RobertoDCA
03.11.16,14:11
Je mi jasne ze nemozem byt szco a zaroven brat podporu. Robim ako zamesnanec pre IT firmu vzdialene z domu, ale chcem prejst na sro v najhorsom chvilu zivnost a tak jej fakturovat. Cez jednoosobovu sro na otca to tiez asi nebude moc ciste, ale bola by moznost dat zivnost na otca dochodcu na pol roka dokedy vyberiem podporu a on by tej firme fakturoval? Podla zakonnika pomahanie priameho rodinneho prislusnika zivnostnikovi (nie sro) nie je povazovane za ciernu pracu. Dalo by sa to? Resp. nejaka rada ako to vyriesit aby som si vybral podporu
ivka70
03.11.16,13:13
Pomoc rodinneho prislusnika nie je cierna praca ,ak ten rodinny prislusnik ma ine dochodkove poistenie.
Evidovany na UP nema dochodkove poistenie, nemozes teda pocas evidencie bezplatne/bez zmluvy vypomahat otcovi.
RobertoDCA
03.11.16,13:22
A ked sa dobrovolne dochodkovo poistim z vlastnych penazi na pol roka? Stale lepsie dostavat 900eur z podpory - 50 eur dobrovolne platby do dochodkoveho poistenia
Katy a R
03.11.16,13:23
ledaže by si sa v SP dôchodkovo poistil ;) .. ale ani z minima to veru nie je 50 eur
RobertoDCA
03.11.16,14:10
Ale je to zakonne? Stale sa mi oplati platit nech aj 150eur a dostavat 900eur podporu, ako si jubnechat prepadnut. Uz asi lepsi sposob nie je, ci?