tajnostkárka
06.11.16,12:31
Potrebovala by som radu, idem predať auto - kupujúci vie,že momentálne nepojazdné, kvôli baterke a brzdám.......to všetko chcem dať do zmluvy,aby som sa vyhla komplikáciám.Človek je z iného okresu ako mám ja auto- ako ho odhlásiť a ktoré doklady mu môžem dať keď ho odo mňa kúpi,aby mi nevznikli nejaké problémy.Viete mi prosím dať link na kúpno predajnú zmluvu,kde to viem uviesť
kupujúci chce urobiť prepis sám s tým,že mu dám splnomocnenie - aké doklady mu môžem bez obáv dať
draik
06.11.16,12:29
Odhlásite auto na nového majiteľa (musí byť pri odhláške osobne prítomný alebo musíte mať od neho plnomocenstvo alebo kúpnu zmluvu s jeho úradne osvedčeným podpisom), DI vyznačí zmenu na osvedčení, ktoré mu aj s kartičkami STK a EK odovzdáte, preberiete peniaze. Osvedčenie s vyznačenou zmenou si odfoťte a priložíte k zrušeniu PZP.
Žabinka
06.11.16,12:37
dopredu nič nedávaš kupujúcemu.. najprv auto odhlásiš, pri odhlásení musí byť kupujúci osobne prítomný na polícii s pôvodným držiteľom, policajt urobí do papierového OEV zápis o zrušení vlastníctva a zapíše prevod na kupujúceho.. odoberie plastové OEV časť I ak bolo vydané.. ak kupujúci nebude osobne prítomný, musí držiteľa vozidla úradne splnomocniť na odhlásenie vozidla, alebo bude podpis kupujúceho na kúpbej zmluve úradne overený a kúpna zmluva sa predloží v originále pri odhlásení vozidla.. po odhlásení vozidla si prefotíš OEV so zápisom zrušenia kvôli zrušeniu PZP, a toto OEV originál dáš spolu s vozidlom a ŠPZ kupujúcemu, ktorý si vozidlo prihlási na svojom DI..
http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu
vzorov kúpnych zmlúv nájdeš na internete kopec, vyber si ktorá ti vyhovuje, a uprav podľa svojich potrieb..