Katka22
30.06.06,08:58
Dobrý deň na porade.
Najprv by som sa chcela poďakovať všetkým, ktorý pomáhaju pri ročnom zúčtovani.a vôbec celkovo pomáhajú. Porada je super stránka, :p vždy tu nájdem čo potrebujem, ale mám taký malý problém: :(
Mám známu, ktorá mi poslala doklady cez tretiu osobu . ( SUPER )
1, Zmluvu o výkone osobnej asistencie, ktorá je uzavretá na dobu neurčitu, uzatvorila ju 01.01.2005 ( možno táto dohoda platila celý rok )
a však nedodala mi žiadny doklad o príjme ,ktorý dostávala za túto činnosť. Takže neviem aký má príjem za túto činnosť.
2, Od 04. meiaca do 11. mesiaca 2005 mala hlavný pracovný pomer : Príjem bol 51 . 049 Sk v hrubom zdravotné poistenie sa platilo.
3, V 10,11,12 mesiaci mala ešte dohodu o vykonaní práce celkový príjem z tejto dohody bol 16 010 Sk
Ide mi o to že ta známa je odcestovaná a príde až 05.07.2006. Nemám sa ako dostať k potrebným dokadom. Rozmýšlala som že ročné zúčtovanie jej podám iba s dohody, kde mala príjem 16 010 Sk, typ C, a keď sa vráti tak podáme dodatočné ročné zúčtovanie typ S a list SD. Nechcem aby platila pokutu za nepodanie. Ak Vás môžem poprosiť vyjadrite sa či rozmýšlam správne .
Za všetky odpovede veľmi pekne ďakujem . Katka
Jana Motyčková
30.06.06,07:19
Mala byť prihlásená ako SZČO od 1.9. z dôvodu osobnej asistencie.
Takže
1.variant (ten správnejší): spätne sa prihlási ako SZČO od 1.9.2005
- dohody u SZČO sa neberú do úvahy
- urobíš teraz tlačivo X+XA,XB, do XA zamestnanie, XB SZČO zatiaľ s nulovým príjmom, po návrate opravíte (príjem ako SZČO)

2.variant : neprihlási sa spätne ako SZČO (čo by mohol byť problém)
- do úvahy sa vezme iba príjem z dohody za december
- urobíš tlačivo X + XA za zamestnanie, XC samoplatiteľ od skončenia prac.pomeru s príjmom z dohody za december
Po návrate opravíš, dorobíš X s listom XD - príjmy z osobnej asistencie

V oboch prípadoch, ak by súčet VZ bol aspoň 78000, urobíš tlačivo S s listami SA + SB (1.variant), resp. SA+SC+SD.
Katka22
30.06.06,07:34
Somij ďakujem ti za odpoveď, prajem pekný deň.