zk24
05.11.16,09:15
Ahojte,

1 osobova sro - konateľka, dala vystaviť kartu na svojho manžela k firemnému účtu v oktobri 2016. Na bankovom výpise vidim poplatok 12 eur a meno jej muža. Tento manžel nema žiaden právny ani pracovnoprávny vzťah k sro v tom čase. Kedze na VBU je vidno ktora karta urobila ktory pohyb, tak vidim že tou kartou nebol uskutočneny žiaden nakup ani výber.

Manžel sa stane zamestnancom tejto sro v mesiaci november, od januara sa stane konateľom v tejto sro.

Co s tým poplatkom? Môžem ho dať do danových výdavkov ak v tom čase ešte nie je zamestnancom? Nemôže to zaváňať niečím, ked ma firemnu kartu, ale v sro ešte nefiguruje? Alebo môže ona vystaviť kartu vopred, a on sa stane zamestnancom až o mesiac?

Ďakujem za názory.

Z.
1maaja
05.11.16,14:15
Z dovodu opatrnosti by som poplatok 12 eur uctovala ako pohladavku voci manzelovi. V buducom roku by sa mohol vyskytnut nejaky zavazok voci manzelovi a ked bude konatel , urobila by som zapocet, to v pripade ak sro nebude v krize.
zk24
05.11.16,14:50
Účtovať pohľadávku voči niekomu, kto tam ešte nie je zamestnaný? Resp.voči budúcemu konateľovi?
1maaja
05.11.16,14:56
Ano. Este nie je konatelom ani zamestnancom. Takto sa vyhnes uctovaniu neopravnenych nakladov. Na druhej strane ak si vies vysvetlit 12 eur tak, ze manzel mal vydavky s prepisom v obch.registri, tak to tam zauctuj.
zk24
05.11.16,15:00
Nie. To nie je platba, to je len vydanie karty - poplatok za vydanie karty, ktorá znie na meno manžela. ale použitá ešte nebola. A je to neoprávnený výdavok? On tam bude zamestnaný od novembra, no ale karta je vystavená od oktobra, a ešte je nepoužitá
1maaja
05.11.16,18:29
No ked karta nebola pouzita, bola iba vystavena v oktobri a zamestnancom sa manzel stal v novembri , kludne by som to zauctovala na ucet 568.