mariapechova6
03.11.16,14:09
Dobrý deň.
Rada by som vedela ako sa mení heslo na wifi. Čítala som tu už postupy na tuto tému ale neviem kde sa mam prihlásiť, lebo na všetkom čo kliknem tak sú tam len postupy. Asi to malo kto pochopí ale prosím o radu alebo o link na stránku kde sa prihlasuje.
Ďakujem a pekný deň vám prajem.:)
arizona
03.11.16,13:17
Zober si manual k svojmu routru,tam najdes presny popis.Tiez budes potrebovat aj papiere od poskytovatela internetu,tam najdes potrebne prihlasovacie udaje,ktore tam do koloniek zadas.
KoxXxo
03.11.16,13:28
192.168.1.1
misoft
03.11.16,17:29
Už neviem, koľkýkrát tu dávam návody (i obrazové - len by stačilo pohľadať na Porade).
A) Prepoj PC s routerom káblom;
B) Otvor si internetový prehliadač (Chrome, Opera, Firefox, alebo čo to máš) a do adresného riadku napíš toto: 192.168.0.1, prípadne 192.168.1.1 - ENTER; obr.1
C) Prihlásiť sa do administrácie routera (podľa značky a typu admin, admin - otvorí sa rozhranie routera; obr.2
D) V časti Wireless Setting si napísať názov siete (SSID), ktorá sa bude zobrazovať pri hľadaní siete, obr.3. V časti Wireless Security (ja mám TP-link - ukazujem podľa svojho, iné to budú mať pomenované inak) začať nastavovať zabezpečenie: obr.4
D1) Vybrať WPA/WPA2 a tam nastaviť Encryption AES; obr.4
D2) V okienku Wireless Password si nastaviť svoje heslo pre prihlasovanie v sieti WiFi; obr.4
E) V časti DHCP Setting nastaviť na Enable - to preto, aby všetky zariadenia sa pripojili na to, čo im router ponúka, inak by sa začali "hádať" obr.5
kukulienka12
12.05.18,08:56
Idem presne podľa Vášho návodu, ale akonáhle po prepojení kábla s reuterom na pc, do googlu napíšem spomínané jedno, alebo druhé číslo, tak mi vyhodí, že tento web je nedostupný a odpoveď trvala príliš dlho, pričom internet mi ide. Môžem Vás poprosiť o radu, ako ďalej. Ďakujem.
kukulienka12
12.05.18,09:23
Tak už mi vyhodilo okienko, kde sa mám prihlásiť. eď si dám pôvodné meno a heslo, ktoré mám poznačené na wifi, tak ma neprihlási. Tak teraz neviem, či som dala iné heslo a iné nemám a čo v prípade, keď som stratila heslo?