milka1619
02.11.16,13:31
So zamestnancom sme uzatvorili 1 pracovnú zmluvu -na druh práce
pomocný robotník a vodič nákladného auta. Môže to takto zostať?
Alebo ako to mám bližšie špecifikovať?
Tweety
02.11.16,12:42
Nie, nie je to dobre. Sú to rôzne práce, nemôžu byť v jednej PZ.
milka1619
02.11.16,13:01
Poradíte ako to opraviť?
(Ja som niekde čítala, že môžu byť v jednej pracovnej zmluve napr. 2 druhy práce - preto som to tak spravila).
Ľaľa
05.11.16,17:54
opraviť sa to dá Dohodou o zmene pracovnej zmluvy, dohodu musia podpísať obidve strany - teda zamestnávateľ aj zamestnanec. V Dohode o zmene pracovnej zmluvy sa pridržiavať postupu ako uvádza vo svojej odpovedi terezamaria.
Tweety
05.11.16,17:59
§ 54 Dohoda o zmene pracovných podmienok, pôvodnú teda upraviť -
jedna PZ na jeden druh práce, druhá PZ na druhý alebo jedna PZ a jedna DoPČ
terezamaria
05.11.16,18:11
Ja by som spravila pracovnú zmluvu na vodič nákladného auta a dala by som do PZ poznámku, že bude podľa potreby vykonávať aj pomocné práce robotníka /samozrejme to treba konkretizovať /. Tiež by som tento bod dala aj do náplne práce / pomocné práce /.
sibalka
05.11.16,21:09
1. ZP to nezakazuje.
2. Z judikatúry vyplýva - druh práce vymedzuje rozsah pracovných úloh, ktoré má zamestnanec vykonávať. Nemusí byť teda uvedený ako 1 pracovná pozícia, ale ako súbor činností (nie však veľké množstvo činností - to by bolo už považované za obchádzanie zákona).

Ale ak chcete mať pokoj na duši, tak to urobiť ako radia poradcovia vyššie: 1. urobiť dodatok k pracovnej zmluve a do neho dať len 1 pozíciu (napr. spomínaného vodiča) a k dodatku vytvoriť
2. buď samostatnú náplň práce, kde okrem iného uvediete aj pomocné práce (ak teda náplň práce aktuálne neexistuje), alebo "pomocné práce" uviesť do stručnej charakteristiky priamo v dodatku (vtedy v dodatku treba uviesť, že sa mení nielen druh práce ale aj jeho stručná charakteristika).