rage1
30.06.06,11:55
Práve som zistila, že firma mala zamestnankyňu, ktorá 9.1.2002 nastúpila na prvú materskú dovolenku a následne 01.10.2003 nastúpila na druhu materskú dovolenku. Firma to včak neoznámila sociálnej poisťovni a ani 1.7.2005 nepožiadala o zmenu, čo sa mala týkať rodičovského. Poradte čo robiť, lebo nemám skúsenosti s materskou a viem len že mám vypísať registr. list ale neviem ako....Teraz sa totiž táto zamestnankyňa prihlásila do 2. pilera a že kôkli tomuto je tam problém
rage1
30.06.06,10:05
neviem či rozmýšlam správne ale je dobre ak vypíšem reg. list FO takto??

zmena - 10. oddiel

dátum vzniku poist. 9.1.2002
dátum zániku poist. ????

a to mám vyplniť takto aj pre druhú materskú dovolenku?
a potom ešte dátum vzniku prerušenia 1.7.2005 a dôvod 1????


Prosím velmi prosím poradte čo s tým
rage1
30.06.06,10:10
prosím poradte niekto!
jankasm
30.06.06,10:39
prosím poradte niekto!

Ty vypisuje RLFO pri nástupe MD, hore zaškrtneš, že sa jedná o zmenu, a nepíšeš dátum vzniku alebo zániku poistenia, ona je predsa ešte stále vašou zamestnankyňou, ale vyplníš rámček, kde sa píše dátum začiatku MD. Potom keď nastúpila na RD, tak sa dá zase RLFO s dátumom začiatku RD (vtedy ešte prerušenie nebolo).
Keď nastúpila na druhú MD, tak znovu zmena, dátum začiatku MD, po nástupe na RD znovu zmena, dátum začiatku RD.
K 1.7.2005 treba znovu vypísať RLFO, na ktorom za napíše dátum vzniku prerušenia, t. j. 1.7.2005.
To by snáď malo byť všetko, ak ťa zaujíma ešte niečo kľudne sa pýtaj.

Nezabudni, že to musíš spraviť ešte dnes a ona musí dnes ešte podpísať zmluvu s DSS.
Jozef Mihál
30.06.06,11:48
Opravu RLFO možno pokojne zaslať aj dodatočne, do II.piliera ju zaregistrujú, ak zmluvu podpíše s najneskorším dnešným dátumom.