blcha
30.06.06,10:42
Aké sú Vaše pocity po zdravotnom ošiali?

Zamestnanec, ktorý mal tú smolu, že zabudol zrušiť živnosť a v priebehu roka sa mu zmenil zamestnávateľ spotreboval: 2 x žiadosti (4listy), 2 x potvrdenia (8 listov), zúčtovanie S+SA+SA+SB (5 listov). Neviem, či si mzdárky robili kópie, ale on si kópiu zúčtovania nechal - čiže spolu minimálne 22 listov A4 ! K tomu minimálne jeden doporučený list, možno 2 obyčajné pre zamestnávateľov.

Výsledkom tejto činnosti bola jedna NULOVITÁ NULA a ešte raz NULA!!!!!!!!!!!!! (Keby aspoň nedoplatok, aby to malo nejaký zmysel!!)

(Ročné zúčtovanie vymysleli asi naši lesníci !? )

Našťastie boli tlačivá poliate šedou farbou, takže som na ich vyplenie pre mojich klientov (asi 30 osôb) spotrebovala jeden celý toner do laserovej tlačiarne v cene okolo 2 600,- Sk.

Nechcem vyrývať, ale stále ma pokúša otázka, načo posielajú zamestnávatelia každý mesiac výkazy s rodnými číslami, keď potom aj tak všetko potvrdzujeme znovu a znovu.... Načo vypytujú poisťovne dokola údaje, ktoré už aj tak majú?

Do tohto zúčtovania som si myslela, že 14 % z 0 = 0. Ale dozvedela som sa, že ak si študent či dôchodca, tak 14% z 0 =7 280 !

Ak si študent či dôchodca, máš ešte tú výhodu, že môžeš zaplatiť aj z peňazí, ktoré si nikdy nedostal - to zato, že si nenažratý a zarobíš 13 001,-. Potom musíš zaplatiť zo 16 420,-.

Tiež som nevedela, že zákon môže platiť aj pätne (súdni znalci), ale zase nie pre každého (konatelia bez príjmu).

A ak dvaja robili to isté, tak nakoniec to nemuselo byť to isté, pretože jeden z dohody platil a ten druhý z toho istého neplatil.


Myslím, že my všetci sme sa tento jún mnoho naučili !!!
alušik
30.06.06,12:40
Krásne zosumarizované... :D
Tweety
30.06.06,12:58
Krásne zosumarizované... :D
Ja iba doplním, že krásnosmutné.:mee:
Paula
30.06.06,13:12
blcha, veľký bodík :) Ti touto cestou posielam za príspevok, neviem, prečo, neide mi udeliť Ti bežným spôsobom.
domi2
30.06.06,16:15
Supppppppppppppppeeeeeeeerrrrrrrrr
výstižné ešte jeden bombonik Vám napíšem predstavte si že 12 ročne dieťa musí zaplatiť z honorárov zdravotné.Má smolu dostalo sa do kategorie zarabajúceho multimilionára , nech žije tvrdý kapitalizmus alebo je to debilizmus ?
Hlavná vec,že ak mate maleho herca tak vám dôjde kontrola z bezpečnost a ochrany zdravia pri práci,hygienici a všelijakí ici ale toto im už nevadí.
Nech žijú naši zákonodarcovia
blcha
30.06.06,20:45
Úprimne povedané - prekvapuje ma súhlas pána Mihála - ako odborník, ktorého uznávam, videl skôr ako my, aká skrivodlivosť sa na nás rúti. Prečo nepoužil svoj hlas na zastavenie tejto obludy, ale postavil sa na stranu jej tvorcov? Jediné vysvetlenie je, že nevedel, akú Pandorinu skrinku otvára !

Mám klientov, ktorí sú rozhodnutí, že za zamestnancov nebudú doplácať, ani keby to malo byť tých 100,- Sk. Prečo by mali platiť za to, čo robia ich zamestnanci vo svojom voľnom čase, alebo vtedy, keď ešte zamestnancami neboli? A to sa ešte budeme čudovať, čo nám poštár prinesie!
Kde je nejaké plánovanie mzdových nákladov, kde je cena práce??

Ja osobne vidím problém zdravotníctva úplne niekde inde. Zdravotné poisťovne vidím ako loďky, ktoré majú previezť peniaze z jedného behu rieky - od nás, pacientov - k druhému brehu rieky - k lekárom a nemocniciam. Nejako to nefunguje. K lekárom a nemocniciam sa nedostáva. Predstavme si, že loďky majú malú kapacitu. Mnoho spotrebujú na svoju plavbu. Efektivitu chceme zvýšiť tým, že na breh pacientov privedieme viac peňazí. Ale loďky aj tak viac neodvezú! Lekári viac nedostanú, všetci majú svoje limity, ktoré zväčša od 20-teho v mesiaci majú splnené. Tretinu robia zadarmo.

Kedysi sme sa učili, že akýkoľvek systém fungule len vtedy optimálne, ak v ňom existuje spätná väzba. Prečo my, pacienti, nevieme, koľko stálo naše vyšetrenie? Namiesto potvrdenky na dvadsať korún by sme mali dostať oznam, že za nás naša poisťovňa za toto jedno vyšetrenie zaplatí toľko a toľko. U zubárov to už tušíme. Prečo nemám ročný výpis, koľko zdravotnej starostlivosti som tento rok spotrebovala ja a koľko moje deti? Prečo sú tieto údaje takmer tajné? My vlasne vôbec nevieme, čo sa s našimi peniazmi deje. Dáme ich do poisťovne, pretože musíme, a potom iba čakáme, čo z toho prepláva v tej lodičke na druhý breh.

Ako analógiu použijem Sociálnu poisťovňu. Druhý pilier ju tak prevetral, jedna radosť! Koľko žien na MD zistilo, že nie sú zahlásené, koľko rodných čísiel sa opravilo, koľkým vydatým ženám sa konečne po rokoch opravilo priezvisko! Nič lepšie, ako kontrola občanov (spätná väzba) neexistuje! A kým to nebude aj v ZP, nepomôže žiadne zúčtovanie.

Som nahnevaná, pretože RZZP ma stálo mnoho peňazí, mnoho času, mnoho vysvetľovania aj mnoho nervov. Pretože väčšina klientov platí mesačný paušál, všetko som urobila ZADARMO. Za ten čas môj syn urobil úspešne príjmačky na tri vysoké školy, na všetky je prijatý, a ja neviem kedy ani ako, neviem čo robil ani čo jedol. Ako sirota Podhradských! Prišlo mi to strašne ľúto, keď som si uvedomila, že to tak vôbec nemuselo byť.

Pán Mihál by mal svoj um a sily venovať niečomu užitočnejšiemu!
abel
30.06.06,21:53
Blcha, skoro vo všetkom s Tebou súhlasím, o nezmyselnosti celého RZ ZP nikto nepochybuje a určite len neschopnosť ministra Zajaca uznať si veľký prešľap mu nedovolil, aby tento na hlavu postavený zákon zniesol zo sveta. Ale v čom s tebou nesúhlasím je, že po tom všetkom, čo pre nás Jozef urobil, nemôžeme na neho zvaľovať vinu, že tomuto projektu venoval svoj um a sily. Keď som konečne pochopila jednotlivé položky v tlačivách a začalo mi dochádzať, ako a prečo, pri každom ďalšom RZ ZP som obdivovala tvorcu tlačiva, že to dokázal vymyslieť. A potom nám do nemoty x-krát s trpezlivosťou, pre ktorú ani neviem nájsť slovo, pomáhal ten labyrint vyriešiť. A ak si pozrieš jeho príspevky, tak najčastejšie neskoro do noci, pretože cez deň to robil na seminároch. JM svoj hlas použil na zastavenie tejto obludy, ale obluda bola príliš silná a tak sa postavil na našu stranu, aby nám s ňou pomohol bojovať. Takže to, že stál na strane tvorcov, bolo pre nás prínosom, pretože si myslím, že keby sa na tom nepodieľal on, urobil by to niekto iný.
ALDA
30.06.06,22:04
Preto som nedala úplný súhlas príspevku č.6, ale bodík si blcha zaslúži..pekne to vystihla.
abel
01.07.06,05:48
Ak ste si už všetci vydýchli z RZ ZP a čerpáte sily na štvrťročnú DPH, možno si radi osviežite spomienky. Tento príspevok od luebchenko sa mi veľmi páčil a spomenula som si naň včera, keď som z pošty vychádzala už cez dvor, pretože už bolo zamknuté. Len si prosím pri čítaní vždy dosaďte namiesto DP RZZP a na konci: bola príjemná letná noc, 30. jún 2006 , večer po ročných zúčtovaniach.

http://www.porada.sk/showpost.php?p=221889&postcount=144

Myslíte, že nás čaká aj nejaká príjemná jesenná noc? :eek:
blcha
06.07.06,13:22
Pred pánom Mihálom klbobúk dole, nijako ho nechcem ohovárať ani zhadzovať. Vážim si ho ako odborníka, aj ako človeka.
Len som mala pocit, že niekto použil jeho múdru hlavu a ľudskú spolupatričnosť na to, aby za iných riešil to, čo sám nespôsobil.

Inak sa mu aj ja osobne veľmi rada poďakujem. Pomohol aj mne.
abel
07.07.06,04:13
Keď už sme pri tom, podpisoval mu niekto dovolenku? Veď Jozef sa nám tu od 30. 6. 2006 neukázal.:mee: Verím, že čerpá sily niekde na zaslúženej dovolenke. Ale že by bez notebooku? :confused: :confused: :confused:
mysimis
07.07.06,05:53
p. Mihál musí byť maximálne vyčerpaný, veď pomohol každému z nás, nechajme ho nech si trošku oddýchne aj od notebooku. Nech si to na tej dovolenke krásne užije.