako vyplatí preplatok cez výplatné pásky zamestnancom v stave... či sú to príplatky pred zdanením a aké zrážky z toho preplatku na RZZP sa platia. Ďakujem.
avalik
02.11.16,19:51
Otazkyy sa nezadavaju do komentarov, pouzi vyhladavac, pripadne prestuduj otazky v rubrike RZZP.
veronikasad
02.11.16,20:53
VsZP posiela preplatky priamo aj tým zamestnancom, ktorí boli aj keď len par dní v roku 2015 samoplatitel, aj keď ich pracovny pomer ku dňu vystavenia rzzp u zamestnávateľa trva
alena k
16.11.16,13:56
Zamestnávateľ vyplatí preplatok zamestnancom, ktorým vznikol preplatok a sú stále v stave u zamestnávateľa. Zamestnávateľovi preplatky poukáže ZP. Treba si riadne skontrolovať prílohu k RZ - tabuľku. Nám sa stalo, že sme mali vo výsledku uvedenú sumu z ročného zúčtovanie za zamestnanca ( RZ za zamestnávateľa bolo uvedené správne )uvedených aj zamestnancov, ktorí už u nás nepracovali. Podali sme na ZP námietku,ZP to opravila a tak poslala.
Tieto preplatky sa len zdaňujú.