Roman Krt
03.11.16,11:49
Dobry den mam otazku byvam v nadstavbe na ktoru vedie vedla domu samostatny vytah.Naklady na pouzivanie,el,revizie opravy hradia len ludia z nadstavby.Otazka neni vytah vo vlastnictve vsetkych,keby bebol tak nenadstavia 2 poschodia.Ked raz bude treba novy za 20 rokov bude sa kupovat spolocne?Vytah maju moznost pouzivat len obyvatelia nadstavby
ivka70
03.11.16,10:50
a ti vsetci maju moznost vyuzivat ten vytah? Alebo len obyvatelia nadstavby?
Chobot
03.11.16,11:35
A prečo sa neurobil výťah tak, aby ho mohli používať aj ľudia z nižších poschodí? LEbo si ho postavili len obyvatelia nadstavby?



To, čo máte, je také hybridné riešenie. Teoreticky by výťah mal byť v spoluvlastníctve všetkých vlastníkov, lebo je to spoločné zariadenie domu. Ale v prípade, ako som priložil na fotke (to asi nebude tvoj prípad, lebo tam sú 3 poschodia), výťah ani nie je súčasťou domu.


AK sa výťah postavil tak, že spodné poschodia ho nemôžu využívať, prečo by mali hradiť náklady za výťah?
sosak
03.11.16,12:02
Ty by si platil za niečo, čo nevyužívaš a nemáš ani možnosť to používať?
Roman Krt
03.11.16,12:24
Platim za byvali co kryt,kde nemam pristup,je tam vstup zo stareho domu,platim podla osobomesiacov kominara,pritom kominy idu zo stareho domu.Ludia zo stateho domu chcu z fondu novu elektrinu na schodisko
Roman Krt
03.11.16,12:33
Vytah je postaveny vedla stareho domu,stoji az na 4,5 poschodi v nadstavbe.V starom dome nebolo dost miesta a norma nad 4 poschodie treba vytah.Stary dom odsuhlasil vsetko este pred tym ako nadstavba bola dokoncena
Roman Krt
03.11.16,12:33
vyzera to podobne:-(
kopretinka
03.11.16,13:01
bože,to je neskutočný hnus na tej fotke :eek:
zk24
03.11.16,13:05
Okrem toho, že to asi aj slušne tieni ... To vyzera fakt, že zle... a to ešte aby tí na nižších poschodiach mali platiť...
Chobot
03.11.16,13:06
Neviem, či je to hnus, ale v tom je výťah. Dal som tam ešte jednu fotku - dverí.
zk24
03.11.16,13:13
Je to hnus. Ďalšími fotkami iba potvrdene...
kopretinka
03.11.16,13:59
božee,to je grrc
Mária27
03.11.16,17:38
Výťah je spoločné zariadenie, ktoré nemusí byť vo vlastníctve resp. užívaní všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov. Definované to malo byť už v zmluve o nadstavbe či v zmluve o prevode vlastníctva bytov.

zákon 182/1993 o vlastníctve bytov a nebytových priestorov

§ 22
(1) Zmluva äo nadstavbe) bsahuje najmä
b) vymedzenie a výpočet spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov a príslušenstva a prípadne určenie, ktoré spoločné časti domu a spoločné zariadenia domu alebo pozemok budú užívať len niektorí vlastníci,

§ 19
Vlastníctvo spoločných častí domu a spoločných zariadení domu a príslušenstva
(1) Spoločné časti domu a spoločné zariadenia domu a príslušenstvo sú v spoluvlastníctve vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak sa nedohodnú vlastníci inak...

§ 5
Zmluva o prevode vlastníctva bytu a nebytového priestoru v dome
(1) Zmluva o prevode vlastníctva bytu a zmluva o prevode vlastníctva nebytového priestoru v dome musí byť písomná a okrem všeobecných náležitostí9) musí obsahovať
c) určenie a popis spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, príslušenstva a priľahlého pozemku a prípadné určenie, ktoré spoločné časti domu a spoločné zariadenia domu, časti príslušenstva a priľahlého pozemku užívajú len niektorí vlastníci bytov a niektorí vlastníci nebytových priestorov,
sito
04.11.16,15:55
A koľko ste toho toho vypili? Že gŕŕŕcať sa vám chce? Po technickej stránke je to vyhovujúce, ak prejde revíziami ako VYHRADENÉ technické zariadenie, je to v poriadku. Z pohľadu troch pohľadov sa jedná o tri podlažia.Koľko bytov na nich?Koľko v dome? Právne? Ak mali súhlas väčšiny???? Ale, hlavne peniaze, že mali.

Negŕcam na tým, že esteticky vec nedokončili. To vás doviedlo k vášmu názoru, gŕcaniu?

O ľuďoch je to, že? Aj o ĽUĎOCH, nadľuďoch?
kopretinka
04.11.16,18:27
no po technickej stránke to môže byť vyhovujúce,ale to neznamená,že aj po estetickej.Ako toto mohol niekto povoliť? Veď každé mesto by malo mať architekta,ktorý sa má starať o to,aby takéto otrasné veci neničili mestskú architektúru.Ale peniaze všetko prebijú.
sito
04.11.16,19:28
Vieš, kvetinka, aj margarétka chce žiť, prežiť. Nie každej sa to podarí. Sú rastliny, ktoré sa plazia, šplhajú povyšujú sa tým, nad rastliny, ktoré to nedokážu, ale v konečnom dôsledku, aj ten najvyšší strom padne, len pre chamtivosť človeka, stvoril niečo pre ovládanie ľudí. Bolo ich x a tiež, bude ešte viac x, ktorí chcú viac, hľadia na Mars ako na ...
afrikánka
04.11.16,20:03
Komentár filológa, s komplikovaným prístupom, prechádzajúci poznatkami floristiky, smerujúcej do fyzikálnej kozmológie, umocnený filozofickým výkladom estetiky a etiky v rozsahu univerza.
zk24
04.11.16,20:09
Nemate niekto navrh / vizualizaciu s akou to prezentoval developer? By ma zaujimalo ako to malo / mohlo vyzerat, ked s tym ludia suhlasili.
kopretinka
04.11.16,20:24
ľudia by súhlasili s hocičím,aby mali kde bývať....tí starí pôvodní obyvatelia na nižších poschodiach boli asi presvedčení niekým,že majú strechu v zlom stave a zadarmo im bude opravená.Aj u nás vo vedľajšom baráku to bolo tak urobené-pod strechou sa vybudovali nové byty,ale zvonka to vôbec nie je vidieť a žiadny výťah,pekne pešo na 4.posch.
Otázka je,nie či s tým súhlasili ľudia,ale mestský architekt...
zk24
04.11.16,20:42
Ja si myslim ze mestsky architekt je mozno lahsie "presvedcitelny" nez samotni ludia... Nie som si ista, ale silno mi to pripomina Ruzinov v Bratislave. Ak to tak je, tak pohlad na Bratislavu len potvrdzuje ze tu ziadni mestski architekti nie su....
kopretinka
04.11.16,21:00
u nás detto........nad niektorými "úpravami" mi rozum zastavuje....ako naposledy-zatepleného pol domu....alebo-pri zatepľovaní dorobené balkóny,vyzerá to hrozne,lebo je vidieť,kto na to mal a kto nie....niekde balkón je a niekde nie.Okrem toho okolité 3domy sú nezateplené,čo by nevadilo,ale sú v pôvodnej sivej farbe,tento zateplený tam svieti ako papagáj
Chobot
04.11.16,21:20
zk24 - máš pravdu, je to Miletičova ulica v BA.
korela
05.11.16,10:33
Pán Roman Krt, zaujímalo by ma, a predpokladám, že nielen mňa, odkiaľ ste sa prikrtili do Bratislavy, resp. ak ste z BA, tak z ktorej jej časti. Otázka platí za podmienky, že ste sa od začiatku zúčastňovali na výstavbe nadstavby.
V každom prípade iniciátorom nadstavby ďakujú uvedomelí Bratislavčania za prznenie svojho mesta.