audrye
03.11.16,21:16
Pracujem ako školský psychológ na strednej škole. Nezaradili ma ale do kategórie pedagogických a odborných zamestnancov, ale do kategórie nepedagogických... Myslím si, že to nie je správne, pretože napriek tomu, že mi dali osobný príplatok, môj celkový plat nedosahuje sumu, ktorú by som dostala, kebyže som zaradená tam, kde si myslím, že mám byť (odborný zamestnanec, 10/2). Ja si myslím, že takýto postup je nesprávny a neférový. Viete sa mi k tomu niekto fundovane vyjadriť prosím? Chcem si dať to zaradenie prehodnotiť, ale potrebujem niečo, o čo sa môžem oprieť, ja sa v tom nevyznám... škola to zdôvodnila tým, že sa im nedá školský psychológ nahodiť do eduzberu do kategórie pedagogických a odborných zamestnancov, tak ma dali inde. Ďakujem pekne
avalik
04.11.16,07:50
Do akej PT ta zaradili? Aku funkciu mas uvedenu v pracovnej zmluve a v oznameni o plate? Splnas podmienky na zaradenie do karieroveho stupna samostatny odborny zamestnanec? Pred uzatvorenim pracovneho pomeru ake ti boli oznameneracovne a mzdove podmienky? Je o tom pisomny zaznam?
audrye
19.11.16,18:48
dohodnutý druh práce: výkon školskej psychologičky. platové zaradenie a plat sa určí osobitným oznámením podľa platných predpisov. Osobitne mám rozhodnutie o plate - podľa zákona Národnej rady SR č.553/2003Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme atď.... a nariadenia vlády SR č.341/2004 Z.z., ktorým sa upravujú katalógy pracovných činností vo verejnom záujme a o ich zmenách a dopĺňaní, zaraďujem Vás do 11. platovej triedy a 2. platového stupňa. Plus mi dali nejaké osobné odmeny, aby sa to ´vyrovnalo´, spolu mám 403,80 funkčný plat. Lenže všade inde som bola zaradena v kategórii pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov, kategória školský psychológ, platová trieda 10, pracovná trieda dva. Na 60% keď počítam, by som mala teda mať okolo 437 pri dvoch rokoch praxe. Podmienky samozrejme spĺňam. Mzdové podmienky mi boli dodané až pred prvou výplatou, nie pred uzavretím zmluvy, skoro mesiac po uzavretí zmluvy.