janula
30.06.06,11:22
Ahojte,
som tu nova, tak neviem, ci som v spravnej porade s mojou temou, ale azda ano /ak nie, tak sa ospravedlnujem/ :)
Potrebujem pomoc v tejto veci: v roku 2004 sa uskutocnil predaj bytu medzi surodencami, ale uvedenu skutocnost dotycny nepriznal v danovom priznani za prislusne zdanovacie obdobie. Trojpercentna dan bola vyplatena az neskôr. Prednedavnom dostal dotycny "neplatitel" dodatocne od danoveho uradu pokutu vo vyske 10 000Sk a este nejake penale za omeskanie. Vztahuje sa na tento pripad schvaleny generalny pardon? Ak ano, ako ma dotycny postupovat, aby ho mohol uplatnit? Dakujem za pomoc...
ondrej1
30.06.06,10:17
Vzťahuje sa. Robiť nemusí nič, ani dobrovoľne zaplatiť sankciu, ani žiadať o odpustenie. Do 30.09.2006 však zrejme je možná ešte exekúcia aj na sankcie, v praxi sa však nová pravdepodobne už začínať nebude. Po tomto dátume sa aj začatá exekúcia /ak je zaplatená istina, t.j. daň/ bude odkladať a po 1.1.2006 zastavovať.
janula
30.06.06,11:13
Dakujem, Ondrej... Znamena to, ze tu pokutu a penale nemusi vôbec zaplatit, bez akehokolvek dalsieho postihu?