Shiitake
06.11.16,15:03
Dobrý deň. V bytovke žije rodina, ktorá mala dlhé roky spoločné priestory zabrané len pre seba- vymenili si kľúče, domovník a ani nikto z obyvateľov to nechcel riešiť. Potom prišiel nový domovník, ktorý rozhodol, že zámky sa vymenia a haraburdy sa musia vypratať. Tak sa v podstate aj stalo, no ten istý človek nedokáže žiť len vo svojom byte, znovu sa usadil v pivnici, opäť tam znáša haraburdy. To ešte nie je najhoršie. V poslednej dobe vás po vstupe do vchodu ovalí smrad alkoholu a sám sa priznal, že si v pivnici vyrába víno. Často tam svieti, premáva sa výťahom, aj 20x denne to tam chodí obzerať, elektrinu platíme spoločne. Okrem toho nepríjemného zápachu je kvasenie vína nebezpečné, môže pri ňom vznikať smrteľný CO. Pri domovej schôdzi ponúkol všetkým ochutnávku, takže tým im zalepil ústa a nikomu sa to nechce riešiť. Chcem sa opýtať, ako môžem postupovať, ak už aj domovník, ktorý bol doteraz iniciatívny, nad ním zlomil palicu a asi toho má už dosť (pretože všetky problémy sa točia len okolo tejto rodiny).
avalik
06.11.16,14:08
a kolko toho vina tam kvasi? 20 x denne "premava" vytahom? ty ho sledujes? mate pouzivanie vytahu v dome obmezene napr., 3x a dost?
bjuty smis
06.11.16,14:32
nazávid......
marleau
06.11.16,14:33
Vyhádzať mu to do koša.
afrikánka
06.11.16,14:53
Všetky problémy sa točia len okolo tejto rodiny? A aké sú to?
duves
06.11.16,15:14
To víno nebude moc kvalitne. V pivnici bytovky nebude ideálna teplota pre kvasenie.
vulxy
06.11.16,16:49
to je pravda ale moze z toho potom palit domacu vinovicu :) a teprv vo vchode bude basavel
Shiitake
07.11.16,20:32
Ja nikoho nesledujem, stačí mi počuť 5x do hodiny tresknúť dvere, výťah, buchoty z pivnice, výťah, bytové dvere, výťah... je mi jasné, že sa nedá zakázať, kto kedy môže výťahom chodiť a kto nie, no ak si zabral spoločné priestory len pre seba, denne tam čosi hobľuje, píli, seká, asi nie je fér rozrátavať to medzi všetkých rovnomerne, čo on zneužíva.
Shiitake
07.11.16,20:36
Neustále spory, ohováranie, poškodenie cudzieho majetku nedbanlivosťou a ohrozenie zdravia (ťahal oceľový rebrík na strechu, odkiaľ mu spadol), hádzanie horiacich špakov priamo z okna, sťažnosti susedov na hluk, zápach, popol, smeti sypané priamo z okna, výkaly domácich zvierat na chodbe.
avalik
07.11.16,20:37
ked nesledujes, tak ako vies, ze tam chodi len on? a preco tam nechodis pilit, sekat, hoblovat aj ty? pripadne robit inu cinnost?
Shiitake
07.11.16,20:38
Ďakovať nemám za čo, keďže som sa tu dočkal len neschopnosti vcítiť sa do kože zúfalého človeka, ktorý si nevie rady s neprispôsobivými susedmi.
Shiitake
07.11.16,20:39
Čo mám závidieť? Tvoju blbosť? Trochu som dúfala, že tu nebudú chodiť len trollovia, ale mi aj niekto reálne poradí, čo a ako si poradiť s neprispôsobivými spoluobčanmi, ale to by sem museli chodiť radiť aj inteligentní ľudia. Nemám za čo ďakovať.
avalik
07.11.16,20:40
ved sa stan "domovnikom" a daj to do poriadku
misoft
07.11.16,21:24
Položím otázku: ste v SVB, alebo máte správcu bytov? Ak máte správcu bytov (dedukujem podľa "domovník") - je problém toto oznámiť správcovi? Ten už bude konať, pretože on potom rozpočítava zálohové platby, náklady na spoločné priestory. Bude musieť kontaktovať dôverníka/kontaktnú osobu vo vašom vchode. Je problém zvolať schôdzu a oného "zosadiť? A s novým potom robiť poriadky? A susedovi cez správcu vyrúbiť také platby, až sa z toho po*erie. Správca môže zavolať i hygienu, požiarnu ochranu.... má na to právo. A by si divil, aké ofuky by onen sused mal. Až by sa to hnalo i do zodpovednosti za ohrozenie majetku, života.....
buchač
07.11.16,21:43
Ty nie si zúfalý, Ty si proste neschopný.
Zúfalí jedinci robia zúfalé činy.
Rady Ti ani len nemá význam dávať, nakoľko by si ani len jednu z nich nebol schopný použiť.
kopretinka
07.11.16,21:47
avalik (Dnes 22:37) ked nesledujes, tak ako vies, ze tam chodi len on? a preco tam nechodis pilit, sekat, hoblovat aj ty? pripadne robit inu cinnost?


no to je teda rada za všetky drobné.
bubkoch
07.11.16,22:01
Avalik nesibe ti nahodou ? Sa spamataj
Shiitake
07.11.16,22:43
To je prístup. Chcem vec riešiť, pretože viacerí frflú, no neurobia nič. Každý radšej strčí hlavu do piesku a čo-to pretrpí, len nech je pokoj. Mám určité zdravotné komplikácie, viackrát som sa snažila rozumne dohodnúť, ale ak vás niekto vysmeje do tváre, o nejakej komunikácií sa hovoriť nedá. A vidím, že tu sa ľudia radšej uchýlia k anonymnému urážaniu, než by sa snažili poradiť inému. Svoje rady si môžeš vieš čo
avalik
07.11.16,23:27
ja sa pytam, preco by mi malo sibat?
stazuje sa na rozratavanie pre vsetkych, preco aj on nevyuziva spolocne priestory? ... to teraz vsetci budeme sledovat susedov, kolkokrat idu do pivnice, kolkokrat sa vezu vytahom? ... ze sudedky piju kavu na chodbe a trkocu a zoslapu lino? ... citame tu len jednu stranu sporu, tych obyvatelov je tam viac - vadi to len jednemu?
Shiitake
07.11.16,23:57
nenadávam na domovníka, ten chudák už má tiež dosť
buchač
08.11.16,05:46
Shiitake (Dnes 00:43) To je prístup. Chcem vec riešiť, pretože viacerí frflú, no neurobia nič. Každý radšej strčí hlavu do piesku a čo-to pretrpí, len nech je pokoj. Mám určité zdravotné komplikácie, viackrát som sa snažila rozumne dohodnúť, ale ak vás niekto vysmeje do tváre, o nejakej komunikácií sa hovoriť nedá. A vidím, že tu sa ľudia radšej uchýlia k anonymnému urážaniu, než by sa snažili poradiť inému. Svoje rady si môžeš vieš čo
======================
Hm...takže takto :

1. Najbližšie píš tak, aby bolo jasné, či sa jedná o muža alebo ženu.
2. Kto má/mal vedieť, že máš zdravotné problémy.
Mimochodom, tie má skoro každý, čiže aj ja. No to ešte neznamená, že by som si nevedel dať rady s nejakým dilinom...a kľudne aj jedne pridrbať do vyškereného ksichtu.
3. Kde vidíš nejakú urážku, či odo mňa alebo od druhých prispievateľov ? Lebo ja teda veru nie, každý dáva rozumné myšlienky.
4. K tej zúfalosti snáď len podotknem a dám aj link na jednu udalosť. Tento človek bol zúfalý...
https://www.google.sk/search?client=opera&q=harman+stre%C4%BEba&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
5. Dovolím si tvrdiť, že v súvislosti s reakciami a aj tým nesúhlasným hodnotením je každá rada drahá.
Nie iba Ty, ale celý barák je posratý z jednej rodiny.
bjuty smis
08.11.16,06:00
ooo, dáma má vyberaný slovník....a hlavne, že hore bucháčovi vyčítaš urážanie.........a nezávid...
bjuty smis
08.11.16,06:05
a bude to rodina shiitake.....len nevie, či je chlap, alebo otravná ženská....
mareko
08.11.16,11:05
avalik si trocha, teda celkom, mimo :(
avalik
08.11.16,20:17
ja ani netvrdim, ze nadavas na domovnika ... len pisem, ze ak mas pocit, ze domovnik nekona a mal by konat, tak sa stan domovnikom ty a konaj tak, ako si myslis, ze by v tomto pripade domovnik mal konat
avalik
08.11.16,20:19
a este si mi neodpovedala kolko vina tam kvasi?
felix1
08.11.16,22:08
Je to smutne, bezbolestne riesitelne asi nenajdes. Si mimo ,,hodnot,, tvojich susedov. Zostavaju ti moznost: ignorovat situaciu a pretrpiet aktualny stav , bojovat s tupostou az blbostou ktora sa da kupit za pohar čuča, alebo sa odstahovat. Smutne je z po odstahovani mas xx% pravdepodobnost ze najdes podobny problem. Ver mi ze fetak a jeho kolegovia su v dome podstatne horsi problem...
avalik
08.11.16,22:11
kedze minuskari zapracovali a zmizli komenty, tak sa pytam znova, kolko vina tam kvasi?
sito
09.11.16,06:31
A čo tak naliať si čistého vína? A je také v bytových domoch?