Semetrika1
07.11.16,08:57
Mám stavebný pozemok získaný za slobodna. Stavebné povolenie mi vybavoval splnomocnený projektant a vybavil ho iba na moje meno s tým, že len ja figurujem ako vlastník pozemku. Už som bol v tom čase ženatý a upozornil som ho na to. Teraz by som chcel zlegalizovať manželku ako spoluvlastníčku domu. Nie pozemku, ale domu, ktorý podľa zákona už v spoluvlastníctve manželov. Ako mám postupovať?

Dom iba stávame.
Ondrej Kozlovsky
14.11.16,21:07
Dobry den, budete postupovat tak ako hovori vyhlaska ku kat. zakonu vid http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-461/znenie-20130501#p28-h t.j. vyhlasite pred notárom, ze dom je aj jej a date overit podpisy a prilozite overenu kopiu sobasneho listu. Oba dokumenty spolu so ziadostou poslete na kataster a dom zapisu aj na manzelku, resp. sa stanete ako manzelia bezpodielovym vlasnikom domu v podiele 1/1.
Miloš Mičega - CIMOM TN
15.01.17,06:01
Už je po kolaudácii?
Semetrika1
15.01.17,09:40
Nie. Ešte nebola kolaudácia, ale už viem, že na stavebnom povolení nezáleží a všetko sa usporiada až pri kolaudácii. Ďakujem za ochotu pomôcť.
Semetrika1
15.01.17,09:44
Ďakujem za pomoc.
Dom ešte nie je postavený, ale urobia to tak, že pozemok zostane na syna a dom bude v spoločnom bezpodielovom vlastníctve. To sa môže vykonať pri kolaudácii.