zk24
06.11.16,17:08
Ahojte,

slovenská sro, platiteľ, nakupila v taliansku bicykle, ktoré má ako tovar, a následne ich bude predávať, pravdepodobne opať v taliansku. Konateľ je talian, a ja viem že tie bicykle neboli fyzické do tuzemska nikdy prepravené.

Faktury su vystavené bez DPH. Je na nich odvolavka "non imponibile" ai sensi dell"art.41, D.L. n.331/1993", čo by podľa googla mohlo znamenať niečo ako prenos danovej povinnosti (introkomunikátrna dodávka).

V § 11 sa ale píše o samozdanení, ak bol tovar prevezený do tuzemska. Mám to samozdaniť podľa § 11 aj tak? Alebo ako postupovať?

Ďakujem za názory.
Anulka
06.11.16,17:11
Ak tovar vôbec neopustil Taliansko, tak miesto dodania je v Taliansku a na tento predaj sa vzťahuje taliansky zákon o DPH. Tiež, ak by slovenská s.r.o. následne predávala tieto bicykle v Taliansku, tak si musí zistiť povinnosti podľa talianskych predpisov.
zk24
06.11.16,17:23
No toho sa obávam. V podstate nie je správne, že si slovenská sro objednala tovar pod slovenským IC DPH, a asi to malo byť nakupene v talianskou dph-čkou... Lenže mne sa len dostanu taketo faktury, a že to nebolo dovezene do tuzemska nikde uvedene nie je, je tam vyslovene prenos danovej povinnosti (ale je mi jasné, že že to dovezene nebolo). Co s takými faktúrami teraz? nakázať konateľovi aby sa registroval v Taliansku a dodaňoval tam?