Poverenik
30.06.06,09:54
Ahoj
chcel by som sa opýtať či existuje zo zákona povinnosť nahlasovať SVB výšku príjmu z prenájmu bytu v OV? Na aké účely potrebuje SVB vedieť či niekomu prenajímam byť zdarma alebo za úplatu? :cool:
Elena Navrátilová
30.06.06,08:03
Výšku nájmu asi nie je povinnosť oznamovať. Skôr je dôležité koľkí budú v byte bývať. Jedná sa hlavne o zálohové platby. V konečnom dôsledku doplatí prenajímateľ, lebo na základe vyššej spotreby bude mať pri vyúčtovaní nedoplatok. Nie je to seriózne aj k spotrebe energií. Keď sa zvýši počet nájomníkov oproti vlastníkovi.
Poverenik
30.06.06,08:12
Súhlasím, samozrejme správne počty osôb musia byť nahlásené, v dome sú merače spotreby vody a aj pomerové merače tepla.
Po splnení týchto podmienok nevidím dôvod nahlasovať výšku príjmu za prenájom bytu ktorý je v mojom OV.
Janca
30.06.06,08:30
Zo zákona nie je povinnosť nahlasovať SVB výšku prenájmu. Len uviesť počet osôb na správne stanovenie zálohovej platby na byt.
Paula
30.06.06,08:36
Príjem za prenájom môže zaujímať akorát tak daňový úrad. Počet bývajúcich je zaujímavý tam, kde byty nemajú samostatné merače na vodu. A čo sa týka tepla, tam nevidím rozdiel - v byte sa môže zdržiavať 10 ľudí, alebo nikto, vykurovaná plocha sa v závislosti od počtu bývajúcich ani nezmenší ani nezväčší. Môj názor.
Elena Navrátilová
30.06.06,08:51
Aj keď sú merače na vodu, platí sa zálohová platba, napr. u nás a až na základe ročnej spotreby sa vyrovnávajú zálohy s nameranými hodnotami. Takže aj tak treba zálohy zvýšiť.
Janca
30.06.06,08:59
Odpoveď k 2. otázke: Aby vedeli susedia ako "zbohatnete". Ale vážne ich do toho nič, ale keď takto do toho šprtajú, môže sa stať, že Vás "nabonzujú" na DU.
Orim
30.06.06,21:34
SVB musí akurát vedieť koľko ludí tam býva. Pre stanovenie platieb za elektriku v spoločných priestoroch a za výťah. Za predpokladu, že sú namontované merače na vodu a teplo vo všetkých bytoch.