Deeny
03.11.16,17:13
Dobrý večer ,
Viem,že sa mi niekto dostal na pokec a odtial na facebook. A vlastne pri registracii sa uvadzaju osobne udaje ( adresa ,meno,priezvisko ,datum narodenia) . Tak by ma zaujimalo , ze ak ma niekto tieto informacie , tak ze ci si moze na mna nieco zobrat , bez obcianskeho a rodneho cisla ?
misoft
03.11.16,16:37
Teoreticka - nie. A pokiaľ by sa niekto schcel na to ulakomiť, narazí ešte na ďalšie zabezpečenie v ustanovizni - OP a RČ. Bez toho nemá šancu (teda ak ustanovizeň nie je blbá....).
A myslím si, že na Pokeci sa dátum narodenia neudáva, adresa sa neudáva - na FB asi tiež niektoré údaje sa neudávajú (a ak áno, tak len na overenie, či je potrebný vek na prístup a registráciu), adresa sa na FB neudáva.
kopretinka
03.11.16,17:24
ja som pri registrácii neudávala svoje skutočné meno,ani dátum narodenia,a kto to urobí,je dement.
Jozef Blanar
04.11.16,20:17
Moze, ale Vam to moze byt jedno, pretoze ak by aj od Vas niekto chcel nasledne vratit pozicku, odmietnete, date trestne oznamenie na podvod a budete sa branit, ze ste si nic nepoziciali. znalec z odboru pismoznalectvo by v sudnom konani zistil, ze to nie je vas podpis.
marleau
05.11.16,06:16
Ako sa volá diagnóza, keď si niekto na stupidity ako pokec alebo fasbúk dá skutočné osobné údaje? Naivita?
A ako sa volá diagnóza, keď sa tam niekto prihlási?
misoft
05.11.16,08:15
...a mal by zahodiť počítač a nepripájať sa na internet.....:D
taiko
05.11.16,08:32
Dement je vari prisilne slovo v tomto pripade, ci nie? Mozno by sa dalo nahradit slovom, neskuseny, naivny, neopatrny ;)
TomasBugiy
05.11.16,08:37
Meno, priezvisko, adresu a dátum narodenia si viem cez katasterportál zistiť o každom, takže asi ťažko.
zk24
05.11.16,08:45
Asi tak. To sú udaje, ktoré viem o takmer každom svojom kamarátovi, kolegovi, šéfovi... Viem kde bývaju, ako sa volajú, a dátum narodenia tiež nie je tajný....
zk24
05.11.16,08:46
A čo s takou informáciou spravíš? Meno, priezvisko, dátum narodenia? To je tajný údaj? A čo ak tam dám skutočné, kto vie či je to skutočné alebo vymyslené?
misoft
05.11.16,09:06
Alebo jedno slovo - nekompetentný..... ako mnoho iných na Vodnom vrchu.....
sito
05.11.16,09:14
No, len toj! Nie len toj. Dedo, osoba, dal osobám 2 700 €. Málilo sa im, že v banke. Poďme vybrať. Bankárka upovedomila, políciu! Bože nám pomáhaj